Met het hele gezin op de zak WONEN&TUINEN PZC APRIL 2008 1 5 De meeste hoogdravende idealen uit die tijd zijn allang via de achterdeur af gevoerd, zo ook de opblaasstoel, maar de eigenzinnige zitzak is nu terug, in volle glorie. De zak is niet langer ui ting van een opstandige tienercultuur maar sluit naadloos aan bij de inmid dels almaar voortdurende lounge trend. Hij is verkrijgbaar in vele kleuren, des sins, vormen en met diverse vullingen, je kunt het zo gek niet bedenken of er is wel een modelletje te vinden dat in uw interieur past. Toch is de meest populaire zitzak de 'gewone' Original van Fatboy in een design van de Fin Jukka Settala. In vele kleuren verkrijgbaar en eenvoudig te onderhouden. Vooral het formaat 140x180cm zorgt voor een uiterst com fortabele zit. Maar Fatboy heeft ook weersbestendige zakken voor buiten en zitzakjes voor kinderen, en zelfs de hond en de kat mogen zich verheugen in een speciaal voor hen ontworpen exemplaar. Zo kan het hele gezin zijn eigen zitzak neerploffen. Je kunt ze ook geheel naar eigen werp laten maken, bijvoorbeeld het logo van je favoriete voetbalclub. Er is al een zitzak verkrijgbaar in de vorm van een 'lekke' voetbal. Die is g maakt en genaaid volgens het origine f S'l \\v Fatboy (boven) Diverse kleuren Catbag met visgraat Sterk nylon makkelijk af- wasbaar Afm.: 0 65 cm €69 euro Fatboy (rechts) The Original «Diverse kleuren Materiaal: nylon vezel stof» Afm.: 140x180cm Onderhoud: vochtige doek €169 euro De zitzak is terug van weggeweest. Kreeg hij eind jaren zestig vooral een prominente plek in menig tienerkamer, nu is de zak volwassen geworden en kunt je op elke plek in en om het huis heerlijk neerploffen in een trendy zitzak. door Anne Salomons le voetbalmodel, met twintig witte en twaalf zwarte vakken. Misschien leuk voor vader en zoon, wanneer ze sa men naar voetbal kijken. De muziekliefhebber komt volledig aan zijn trekken met de zitzak Eye- chair, dat is een lounge chair met een geïntegreerde, versterker, subwoofer (Bass) en speakers. )e kunt hem direct aansluiten op je I-Pod, MP 3-speler, of DVD, PlayStation, TV en laptop. De subwoofer maakt het zelfs mogelijk om de bas- effecten te voelen terwijl je in de stoel zit te luisteren. Dus als je maar de juiste muziek uitzoekt kan je hem zelfs als massagestoel gebruiken. Toch mooi meegenomen. Wanneer je bij al die verschillende mo dellen en varianten nog steeds niet ge vonden hebt wat je eigenlijk het aller liefste wil, kunt je hem natuurlijk ook zelf maken. De meeste zitzakken zijn gevuld met polystyreenbolletjes die de lichaams temperatuur aannemen, en die bolle tjes zijn gewoon los te koop. Dus hob byisten: aan de slag met naald en draad en creëer je hoogstpersoonlijke zitzak. Daar is niks geks aan, zo deden ze het in de jaren zestig ook. Baas in eigen buik, flowerpo wer, blote borsten op tv en lange haren. In de jaren zes tig komen de jongeren in opstand tegen het establish ment van hun ouders. Met de kont te gen de krib willen ze voortaan zelf be palen naar wie ze luisteren en waar ze voor kiezen. Niet alleen politiek en maatschappelijk maar ook cultureel wordt de boel op zijn kop gezet. Na tuurlijk moest het interieur er ook aan geloven. Zwaar rustiek eiken meube len werden ingeruild voor een licht voetiger inrichting met felgekleurde opblaasstoelen of zitzakken.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 67