Broederliefde bij oranjehemden Sport Adrie Koster werd voor het laatst kampioen op De Wallen Frans en Jack Scheele maken zich op voor spannend slot. Trainer van Ajax vierde 31 jaar geleden met Zierikzee laatste titel. Trainers en spelers zijn positief over topklasse Mosselkweker blijft RBC trouw Vijftien Nederlanders in Amstel Gold Race Dicky Palyama kan de Spelen vergeten PZC Vrijdag 18 april 2008 41 De gebroeders Frans (links) en Jack Scheele van Terneuzense Boys. foto Camile Schelstraete door Peter van Kouteren ZAAMSLAC - Ze zijn geboren en ge togen in de buurtschap Noten, zo als Othene in de volksmond werd genoemd, en meldden zich op jon ge leeftijd bijna vanzelfsprekend aan bij Terneuzense Boys. Frans en lack Scheele speelden allebei kortstondig voor een andere club, wonen inmiddels in Zaamslag, maar vervullen een ondersteunen de rol bij Terneuzense Boys. De broers zijn door de jaren heen nauw bij het wel en wee van het eerste elftal betrokken en maken zich op voor een enerverend com- petitieslot. Jack Scheele speelde ja renlang voor de oranjehemden en promoveerde met Hoek naar het hoogste amateurniveau. Daarna keerde hij terug op het oude nest. Hij was assistent-trai ner en is tegenwoordig lid van de technische commissie. Zijn oudere broer Frans was na zijn voetbal loopbaan bij Terneuzense Boys en een korte vrijage met Zaamslag twaalf jaar elftalleider, bekleedde bestuursfuncties en is lid van de sponsorcommissie. „Ik steek er op dit moment best veel tijd in", reali seert Jack Scheele zich. „Ik loop graag en denk er soms wel eens aan om te stoppen. Dan zou ik me veel beter op het lopen van een marathon kunnen richten." Frans Scheele: „Ik zou het absoluut niet kunnen missen. Ze zeggen wel eens dat ik met het voetbal ge trouwd ben. Ik ben elke zaterda gochtend vroeg wakker. Daar heb ik doordeweeks geen last van." Met nog twee wedstrijden voor de boeg is Terneuzense Boys de be langrijkste titelkandidaat in de tweede klasse E van het zaterdag voetbal. Uitgerekend Zaamslag zit met drie punten minder op het vinkentouw. „Ik verwacht niet dat we zaterdag al kampioen worden", zegt Jack Scheele. Zijn broer: „We moeten eerst maar eens van Zwa- luwe zien te winnen. Dat zal moei lijk genoeg worden. Thuis werd het heel moeizaam o-o. Wie weet, staat er volgende week wel ie mand van de KNVB ergens in de polder tussen Terneuzen en Zaam slag te wachten waar hij de kam- pioensschaal moet uitreiken." Jack Scheele: „Zwaluwe is voor ons een rotploeg. Het wordt hun laatste mogelijkheid om erin te blij ven, maar ik heb er wel vertrou wen in. De groep beseft dat het nog geen gelopen koers is." De ti telstrijd van de concurrenten is al wekenlang onderwerp van ge sprek. Jack Scheele voorziet als technisch man trainer Leendert Geelhoed van informatie over de tegenstander, omdat die in de we ken vóór de confrontatie met Ter neuzense Boys in Zaamslag of te gen AZW heeft gespeeld. „Zo heel veel moet je je er niet van voorstellen hoor", zegt hij. „Soms staat er een heel andere ploeg. Ik kijk hoe ze de spitsen inspelen, hoe corners en vrije trappen wor den genomen. Dat heb ik natuur lijk moeten aanhoren, nadat we met 2-0 van Zaamslag hadden ver loren. Ik had mijn huiswerk niet goed gedaan, zeiden ze in Zaam slag. Dan lach ik maar eens." Frans Scheele spreekt van een ge zonde rivaliteit. „We gaan allebei om brood bij bakker Dees, de voor zitter van Zaamslag. Natuurlijk had ik graag van Zaamslag gewon nen. Ik baalde, maar het was te- FSpj De gebroeders Frans en Jack Scheele maken zich met Terneu zense Boys op voor een enerve rend competitieslot. Hun club is de belangrijkste titelkandidaat. recht. Dan kan ik me er gauw bij neerleggen." Jack Scheele werd met Hoek en Terneuzense Boys kampioen en weet wat er in de kopjes van de spelers speelt. „Toen ik met Hoek kampioen werd, was dat toch anders dan met mijn ei gen club. We promoveerden met de Boys onder Jaap Goossen naar de tweede klasse. Dat was iets heel bijzonders. Sinds die tijd is er bij Terneuzense Boys veel veranderd. Er is veel meer ambitie. Als je eer steklasser wordt, heb je hoop ik toch weer wat meer aantrekkings kracht. Ik denk dat we ten opzich te van twee jaar terug een sterker team hebben. Tim Faassen en Peter Doens zijn zeker geen ver zwakkingen. Evert-Jan van Op- dorp heeft zich goed ontwikkeld en een aantal goede wedstrijden gespeeld. Maar een paar spelers die wat extra's brengen, zijn zeker welkom." Frans: „We kunnen te genwoordig ook veel strijd leveren. Tegen Bruse Boys heeft niemand verzaakt. We hebben een goede sponsorgroep, waarin nog groei zit. Ad Oostdijk heeft daar een groot aandeel in gehad. We heb ben al twaalf jaar een geweldige hoofdsponsor. Gouden mensen, die zich nergens mee bemoeien. Ik vind dat alles rond het eerste elftal goed geregeld is." Jack Scheele: „Ik merk uit gesprek ken met spelers dat ze een goede sfeer ook heel belangrijk vinden." Frans: „Ik zou ook niet ten koste van alles willen presteren. Als er al leen maar spelers van buitenaf zou den spelen, zou ik denk ik niet meer gaan kijken." door Dick Sintenie en Rudy Boogert AMSTERDAM - Mocht Ajax zondag de landstitel winnen, dan is het voor het eerst dat trainer Adrie Koster kampioen wordt. „Als spe ler ben ik wel een keer kampioen geworden met Zierikzee." Het was op 3 april 1977. Als rappe buiten speler van Zierikzee vierde Koster zijn tweede kampioenschap. Twee jaar eerder was hij met zijn ploeg van de vierde naar de derde klasse gepromoveerd. In de uitwedstrijd tegen NSV uit Nispen won Zierik zee afgetekend: 0-6. Koster was on grijpbaar voor de Brabantse defen sie en maakte na rust een hattrick: het ging van 0-4 naar 0-6. Hij werd daarmee clubtopscorer met veertien treffers en hij bleef club topscorer aller tijden Kees Ver- kaart met één doelpunt voor. Sail lant detail: de kampioenswedstrijd had plaats op De Wallen, de naam van het sportpark te Nispen. Zierikzee speelde destijds in derde klasse D met tegenstander als Goes, Moerse Boys, Jong Ambon en Steen, dat met vijf punten ach terstand tweede werd. Na het kam pioensseizoen ging Koster naar Ro- da JC. Twee jaar daarna verkaste hij naar PSV, waar hij internatio nal werd. Broer Leen Koster kan morgen ook kampioen worden. Hij is trai ner van derdeklasser Duiveland uit Oosterland. Leen heeft het ge makkelijker dan Adrie, want zijn NV Adrie Koster kan zondag met Ajax zijn eerste kampioenschap als trainer vieren. Als speler van Zierikzee is hij wel al eens kam pioen geworden. Tweemaal. team heeft voor het duel met WHS uit Sint Annaland vier pun ten voorsprong op concurrent Veere. Er staan nog twee wedstrij den op het programma. Aan al te boude voorspellingen over de afloop van de titelstrijd in de eredivisie waagde Koster zich gistermiddag niet. „Ik geloof nog steeds in het kampioenschap en de spelersgroep ook. Maar we heb ben het niet in eigen hand." Dat PSV de klus zondag in Arnhem te gen Vitesse eenvoudig zal klaren, ziet Koster niet gebeuren. Een ge lijkspel is voor de Eindhovenaren genoeg voor de vierde landstitel op rij. „Vorig seizoen won PSV de titel in de laatste wedstrijd tegen Vitesse, maar toen voetbalde Vites se nergens meer om. Nu wel. Ze kunnen zich nog kwalificeren voor de play-ofFs voor het Ue- fa-Cuptoernooi. Ze moeten dus winnen." ZEIST - Een ruime meerheid van trainers en spelers uit de hoofd klasse van het amateurvoetbal is positief over de komst van de top klasse. Dat blijkt uit een telefoni sche enquête van de KNVB onder coaches en aanvoerders van 84 clubs. In totaal 113 trainers en aan voerders (70,2 procent) waren posi tief over het plan met ingang van het seizoen 2009/2010 drie topklas sen in te stellen. ROOSENDAAL - Roem van Yerseke is ook volgend seizoen hoofdspon sor van RBC Roosendaal. De Bra bantse voetbalclub uit de eerste di visie meldde gisteren dat het Zeeuwse schaal- en schelpdieren- bedrijf het contract heeft verlengd. Op de shirts van de spelers prijkt de naam 'Zeeland's Roem'. Het fa miliebedrijf is sinds afgelopen sei zoen hoofdsponsor van RBC. MAASTRICHT - Vijftien Nederland se wielrenners staan zondag aan het vertrek van de Amstel Gold Ra ce. De Nederlandse ploegen Rabo bank en Skil-Shimano leveren bei de vijf Nederlanders. Team Slip stream zet twee renners in die de klassieker uit de ProTour in eigen land rijden. Niki Terpstra (Mil- ram), Maarten Tjallingii (Silen- ce-Lotto) en Karsten Kroon (CSC) zijn de eenlingen. HERNINC - Dicky Palyama kan de Olympische Spelen in Peking ver geten. De negenvoudig Neder lands kampioen badminton bleef gisteren tijdens het EK in Herning in de derde ronde steken. Om naar. Peking te mogen had hij op de EK minimaal de halve finales moeten halen. Eric Pang is daarvoor nog wel in de race. Bij de vrouwen" geldt dat voor Meulendijks en Jie.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 111