Zeeland Heinkenszand wil werkgroep oude Sloelijn PvdA Reimerswaal wil flinke uitbreiding aantal defibrillatoren Landbouwverkeer uit kern 's-Gravenpolder Ons Genoegen Kapelle viert dit jaar eeuwfeest Ostrea Lyceum Goes zet zich op de kaart met Ostrea Stage Event Muziekschool maakt muzikale Sahara-reis Te fiets op zoek naar weidevogels in Borsele Voorstel om komende twee jaar negentig AED's te plaatsen. Provincie ook bereid tot éénjarige proef bij Poortvliet. Belgische motorrijders raken rijbewijs kwijt Fietstocht voor vijfenvijftigplussers Jongerenplatform populair op Hyves Vogelvrienden houden lezing in Krabbendijke Wethouder: overname traject door gemeente Borsele nog niet zeker. 22 I Woensdag 16 april 2008 PZC B GOES - In kerkgebouw De Hoogte aan de Populierenstraat 29 in Goes- Zuid klinkt morgenavond vanaf half acht muziek uit de Sahara. Kinderen die aan de Muziekschool de cursus algemene muzikale vor ming hebben gevolgd, sluiten daar mee hun tweejarige opleiding af Het kinderkoor van de Muziek school en leerlingen cello, orgel en accordeon werken mee. Ook wor den er beelden van de Sahara ver toond. De toegang is gratis. KWADENDAMME - In Borsele wordt zaterdag een vogelfietstocht van twintig kilometer verreden. Ver trekpunt is om 10 uur de Natuur- monumenten-werkschuur, Zwaak- sedijk 5, Kwadendamme. Een gids fietst mee. Aanmelden via 0113- 644044 of www.natuurmonumen- ten.nl. Kosten: kinderen 2 euro, le den 4 euro en niet-leden 7 euro. door Luc Oggel KRUININGEN - Om inwoners van de gemeente Reimerswaal die wor den getroffen door een hartstil stand een zo optimaal mogelijke overlevingskans te bieden, moeten er de komende twee jaar negentig defibrillatoren (AED's) bij particu lieren worden geplaatst. Dat voor stel deed de PvdA-fractie gistera vond tijdens de behandeling van de concept-kadernota. Volgens de fractie is de overlevings kans voor een slachtoffer op dit moment te klein, vooral omdat de gemiddelde aanrijtijd van de am bulance in Reimerswaal vijftien minuten bedraagt. In geval van een hartstilstand moet er binnen zes minuten gereanimeerd én ge- door Harmen van der Werf 's-GRAVENPOLDER - Na jaren van ac tievoeren is het gelukt: doorgaand landbouwverkeer verdwijnt uit de dorpskernen van 's-Gravenpolder en Poortvliet. Althans, de provin cie begint voor het oogstseizoen 2008 een éénjarige proef met het toelaten van landbouwtrekkers op de provinciale hoofdwegen langs beide dorpen. De maximum-snel heid op de weg langs 's-Gravenpol- der gaat terug van 100 naar 80 kilo meter per uur. Veel zin had de provincie eigenlijk niet om toe te geven aan de roep om landbouwverkeer uit de dorps kernen te weren. Het toelaten van langzaam landbouwverkeer op we gen met snelverkeer is slecht voor RILLAND - Vier Belgische motorrij ders hebben gistermiddag hun rij bewijs kunnen inleveren, nadat zij met veel te hoge snelheden over de Oude Rijksweg bij Rilland had den gereden. Een videosurveillan ce van de politie Zeeland legde de snelheden vast: 131 (twee keer) en 145 kilometer per uur (ook twee keer). Het viertal reed samen op en komt uit Lede, Schilde, Aalst en Bornem. Op de Oude Rijksweg is 80 kilometer per uur toegestaan. WILHELMINADORP - Het fietscomité van het Goese Ouderenwerk houdt morgen een fietstocht voor senioren vanaf 55 jaar. Het is de eerste in een serie van zes maande lijkse ritten. De 25 kilometer lange tocht leidt langs bloeiende boom gaarden naar Wemeldinge. Vertrek is om 13.30 uur bij het Wilhelmina- huis in Wilhelminadorp. defibrilleerd worden. De overle vingskans is dan zeventig procent. Hoewel in de dorpshuizen in de gemeente apparaten voor hartre- animatie aanwezig zijn, is dat vol gens de PvdA niet afdoende, om dat die niet altijd open zijn. Daar om zouden de defibrillatoren bij voorkeur aan de buitengevel van particuliere woningen moeten worden geplaatst. Aanschaf van de AED's kost 270.000 euro. De PvdA stelt voor om in de begroting van 2009 en 2010 135.000 euro te reserveren. Een deel van het overschot op de jaarrekening 2007, ruim vijfenhal- ve ton, zou er voor gebruikt kun nen worden. De PvdA in Reimerswaal wil dat het college de komende twee jaar geld reserveert voor de aan schaf van negentig hartdefibrilla- toren. de doorstroming en gevaarlijk. De provincie heeft toegegeven na ac ties van de dorpsraad 's-Gravenpol- der, de gemeente Borsele en inwo ners van Poortvliet die de nadruk leggen op het gevaar van de grote landbouwtransporten door de dor pen. Voor het oogstseizoen begint dus een proef. De maximum snelheid op de weg bij 's-Gravenpolder gaat allereerst terug van 100 naar 80 ki lometer per uur. Op de weg bij Poortvliet geldt al een maximum van 80 kilometer. Om te voorko men dat automobilisten massaal landbouwtrekkers voorbijvliegen, komen er passeerstroken; twee bij Poortvliet en acht bij 's-Gravenpol der. Het is de bedoeling dat land bouwers daar gebruik van maken om automobilisten te laten passe ren. Niets is verplicht. Het experi ment staat of valt wel met gebruik van de stroken. KRUININGEN - Het Jongeren Plat form Reimerswaal (JPR) is popu lair op de netwerksite Hyves. De JPR-pagina is sinds februari in de lucht en heeft inmiddels 330 le den. Op de site stellen de leden van het jongerenplatform zich voor en staan foto's van activitei ten en polls. Het JPR bestaat sinds eind vorig jaar en organiseert aller lei activiteiten voor Reimerswaalse jongeren. De pagina is te vinden op jpr-reimerswaal.hyves.nl KRABBENDIJKE - P. Onderlinden, keurmeester van de Nederlandse Bond van Vogelliefhebbers, komt morgenavond naar dorpshuis De Meiboom in Krabbendijke voor een dialezing over parkieten in de tropen. De bijeenkomst, georgani seerd door de Vogelvrienden Krab bendijke, begint om 19.45 uur. In de pauze is er een verloting. De andere fracties staan op zich positief tegenover het voorstel, maar willen het nog wel iets beter onderzocht zien. Ook het college zegde toe zich er in te zullen ver diepen. Overigens zien meer par tijen liever dat het rekeningover schot van vorig jaar niet in een pot je verdwijnt, maar wordt gebruikt voor bijvoorbeeld een centrale speeltuin waar al lang over wordt gesproken. Vanuit de raad werd er bij het col lege verder op aangedrongen om achter mogelijke subsidies voor het dorpsontwikkelingsplan voor Waarde aan te gaan. Wethouder Hans de Kunder beloofde zijn licht te zullen opsteken bij gedepu teerde George van Heukelom, die toezeggingen heeft gedaan. Wat betreft het rekeningoverschot gaf De Kunder aan dat bedrag toch graag te willen oppotten, 'om even wichtig te kunnen begroten'. Tholen-stad was ook in beeld voor de proef maar daar komt gelijktij dig met uibreiding van bedrijven terrein Welgelegen in 2009 een al ternatieve, vaste verbinding voor landbouwverkeer. Ook Poortvliet krijgt die in de vorm van een paral lelweg, maar pas in 2012. Voor 's-Gravenpolder zit dit er niet in. Het traject, zo'n vijf kilometer, is te lang. door David Duijnmayer HEINKENSZAND - De dorpsraad van Heinkenszand wil een discussie groep gaan vormen, die een geza menlijk standpunt over de toe komst van de oude Sloespoorlijn formuleert. Dat zei voorzitter Jan Collignon gisteren tijdens de jaar lijkse dorpsvergadering. Een groot deel van de vergadering was gereserveerd voor een discus sie over de toekomst van de oude spoorlijn. Ideeën en meningen wa ren er genoeg, maar eensgezind heid nog niet. Zo waren er voor stellen voor een fiets- en voetpad, een kunstroute, een toegangsweg van de A58 naar de bedrijventerrei nen, of juist behoud van de spoor lijn zoals die is om zijn cultuurhis- De dorpsraad van Heinkenszand gaat een werkgroep vormen die een gezamenlijk standpunt moet formuleren over de toekomst van de oude Sloespoorlijn. GOES - Het Ostrea Lyceum in Goes zet zich morgen- en vrijdagavond op de kaart met een groot cultu reel evenement in Sportpunt Zee land in Goes, met het Ostrea Stage Event. Eén van de grote zalen van het Sportpunt is omgebouwd tot een theater. Duizend bezoekers kun nen er per avond in. De sfeer is professioneel. Dat is precies de be doeling van het Ostrea Stage Event. Talentvolle leerlingen moe ten door de omgeving uitgedaagd worden het beste uit zichzelf te ha- Met de dit jaar te treffen maatrege len is in totaal een half miljoen eu ro gemoeid. De provincie, het wa terschap en de gemeenten leggen dit op tafel. I** Het liefst ziet de provincie geen landbouwverkeer op de grotere provinciale wegen, maar zij heeft onder druk van acties voorzich tig toegegeven. torische waarde. Aanwonenden van de spoorlijn gaven aan na ja ren geluidsoverlast vooral graag rust te willen. De werkgroep moet uit de vele sug gesties een gezamenlijk standpunt destilleren, zodat Heinkenszand meer invloed kan uitoefenen op de gemeente. Wethouder Mart de Bruijne wees er wel op dat overname van de spoorlijn door de gemeente Borse le nog geen uitgemaakte zaak is. De lijn is eigendom van ProRail, en sommige stukken grond, waar onder de stationnetjes, zijn in han den van NS Vastgoed. Ook de ge meente Goes is nog een speler, want een deel van de spoorlijn ligt in die gemeente. „ProRail heeft tot nu toe geen haast gemaakt met de onderhande lingen", zei De Bruijne tijdens de vergadering. „Goes en Borsele heb ben medio juni een afspraak met ProRail. Het college van B en W wil pas een concrete strategie over de toekomst van de Sloelijn ont wikkelen als we zeker weten dat we eigenaar kunnen worden. En dat is op dit moment nog niet zo." len. Wellicht kan dat leiden tot een verdere carrière in de dans-, zang-, theater- of muziekwereld. Alle deelnemers hebben eerst audi tie moeten doen en zijn daarna be geleid om van hun optreden het beste te maken. Het programma is gevarieerd, van rockmuziek tot jaz zy liederen en van klassiek ballet tot streetdance. Het Ostrea Stage Event begint bei de dagen om 20.00 uur. Kaarten kosten 7,50 euro. Een vakjury be oordeelt wie de hoofdprijs wint, de Ostrea Stage Award. KAPELLE - Ons Genoegen in Kapel le, één van de grootste muziekvere nigingen in Zeeland, viert dit jaar het eeuwfeest. De officiële oprich tingsdatum is 22 april 1908 en daar wordt vrijdag en zaterdag uitbun dig bij stilgestaan. Zo'n tweehonderd kinderen van basisscholen 't Honk, Moolhoek en De Linge hebben aan een scho lierenproject van de muziekvereni ging meegedaan. Ze kunnen vrij dag vanaf 14.00 uur in De Vroone in Kapelle laten horen wat ze heb ben opgestoken. Een speciaal sa mengesteld orkest begeleidt de scholieren die mogen meedoen op zelfgemaakte muziekinstrumen ten. Ons Genoegen houdt zaterdag een jubileumreceptie vanaf 15.30 uur in het clubgebouw aan de Dijkwel- seweg. Zeker honderdvijftig deel nemers komen. Er is onder meer een foto-expositie te zien. Een trekker met laadkar vol plantuitjes rijdt langs de protestantse kerk in hartje 's-Gravenpolder. foto Willem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 88