Grote steun voor actie tegen directie hospitaal winde nieuwe fiat 500 Beatrix te gast bij jarige PZC mmmm i www.aenietenopzünitaliaans.n lO»«J z^e"13"6 www-'nter HET WEER: Zonnig Ajax nog in titelrace 41 Tichelaar stopt als fractievoorzitter na zware hartoperatie. Word ook abonnee! Jarige paus ontvangen in Witte Huis 12° 1 Donderdag 17 april 2008 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - 250e jaargang nr. 91 - los nummer 1,40, zaterdag 2,00 ar PvdA zoekt nieuwe kopman DEN HAAG - In de Tweede Kamer fractie van de Partij van de Arbeid is de strijd losgebarsten om het voorzitterschap. Dinsdag kiezen de 33 sociaaldemocratische Kamer leden een nieuwe leider. Gisteren maakte de huidige fractievoorzit ter Jacques Tichelaar (55) na een ziekbed van maanden bekend dat hij wel in de Kamer terugkeert, maar geen fractieleider meer wil zijn. Hij acht zichzelf om gezond heidsredenen daartoe niet langer in staat. De Fries legde in januari zijn werkzaamheden neer, omdat hij een zware hartoperatie moest ondergaan. De fractieleden heb ben tot maandag de tijd om zich kandidaat te stellen voor het aan voerderschap van de fractie. Behal ve plaatsvervangend fractievoorzit ter Mariëtte Hamer worden ook Jeroen Dijsselbloem, Diederik Samsom en Hans Spekman als kandidaten genoemd. Volgens Hamer is het uitgesloten dat een PvdA'er van buiten de frac tie voorzitter wordt. Dat zou bete ls De PvdA is op zoek naar een nieuwe leider. Fractievoorzitter Tichelaar stopt wegens gezond heidsproblemen. Wie zijn opvol ger wordt, is nog niet bekend. kenen dat de partij geen beroep doet op staatssecretaris Frans Tim mermans van Europese Zaken. Hij stond tijdens de Tweede Kamerver kiezingen in 2006 op de kieslijst van de PvdA en zou in theorie frac tievoorzitter kunnen worden. De afgelopen weken deed het gerucht de ronde dat Timmermans de frac tie zou gaan leiden. Volgens Ha mer is er veel respect voor Tiche laars besluit. „We zijn heel blij dat hij terugkeert en onderdeel blijft uitmaken van het team", reageer de Hamer. Tichelaar voerde begin vorig jaar als adjudant van Wouter Bos namens de PvdA de onderhan delingen over een nieuw kabinet. In februari 2007 werd Tichelaar ge kozen als fractievoorzitter. De coalitiegenoten CDA en Chris tenunie betreuren het vertrek van Tichelaar. De nieuwe fractieleider van de PvdA treedt dinsdag on middellijk na de stemming aan. pagina 3: commentaar GOES - Koningin Beatrix komt vrij dag 30 mei naar Zeeland voor de viering van het 250-jarig bestaan van de Provinciale Zeeuwse Cou rant. De koningin is de eregast in de Nieuwe Kerk van Middelburg, waar sprekers hun licht laten schij nen over de rol van de krant in de Zeeuwse samenleving toen en nu. In de kerk neemt de koningin het eerste exemplaar van het boek PZC 250 jaar in ontvangst. De ko ningin woont daarna de opening van een foto-expositie bij op het Abdijplein. pagina 2 en 3: de krant bestaat nu eenmaal uit uw verhalen STELLING PvdA is onzichtbaar reageer op www.pzc.nl MENING De overheid is vriendelijk genoeg ■■20% aantal reacties: 391 80% door Marcel Modde VLissiNGEN - De dagen van direc teur R. Zomer bij het Ziekenhuis Walcheren lijken geteld. Meer dan vierhonderd personeelsleden heb ben in een dag tijd de petitie van het actiecomité ondertekend en daarmee het vertrouwen in hun di recteur opgezegd. Volgens woordvoerder P. van Rooijen van de 'Verontruste Mede werkers' blijven de lijsten tot van middag twaalf uur liggen. Hij ver wacht uit te komen op een kleine vijfhonderd handtekeningen. Een grote respons, verwijst Van Rooij en naar de ongeveer duizend per soneelsleden op de loonlijst van het ziekenhuis. Ze vinden het on- Zeeland: 2, 3, 25 t/m 33; Binnen land: 4 t/m 6; Buitenland: 7 t/m 9; Meningen: 11; Beurs: 14; Econo mie: 15; Weer: 22; Strips: 23; Cul tuur: 36 en 37; Sport: 41 t/m 45; Televisie: 46 en 47. verteerbaar dat Zomer in het ka der van de fusie met Goes heeft in gestemd met sluiting van het zie kenhuis in Vlissingen en nieuw bouw van een klein ziekenhuis voor planbare zorg in Middelburg. Het comité wil de handtekeningen morgen of uiterlijk maandag over handigen aan de raad van toezicht. Dat orgaan gaat over de aanstelling en ontslag van de directeur. Vi- ce-voorzitter A. Smeels wilde giste ren niet vooruit lopen op eventue le maatregelen en wacht het pak ket af Evenmin kon hij al inschat ten of er een onwerkbare situatie ontstaat, als Zomer en de raad de motie van wantrouwen naast zich neerleggen. Zie bon op pagina 2 of bel gratis 0800 - 0231 231 WASHINGTON - De jarige paus Benedictus XVI is rooms-katholieke kerkvorst die ooit het Witte bestaan van de presidentiële residentie. Presi- gisteren met alle égards ontvangen in het Ameri- Huis bezocht. Ruim negenduizend mensen waren dent Bush en zijn vrouw Laura verwelkomden de kaanse Witte Huis. De paus is de tweede uitgenodigd voor de grootste ceremonie in het nu 81-jarige paus. foto Ettore Ferrari/EPA Italië ligt de komende toeken in Zonnemaire! Met op-en-top Italiaans design nan o.a. Selua, Minotti, Artemide en Poliform. Wie in dit 'little Italy'zijn/haar slag slaat maakt kans op een lang u/eekend gratis in de nieuwe Fiat 500 rijden, een weekend Tirol of: CCfl Fiat 5OO.' Nieuwsgierig? Ongeduldig? Kijk nu op:

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 1