Zeeland Bruidsjaponnen «1 Gemeente investeert fors in brandweer Groot onderhoud viaduct A58 Sandee moet bord weghalen Voorbode in de Zuidhoek 10 dagen lang spectaculaire aanbiedingen SALONIKI Ruim twee miljoen euro voor oefeningen, personeel en materieel. B P2C Woensdag 16 april 2008 23 BIEZEUNGE - Op de kale vlakte die de (toekomsti ge) wijk Zuidhoek in Biezelinge nu nog is, gaat het langzaam aan leven. Eén gezin woont er al een tijdje, een ander staat aan de vooravond van de verhuizing en is nog met de witkwast in de weer. Bijna alle kavels in de eerste fase zijn vergeven. Dat blijkt ook uit de bordjes die her en der zijn geplant. Op nummer 17 heeft de familie De Vries haar zinnen gezet. Jip en Janneke lijkt hun straat naam te worden. Alle straten in de Zuidhoek krij gen immers een naam uit de boeken en gedich ten van Annie M. G. Schmidt, die in haar jeugd een tijdje in Kapelle woonde. Fase twee omvat acht woningen in drie verschil lende typen: een riante vrijstaande woning, een vrijstaande woning met garage of een bungalow met garage en slaap- en badkamer op de begane grond. Vastgoedmakelaar Immoregio uit Wemel- dinge houdt er zaterdag van 10.00 tot 13.30 uur een verkoopdag voor, waarbij belangstellenden een kijkje kunnen nemen in een modelwoning in Zuidhoek. De verkoopdag geldt ook voor het pro ject De Bieselinghe in het dorp (aan De Klinker) zelf. Daar zijn 25 woningen voorzien. In Zuidhoek moeten over tien, vijftien jaar zes honderd woningen staan, foto Dirk-Jan Gjeltema kijk voor alle aanbiedingen op www.leojoossetweewielers.nl Dorpsplein 14 4363 AC Aagtekerke ■f'MTill Tel:0118- 58 13 06 Kijk ook op: -M-—J www.leojoossetweewielers.nl £eO FIETSEN E-BIKES MOUNTAINBIKES SCOOTERS FIETSVERHUUR HEINKENSZAND - Rijkswaterstaat is deze week begonnen met groot on derhoud aan het viaduct op de A58 ter hoogte van Heinkenszand. Het werk duurt tot en met 26 april. De werktijden zijn van 09.00 uur tot 18.00 uur. Tijdens deze uren is telkens één rijstrook of de vlucht strook beschikbaar. Er geldt dan een snelheidbeperking van 70 kilo meter per uur. Op de volgende da ta worden wegafzettingen ge plaatst: maandag 21 en dinsdag 22 april van 09.00 tot 16.00 uur; don derdag 24 en vrijdag 25 april van 09.00 tot 16.00 uur; zaterdag 26 april van 07.00 tot 19.00 uur. Tijdens het werk, in het kader van project Kosmos (grootschalige on- derhoudsimpuls voor kunstwer ken) worden de voegovergangen vernieuwd, betonreparaties uitge voerd en de geleiderail geschilderd en, op plekken waar dat nodig is, vervangen. Voor algemene vragen over het werk: 0800-8002 (Rijks waterstaat). KAMPERLAND - Sandee Vastgoed in Kamperland moet een reclame bord weghalen of per dag een dwangsom van honderd euro beta len met een maximum van 2500 euro. Dat heeft het college van Gedepu teerde Staten gisteren bepaald. Het bord, dat de provincie in februari opviel, is in strijd met de Land schapsverordening Zeeland 2001. De provincie stelt sinds dat jaar paal en perk aan reclameborden die overal langs de weg worden ge zet. Sandee liet het bord na een waarschuwing staan. GRIEKS RESTAURANT PARTYCENTRUM Iedere donderdag en vrijdag Vers Visbaar 14,95 p.p. Beestenmarkt 10 - Goes tel. (0113)215 715 www.saloniki.nl door Luc Oggel KRUININGEN - Reimerswaal inves teert in de gemeentelijke brand weer. In de concept-kadernota is voor de komende jaren bijna twee miljoen euro uitgetrokken voor personeel, materieel en oefenin gen. De investeringen zijn onder meer een gevolg van de 'kwaliteitsfoto' die vorig jaar is opgesteld; een in ventarisatie van de stand van za ken bij de Zeeuwse brandweeror ganisaties. Reimerswaal scoorde daarbij een onvoldoende en heeft van de Vei ligheidsregio Zeeland opdracht ge kregen om de komende twee jaar naar het gewenste niveau toe te werken, ook met het oog op de mogelijke regionalisering van de brandweer. Om de verplichte 6,2 score te ha len, wil Reimerswaal (in samen werking met Kapelle) onder meer een beleidsmedewerker pro-actie en preventie aanstellen. Uit een evaluatie is gebleken dat met na me bij die taakvelden problemen liggen. Ook wil de gemeente de budgetten voor realistisch oefenen en opleidingen flink verhogen. Veruit het meeste geld gaat de ko mende jaren echter naar materieel. Voor onder meer adem- luchttoestellen, communicatieap paratuur, kleding en nieuwe tank autospuiten voor Rilland en Krui- ningen is ruim een miljoen euro gereserveerd. Samen met Rijkswaterstaat wordt ook gesproken over de aanschaf van twee schuimblusvoertuigen, ter vervanging van de verouderde schuimblusaanhangers in Rilland en Kruiningen. Die zijn met name bedoeld voor de veiligheid in, op en rond de Kreekraksluizen, slui zen Hansweert, de A58 en de Vla- ketunnel. Voor nieuwbouw van de brand weerkazerne in Yerseke is bijna twee ton uitgetrokken, maar gelet op de ervaringen in Krabbendijke (nieuwbouw van de kazerne daar viel fors duurder uit dan gedacht) wil de gemeente het bedrag voor Yerseke verhogen naar vijf ton. De nieuwbouw staat voor 2009 op de rol. Renovatie is gezien de bouw kundige staat niet mogelijk.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 89