Weekagenda PZC Donderdag 17 april 2008 35 Goes, recreatiecentrum De Pit, aanvang 20.00 uur, Reserveren via 0113-612926 of 0113-211207 MUZIEK VRIJDAG 18 APRIL Het Zeeuws Orkest Symfonische gedichten en vrolijk piano- werk van Liszt, Brahms en Respighi. Goes, De Mythe, 20.00 uur. Kapers Tweede editie van Kapers op de kust met de hiphopacts Tommy, Line 104, Rap-a-Noia en Double 8. Vlissingen, De Piek, 21.00 uur. Bluesroute Optredens in dertien café's. Alex Schultz speelt in Porgy en Bess om 20.30 uur. http://www.bluestown.nI/t/ Terneuzen, vanaf 20.30uur. The World of Drumix Lucas van Merwijk en sabar-grootheid Aly N'Diaye Rose geven een slagwerkconcert waarin ze een muzikale wereldreis ma ken. Vlissingen, Arsenaaltheater, 20.15 uur. Dijkrock Festival Bluesavond met Remember Rory, een hommage aan bluesgitarist Rory Gallagher, en de Ruben Hoeke Band. Rilland-Bath, tent Grensweg, 20.00 uur Monteverdi Het Zeeuws-Vlaams ensemble Cappella I Fiamminghi concerteert rondom de Itali aanse componist Claudio Monteverdi. Het Podium, Zaamslag 20 uur Drieons met Mrs. Brown De Engelse huisvrouw Rosemary Brown baarde in de jaren zeventig opzien: com ponisten als Bach, Beethoven, Chopin, Bach, Liszt, Brahms, Schubert, Grieg en Debussy gaven haar nieuwe composities door. Muziek uit het hiernamaals. Goes, 't Beest, 20.30 uur.. ZATERDAG 19 APRIL Musica Cordis Het 22 leden tellende kamerkoor Musica Cordis uit Goes zingt onder leiding van Hans Smout motetten uit de Barok. Veelstemmige a capella muziek is de spe cialiteit van het koor. Kapelle, NH Kerk, 20.00 uur. Montiverdi Cappella I Fiamminghi concerteert rond om Monteverdi. Oostburg, RK Kerk 20 uur Rode Kamer-Concert Maria Philipsen (piano) en Hans van Ker- ckhoven (viool) spelen werken van o..m. Handel, Mozart, Kabalevsky en Grieg. Zierikzee, De Rode Kamer, Havenpark 13-15, 20.00 uur. Het Zeeuws Orkest Symfonische gedichten en vrolijk piano- werk van Liszt, Brahms en Respighi. Middelburg, Zeeuwse Concertzaal, 20.00 uur. Rock Zone Six (space rock) en Hypnos69 (psy chedelische progressieve rock) treden op. Vlissingen, De Piek, 21.00 uur. Dijkrock Festival Open podium waarop zes beginnende bands strijden om een plaats op het festi val van volgend jaar. Aansluitend roek- avond met Action in DC, Road Kill, Under cover, String Riot en Sweat 3. Rilland-Bath, tent aan de Grensweg, vanaf 12.00 uur. Surrender Dialectrockband Surrender en swingband Bestel Mè spelen op feest in 2009 jarige rk-kerk van Ovezande, garage Koens, Hoofdstraat 32, vanaf 20.30 uur. Benefietconcert Concert ten bate van Ronald McDonald- huis. M.m.v. van koor Exaudi en Westkap- pels kwartet, beide uit Westkapelle en koor Meriko uit Meterik (Limburg). Westkapelle, Westkapelle Herrijst, 19.30 tot 22.30 uur. Pilgrims Auteur en singer-songwriter Robbert Jan Swiers en kunstenaar/ vormgever Ramon de Nennie slaan een brug tussen poëzie, muziek, theater en beeldende kunst. In De Drukkerij treden zij op met de mu ziek uit hun voorstelling Pilgrims. Middelburg, De Drukkerij, 15.00 uur. Kunst en Eer Koninkijke harmonie Kunst en Eer uit Zie rikzee geeft jaarlijkse uitvoering. Het the ma is musical en alle geledingen binnen de vereniging komen aan bod. Speciale gast is Marjon van Iwaarden Marjon van Iwaarden. Leerlingen van dansschool Kra mer in Zierikzee treden ook op. Zierikzee, sportcentrum Onderdak, aan vang 20.00 uur. Blues De Zeeuwse bluesformatie The Ditch Di vers geven een concert Vlissingen, café 2x bellen, 22.00 uur.. 2ndlnfluenZ Finale. Kwadendamme, De Burcht, 19.00 uur; Henri Purcell Koorstichting Cantorij der Basiliek be steedt aandacht aan componist die 350 jaar geleden ter wereld kwam Henri Purcell. Vier van zijn meest geliefde koor werken worden ten gehore gebracht. Het zo beroemde 'Rejoice in the Lord' wordt gevolgd door het anthem 'O sing unto the Lord' en na de pauze klinkt het feeste lijke 'Te Deum' en 'Jubilate'. Hulst, Willibrordus Basiliek, 20.30 uur. ZONDAG 20 APRIL Metal Matinee Optredens van Chainsaw, Mar de Grises, Weakling en The Monolith Deathcult. Zierikzee, Brogum, 14.00 uur. Philip Catherine De 65-jarige jazzgitarist treedt op met zijn Acoustic Trio. Terneuzen, Porgy en Bess, 16 uur. Het Zeeuws-Vlaams ensemble Cappella I Fiamminghi concerteert rondom de Italiaanse componist Claudio Montever di. Sint Anna ter Muiden, NH Kerk, 15 uur Vrienden van het lied Concert. Grijpskerke, boerderij De Osseberg, 15 uur. The Slaves Bergen op Zoom, café 't Slik, 17.00 uur. Aram Aram van de Rest, bekend van Onderweg naar morgen, treedt op met zijn band Aram. Middelburg, café 't Schuttershof, zaal open 17.00 uur. Folk Kendal Carson speelt folkmuziek tijdens deze eerste Nederlandse toernee. Nieuw en Sint-Joosland, theater De Weg wijzer, 20.30 uur. High Tea Martine de Jager wordt ook wel bestem peld als de RSrB souldiva in een blanke huid. Uitverkocht. Oostburg, Ledeltheater, 15.00 uur. Blues Hans Teessink en Champagne Charlie ge ven een dubbelconcert. Middelburg, Spiegeltheater, 15.00 uur. Voorjaarsconcert Brassband 'Wilhelmina' uit Colijnsplaat geeft een voorjaarsconcert.Verder is filmmuziek met special effects. Colijnsplaat, dorpshuis, 15.30 uur. Koormuziek Tripkle Kwartet uit Vocaal Ensemble Elan- core in Vlissingen zingt Engelse kathedra le koormuziek, onder leiding van Leo Smit met orgelbegeleiding van Christian Blaha. Het thema is 'Grootsheid'. Groede, Lutherse Kerk, Molenstraat 28, 15.00 uur. WOENSDAG 23 APRIL Countrymuziek Concert countryzangers Ruud Hermans en Dick van Altena, hal gemeentehuis Ka pelle, 20.00 uur. Slagwerk Slagwerk, maar ook beschreven school borden, perspex borden en draaitafels door slagwerkgroep Den Haag in het pro gramma 'microwaves and turntables. Veere, Grote Kerk, 20.00 uur. DONDERDAG 24 APRIL The Perfect Tool Optreden van The Perfect Tool, een Ame rikaanse Tool-tributeband, in het kader van de Muziekmaand bij Panta Rhei. Vlissingen, strandpaviljoen Panta Rhei, 21.30 uur. The World goes round Muziekshow met Jon van Eerd, Tony Neef, Mylène d'Anjou, Ellen Evers en Lau ra Vlasblom Middelburg, Stadsschouwburg, 20.00 uur. Vliegende Hollander Koninklijke Muziekkapel van de gidsen - 115 jarig jubileum Muziekvereniging de Vliegende Hollander. Terneuzen, Scheldetheater, 20.00 uur; THEATER VRIJDAG 18 APRIL Toneel Toneelvereniging Pauze uit Middelburg speelt Een Zaak van de Familie (a Small Family Business) van Alan Ayckbourn. Middelburg, Spiegeltheater, 20 uur. Mozes Gemeenteleden van de Protestantse Ge meenten Biggekerke, Meliskerke en Zou- telande voeren de musical Mozes op. Meliskerke, Ichtuskerk, 20.00 uur. Flames of the dance Ierse dansshow. Bergen op Zoom, stadsschouwburg De Maagd, 20.15 uur. Komedie Toneelvereniging PAUZE speelt komedie 'Een Zaak van de Familie" van Ayckbourn. Middelburg, Spiegeltheater, 20.00 uur. ZATERDAG 19 APRIL Mozes Gemeenteleden van de Protestantse Ge meenten Biggekerke, Meliskerke en Zou- telande voeren de musical Mozes op. Meliskerke, Ichtuskerk, 20.00 uur. Extreem Het Middelburgse theater speelt het stuk 'eXtreem' waarin een vrouw wordt aange vallen door een man en 'bijna' verkracht. Zij weet hem te overmeesteren waarna een psychologisch steekspel begint. Re gie Anke Tanihatu. Middelburg, Minitheater, Verwerijstraat 53, 20.30 uur. Komedie Toneelvereniging PAUZE speelt komedie 'Een Zaak van de Familie" van Ayckbourn. Middelburg, Spiegeltheater, 20.00 uur. De Gansch met de drie pooten Meezingmusical, geïnspireerd op Het schaep met de vijf pooten. Goes, Goederenloods a/d Stephonson- weg, 20.00 uur. Erik Koller Cabaretier Erik Koller met zijn nieuwe programma Hippopotomonstrosesquippe- daliofobie, Angst voor lange woorden. Goes, theater De Mythe, 20 uur. Poseidon 't Spektakel speelt een toneelstuk van Ris Bemer Axel, De Halte, 20.00 uur. Stand-up Kristel Zweers overleefde als een van de weinige vrouwen overleefde het harde stand-up circuit. Met 'tegenspraak' staat ze nu in het theater. Oostburg, Ledeltheater, 20.15 uur. Loverboys Lovergirls De voorstelling Loverboys van de produc tiegroep (12+) van de jeugdtheaterschool gaat in premiere. Goes, 't Beest, 20.00 uur. Opera Lucia di Lammeroor. Schotse liefde als Ro meo Julia door internationaal gezel schap met medewerking van topsolisten. Bergen op Zoom, stadsschouwburg De Maagd, 19.00 uur. Ballet Balletvoorstelling De kleine dag, uitge voerd door leerlingen van Balletschool Isa- belle Zwaan. Vlissingen, Arsenaaltheater, za 19.30, zon. 14.00 uur; ZONDAG 20 APRIL Het Piratenspektakel Jeugdtheaterschool Zeeland speelt in sa menwerking met jongeren van de Zeeuw se Fanfare Het Piratenspektakel. Goes, theater De Mythe, 15.00 uur. MAANDAG 21 APRIL Cabaret Jörgen Raymann met zijn cabaretshow nummer 13866. Bergen op Zoom, stadsschouwburg De Maagd, 00.00 uur. DINSDAG 22 APRIL Prediker en Hooglied Van Muiswinkel en Van Vleuten pakken uit met 'Prediker en Hooglied'. Terneuzen, Scheldetheater, 20.00 uur. WOENSDAG 23 APRIL Afgelasting Erik van Muiswinkel en Diederik van Vleu- tenmet hun programma 'Prediker en Hooglied'. Terneuzen, Scheldetheater, 20.00 uur. Leids Cabaret Festival Finalistenshow van deelnemers aan het al 28 jaar bestaand Leids Cabaret Festival. Middelburg, stadsschouwburg, 20.00 uur. DONDERDAG 24 APRIL Frankenstein Theatergroep d'Electrique brengt een be werking van de horrorklassiekier Franken stein. Vlissingen, Arsenaaltheater, 20.15 uur. Winterkoorts Muziektheater over razende hartstocht, hardnekkige wanen en een ijle werkelijk heid, door De Wetten van Kepler. Goes, 't Beest, 20.30 uur; Klaas Hofstra Nacht der Girondijnen. Theatermonoloog is bewerking van novelle 'De nacht der Gi rondijnen' van J. Presser. Nw en St. Joosland, Theater De Wegwij zer, 20.30 uur. meer agendanieuws op www.pzc.nl Staatsbosbeheer houdt zondag 20 april een vogelexcursie in het Prunjegebied. Verzamelen in Serooskerke, Inlaagweg, 13.30 uur. foto Marijke Folkertsma

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 37