Sport Intimidatie vierde hoogtij in Nijmegen -mijn-bed-show Samenwerking clubs krijgt vorm Stimulering Voordelta Oud-turnsters doen boekje over trainster van De Hazenkamp. Mannenteam Forza gaat voorlopig door Sven Nys verlaat Rabo voor Landbouwkrediet Louis van Gaal praat met Galatasaray Badmintonploeg mist bronzen plak op EK Theo Janssen van Vitesse naar FC Twente AA Gent vernedert Standard Luik in beker Spzc Woensdag 16 april 2008 3 7 door Herman Wissink nijmegen - Toen trainster Esther Heijnen door turnvereniging De Hazenkamp in Nijmegen op non actief werd gesteld, wilde niemand het hebben over de reden. Oud-turnsters Marinka van Apeldoorn (20) en Nikki-Lee Jans sen (17) vertellen nu wel hun ver haal. Ze hebben het over intimida tie en anorexia, geestelijke dwang en het categorisch negeren wan neer niet aan de gestelde eisen wordt voldaan. Het schept een beeld van Oostblokpaktijken in de Nijmeegse turnhal. Thuis durfden ze er ook niet over te praten, want ze zouden toch niet worden ge loofd. Janssen: „De macht van Esther reikt ver. Ze is niet alleen trainer bij De Hazenkamp en technisch adviseur bij de bond, maar ook in ternationaal jurylid en daar had ze ook haar invloed en kon je dus ma ken en breken. Bij het bestuur aan kloppen had ook geen zin, want Dennis, de man van Esther, was in die tijd voorzitter van de club." Van Apeldoorn: „Turnsters wer- ver-van-mijn-bed-show'. „We moeten echter niet aan onszelf denken, maar aan het algemeen be lang van het amateurvoetbal." Kools onderschreef dat: „De vijf- deklasser van nu kan de hoofdklas ser van overmorgen zijn." 'De vijfdeklasser van nu kan de hoofdklasser van overmorgen zijn' Vanuit Burgh-Haamstede werden vervolgens enkele kritische vragen gesteld. DFS-secretaris Kees de Fei- ter vroeg bijvoorbeeld naar het aantal scheidsrechters dat bij meer voetbal nodig zal zijn. Bovendien sprak hij de vrees uit dat er door bruinisse - De volleybalploeg van Forza Schouwen Duiveland blijft voorlopig bestaan. Dat is het resul taat van een bijeenkomst van het uit de promotieklasse gedegradeer de fusieteam. Volgens trainer/speler Tonie van Breda hebben vier spelers te ken nen gegeven af te haken. „Dan blij ven er zes spelers over. We zullen er alles aan doen om de ploeg te behouden." brussel - Veldrijder Sven Nys (31) van Rabobank gaat voor drie jaar naar het Belgische Landbouwkre- diet-Tönissteiner. De Belg reed tien jaar voor Rabo bank en behaalde in die periode grote successen. Hij won meer dan tweehonderd koersen. In 2005 werd hij wereldkampioen. Op de Spelen in Peking doet Nys mee aan het mountainbiken. alkmaar - Louis van Gaal heeft bevestigd dat hij een gesprek heeft gehad met de Turkse club Galatasa ray. Van Gaal heeft bij AZ een con tract tot 2010, maar drie weken ge leden besloten hij en de club aan het eind van het seizoen uit elkaar te gaan. Definitief is dat echter nog niet, omdat de spelersgroep Van Gaal verzocht om door te gaan. Hij laat binnenkort weten wat hij doet. herning - Het Nederlands badmin- tonteam heeft tijdens de Europese titelstrijd voor gemengde landen teams naast de medailles gegre pen. De formatie van bondscoach Martijn van Dooremalen verloor gistermiddag in het Deense Her- ning de strijd om brons met 1-3 van Polen. In de halve finale was de latere kampioen Denemarken met 3-0 te sterk voor Nederland. arnhem - Vitesse-speler Theo Jans sen (26) heeft een vierjarig con tract ondertekend bij FC Twente. De middenvelder is bezig aan zijn tiende seizoen in Arnhem en speelde er tot nu toe 206 competi tiewedstrijden. Hij botste vorige maand met Vitesse-trainer Aad de Mos. Janssen ging naar huis toen hij te horen kreeg dat hij tegen Ex celsior reserve stond. Vitesse gaf Janssen hiervoor een boete. gent - AA Gent heeft als eerste de eindstrijd bereikt van de Belgische voetbalbeker. De club verraste gisteravond voor eigen publiek Standard, de trotse koploper in de eerste klasse, met liefst 4-0. Het eerste duel in Luik was geëindigd in 2-2. De doelpun ten kwamen van Dominic Foley, Bryan Ruiz, Massimo Moia en Gil Vermouth. den tegen elkaar opgezet. In de tijd dat Verona van de Leur bij mij in huis woonde, raakte ik gebles seerd. Toen ik terugkwam, was ik in gewicht aangekomen. Dan werd er niet tegen mij, maar tegen ande ren gezegd dat ik maar een dikke, vette koe was. En dat mochten ze dan niet tegen mij zeggen, maar natuurlijk kwam dat via Verona ook bij mij terecht." Nikki-Lee Janssen en Marinka van Apeldoorn vertellen ook het ver haal over De Weegschaal, 'altijd weer die kut-weegschaal', zoals ze het zeggen. Van Apeldoorn: „Vier keer per dag moesten we op de weegschaal gaan staan. Ik was er zo bang voor dat ik voor het we gen eerst de vinger in de keel stak. En bij het wegen zat Esther zelf wel heel opzichtig te eten. Moni que Nuijten was in de tijd dat ze Nederlands kampioen werd veel te mager. Die had echt anorexia. Zelf heb ik nog steeds eetproble men." Esther Heijen ontkende gis teren alle aantijgingen van haar voormalige pupillen. De oud-turnsters Marinka van Apeldoorn en Nikki-Lee Janssen uiten zware beschuldigingen over intimidatiepraktijken van hun trainster Esther Heijnen. door Rudy Boogert goes - De voetbalclubs Dreischor en Zonnemaire komen volgend sei zoen met één gezamenlijk elftal uit in de competitie. De clubs heb ben van de KNVB toestemming ge kregen voor hun samenwerkings plannen. Het combi-team zal on der de naam van Dreischor gaan spelen in de vijfde klasse van het zondagvoetbal. Zonnemaire zal on der zijn eigen naam uitkomen in de reserveklasse, evenals Dreischor 2. Enkele maanden geleden probeer den de clubs een samenwerkings verband op te starten samen met Ouwerkerk. Het 'startersplan' was keurig dichtgetimmerd, maar dat had de nodige aanpassingen nodig omdat de leden van Ouwerkerk niet wilden participeren in de plannen. Na overleg met de KNVB hebben Dreischor en Zonnemaire nu toestemming gekregen samen verder te gaan. De selecties van beide clubs train den de afgelopen weken al enkele malen gezamenlijk onder leiding van (nu nog) Zonnemaire-trainer Nico Kind. Gisteravond speelde het combi-team voor het eerst een wedstrijd. In Dirksland werd de plaatselijke zondag-vijfdeklasser met 1-2 verslagen. Door een verde- digingsfout stond de combi-ploeg al vlot met 1-0 achter. In de twee de helft werd die achterstand om gebogen. Daan Ruitenbeek zorgde na een dik uur voor de gelijkma ker. Tien minuten voor tijd werd Peter Hart in het strafschopgebied vastgehouden, waarna Raymond Sonneveld uit de strafschop 1-2 maakte. de versterkte promotie meer ho ger gediplomeerde trainers nodig zijn, wat een aanzienlijke kosten post kan opleveren. „En daar zijn met name de kleinere clubs het slachtoffer van." Kools repliceerde dat de scheids- rechtersproblematiek na de even tuele goedkeuring van de plannen zal worden bekeken. Bij de trai- nersproblematiek stelde hij dispen satieverlenging voor als oplossing. Het gros van de clubs was daar mee overtuigd en schaarde zich achter de plannen. De KNVB moet in de komende vijftien districtsvergaderingen ech ter een achterstand goedmaken om de topklasse en uitbreiding van de lagere klassen tot veertien teams er nog door te krijgen. Provincie Zeeland De Voordelta is een prachtig gebied dat veel kansen biedt voor ondernemers op ver schillende terreinen. Er komen nieuwe mogelijkheden voor stimulering van projecten op het gebied van recreatie toerisme en visserij aquacultuur. Het ministerie van Verkeer en Waterstaat en het Havenbedrijf Rotterdam stellen geza menlijk twaalf miljoen euro ter beschikking voor de regio. De provincies Zeeland en Zuid-Holland zijn verantwoordelijk voor de uitvoering. De Provincie Zeeland organiseert een informatiebijeenkomst over de stimulering Voordelta op vrijdag 18 april vanaf 16.00 uur in Restaurant de Grevelingen op de Grevelingendam (Parallelweg 1 in BruinisseJ. Naast een presentatie over de regeling, is er ook een mogelijkheid om vragen te stel len aan een deskundigenpanel. Het panel bestaat uit onder meer vertegenwoordigers van de provincies Zuid-Holland en Zeeland, Project Mainportontwikkeling Rotterdam/Ministerie van V&W, Ministerie van LNV/Europees Visserij Fonds en het Havenbedrijf Rotterdam. Programma 15.65 uur: Inloop 16.00 uur: Welkom gedeputeerde Zeeland, dhr. F.K. Hamelink 16.10 uur: Presentatie regeling 16.60 uur: Deskundigenpanel 17.10 uur: Afsluiting gedeputeerde Zuid-Holland, dhr. M. van Engelshoven 17.15 uur: Borrel 17.65 uur: Einde Aanmelden kan via stimuleringvoordeltaf3zeeland.nl. Turntrairister Esther Heijnen zit in zwaar weer. foto Robin Utrecht/ANP Directie Economie Mobiliteit

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 85