Buitenland Carter zegt dat Israël hem Gaza niet in laat Italië gaat illegalen hard aanpakken Viool van twee ton vergeten in de trein BenZeker nl Alléén bij Globe Nederlandse xtc overspoelt Australië De allerhoogste spaarrente van Nederland? Scholieren slaags in Parijs Nieuwe premier Berlusconi maakt zich sterk voor Alitalia. Criminelen sturen veel kleine zendingen, die makkelijker aankomen. Boek Disneyland® Resort Paris en ontvang t. GRATIS Disney knuffel 2. GRATIS Disney ontbijt voor de kinderen 3. GRATIS verblijf voor kinderen t/m 6 jaar 4. GRATIS lichttour Parijs 5. GRATIS 4 kortingsvouchers 6 I Woensdag 16 april 2008 PZC rome - Silvio Berlusconi zal als pre mier van Italië een hard beleid voe ren tegen illegale immigranten en criminelen, en vooral tegen een combinatie van die twee. De win naar van de parlementsverkiezin gen verklaarde gisteren in een tele foongesprek met de omroep Rai Uno alvast de oorlog aan 'het leger van het kwaad'. De 71-jarige mediamagnaat onder streepte wel de noodzaak van een Europees beleid tegen illegalen en ook de noodzaak van afspraken met 'herkomstlanden' om illega len snel te kunnen terugsturen. Hij beloofde zijn achterban ook veel meer blauw op straat om 'het kwaad' te kunnen bestrijden. Berlusconi heeft haast. Binnen een week moet er een nieuwe regeer- ploeg staan. Het kabinet zou twaalf ministers moeten gaan tel len, een halvering van het huidige aantal. Volgens de aanstaande premier moet eurocommissaris van Justitie Franco Frattini de nieuwe Italiaan se minister van Buitenlandse Za ken worden. De trouwe rechter hand van Berlusconi, Gianni Letta, krijgt van zijn baas het vice-pre- mierschap. Op Economische Za ken moet de oudgediende Giulio Tremonti terugkeren. De steenrijke politicus verklaarde gisteren er ook alles aan te doen om de nationale luchtvaartmaat schappij Alitalia in de lucht te hou den. Hij herhaalde dat er 'tiental len' Italiaanse bedrijven klaar staan om te investeren in Alitalia. Enkele weken voor de verkiezin- m Berlusconi heeft met zijn 'Popoio della Liberta' en coalitiepartners 'Lega Nord' en 'Movimento per l'Autonomia' 46,7 procent van de stemmen vergaard. londen - In Engeland heeft een man een peperdure viool in de trein laten liggen. Het instrument, een Goffriller uit 1698, is ruim 220.000 euro waard en lag in het bagagerek. „Het was vreselijk", zegt Robert Napier. Hij realiseerde zich zijn fout toen hij net uit de trein was gestapt. „Mijn eerste instinct was om op de trein te springen toen hij alweer aan het rijden was, maar dat is natuurlijk stom." Nap ier was op weg naar huis nadat hij het instrument had laten taxeren. Hij sloeg meteen alarm. Toen de trein werd doorzocht was de viool spoorloos. Het instrument was van zijn moe der, een professionele violiste die in 2006 overleed. De verzekeringsmaatschappij heeft een beloning van 12.000 eu ro uitgeloofd. gen liep de poging van de Frans-Nederlandse combinatie Air France-KLM om Alitalia over te ne men stuk op de eisen die de Itali aanse vakbonden op tafel hadden gelegd. Berlusconi, toen nog in de oppositie, meldde ook tegen de overname te zijn. Ook toen schermde hij met Italiaanse belang stellenden voor Alitalia. Berlusconi won de parlementsver kiezingen van zondag en maandag met verrassend ruime cijfers. In zo wel de Senaat als in de Kamer van Afgevaardigden beschikt de allian tie van de zakenman over een rui me meerderheid. Hij heeft met zijn 'Popoio della Liberta' en coali tiepartners 'Lega Nord' en 'Movi mento per l'Autonomia' 46,7 pro cent van de stemmen vergaard. Centrumlinks moest het met veel minder doen. De 'Democratische Partij' en 'Italië van de Waarden' krijgen 241 zetels in de Kamer van Afgevaardigden, dankzij 37,7 pro cent van de stemmen. PARIJS - Zeker twintigduizend Franse middelbare scholieren heb ben gisteren in Parijs gedemon streerd tegen het voornemen van president Nicholas Sarkozy om het aantal banen in het onderwijs volgend jaar met meer dan elfdui zend te verlagen, waarvan 8.800 in het middelbaar onderwijs. Hoewel de meeste betogers zich rustig hielden, gebruikte de politie traangas om een eind te maken aan vechtpartijen tussen scholie ren uit rivaliserende buitenwijken. ramallah - De voormalige Ameri kaanse president )immy Carter is naar eigen zeggen door Israël de toegang tot de door Harnas be heerste Gazastrook ontzegd. Car ter is in het Midden-Oosten voor een rondreis. De ex-president, die kritisch is tegenover Israël, kreeg bij zijn aankomst in de joodse staat al een koele ontvangst. Jimmy Carter „Ik heb om een vergunning ge vraagd. Misschien kunnen we een manier vinden om dat te omzei len", zei Carter na een ontmoeting met Palestijnse diplomaten in Ramallah op de Westelijke Jor- daanoever. Fatah van president Mahmoud Abbas, die daar de dienst uitmaakt, is een aanvaardba re gesprekspartner voor Israël en de Verenigde Staten. Hamas is dat absoluut niet. De Amerikaanse en Israëlische re gering beschouwen Harnas als een terreurorganisatie en boycotten de beweging. Carter is tot hun woede van plan om tijdens zijn negen- daagse rondreis door het Mid den-Oosten Hamas-topman Kha- led Meshaal te ontmoeten in de Sy rische hoofdstad Damascus. Ook met een aantal uitspraken heeft Carter Israël voor het hoofd gestoten. Zo heeft hij de bezetting van de Palestijnse gebieden met het vroegere apartheidsregime in Zuid-Afrika vergeleken. door onze correspondent René Croeneveld Canberra - De Australische federa le politie krijgt sinds kort de hulp van een Nederlandse verbindings man die assisteert bij het opspo ren van zendingen xtc uit Neder land. Het Korps landelijke politiedien sten heeft zijn bureau in Miami ge sloten om deze kracht bij de Ne derlandse ambassade in Canberra te kunnen plaatsen. Australië is inmiddels de grootste xtc-importeur ter wereld. Neder landse criminelen zijn verantwoor delijk voor de productie van de pil len. De Nederlandse autoriteiten heb ben hun collega's down under ge tipt over het feit dat er op jaarbasis vele miljoenen pillen per schip richting Australië vertrekken. Sinds de jaren tachtig is er niet zo'n grote stroom drugs het land binnengesmokkeld. Deze xtc-han- 'We hebben het over de verscheping van miljoenen tabletten' del zou in handen zijn van een cri mineel netwerk waarin de Italiaan se maffia samenwerkt met men sen uit Nederland en China. In verschillende Australische kran ten maakt de Nederlandse officier van justitie Cees van Spierenburg, verbonden aan de Unit Synthe tische Drugs, duidelijk dat er ge noeg informatie aan het licht is ge komen die duidt op de massale productie van xtc-pillen, bedoeld voor Australische afnemers. „We hebben het over de versche ping van miljoenen tabletten", al dus Van Spierenburg. „Daarmee gaat het om de grootste hoeveelhe den ter wereld, allemaal bestemd voor Australië. Het is een kwestie van vraag en aanbod. Als je een pil voor 20 dollar of meer kunt verko pen en het kost maar 25 eurocent om hem te maken, dan kun je er flink op verdienen." De grondstoffen voor de xtc zijn voornamelijk afkomstig uit China. Na productie in laboratoria in Ne derland, gaan de pillen per vracht wagen naar vooral Italiaanse ha vens, waar ze per container wor den verzonden. BenZeker.nl vergelijkt en helpt u op weg! 220 winkels www.globereisburo.nl 0900-8482 L- ook nog - 7irfi|7|rflBi' beschikbaar in de 3| Y meivakanti^^K in alle Disney Hotels voor La Vallée Village Outlet Shopping f Q Vraag naar de verschillende voorwaarden - h

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 6