Meningen Pijnlijke knieën na training PZC-loop Adviezen voor de voorbereiding op de PZC Familieloop. Familieloop Middelburg Vlissingen Voedseltekort 1 Voedseltekort 2 Millecam Scaldis Termnal Everzwijnen 2 Doktersassistenten Z wigtman Zimbabwe 2 Ziekenhuizen 9 Ziekenhuizen 10 PZC Woensdag 16 april 2008 ]9 door Koen de Vries GOES - Op de sportredactie van de PZC druppelen regelmatig mailtjes binnen met vragen over de PZC Familieloop. Vooral beginnende lo pers willen van de hoed en de rand weten. Zo vraagt Heieen advies. Ze heeft goede schoenen gekocht, maar tij dens het hardlopen heeft ze deson danks veel last van pijn onder haar knieën. Als ze wandelt, is de pijn veel minder. Fysiotherapeut Rein-)an Elenbaas van Flexus uit Goes vermoedt dat de pijn ontstaat door een te hoge belasting. Waarschijnlijk kunnen de bovenbeenspieren de klap op het onderbeen onvoldoende op vangen. Bij hardlopen is het ge wicht dat de benen moeten opvan gen tweeënhalf keer zo groot als bij wandelen, weet hij. Elenbaas adviseert de bovenbenen sterker te maken zodat de klap be ter wordt opgevangen. Dat kan met core-stability-oefeningen of met oefeningen waarbij je simpel gezegd door de knieën gaat terwijl de romp vertikaal blijft. Een ander advies van Elenbaas is om de stap tijdens het hardlopen kleiner te maken. Daarmee wordt ook het ge wicht dat de benen moeten opvan gen kleiner. Ook Anita de Jong uit Middelburg heeft een vraag. Zij vond dat ze niet vanaf nul hoefde te beginnen bij de voorbereiding op de Familie loop. Daarom begon ze in het trai ningsschema van Niek Knol (zie www.pzc.nl/familieloop) niet bij week 1 maar bij week 3. Twee we ken voor de Familieloop heeft ze het schema dus al afgewerkt. „Wat moet ik doen?", vraagt ze. „Moet ik de laatste twee weken hetzelfde schema aanhouden of kan ik nog iets extra's doen?" Volgens Niek Knol kan Anita kie zen. Ze kan consolideren, dus het schema van de laatste week nog twee keer herhalen, of het naar ei gen inzicht nog wat zwaarder ma ken. „Als ze zich goed voelt en ze haar tempo nog wat wil opvoeren, kan ze dat laatste rustig doen", denkt Knol. Een gevaar: pas op dat je niet vermoeid aan de start komt! Inmiddels is de route van de Fami lieloop uitgestippeld. Zie het kaart je hiernaast. Voor alle duidelijk heid: voor vervoer van de deelne mers wordt gezorgd. Er staan op bepaalde tijden bus sen op het transferium in Middel burg en bij hotel Arion in Vlissin gen klaar. De 3 kilometer wordt he lemaal op de Boulevard afgelegd. Degenen die serieus bezig zijn met het trainingsschema kunnen dat zaterdag een keertje onderbreken. Dan staat op en rond de atletiek baan aan de Nassaulaan in Middel burg een Testloop op het program ma. Leden van Dynamica organise ren een ééntiende marathon, 4,2 kilometer. Iedereen mag meedoen en de loop in eigen tempo afleg gen. Deelname is gratis, aanvang 9.30 uur op de atletiekbaan. PZC Familieloop, datum: 31 mei Start: 11.00 uur. Afstanden: 3 en 10 kilometer. Start 10 kilometer: Kloven iersdoelen Middelburg. Finish 10 kilo meter: Boulevard Vlissingen. Start en finish 3 kilometer: Boulevard Vlissin gen. Zie www.pzc.nl/familieloop voor inschrijvingen. Kosten: 5 euro (deel bestemd voor De Mikke, goede doel van PZC 2S0 jaar). LEZERS SCRHIJVEN Brieven richten aan: Lezersredacteur PZC, Postbus 31 4460 AA Goes 0113-315660 lezersredacteur@pzc.nl (Bij langelopende kwesties worden brie ven ingekort en alleen nieuwe zienswij zen gepubliceerd) Waar experts al lang voor waar schuwden, lijkt nu bewaarheid te worden. Er is een voedselcrisis. Re den voor politici om een boosdoe ner aan te wijzen: biobrandstof Zware woorden als misdadig en crimineel worden zelfs gebezigd. Ze zitten echter zelf ook in de be klaagdenbank. Zij hebben dit be leid eerst gestimuleerd, onder in vloed van de mileumaffïa. Mede door dit beleid, zijn er ook ten be hoeve van zogenaamde natuur reeds duizenden hectaren goede landbouwgrond onbruikbaar ge maakt door ontpoldering en afgra ving van de vruchtbare bovenlaag. Voorgoed onbruikbaar voor pro ductie van voedsel of biobrand stof Het wordt hoog tijd, dat men het tij keert en plannen voor ont poldering, natuurherstel en vol tooiing van de Ecologische Hoofd structuur schrapt. Nederland heeft goede landbouwgrond, laten we de productie hier op peil houden, zodat we als land in onze eigen be hoefte kunnen voorzien en niet een luxe leven leiden ten koste van derdewereldlanden. P. Dieleman Aalscholver 15, Temeuzen Over voedseltekort en stijgende prijzen gesproken. Wij zijn hier in Zeeland elkaar al jarenlang bezig aan het houden met gebabbel over ontpoldering en offeren landbouw grond op! De wereld op z'n kop. jaap den Hollander Deltaweg 17, Haamstede In uw weergave ontbreekt een feit en er staat ten minste een onjuist heid in over de kwestie Millecam. Twee van de artsen werd hun titel ontnomen. Overigens kunnen ze gewoon doorgaan, maar het woordje 'arts' mag niet meer op het naambordje staan. De heer Koonen bracht mevrouw Millecam niet naar het ziekenhuis. Koonen is een basisarts. Hij wilde huishoudelijke hulp van Thuiszorg vragen, maar daarvoor had hij de verwijzing nodig van een echte arts; iemand die zijn opleiding he lemaal beëindigd had. Dat was dus een van de Millingse huisartsen. Die kwam en zag een stervende patiënte en heeft in plaats van huishoudelijke hulp plaatsing in het ziekenhuis ver zorgd. Koonen had er geen idee van dat de patiënte stervende was. Dat staat allemaal in het rapport van de Inspectie voor de Gezondheids zorg en op het internet. Marie P. Prins Rijnstraat 20, Oost-Souburg Nadat jaren is getwist over de te bouwen Westerschelde Container Terminal ligt er ineens in no time een vergunning op tafel voor een Scaldis Container Terminal met 6oo meter kadelengte in de achter tuin van Nieuwdorp. (PZC, li april). Scaldis zal op zeven dagen per week en 24 uren per dag een mill- joen containers verladen op schip, truck, spoor. En deze denderen dag en nacht in de richting van Brabant door Goes. De geluidsnor men zijn blijkbaar opgerekt en ma ken geen bezwaar. Hier zijn niets ontziende machten aan het werk die profijt tot religie hebben verhe ven. K. Bartusek Pr. Margrietstr. 103, Nieuwdorp Ik heb met verbazing het verhaal zitten lezen over de wilde zwijnen op de Schotsman. Het zijn de ja gers die het gedaan hebben maar van enig bewijs is geen sprake. Al tijd makkelijk hier in Nederland om direct met het vingertje te wij zen. Verder snap ik niet waar men zich druk over maakt met uitspra ken als dat de zwijnen de weg kun nen oversteken en ongelukken kunnen veroorzaken. Daarmee help je niemand, want neem onze ruiters. Ik kom menigmaal ruiters tegen die hun knol niet onder con trole hebben. En dat de zwijnen weg moeten omdat er zeldzame planten staan, gaat mij ook ver. Zelfs de dieren (ook de wilde) ont komen niet aan de regeldrang van onze natuurverenigingen en amb tenaren tenzij ze zich zo gedragen als wij willen. Wij zijn helemaal geen natuur meer waard, want de natuur is de natuur en daar moet je mee leren omgaan en de natuur kan je niet naar je hand zetten. A. de Witte Doormanstraat 21, Koudekerke Meer doktersassistenten cruciaal om patiënt snel te kunnen helpen (PZC, 10 april). Ik zet hier een per soonlijke ervaring tegenover: Ik moest zelf een afspraak maken met de huisarts, zei de assistente. Telefoonnummer staat op het for mulier, zei ze. Daar begon ik dins dag mee. Ik moest helemaal naar Sittard bellen om een afspraak te maken voor een bloedonderzoek in Zierikzee. Dat heb ik geweten. Ik heb meer dan 25 minuten moe ten wachten voordat ik aan de beurt was. Er waren negen wach tenden voor mij. In verband met reuma moet ik steeds de telefoon van mijn ene hand in de andere overhevelen. Daardoor sloeg hij ook nog een keer af. Moest ik weer opnieuw wachten. Er zijn negen wachtenden voor u. 0,15 eurocent per minuut. Ik heb nu zelf maar di rect naar Zierikzee gebeld en daar kreeg ik te horen dat er niets was doorgegeven. En hier werd gezegd dat de doktersassistentes zelf de af spraak moeten maken. Zit ik bijna een week te wachten. j.M. Dorsman De Brauwstraat 46 Zierikzee Naar aanleiding van bovengenoem de onderwerp in de PCZ van 12 april wil ik graag, in aanvulling op de reactie van Sebastiaan Zwigt- man het volgende toevoegen. Cor nells Zwigtmans zuster Adriana, trouwde met mijn betovergrootva der Jacobus van Noppen. Bij het uitzoeken van de genealogie van Noppen ben ik uiteraard ook de fa milies Zwigtman en Kramer tegen gekomen. Andrea Oostdijk ge bruikt de schrijversnaam Floortje Zwigtman. Zij vermeldde dat de moeder van Karei Kramer onge trouwd zwanger was en suggereert dat Cornelis Zwigtman wellicht de vader was. Zij plakte daar een plau sibel verhaal aan vast, waarom Ka- rel Kramer als leerjongen bij hem in dienst genomen werd. Ik vind dat nogal wat. De naam van Corne lis Zwigtman wordt door dergelij ke verhalen bepaald niet op een voetstuk geplaatst. De reden, om daarom de naam Zwigtman als pseudoniem te gebruiken, ontgaat mij ten enen male. Kees van Noppen Boulevard de Ruijter 230, Vlissingen Ik reageer op een brief van 4 april van J. Deguelle. Hij wil de klok wel laten luiden maar weet niet waar de klepel hangt. Zimbabwe was vijftig jaar geleden onder lei ding van Ian Smith de grootste ex porteur van koper. Olie kun je ma ken van steenkool. Dat deden de Zuid-Afrikaners in de jaren zestig al. Amerika heeft geen olie nodig van Europa. Dat land heeft olie voorraden van Alaska tot de Golf van Mexico. Wat Amerika kan ge bruiken zijn mineralen. De groot ste voorraden liggen in Zuid-Afri- ka van asbest en ijzer tot uranium en in West-Afrika aluminium, ura nium, chroom enzovoort. De Chi nees spookt er al dertig jaar rond. Ten noorden van de Congorivier, ten zuiden van de booreilanden. G. Krijgsman Poortstraat 14, Serooskerke Hoe is het mogelijk dat het zieken huis voor als je echt ziek bent en grote haast is geboden in de uit hoek Goes komt in plaats van het centraal gelegen Middelburg en dat dit door de twee directeuren van deze onderneming is beslist. Hoe is het mogelijk dat de Wal- cherse gemeenten hier over alleen maar ach en wee roepen? Waarom lees ik in de PZC niet: De Walcher- se gemeenten proberen een ande re ziekenhuisonderneming naar Middelburg te krijgen of deze ge meenten proberen daadwerkelijk in Den Haag op te komen voor de gezondheid van hun bewoners of.. Dus actie, maar wie leidt die? W. N. Osterman De Kempenaerstraat 2, Vlissingen Zwaar teleurgesteld in de opstel ling van bestuur en raad van Vlis singen. Blijkbaar geen mening. Ter wijl het toch gaat over het welzijn van zo'n 100.000 mensen. De Vlis- singse politiek laat het toch mooi afweten als het ook nog eens gaat om 800 arbeidsplaatsen. Waarom nog stemmen op dat soort lieden? Ooit was Vlissingen 'Bruisend als de branding'. Nu bruisen alleen nog wel dan niet vrijwillige wacht geldregelingen. Ria en Willem Wolters Van Bossestraat 44, Vlissingen >ba van Beieren tv, Route PZC Familieloop (10 km) De start van de PZC Familieloop is op zaterdag 31 mei om 11.00 uur voor de Kloveniersdoelen in Middelburg. Het parkoers gaat over B-wegen naar Vlissingen waar de finish is op de boulevard voor Hotel Arion. ,e\burgse% MIDDELBURG START Kloveniersdoelen 11.00 uur KOUDEKERKE OOST-SOUBURG gres- Roo VLISSINGEN PZC Donja Odijk

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 9