Sport Greene in opspraak Schone Heft AL 75 JAAR DE ENIGE ECHTE! 100% l Antilliaanse 's wil ook naar c Dookploeg' e Spelen Traktatie Schweertman ook naar EK voor landenteams Oud-sprinter en ambassadeur IAAF zou doping hebben gebruikt. Kiplagat en Kibet gaan op herhaling Nederlandse hockeysters uit subtop spelen voor het andere Oranje. Hero Cassis is 75 jaar en trakteert. En dat willen we met u vieren! Kom 3 mei 2008 naar de feestelijke Hero Cassis Zwarte Bessen fietsroute in Zeeland. PZC Woensdag 16 april 2008 35 door Wilko Voordouw den haag - De Amerikaanse oud sprinter Maurice Greene is in verle genheid gebracht, omdat hij vol gens een klokkenluider voor 40.000 dollar doping zou hebben gekocht. Omdat hij zijn sport schoon zou hebben bedreven is hij juist door de Internationale At- letiekfederatie tot ambassadeur be noemd. De IAAF blijft achter Greene staan. „Wij zien geen re den om actie te ondernemen te gen Maurice." Greene (33) noemt zich sinds fe bruari 'ex-atleet'. De voormalige wereldrecordhouder op de 100 me ter - hij bezit nog wel het wereldre cord op de 60 meter - is sindsdien goodwill ambassadeur van de In ternationale Atletiekunie. Een eer volle functie, die slechts bekleed Maurice Greene kan worden door atleten van onbe rispelijk gedrag. Aan die status dreigt nu een eind te komen. Want Greene zou in het verleden uitgebreid uit de pot met verboden middelen hebben ge snoept. De onthulling - met veel belastend materiaal - kwam afgelo pen weekeinde in de New York Ti mes van Angel Guillermo Heredia. De Mexicaan treedt komende maand op als getuige in het proces wegens meineed tegen atletiek- coach Trevor Graham. Via zijn fa milieconnecties zou Heredia, die zelf ook onder vuur ligt bij de Amerikaanse justitie, twintig Ame rikaanse topatleten, onder wie Greene, van doping hebben voor zien. Onder hen zouden zich liefst twaalf olympische medaille winnaars bevinden. Alleen de naam van Greene lekte tot nu toe uit. De Amerikaan geeft toe dat hij He redia wel eens heeft ontmoet. „Ik heb veel mensen ontmoet die wil den dat ik dit of dat middeltje pro beerde. Maar ik heb dat steeds ge weigerd. Ik heb altijd gezegd dat er in onze sport geen plaats is voor dopinggebruikers. Ik heb ook al tijd gezegd dat gebruikers een le venslange schorsing moeten krij gen. Daar blijf ik bij." Wel zegt Greene te hebben be taald voor middelen voor andere sporters uit zijn trainingsgroep. „Maar ik wist niet waar ik voor be taalde." De IAAF vindt de hele zaak schro melijk overdreven. „Oud nieuws", zegt woordvoerder Nick Davies. „Wij zien geen enkele reden om ac tie te ondernemen tegen Maurice. Hij blijft dan ook onze goodwill ambassadeur." Mocht blijken dat de aantijgingen op waarheid berusten, dan heeft de atletiek opnieuw een groot pro bleem. Dan is na Marion Jones, die nu een straf van zes maanden uitzit, en Justin Gatlin weer een icoon van het Amerikaanse sprin ten besmet met een dopingaffaire. Van dit drietal is overigens alleen Gatlin ooit positief bevonden. we Maurice Greene wordt ervan be- schuldigd in zijn atletiekcarrière doping te hebben gebruikt. En dat terwijl hij juist te boek staat ais schone sporter. GOES - De Koudekerkse squasher Piëdro Schweertman is geselec teerd voor het Europees kampioen schap voor landenteams, dat vanaf 30 april in Amsterdam wordt ge houden. Zijn uitverkiezing door bondscoach Sjef van der Heijden komt niet als een verrassing. De Walchenaar deed eind 2007 name lijk ook al mee aan het wereldkam pioenschap, dat in India was. Schweertman is één van de zes le den van het mannenteam. Lau rens Jan Anjema, Dylan Bennett, Tom Hoevenaars, Lucas Buit en René Mijs zijn de anderen. Zij ko men tijdens de eerste ronde uit in poule B, samen met Zwitserland, Hongarije en Zweden. Alleen de nummer één in de poule gaat door naar de halve eindstrijd. De ploeg wordt geacht wel zo ver te komen. Op het WK werd Oran je zevende. Nederland was toen, na Engeland en Frankrijk, het der de Europese land. den haag - Op 30 mei krijgen Lor- nah Kiplagat en Hilda Kibet een nieuwe kans om zich te kwalifice ren voor de olympische ro.ooo me ter. De ingelaste wedstrijd wordt gehouden tijdens de Trackmeeting in Utrecht. Naast Kibet en Kip lagat zullen ook andere internatio nale topatleten aan de start ver schijnen. Tijdens deze 'wedstrijd op maat' moet het voor beide hardloopsters mogelijk worden om de olym pische limiet van 3r.22.r4 te slech ten. Afgelopen zaterdag poogden Kiplagat en Kibet zich al te kwali ficeren voor Peking op de 10.000 meter Europa Cup in het Turkse Istanbul. Maar daar slaagden zij niet in. door Wilber Hack den BOSCH - Onder de vlag van de Nederlandse Antillen probeert een verzameling hockeysters uit de Nederlandse hoofd- en over gangsklasse zich vanaf zaterdag te kwalificeren voor de Olympische Spelen in Peking. Op eigen kosten reisde de ploeg naar het Russische Kazan af, waar bij een kwalificatie toernooi nog één startbewijs te verdienen valt. Nienke van Ruiten (Gooische) kwam twee jaar geleden met het idee een team op poten te zetten. De Nederlandse Antillen, gecoacht door Bas Swildens, bereikten deze laatste horde door toernooien op de Dominicaanse Republiek en in Rio de Janeiro te winnen. Nu er een reële kans bestaat dat het 'an dere Oranje' zich ten koste van Bel gië, Frankrijk, Rusland en India daadwerkelijk gaat kwalificeren voor Peking, is de commotie in de hockeywereld groot. De internationale hockeywereld vindt het onbegrijpelijk dat Ne derland eigenlijk twee kansen op goud heeft. De meeste speelsters zijn nog nooit in de Nederlandse Antillen gesignaleerd. Alleen de teamleider en de fysiotherapeut van de ploeg zijn echte Antil- lianen. Het is overigens niet vreemd dat er geen speelsters van de eilanden in de selectie zitten. Aan de competitie daar doen wel- geteld twee clubs mee, CHC en Moche. „We hebben eerder gezien dat Nederlandse Antillianen namens Oranje deelnamen aan het o- lympisch honkbaltoernooi. Deze hockeysters bewandelen de omge keerde weg. Het NOCNSF is er ook niet blij mee en staat deze con structie vooralsnog oogluikend toe. Maar het is duidelijk dat we hierop nieuw beleid moet losla ten", reageert Els van Breda Vries man uit Vught, voorzitter van de internationale hockeybond (FIH). „Het kan natuurlijk niet zo zijn dat een hele selectie op een Neder lands paspoort kan uitkomen voor FIH: 'Het is duidelijk dat we hierop nieuw beleid moet loslaten' een ander land. Wij streven ernaar dat in de toekomst de spelers hoe dan ook een bepaalde band met de Antillen dienen te hebben. Het paspoort moet bijvoorbeeld door de Nederlandse Antillen zijn ver strekt en er moet ook een familiai re binding zijn." Van Breda Vriesman rept over competitievervalsing. Zij zegt dat Zuid-Amerikaanse landen de kans is ontnomen zich te kwalificeren en wil er niet aan denken dat het 'illegale' team zich daadwerkelijk plaatst voor Peking 2008. „Het gaat gewoon echt niet gebeuren. De Verenigde Staten en India zijn de kanshebbers." 1. Vermeld op deze coupon je naam, adres en rekeningnummer. 2. Maak de originele streepjescode en kassabon vast aan deze coupon. 3. Stuur dit samen naar: Hero Cassis Actie Antwoordnummer 10022 6200 XP Maastricht Naam Adres Postcode en woonplaats Bank- of girorekeningnummer E-mailadres Actlevoorvroorden: alleen van inzendingen met originele streepjescode en kassabon van Hero Cassis 1.2S liter of Hero Cassis Light 1,25 liter wordt 100ft vergoed. Mardmoal 1 intending per adres en rekeningnummer. De ocrle loopt tot en met JOJunl2000. oREENE Probeer nu Hero Cassis en krijg 100% van je aankoopbedrag terug (alleen geldig op Hero Cassis 1,25 liter of Hero Cassis Light 1,25 liter). Kijk voor meer informatie op: www.herocassis.nl en www.meimaandfietsmaand.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 73