Achter de schermen u SERIE Drie portretten van mensen die achter de schermen werken. Als patiënt of cliënt kom je ze niet of nauwelijks tegen. Toch zijn ze onmisbaar. Ze fungeren veelal als sleutelfiguur binnen hun organisatie en dragen vanuit hun positie zorg voor een optimale productie in het werkveld. Naam; Peter van den Hove Naam: Claudia van 't Westeinde Naam; Conny Nortier 1 Woensdag 16 april 2008 Teksten: Joyce Muilenburg Foto's: Robert van den Berge Werkgever: zorgorganisatie Allévo Locatie: Zierikzee, waarvandaan thuiszorg geleverd wordt over Schouwen-Duiveland Peter is coördinator WMO. Deze functie omvat de ge hele hulpverlening van begin tot eind op het gebied van huishoudelijke verzorging. Dus vanaf het eerste contact met de cliënt (het huisbe zoek) tot het juist inplannen in omvang en deskundig heid van de zorgverlener en de uiteindelijke afsluiting. Dit hele proces wordt door de coördinator begeleid en administratief behandeld. Uitdaging De uitdaging zit in het gevoel wat je voor je klanten kunt betekenen. En dat is heel veel, als je mensen kunt voorzien van de juiste hulp. Vaak kijken mensen daar de hele week naar uit. Daar naast zijn er de thuishulpen en zelfstandige hulpen die je van de juiste planningen en informatie over hun klan ten voorziet. Verder heb je te maken met een organisatie waarin de beschikbare middelen zo efficiënt mogelijk moeten worden ingezet. Opleiding Voor deze functie heeft Peter geen specifieke schoolopleiding gevolgd. Voldoening Werken in de zorgsector geeft als extra: het omgaan met een doelgroep die vanwege leeftijd en omstandig heden kwetsbaar is. De voldoening krijg je als je goed voor die groep kunt zorgen. Overigens kan Peter zich een leven buiten de zorg ook goed voorstellen. Werkgever: Stichting Oosterscheldeziekenhuizen Werkplek: Medische Bibliotheek, Vereniging Medische Staf Locatie: Goes Claudia is allround secretaresse. Zij houdt zich voorna melijk bezig met het actueel houden van de Medische Bibliotheek. Ze inventariseert welke vakbladen en boe ken er zijn, of welke er moeten komen. Naast haar ei gen werk vervangt ze collega's op het secretariaat. Uitdaging Het bibliotheekwerk is erg solistisch, dat moet je lig gen. Daarnaast moet je goed zijn in het aanbrengen van structuur en het vasthouden ervan. Claudia werkt met een zeer beperkt budget en voor haar is het de kunst om hier een zo breed mogelijk pakket mee aan te bieden. De uitdagingen van dit moment zijn samenwerken met de bibliotheek Ziekenhuis Walcheren en het online tijd schriftenpakket uitbreiden. Aan het laatste zit een kos tenplaatje vast. Alles moet goed overwogen en bear gumenteerd worden alvorens een beslissing wordt ge nomen. Die beslissing neemt zij samen met een biblio theekcommissie, bestaande uit drie specialisten. Opleiding Claudia heeft een secretaresseopleiding MEAO ge volgd en was voorheen secretaresse bij de Raad van Bestuur in het Oosterscheldeziekenhuis. Deze voorken nis is een enorm voordeel geweest. Doordat ze de or ganisatie, en daarmee ook de specialisten al kende, was het makkelijker om binnen de Medische Biblio theek aan de slag te gaan. Motto Op elk werkgebied liggen uitdagingen. Het is maar net hoe je die oppakt en welke draai je er aangeeft. Werkgever: Stichting ZorgSaam Zeeuws-Vlaanderen Werkplek: operatiekamer Locatie Antonius in Oostburg. Conny is operatieassistente Chirurgie. (Er zijn ook anes- thesieassistenten, die helpen bij de anesthesist - de narcosearts.) Een operatieassistente houdt zich voor de operatie bezig met het gebruiksklaar maken van de operatiekamer. Daarbij zorgt ze dat alle benodigdhe den aanwezig zijn en ontvangt ze de patiënt. Ook legt ze de patiënt klaar voor de operatie. Dit wordt ook wel 'positioneren' genoemd. Tijdens de operatie geeft Conny de instrumenten aan, of assisteert de chirurg. Ook komt het voor dat ze als 'omloop' fungeert en benodigdheden aangeeft aan de assistenten die aan 'tafel' staan. Nadien brengt ze alles weer in gereedheid voor de volgende operatie. Uitdaging Samen met het team een operatieprogramma zo vlot mogelijk laten verlopen, is voor Conny dé uitdaging in haar werk. Zorgen dat er een goede sfeer heerst waar in ieders kwaliteiten zo goed mogelijk tot zijn recht ko men, vindt ze daarbij erg belangrijk. Opleiding Na de HAVO heeft Conny de opleiding tot operatieas sistente (Chirurgie) gevolgd in Vlissingen. Dit was een 3-jarige opleiding: de eerste 3 maanden theorie, daar na afwisselend werken en naar school. Een zogenaam de in-service opleiding. Tegenwoordig moet men hier voor naar Rotterdam. Op je plek Dit werk is echt iets voor Conny: werken met mensen als team en zorgen voor mensen. r

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 55