Zee la SUi in PZC 25 Talentlawine te groot voor één avond Politie lost vier inbraken op in 's-Gravenpolder BEVELANDEN-THOLEN 31 31 Meerderheid wil wel onderzoek naar garage onder Goese Oostwal. m Ostrea Stage Event combineert beste van twee schooltradities. Recycling Sluisbrug Terneuzen glijdt soepeitjes op zijn plaats Zeeuws onderwijs lonkt naar leraren van buiten provincie Vrijdag 18 april 2008 Tip? redgoes@pzc.nl Parkeerkelder verdeelt raad door Frank Balkenende GOES - Goes begint een onderzoek naar de bouw van een tweede par keergarage aan de Oostwal, die naar schatting twaalf tot zestien miljoen euro kost. Overigens is de raad sterk verdeeld. De coalitiepar tijen, een meerderheid, steunen een haalbaarheidsonderzoek. De oppositie is tegen, omdat er geen alternatieven worden bekeken. De PvdA was met het collegevoor stel meegegaan, als burgemeester en wethouders bereid waren ge weest het zoekgebied aan de oost kant van de binnenstad te vergro ten. Dat weigerde het college giste ren. Het concentreert zich eerst op de Oostwal, waar een parkeerkel der met bovenop een waterpartij zou moeten komen. De oppositie vreest dat de parkeer kelder aan de Oostwal financieel niet te behappen is. Het is een las tig gebied, omdat er veel leidingen onder het huidige parkeerterrein aan de Oostwal lopen. Dergelijke projecten kunnen plots fors duur der worden als er tegenvallers op doemen. Goes heeft dat ervaren met de parkeergarage aan de Kolve- niershof die nu in aanbouw is. Daar moest (onvoorzien) 7,3 mil joen bij. Ook speelt in de afweging van de oppositiepartijen mee dat er al veel grote projecten lopen of op Goes onderzoekt of de bouw van een tweede parkeergarage, aan de Oostwal, financieel haalbaar is. De coalitiepartijen steunen dat onderzoek, de oppositie niet. stapel staan in Goes. Bijvoorbeeld de spoorzone inclusief tunnel aan de Van Hertumweg, een aanslui ting op de A58 in Goes-Zuid, mo gelijk vervanging van de Ringbrug door een aquaduct en het grote woningbouwproject Goese Schans. Groenlinks en D66 vinden dat Goes dan ook even een pas op de plaats moet maken. „We lopen al grote financiële risico's", aldus raadslid Dorith van Ewijk. Ook bij CDA en SGP/CU leeft daarover wel wat zorg. De oppositie vindt dat ook moet worden gekeken naar ontwikkelin gen zoals de Goese Schans en dat het zoekgebied daarom groter moet zijn. Wethouder Rinus Dieleman (CDA, parkeerbeleid) liet weten dat het onderzoek juist moet aan tonen of de parkeerkelder finan cieel haalbaar is. Ook al ligt er nog geen parkeervisie - die verschijnt voor de zomer - het is volgens hem en WD, SGP/CU en CDA noodzakelijk voor winkeliers en consumenten dat ze ook aan de oostkant dichtbij het koophart goed kunnen parkeren. door Mieke van der Jagt GOES - Zóveel talent hebben ze bij het Ostrea Lyceum in Goes in huis, dat ze aan één avond niet ge noeg hebben om het allemaal voor het voetlicht te brengen. Gis teravond bewees de allereerste afle vering van het Ostrea Stage Event niet alleen de stelling 'hoe meer zielen, hoe meer vreugd' maar ook dat creatief talent bevruchtend werkt. Vanavond kan iedereen die daar nog aan twijfelt dat voor zich zelf vaststellen tijdens de tweede avond, die ook in Sportpunt Zee land wordt gehouden. Het Ostrea Stage Event is ontstaan uit de verschillende podiumhoog tepunten van de christelijke scho len voor voortgezet onderwijs in Goes, die vorig jaar samengingen. Het katholieke Sint Willibrordcol- lege had, behalve een college avond, ook de bijna professionele theatervoorstelling van de Nardus bloem. Bij het protestants christe lijke Buys Ballot College waren de zogenaamde Astra-avonden een traditie. Tijdens die avonden liet ie dereen zien wat hij kon. De As- tra-avonden waren de afgelopen ja ren in De Mythe, maar voor het Ostrea Stage Event is dat theater, met 'slechts' 550 stoelen, te klein. 'Podiumervaring voor de ene, en een mooie avond voor de andere leerling' Een hal van Sportpunt Zeeland bleek uitstekend geschikt voor een kleine duizend man per keer. Van beide schooltradities heeft het nieuwe Ostrea Lyceum het beste gepakt: de professionaliteit en de brede deelname. Al in oktober heb ben de leerlingen auditie gedaan en wie mee mocht doen, kreeg ge degen begeleiding in specifieke workshops en lessen. Het Ostrea Lyceum gaat ervan uit dat in de school toekomstige artiesten rond lopen op het gebied van muziek, dans en theater. De lessen en work shops in de aanloop naar het event zijn bedoeld voor de ont plooiing. Je zit per slot op school om te leren. Dat is ook het andere doel van het event zelf: podiumer- varing voor de ene, en een mooie avond voor de andere leerling. door Harmen van der Werf 's-GRAVENPOLDER - Vier 's-Graven- polderse jongens hebben bekend dat zij betrokken zijn geweest bij vier inbraken in 's-Gravenpolder. De jongste is vijftien jaar, de oud ste zeventien jaar. De inbraken zijn gepleegd tussen oktober vorig jaar en februari dit jaar. Het viertal heeft in drie hui zen ingebroken, waarbij zij onder meer een minibike, een kleine scooter, hebben gestolen. Het vier de doelwit was het onderkomen van speeltuinvereniging 's-Graven- polder op de speeltuin aan de Bur gemeester lansenstraat. Zij gooi den ruiten in, trokken de regen pijp kapot en namen een brand blusser mee. Speeltuinvereniging 's-Gravenpol- der, die ruim vierhonderd leden telt, gaat proberen de schade op de vier jongens te verhalen. Het her stelwerk kostte de vereniging zo'n 700 euro, volgens een woordvoer der. „Onze vereniging is armlastig. Veel werk wordt gedaan door vrij willigers en dan krijg je met zulke vernielingen te maken. Dat kun nen we niet over onze kant laten gaan." Tipredactie@pzc.nl Een reeds geruime tijd vuttende collega kreeg op een receptie zijn boekje met Zeeuwse anekdotes te rug. De journalist had het des tijds in zijn bureaulade laten lig gen en herkende het boekje met een. „Weet je dat ik in 1983 ben gebeld door een lezer. Die zei dat hij de Zeeuwse Almanak van die dag in 1956 ook al eens in de PZC had zien staan. En dat kan kloppen want die almanak kwam uit dit boekje." Toen iedereen was uitgelachen, merkte de iets jongere verslagge ver op dat hij over deze bekente nis een almanak ging schrijven. „Zal je zien dat die dan ook al in de krant heeft gestaan", reageer de de hoofdredacteur. Kleurrijke dansgroep tijdens het Ostrea Stage Event. foto Willem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 113