Sport Koster verandert niets aan opstelling PSV'ers volgen duel Ajax thuis op de buis h.V I 1 35 35 Herstelde Gabri begint op de bank bij duel van Ajax met FC Groningen. Trainer Sef Vergoossen wil niet gezamenlijk naar wedstrijd kijken. f IAAF-ambassadeur Greene beticht van dopinggebruik Woensdag 16 april 2008 Hockeysters van het andere Oranje willen ook naar de Spelen. Tip? sport@pzc.nl door Thomas Rijsman AMSTERDAM - Ajax zal vanavond FC Groningen met dezelfde elf spe lers bestrijden als zondag de bedoe ling was. Dus niet met de weer fit te Gabri in de basis. De Spanjaard zit na zijn blessure wel weer voor het eerst bij de selectie. „Gabri begint niet. Dat mag ieder een best weten. Maar als we hem nodig hebben, is hij inzetbaar", zei trainer Adrie Koster gisteren. Gabri stond een maand aan de kant met een hamstringblessure. Zijn ren tree in de selectie gaat ten koste van Kennedy Bakircioglü. Normaal gesproken hult de trainer zich in nevelen, wanneer de opstel ling voor de eerstvolgende wed strijd ter sprake komt. Dat deed hij nu niet. „We hebben de voorberei ding al gehad. Er is weinig nieuws onder de zon. We pakken het daar om niet anders aan dan de bedoe ling was." Dat betekent dat Ajax met een voorhoede begint waarbij Urby Ajax-trainer Adrie Koster (derde van links) luistert naar FC Croningen-directeur Hans Nijland, die meldt dat het duel met Ajax niet doorgaat. Vandaag reizen de Amsterdammers weer af naar het noorden, foto Koen van Weel/ANP Emanuelson en Luis Suarez vanaf de flanken om spits Klaas-Jan Hun- telaar bewegen. Op het midden veld is Kenneth Perez de meest naar voren geschoven pion. Ras mus Lindgren en Edgar Davids zor gen voor de balans. Achterin speelt Ajax met het geijkte viertal Jan Ver- tonghen, Thomas Vermaelen, John Heitinga en Bruno Silva. Koster: „Het is niet nodig om daar iets in te veranderen. We hebben vertrou wen in de jongens die we zondag al de wei in wilden sturen." De spelers ondervinden geen hin der meer van de geïrriteerde lucht wegen als gevolg van de rookont wikkeling zondag in het stadion van FC Groningen, „ik had ook last van hoofdpijn, maar dat was na een paar uur wel weer verdwe nen", aldus Koster. De trainer is blij dat de wedstrijd gewoon met publiek gespeeld mag worden, ook al was de sfeer zon dag nog vijandig te noemen, om dat Ajax dit seizoen drie van de beste spelers van FC Groningen weg kaapte. „Zonder publiek is er geen entourage. Dat is saai en lijkt me dus helemaal niks." Koster denkt bovendien dat de sfeer vanavond minder opgefokt zal zijn dan in het weekend, toen toeschouwers anti-Ajax T-shirts droegen. „Ik denk dat ze in Gronin gen ook een beetje geschrokken zijn van de brand. Het zal daarom iets minder vijandig zijn." Of dat in het voordeel van Ajax is, wilde Koster niet zeggen. „De opdracht blijft hetzelfde: we moeten ge woon winnen willen we PSV nog onder druk zetten." Hoewel de Spanjaard Carbri wed- strijdfit is, laat Ajax-trainer Adrie Koster hem vanavond op de bank beginnen. De Amsterdam mers spelen tegen FC Groningen. door Frank van den Heuvel EINDHOVEN - De kans bestaat - en is niet eens zo klein - dat PSV van avond om kwart over negen kam pioen van Nederland is. Maar op de Herdgang is van enige nervosi teit of spanning in de aanloop naar het duel FC Groningen-Ajax weinig te merken. „Hoe ik naar die wedstrijd kijk? Gewoon, thuis voor de buis", zei Jan Kromkamp gisteren na de och tendtraining. „In principe kunnen we vrij ontspannen kijken. Zolang het o-o blijft, zijn wij virtueel kam pioen. Het zou mooi zijn als Ajax punten verspeelt, hoe eerder de ti tel binnen is hoe liever, maar je Aanhang stelt PSV teleur PSV is teleurgesteld in een deel van de aanhang die zondag na de competitiewedstrijd tegen FC Twente (1-1) betrokken was bij rellen. Dat zei algemeen di recteur jan Reker gisteren. De politie hield in de nasleep van de wedstrijd 63 mensen aan. Een grote groep fans keer de zich na afloop van de wed strijd tegen de supporters van FC Twente. Van de arrestanten zitten er nog zeventien vast. De rel schoppers worden vandaag voorgeleid aan de rechter-com- missaris. weet dat je het zondag te allen tij de zelf kunt afmaken." Zo denkt ook Dirk Marcellis er over: „Eigenlijk gaat iedereen er van uit dat we het tegen Vitesse zelf moeten doen. Als Ajax in Gro ningen niet wint, zou dat natuur lijk een geweldig extraatje zijn, maar we zijn er niet echt mee be zig," Ook Marcellis volgt het duel waarschijnlijk thuis of bij vrien den. De spelersgroep heeft nog niet afgesproken om bij elkaar te komen. Sef Vergoossen zal dat in ieder ge val niet verplichten. Hij kan zich nauwelijks voorstellen dat het leuk is: gezamenlijk naar zo'n wedstrijd kijken. „Los van de afloop vind ik zo'n avond eigenlijk maar verve lend. Je kunt totaal geen invloed uitoefenen, alleen maar wachten en nagelbijten. Ik heb zoiets van: ik heb niets te maken met FC Gro ningen-Ajax, het enige dat mij boeit is de wedstrijd van zondag in Arnhem." De coach verwacht sowieso niet dat de Amsterdammers iets laten liggen in Euroborg. „Zondag had ik dat gevoel wel. FC Groningen was helemaal klaar voor dat duel. De gebeurtenissen hebben natuur lijk veel impact, ik weet niet of FC Groningen die concentratie voor de tweede keer kan opbouwen." PSV trainde gisterochtend uiterst licht en ontspannen. Vergoossen: „De groep was zondag teleurge steld en moet zich weer opladen. Dan is het belangrijk dat iedereen zich weer lekker voelt. Het slecht ste dat je dan kunt doen, is de spe lers overvoeren met zaken over zondag." 9 10 Marie de Jonge Piet Pladdet Elmarde Kok Thomas Marcel Rooze Kees Huizen Paul Jeffrey JoukeVan Dam Willy Vosje FcWonderstok Ektor FC Talm Stelletje prutsers TobCoach Scheldemondl FC Bal op het dak Fc de bikkelaars Wonderboys Top 10 Rondeklassement Positie: Naam: Woonplaats: 1 Mister P-men Sv Robur Goes 46 2 Marko de Bil FC De Derde Helft Burgh Haamstede 41 3 Roei Matthijsse Zeeuwsche stryders Middelburg 41 4 Anouk llic The Poekies Middelburg 40 5 René Best Choice Wissenkerke 39 6 Marcel Rooze Stelletje prutsers Lewedorp 38 7 llonie 'T Schulpenhoekjuh Terneuzen 38 8 Remon Verbart Milan Ovezande 38 9 Kees Huizen Weekje later Goes 37 10 Ron Le Roij Splekaro Nw-enStJoosland 36 Top 5 Superleague Klassement t k J' i i ft Appeltje eitje Volharding Meeuwen Scheldemond Oostkapelle Lewedorp Ovezande Zoutelande Vlissingen Oostkapelle i ,r 10212 10055 9788 9477 9464 ïf.'W Ga voor de volledige klassementen van Voetbalcoach van het Jaar naar www.pzc.nl/voetbalcoach

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 35