Zeeland PZC I 21 Markt wijkt voor Jan Vayne Jacobuskerk Toeristenpas ook voor inwoners De provincie betaalt kaarten SCHOUWEN-DUIVELAND 28 27 Glitter, glamour en verdwijnende assistentes Misverstand gemeente en concertorganisatie Haamstede opgelost. Trek Pianist Florian Uhlig krijgt onverwachte kans bij Zeeuws Orkest Woensdag 16 april 2008 Plannen voor betere hulpverlening op Westerschelde Tip? redzzee@pzc.nl ELLEMEET - Spannende muziek klinkt. 'Dames en heren. Dan ga ik nu mijn eerste truc doen. Ik zal mijn assistente laten ver dwijnen', kondigt de jeugdige goochelaar aan. Als een volleerd illusionist begeleidt hij zijn al net zo jeugdige assistente de 'kooi' in. Wat magische bezweringen, enkele rondjes rond de kooi, doek wegtrekken en voila, weg is de assistente. Applaus golft door een volgepakt dorpshuis in Ellemeet waar de Bonte Avond van obs 't Meetje zich voltrekt. Voor de pauze was het toneel het domein van de leerlingen van groep 1 tot en met 5 die allerlei circusacts opvoerden. Na de pauze trakteerden de leerlingen van groep 6, 7 en 8 de bezoekers op een heuse mu sical. foto Marijke Folkertsma door Marijke Vael BURCH-HAAMSTEDE - Een zucht van opluchting. Die hopen de orga nisatoren van het concert door Jan Vayne binnenkort te slaken als de finitief wordt besloten de nacht- markt van 5 juli te verplaatsen van Haamstede naar Burgh. Door miscommunicatie verleende het gemeentebestuur toestem ming voor een nachtmarkt in Haamstede op de avond dat de be kende pianist daar optreedt in de Grote Kerk. Dat veroorzaakte stress bij de mensen van Wind- ZIERIKZEE - Schouwen-Duiveland krijgt tienduizend euro van de pro vincie voor het opstellen van ar cheologische kaarten. Daarop moet te zien zijn waar in Zierikzee, Brouwershaven en der tien dorpen vondsten zijn te ver wachten. De archeologische kaarten moeten dit jaar klaar zijn. De gemeente krijgt een voorschot van 75 pro cent. kracht 8, de kerkelijke organisatie die het concert organiseert „Een nachtmarkt geeft geroezemoes en muziek die doorklinken in de kerk. Dat is hinderlijk, vooral bij stille passages in de muziek van Vayne", zegt organisator Maarten Barends. Hij rekent voor dat de ongeveer vierhonderd concertbezoekers voor zo'n tweehonderd extra au to's zorgen. Die auto's, plus die van de marktbezoekers en de markt zelf, dat is te veel voor Haamstede. Barends: „En er is al minder ruimte omdat een deel van de Ring vrij moet blijven van wege de brandveiligheid in de kerk." Barends geeft toe dat niet al leen de gemeente, maar ook zijn door Melita Lanting RENESSE - Inwoners van Schou wen-Duiveland krijgen misschien dit jaar nog een eigen Schou- wen-Duivelandpas. Daar wordt al thans zeer serieus over nagedacht op het gemeentehuis. Het college moet hierover echter nog wel be slissen. Met die pas kunnen dan ook de ei gen inwoners profiteren van leuke arrangementen en acties van plaat selijke ondernemers. Die waren organisatoren blaam treft voor de dubbele planning. „Wij dachten dat het concert bij de gemeente be kend was omdat het mailtje daar over, dat we in het najaar naar wet houder Roel van der Wekken stuurden, bevestigd werd." Het contract met Jan Vayne was reeds getekend toen kerkrentmees- ter Wierd Henstra via via hoorde over de nachtmarkt op dezelfde dag. „Uit een telefoontje met Van der Wekken bleek toen dat niet hij, maar wethouder Ad Verseput De nachtmarkt in Haamstede wordt verplaatst naar Burgh. Dit vanwege een misverstand tussen de gemeente en Windkracht 8 over een concert van Jan Vayne. tot nu toe alleen weggelegd voor toeristen. Hiermee krijgt de Schou- wen-Duivelandpas een extra im puls. Gisteren werd het eerste jaar van de pas afgesloten met een vooruit blik op 2008 en de uitreiking van de prijs voor het creatiefste idee van 2007. Winnaar werd de fami lie Van der Marei van Rederij Zee land. Zij heeft in de kerstperiode een arrangement aangeboden in samenwerking met de RTM. Pas over deze zaken gaat, dat ons mail tje niet naar hem was doorge stuurd en dat inderdaad toestem ming was verleend voor de nacht markt. Gelukkig begreep Verseput de situatie en dacht hij mee over een oplossing. Die werd gevonden in het verplaatsen van de markt naar Burgh." Volgens ambtenaar Adrie Franse is dat nog niet for meel rond, maar wel bijna. „De marktorganisator, de dorpsraad, de ondernemersvereniging en de kerk van Burgh hebben geen be zwaar." Deze week wordt het plan ondertekend door de burgemees ter. De organisatoren hebben er veel van geleerd: „Voortaan rege len we alles schriftelijk en direct bij de juiste personen." houders konden een vaartocht ma ken over de Grevelingen in combi natie met een ritje met de tram. Voor 2008 zijn de ambities weder om hoog. Er wordt gewerkt aan een pilot openbaar vervoer voor vaste weekendgasten uit de Rand stad, er wordt gewerkt aan arrange menten met natuur in combinatie met bijvoorbeeld fotografie of wan delen en eerder werd al bekend dat er vergevorderde plannen zijn voor een OV-fietsplan. RENESSE - Het koor Voices of Liber ty treedt zondag op tijdens de dienst in de Jacobuskerk in Renes- se. Het koor staat onder leiding van Frederiek Kamphuis en wordt op piano begeleid door Marije Eb- bers. De naam van dit koor is geko zen in 1995 bij het eerste optreden voor Canadese oorlogsveteranen. Het koor zingt onder meer Wilt he den nu treden en Jubilate Deo. De dienst begint om 9.30 uur. ZKUWSr ALMANAK Tip? redactie@pzc.nl Die verslaggeefster is een echte lekkerbek. Altijd wel te porren voor een lunch bij de McDo nald's of een luxe broodje van de slager. Laatst moest ze voor een klusje naar Sint Philipsland. Van uit Goes een flinke rit en omdat er enige haast bij was, had ze geen tijd meer om nog een ver snapering voor onderweg mee te nemen. Eenmaal op het eiland aangekomen, sloegen honger en dorst toe. Maar helaas: iets te eten of te drinken bleek in de ver re omtrek niet voorhanden en de supermarkt die ze vond, werd net verbouwd. Tóch mocht ze binnen. Vrouwen krijgen al veel voor elkaar, maar hongerige vrouwen blijkbaar alles.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 77