^oort Nieuwe aanwijzingen in zaak-Preto Haase overleeft tegen Safin drie matchpoints 41 43 42 Bond vraagt kopie van paspoort voetballer op bij Hoek. Ronald Koeman blijft in Valencia Nederlandse tennisser bereikt voor vierde keer laatste acht in toernooi. JARTAZi Adrie Koster kan zondag zijn eerste titel als trainer behalen Vrijdag 18 april 2008 Welke teams spelen komend weekeinde waar en wanneer? Tip? sport@pzc.nl door Frits Bakker GOES - Terneuzen mag hoop blij ven koesteren op een plaats in het proftoernooi van de KNVB-beker. De voetbalbond heeft nieuwe aan wijzingen in de zaak van de ver meend ongerechtigde Unitas-spe- ler Preto. De bond is in het bezit van foto's, waaruit zou blijken dat deze Preto dezelfde persoon is als de Preto die het seizoen bij Hoek begon. Terneuzen speelde tweede paas dag in de kwartfinale van de dis trictsbeker tegen Unitas. Dat duel werd na de strafschoppenserie ver loren. Twee dagen later kreeg de Zeeuws-Vlaamse club het vermoe den dat er bij tegenstander Unitas een ongerechtigde speler had mee gedaan. Het gaat om Preto, die eer der dit seizoen al bij Hoek zou heb ben gespeeld en daar nog altijd als lid te boek staat. De club kaartte de kwestie bij de KNVB aan, maar kreeg nul op re kest. De bond stelde na een eerste onderzoek vast dat het om twee verschillende spelers ging: bij Hoek speelde de Portugees Ruben Cande Embalo en bij Unitas de Braziliaan Preto Akin dos Santos. Afgelopen week rezen er echter twijfels en besloot de bond de zaak te heropenen. Inmiddels heeft de bond bij Hoek een kopie van het paspoort van Preto opge vraagd. Bovendien heeft de KNVB diverse foto's gezien, waarbij spra ke is van een opvallende gelijkenis tussen de Preto van Hoek en die van Unitas. De KNVB wil vooralsnog niets kwijt over mogelijke gevolgen. In de reglementen staat wel dat als blijkt dat een club met een onge rechtigde speler een bekerwed strijd heeft gespeeld, de wedstrijd verloren wordt verklaard. Dat zou betekenen dat Terneuzen alsnog de halve finale van de amateurbe ker bereikt en zich daarmee plaatst voor de profversie van het toer nooi. Wim ]agt, manager van de KNVB in Breda, de voetbalbond is min of meer teruggefloten, hebben jullie de zaak niet te licht opgenomen? „Zo wil ik het niet zeggen, maar we vinden wel dat er opnieuw naar moet worden gekeken. Wij hebben ook weer twijfels gekregen nu we meer foto's hebben gezien." Stel dat het inderdaad dezelfde Preto Zoektocht naar Preto De PZC ondernam deze week een zoektocht naar de 'echte' Preto. De krant bezocht een training van Unitas, klopte aan op het woonadres in Antwerpen en sprak met tal van betrokkenen. Een impressie van de zoek tocht treft u aan op de pagi na's 44 en 45. is over wie we spreken. Wie riskeert er dan een straf? „Daar kan ik niet meteen ant woord op geven. De tuchtcommis- sie moet daarover beslissen. Ik ga er nog altijd van uit dat Unitas rechtmatig heeft gehandeld. Ze krijgen een speler aangeboden, zijn paspoort klopt, hij is vrijgege ven door de Braziliaanse bond en de club krijgt van ons bericht dat hij mag spelen. Wat hebben ze dan verkeerd gedaan?" De voorzitter heeft wel met Hoek ge beld. En Preto liep voor de wedstrijd tegen Terneuzen met een trainings pak van Hoek. Dus het kan toch niet anders of Preto is van Hoek naar Unitas gegaan zonder overschrijving te vragen? „Dat zullen de mensen van de tuchtcommissie nu moeten uitzoe ken. Ik loop niet vooruit op de za ken." Voor hetzelfde geld heeft Preto bij Hoek onder een valse naam gespeeld en bij Unitas onder zijn echte naam. „Daar kan ik ook niets over zeg gen, dat zal later moeten blijken." Heeft de KNVB zich er niet veel te makkelijk vanaf gemaakt met dat on derzoek? Want nu blijkt dat er toch meer aan de hand is. „Zo makkelijk is het niet om zo'n zaak helemaal uit te spitten. Wij hebben bijvoorbeeld geen opspo ringsbevoegdheid. Ik kan niet te gen Preto zeggen: kom maar eens naar het bureau om achter je ware identiteit te komen. Dat mogen wij als KNVB niet." Maar dat verhaal over die baard dan, dat hij op de ene foto een baard had en op de andere niet. „Zo heb ik dat natuurlijk niet ge zegd. Ik heb aangegeven dat zelfs als ik op die ene foto de baard weg dacht, het nog een ander was. Het waren echt twee verschillende per sonen." Kan het zijn dat Terneuzen straks toch nog als winnaar naar de halve finale van de beker gaat? (Stilte) Zou het kunnen dat de wedstrijd moet worden overgespeeld? „Ik weet het niet. Denk ook aan de competitiewedstrijden. Zoals ge zegd: ik ga er niet op vooruit lo pen." Het wordt nog een hele klus voor de KNVB om achter de waarheid te ko men. „We zullen ons best doen om de zaak goed af te ronden, reken daar maar op." VALENCIA - Valencia heeft het ver trouwen in trainer Ronald Koe man uitgesproken. Op de eigen website plaatste de Spaanse voet balclub gisteravond een officiële verklaring, waarin geruchten over het naderende afscheid van Koe man worden tegengesproken. „De trainer van het eerste elftal, Ronald Koeman, heeft een con tract voor twee jaar en we hebben geen moment overwogen hem te vervangen. Er is ook niet onder handeld met een andere trainer", zo staat in de verklaring. Valencia won woensdagavond laat de Spaanse beker door Getafe in de finale met 3-1 te verslaan. De be kerwinst was een opsteker voor Koeman, die door de slechte resul taten in de competitie zwaar on der vuur ligt. Valencia leed zaterdagavond im mers de vijftiende nederlaag van het seizoen en bivakkeert nog maar vijf punten boven de degra- datiestreep. door Thijs Smeenk VALENCIA - Robin Haase heeft giste ren met enig fortuin de kwartfina les van het ATP-toernooi in Valen cia bereikt. De 21-jarige Nederlan der overleefde tegen Marat Safin, voormalig nummer één van de we reld, drie wedstrijdpunten: 2-6 7-6 (9) 6-1. In de bijna tweeënhalf uur durende partij sloeg Haase zelf op zijn tweede matchpoint toe. Het was voor Haase al de vierde keer dit jaar dat hij zich schaarde bij de laatste acht spelers op een ATP-toernooi. Eerder lukte hem dat in Rotterdam, Chennai en Za greb. In de volgende ronde treft de Hagenaar Evgeni Korolev. De Rus versloeg Daniel Gimeno-Traver uit Spanje in drie sets: 6-7 (8) 7-6 (2) 6-3. Haase speelde nog niet eerder tegen Evgeni Korolev, die op de 113e plaats staat op de wereldrang lijst. Haase en Safin stonden op het hoogste niveau voor de tweede keer tegenover elkaar. Vorig jaar was de inwoner van Moskou nog te sterk voor Haase. Safin kreeg voor het toernooi in Spanje een wildcard. Hij versloeg in zijn eerste partij thuisspeler en publiekslieveling Juan Carlos Ferre- ro. Haase had een eenvoudige door tocht na de opgave van zijn Russi sche opponent Joeri Sjoekin bij een stand van 6-4 4-1 voor de Ne derlander. Robin Haase verslaat de voorma- lig nummer één van de wereld Marat Safin. De Nederlander werkt drie matchpoints weg en wint in drie sets. De voetballer Preto, die in het begin van het seizoen uitkwam voor Hoek.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 101