Zeeland viaduct A58 Hulst ontvangt gehandicapten Rommelmarkt Rode Kruis Miljoen voor project Het Onderwaterleven van Breskens. Parallelwegen veiliger met extra belijning Opknapbeurt K n c r Z PZC Woensdag 16 april 2008 25 Brussel gul voor Breskens door Frank van Cooten BRESKENS - De gemeente Sluis krijgt bijna een miljoen euro Euro pese subsidie voor het project 'Het Onderwaterleven van Breskens', onderdeel van de herinrichting van het centrum. Dit geld is onder meer bedoeld voor waterpartijen met 'interactie ve visobjecten' op het Spuiplein en de plaatsing van een kunstwerk (de inmiddels beroemde rode pin guïns) van de Cracking Art Move- ment aan het begin of einde van de looplij n. Wethouder Henk Luijendijk kon digde deze toeristische attracties vorige week al aan tijdens de jaar vergadering van de dorpsraad in Breskens maar kon daar nog niet verder over uitweiden, omdat de subsidie nog niet definitief was. Deze week kwam dus het verlos sende woord uit Brussel. Het geld komt uit het Europees Fonds voor de Regionale Ontwik keling. Behalve de rode pinguïns en de in teractieve vissen komt ook de on derwaterwereld van Breskens let terlijk boven water met bijvoor beeld een kunstmatige vis met een camera. Dit past bij de groeiende belangstelling voor duurzaamheid, klimaatverandering en de waarde van de natuur. De interactieve vissen in de water- Rode pinguïns, kunstvissen met camera's en maritieme kunstwer ken moeten Breskens aantrekke lijker maken. Sluis krijgt hiervoor een miljoen euro subsidie. partijen op het Spuiplein worden afgezoomd met een lange bank in de vorm van golven. Aan de arca des komen bedrukte doeken met beelden die het verhaal vertellen van de duurzame visserij. Tussen het centrum en de havens komen langs de looplijn kleine ma ritieme elementen zoals anemo nen, een krab en kop en staart van een vis. De investeringskosten zijn ge raamd op 2,5 miljoen euro. De ge meente moet dus zelf zo'n ander half miljoen betalen. Volgens de gemeente is dit geld reeds begroot voor de herinrichting van het cen trum. „Het afgeschermde geld voor het Spuiplein is gebruikt voor de co-financiering." Daar worden echter door sommi ge raadsleden vragen bij gesteld. Volgens Lia Flikweert (CDA) en Jo- han Provoost (WD) is niets be groot voor de herinrichting van het centrum van Breskens. Er is al leen geld (tien miljoen) uitgege ven. „Volgens mij is de investering van 2,5 miljoen geheel nieuw." Flikweert is blij met de subsidie maar vraagt zich af of de gemeen telijke bijdrage is begroot. HEINKENSZAND - Rijkswaterstaat is deze week begonnen met groot on derhoud aan het viaduct op de A58 ter hoogte van Heinkenszand. Het werk duurt tot en met 26 april. De werktijden zijn van 09.00 uur tot 18.00 uur. Tijdens deze uren is telkens één rijstrook of de vlucht strook beschikbaar. Er geldt dan een snelheidbeperking van 70 kilo meter per uur. Tijdens het werk, in het kader van project Kosmos (grootschalige onderhoudsimpuls voor kunstwerken) worden de voegovergangen vernieuwd, beton reparaties uitgevoerd en de geleide- rail geschilderd en, op plekken waar dat nodig is, vervangen. Voor algemene vragen over de werk zaamheden: 0800-8002. HULST - De gemeente Hulst ont vangt woensdag 28 mei honderd verstandelijk gehandicapte lopers in Den Dullaert. De atleten met een beperking lopen van Ribe in Denemarken naar het Europees Parlement in Brussel en doen de dag voor de aankomst in Brussel Hulst aan. De European Association for Special Social Groups bestaat uit circa hon derd verstandelijk gehandicapten die sinds 1999 jaarlijks duizend ki lometer lopen. Ze komen uit on der meer Oostenrijk, Duitsland, Tsjechië, Polen en Roemenië. De Relay Run start 13 mei in Dene marken en gaat via Engeland, Ier land, Schotland en Nederland naar Brussel. De sporters krijgen eten en onderdak in Den Dullaert. Praktijk voor Fysiotherapie, Kinderfysiotherapie en Manuele Therapie - Hulst De praktijk bestaat uit 1 kinderfysiotherapeut: Martine de Nijs, 2 fysiotherapeuten, gespecialiseerd als manueel therapeut, R. van Goethem en F. Meyfroyt. Behandeling na verwijzing door huisarts of specialist. Directe toegankelijkheid, zonder verwijzing. Behandeling op afspraak, eventueel ook in de avonduren voor volwassenen. Praktijkadres: Asscheboomgaard 7 4561 CV te Hulst Tel. 0114-310471 Email: rjavang23@zeelandnet.nl TERNEUZEN - Het Rode Kruis in Terneuzen houdt zaterdag 19 april een rommelmarkt in en om het verenigingsgebouw aan de Haar- manweg in Terneuzen. Bezoekers kunnen terecht van 10 tot 14 uur. Naast de tweedehandsspullen wor den er ook wafels verkocht en kan men thee of koffie krijgen. De op brengst van de markt komt volle dig ten goede aan de afdeling. Wie nog bruikbare spullen heeft voor de markt kan contact opnemen met de afdeling; 0115-472105. VOGELWAARDE - Medewerkers van het aanne- N61 tussen Zaamslagveer en Rapenburg-Tol. Met lichting en belijning. Dit was voor hoofdingeland mingsbedrijfW. de Bruijn uit Terneuzen zijn giste- de ingreep hoopt het waterschap de verkeersvei- Jean Paul Hageman aanleiding om bij provincie ren in opdracht van het waterschap Zeeuws- ligheid op de nieuwe parallelwegen te kunnen en waterschap aan te dringen op maatregelen. Vlaanderen begonnen met het aanbrengen van verbeteren. De voorbije maanden werd door weg- Het schap is uiteindelijk op zijn verzoek inge- extra belijningen op de parallelwegen van de gebruikers geklaagd over het ontbreken van ver- gaan. foto Camile Schelstraete

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 71