Zeeland ontluikende jeugdliefde Automaat voldoende voor zwembad Terneuzen niet naar minister Jaarvergadering dorpsraad Eede Wegwerken in Vogelwaarde Geen geld voor transformatie bedrijfsterrein College wacht verder onderzoek toepassing Bibob-wet eerst af. 10 dagen lang spectaculaire aanbiedingen! 14,95 zPZC Woensdag 16 april 2008 23 door Frank van Cooten SLUIS - Voetbalvereniging AVC in Aardenburg is niet bereid het sportpaviljoen in de zomermaan den te gebruiken voor het zwem bad. „Zou u het sportpaviljoen voor een omzet van twintig euro per dag open houden? Ik niet", zei penningmeester Wim Dubois te gen de leden van de raadscommis sie Samenleving in de gemeente Sluis. De gemeente wil de kantine priva tiseren. AVC koopt het gebouw voor een euro en zorgt vervolgens voor het onderhoud. Een aantal ondernemers in Aar denburg willen dat deze kantine ook voor de badgasten in de zo mer beschikbaar komt. De ge meente kan dat AVC echter niet verplichten, zei wethouder Maria le Roy tegen de commissieleden. Op het terrein van het zwembad komt wel een snoep- en frisdran kenautomaat. Ook zijn gesprekken gaande met een ijscoboer om gedu rende zijn ronde het zwembad aan te doen. Le Roy vindt dat genoeg. „Het zwembad heeft vorig jaar negen duizend bezoekers gehad. Er moet jaarlijks een ton bij." Dubois was ook teleurgesteld over het feit dat AVC geen aanspraak meer kan maken op het oorspron kelijk gereserveerde bedrag van 180.000 euro voor aanpassing van de accommodatie zoals de aanleg van een derde veld. De club gaf echter aan geen be hoefte meer te hebben aan deze uitbreiding. Dus besloot de ge meente een deel van dit bedrag niet meer exclusief te bestemmen voor AVC. Wel wordt een deel van het wen- senlijstje uitgevoerd zoals veldver- lichting, renovatie van het tweede veld en een keuken in de kantine. eede - De Dorpsraad Eede houdt morgenavond vanaf 19.30 uur de jaarvergadering in het multifunc tioneel centrum Hof van Eede. Na de aanleg van nieuwe riolering en de opknapbeurt van het Dorps plein staan er geen heikele punten meer op de agenda. Het bestuur van de dorpsraad onthult wel wan neer het inhuldigingsfeest van het nieuwe Dorpsplein wordt gehou den. Gemeenteambtenaar Arco Willeboordse houdt na de afwer king van de agendapunten een in leiding over de ontstaansgeschiede nis van Eede. door Wout Bareman terneuzen - Burgemeester en wet houders van Terneuzen maken zich geen zorgen over de discussie die is ontstaan rond de toepassing van de wet Bibob. Die maakt het gemeenten mogelijk bijvoorbeeld vergunningen te weigeren aan on dernemers met een (vermeend) crimineel verleden of waarvan de herkomst van hun kapitaal du bieus is. De Raad van State floot de gemeente Groningen terug, om dat die de sluiting van vijf borde len onvoldoende had onder bouwd. Burgemeester Wallage stel de daarop vast dat het de gemeen ten zo onmogelijk wordt gemaakt alleen op Bibob-basis criminele be drijven, zoals bordelen en coffeeshops, aan te pakken. Het on afhankelijke raadslid Pim Broek- huysen vroeg zich af of burgemees ter Jan Lonink niet net als Wallage bij minister Hirsch Ballin van Justi tie moest aankloppen omdat ook Terneuzen regelmatig Bibob-on- derzoek laat doen. Volgens het col lege is dat aantal beperkt. B en w wachten een reactie van Justitie op de uitspraak eerst af vogelwaarde - In het dorpscen trum van Vogelwaarde wordt van af de eerste maandag van mei tot en met medio juli aan de weg ge werkt. Het parkeerterrein en de rijbaan voor basisschool De Schakel en het dorpscentrum worden herbe- straat en verkeersveiliger gemaakt. Daarnaast wordt op de kruising van de Populierenstraat met het parkeerterrein een verkeersplateau aangelegd. De werkzaamheden worden gefaseerd uitgevoerd, waar door altijd een gedeelte van het parkeerterrein beschikbaar is. Tij dens de werkzaamheden wordt het éénrichtingsverkeer op het par keerterrein tijdelijk opgeheven. terneuzen - De gemeente Terneu zen krijgt geen provinciale subsi die voor het transformeren van oude bedrijfsterreinen en indus triegebieden. Gedeputeerde Staten wezen gisten een aanvraag om gel delijke steun van Terneuzen af De gemeente had de subsidie wil len gebruiken voor het maken van een wegencategoriseringsplan, een ambtelijke benaming voor een ver keersplan, maar de provincie is van mening dat geld uit het fonds herstructurering bedrijventerrei nen daarvoor niet bestemd kan zijn. Het geld uit dat fonds is na drukkelijk bestemd voor het op schonen en opnieuw inrichten van oude bedrijfsterreinen. Schrijver Hedwig van de Velde met zijn boek 'Een Lied voor Lore' bij het oude kerkje in het Belgische Koewacht. foto Camile Schelstraete van 28,75 voor 58% korting bandenset kijk voor alle aanbiedingen op www.leojoo.ssetweewielers.nl J>5% korting! zonnebril van 32,95 voor ■Hilifn' Jlco FIETSVERHUUR Dorpsplein 14 4363 AC Aagtekerke Tel: 0118 - 58 13 06 Kijk ook op: www.leojoossetweewielers.nl FIETSEN E-BIKES MOUNTAINBIKES SCOOTERS

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 69