Zeeland Betere hulpverlening Westerschelde Danny Vera toert langs A58 Maatwerk op platteland brengt boeren en burgers tot elkaar Studentendesk in Middelburg Plan voor opleiding 250 specialisten en inzet van 'eigen' blusboten. Publiek krijgt gratis nieuwe hitsingle bij snelwegconcerten. RICHARD ANTONIUS FLIERS, geboren op 9 maart 1962 is mijn partner. Provincie ontwikkelt beleid voor geur- en geluidsoverlast. De bloesem laat zich aarzelend zien PZC Woensdag 16 april 2008 27 door Marcel Modde TERNEUZEN - De Veiligheidsregio Zeeland (VRZ) wil 250 specialis ten opleiden voor 'incidentenbe- strijding' op de Westerschelde. Ze krijgen de beschikking over drie volledig uitgeruste hulpvaartuigen, zo is de bedoeling. De maatregel vloeit voort uit het project Samenwerken en Slag kracht, dat anderhalf jaar geleden werd ingezet. Commandant Jeroen Meijering van de brand weer Terneuzen heeft binnen de provinciebrede kerngroep de taak de minimaal noodzakelijke mens kracht en materieel voor een slag vaardige hulpverlening op de ri vier in beeld te brengen. Het pro ject bevindt zich in een afronden de fase. Volgende maand wordt duidelijk of samen met Rijkswater staat drie nieuwe boten worden ge kocht, die zowel als centraal com mandocentrum en als blusvaar- tuig kunnen worden ingezet. Zo lang die inzet niet nodig is, kun nen de schepen gewoon worden gebruikt voor dagelijkse werkzaam heden van Rijkswaterstaat. Een an dere optie is dat de capaciteit wordt ingehuurd bij bergers, aldus Meijering. Voor de zomer ligt volgens hem ook het voorstel op tafel voor de opleiding van 250 specialisten in rampenbestrijding op het water. [Wj De slagkracht bij incidenten op de Westerschelde wordt verbe terd. De Veiligheidsregio inves teert zowel fors in menskracht als in gespecialiseerd materieel. Daarbij gaat het niet alleen om brandweermensen, maar ook om Rijkwaterstaters, bergers, loodsen en bestuurders. Het trainingspro gramma vergt in totaal zo'n ander half jaar. Om dat te kunnen beta len, wordt een beroep gedaan op Europese subsidie. Voor het prak tijkgedeelte moet worden uitgewe ken naar opleidingscentra in het buitenland. De faciliteiten in eigen land schieten tekort, zegt Meije ring. In dat verband is het idee ontstaan voor de realisatie van een gespecia liseerd trainingscentrum aan de Westerschelde. Volgend jaar opent veiligheidsbedrijf Ricas bij Terneu zen al een twintig hectare groot oe fencentrum waar uiteenlopende rampscenario's kunnen worden nagebootst. Daarbij zou mooi kun nen worden aangehaakt, denkt Meijering. Dat plan komt uit de ko ker van Karla Peijs. De commissa ris van de koningin was gisteren niet bereikbaar voor een nadere toelichting. Zodra de rampenbestrijding op de Westerschelde op de rails staat, wordt de aanpak uitgebreid naar de Oosterschelde en Grevelingen. GOES - De Zeeuwse singer-song writer Danny Vera zal maandag 21 april een razendsnelle toernee ma ken langs de A58. Vera geeft op ze ventien benzinestations langs de route een akoestische vertolking van het nummer A58, de nieuwe hitsingle van zijn cd Ordinary Man. De Zeeuwse actrice/presentatrice Escha Tanihatu geeft bij elk optre den singles weg. In A58 heeft Dan ny Vera het gevoel verwoord dat hij krijgt als hij over deze weg Zee land in rijdt. „Dan ben je bij Ber gen op Zoom en denk je: ah, thuis - en dan móet je nog drie kwar tier." Het eerste optreden vindt plaats om acht uur 's ochtends bij de pomp van Shell Arnemuiden. Een half uur later staat Vera bij To tal in Goes en zo gaat het tot Eind hoven, waar de toernee in omge keerde richting wordt voortgezet tot Total Selnisse. Daar neemt ge deputeerde T. Poppelaars om 16.30 uur het singletje in ontvangst. Vera wordt bijgestaan door Sander Berkvens op cajón, Sjors van den Eerenbeemt op contrabas en Ro man Huijbreghs op gitaar. www.dannyvera.com Hij heeft in verwarde toestand de gemeenschappelijke woning verlaten. Hij is onder psychiatrische behandeling en is gewelddadig en heeft meerdere schulden. Gelieve geen geld of goederen aan hem af te geven. Ik wijs alle aansprakelijkheid af. E.G. Coolsen Postbus 353 4530 AJ Terneuzen door Marcel Modde MIDDELBURG - Agrarische bedrij ven op het Zeeuwse platteland moeten kunnen groeien zonder dat omwonenden daar last van hebben. Om die doelstelling te be reiken, hebben de provincie en vakorganisatie ZLTO een 'handlei ding' opgesteld voor gemeenten. In die handleiding worden moge lijkheden aangereikt hoe in elk ge bied afzonderlijk maatwerk kan worden geleverd op het vlak van geluid en geur. De nieuwe wet- en milieuregelgeving biedt die ruim te. De provincie wil verbreding van de landbouw stimuleren om de economische vitaliteit en ruim telijk kwaliteit van het platteland ook in de toekomst te waarborgen. Deze ontwikkeling kan echter wor den belemmerd door nieuwe bur ger- en recreatiewoningen in het buitengebied en de nabijheid van (nieuwe) natuur. Als uitgangspunt geldt een cirkel van vijftig (geur én geluid) tot honderd (alleen geur) meter rond het bedrijf Met maatwerk wat wel en niet ac ceptabel is, valt dat te voorkomen, zegt beleidsmedewerker ruimtelij ke ordening Erik de Koning. „Nie mand wordt er slechter van." Bin nen die contouren moet het bij voorbeeld mogelijk blijven dat een boer ook 's avonds doorwerkt. Daarnaast geldt de regel dat hij niet meer lawaai mag maken dan met 'de best beschikbare technie ken' nodig is. Hulst en Veere staan in de handlei ding model. Ze laten zien dat een gemeentelijk beleid voor geluid voor een groot aantal locaties geen overbodige luxe is. De behoefte aan een specifiek beleid voor geur beperkt zich daarentegen tot een veel kleiner aantal veehouderijen. Over de 'lusten en lasten' van het platteland wordt al meerdere jaren gesproken. De eindrapportage wordt vrijdag gepresenteerd. MIDDELBURG - Het Nederlandse Ro de Kruis werft studenten HBO en WO voor een bestuursfunctie bij de studentendesks in 14 universi teitsteden, waaronder Middelburg. De studenten doen organisatori sche en bestuurlijke ervaring op en dragen bij aan een maatschap pelijk doel. De studentendesks be denken en voeren samen met an dere studenten activiteiten uit voor het Rode Kruis. Dit kunnen lokaal georganiseerde activiteiten en projecten zijn waarbij wordt sa mengewerkt met verenigingen, maar ook evenementen die aanha ken op de landelijke initiatieven n www.eendikkeplusopjecv.nl boomgaard van Kees Hamelink op het program ma. Hij vertelt de bezoekers, die van heinde en verre komen, iets over de (geschiedenis van de) fruitteelt op de Bevelanden. foto Dirk-Jan Gjeltema WEMELDINGE - Ook in de Zeeuwse boomgaarden wil het maar niet zomeren. Weliswaar is er deze week redelijke belangstelling voor de fietstoch ten vanuit het Fruitteeltmuseum in Kapelle, maar de fietsers moeten zich behelpen met de witte bloesems van de perenbomen. De rode en roze boesem laat door de kou nog op zich wachten. Halverwege de tocht staat een bezoek aan de

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 29