Zeeuwen hechten aan goede zorg Scholieren kijken bij bedrijven Winkeliers zijn boos over notitie Expo bio-industrie in bibliotheek Oostburg J 25 ZEEUWS-VLAANDEREN 33 r MjKj 31 Bevolking vindt zorg, groei en milieu de belangrijkste zaken. Meer dan driehonderd kinderen te gast bij 62 bedrijven in Terneuzen. BrasseWemenu met Mfaitil o=y§q De Vrijheid Inspirerend Zeeland Swiers De Nennie pilgrims Een op de vier koeien blijft in Zeeland op stal Donderdag 17 april 2008 Slag om Oosterschelde herleeft inexpositie Tip? redtern@pzc.nl door Conny van Cremberghe TERNEUZEN - Zeeuws-Vlamingen en bewoners van Midden-Zeeland vinden de kwaliteit en beschik baarheid van goede gezondheids zorg het belangrijkste van alle so ciaal-maatschappelijke items die ze zelf benoemen. Dit blijkt uit een omvangrijk leef- baarheidsonderzoek dat Dow Be nelux de voorbije maanden hield onder duizend Zeeuwen. Van de geënquêteerden vindt 32 procent de kwaliteit van de gezondheids zorg het belangrijkst. Daarna vol gen op afstand economische groei (11 procent), milieu (10 procent) en onderwijs (7 procent). Wordt gekeken naar de leeftijd van de on dervraagden, dan blijkt dat jonge ren (18-34 jaar) economische groei en goed onderwijs belangrijker vinden dan oudere Zeeuwen. De laatste groep hecht sterk aan een goede gezondheidszorg en de aan wezigheid van goede, betaalbare woningen. Op de vraag of grote bedrijven een rol kunnen en moeten spelen bij het oplossen van bepaalde proble men zegt driekwart van de respon denten dat grote bedrijven een taak hebben op het gebied van de werkgelegenheid en op het vlak van milieu. Infrastructuur en volksgezondheidszorg zijn in eer ste instantie zaken die voor reke- UJ Zeeuwen vinden een goede ge- zondheidszorg het belangrijkste van alle sociaal-maatschappelijke onderwerpen. Dat blijkt uit een onderzoek door Dow Benelux. ning van overheden vallen. Kij kend naar de toekomst verwacht 72 procent van de Zeeuwen dat er de komende jaren weinig ingrij pende veranderingen te verwach ten zijn op het gebied van commu nicatie, infrastructuur, milieu en onderwijsgebied. 11 procent ver wacht een verbetering van het voorzieningenniveau, 16 procent een verslechtering. Dow gebruikt de resultaten om zijn positie in de Zeeuwse samen leving te verbeteren. Erik van Oos ten van Dow: „Onze insteek is dat we commercieel pas goed kunnen TERNEUZEN - Welgeteld 327 ballon nen gingen gistermiddag de lucht in op het plein van het Terneuzen- se schippersinternaat Koningin Juliana. Voor precies evenveel ba sisschoolleerlingen vormden ze de symbolische start van de jaarlijkse roefeldag. Zeg maar: een snuffel- dagje aan het regionale bedrijfsle ven. Sinds de start in 1995 is de roefel dag in de Kanaalzone goed inge burgerd, vertellen J. van der Hooft en L. Schaut van het organise rende comité. Dit jaar zetten 62 be drijven de deuren open voor de kinderen. Daaronder kleintjes en groten. De mobieloptiek in Koe wacht bijvoorbeeld, de plaatselijke juwelier maar ook multinationals als Philips en Dow. Aan de roefel dag deden twaalf scholen mee en elke school leverde een vertegen woordiger in het comité. Want de voorbereiding vergde tijd en in spanning, vertelt Schaut. „De me dewerking van de bedrijven is groot en dankzij sponsoring kun nen we een mooi programma sa menstellen. De kinderen maken kennis met een bedrijf op een ma nier die anders nooit mogelijk zou zijn." Schaut weet hoe alle inspannin gen worden gewaardeerd. „Je hoeft alleen maar naar de gezich ten van de kinderen te kijken." 'Roefelaars' mochten gisteren mee met een echte sleper van bergingsbedrijf Multraship. foto Camile Schelstraete opereren als we echt ingebed zijn in een samenleving en ons daar ook verantwoordelijk voor voelen. Terneuzen loopt hiermee voorop. Het onderzoek levert ons gegevens op waar wij als bedrijf iets mee kunnen. Zo zullen we met strategi sche acties proberen de werkgele genheid te laten toenemen, met nieuwe investeringen zullen we onze de milieu-emissies terugdrin gen. En we blijven nauw betrok ken met onderwijsinstellingen en natuurorganisaties." Dow herhaalt het onderzoek in 2010 om te be zien of de doelen zijn gehaald. door Raymond de Frel TERNEUZEN - In de Axelsestraat in Terneuzen is helemaal geen sprake van verpaupering. Dat stellen on dernemers en bewoners, die ver bolgen zijn over een genoemd knelpunt in het bestemmingsplan Terneuzen-Midden. Daarin staat dat hun straat door leegstand en verpaupering wordt bedreigd. Alleen snel anticiperen kan die ontwikkeling nog tegen gaan, zo is in het nieuwe bestem mingsplan genoteerd. In een over leg met de gemeente Terneuzen lieten met name de ondernemers deze week hun ongenoegen ho ren. „Alle bewoners en onderne mers houden hun geveltjes netjes bij. Van verpaupering is helemaal geen sprake. Ja, er is wat leegstand. Bijvoorbeeld het pand van de Al- di, maar je kunt niet zeggen dat dit pand verpauperd is", zegt Nel lie de Leeuw van de dierenspeciaal zaak in de Axelsestraat. Een steekproef onder onderne mers leert dat de insinuatie be hoorlijk in het verkeerde keelgat is geschoten. Wethouder Frank van Hulle heeft daar begrip voor en biedt daarom excuses aan. „Door te stellen dat verpaupering de Axelsestraat bedreigt, hebben we het beeld van de straat te rigou reus weggezet. Een verkeerde woordkeuze dus, maar dat neemt niet weg dat er een aantal plaatsen zijn die zorgelijk zijn. Daarbij denk ik met name aan de voorma lige Aldi, die al een aantal jaren leegstaat", aldus Van Hulle. OOSTBURC - In de openbare biblio theek in Oostburg is tot eind deze maand een fototentoonstelling over bio-industrie te zien. Deze ex positie is samengesteld door Com passion in World Farming, een in ternationale organisatie die wereld wijd opkomt voor het welzijn van landbouwdieren. Er zijn onder meer foto's te zien van overvolle veewagens en het leed dat dieren wordt aangedaan. De foto's zijn te zien tijdens de openingstijden van de bibliotheek. dC^^RVKKERY Markt 51 Middelburg T 0118 886 886 ^vanavond vafif 17.30 uur p? asgergesoep, varkenshaas of tortillas en sihaasappeltuilles 15,^0 en 12,50 (vegetarisch? Reserveren? bel 0118 - 886 866 0 kij vanmiddag£i<Qo uur opening tentoonstelling Het verlaten hotel k ook op: www.drukkerijm zaterdag 19 april 13.00 uur presentatie Marga Haas en Aamoud van der Deijl O 15.00 uur 0 iddelburg.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 111