'Kritiek gewoon jaloezie' Zeeland Arjaan Nijsse vertelt de geschiedenis Sportboulevard van baan Bestuurslid is aanvallen op Waterschap Zeeuwse Eilanden meer dan beu. Landschapsbeheer legt verhalen Oud-Sabbinger vast op film. Jongerenplatform populair op Hyves Clubs willen binnen een maand meer duidelijkheid. WPZC Woensdag 16 april 2008 25 Arjaan Nijsse vond het aanvankelijk maar eng om voor de filmcamera te staan. Nu is hij blij dat hij aan de dvd heeft meegewerkt. foto Dirk-Jan Cjeltema door Maurits Sep MIDDELBURG - Een voortdurende stoot onder de gordel; jaloezie. Be stuurslid Saskia Verheij is de voort durende aanvallen op waterschap Zeeuwse Eilanden beu. „Het is ge woon kinnesinne", klaagde ze gis teravond tijdens de algemene ver gadering van het waterschap. Verheij verwees onder meer naar 'die negatieve verhalen' die men sen schrijven in de rubriek Te Gast in de PZC. „Als zouden wij on zorgvuldig met het geld van de burgers omgaan. Integendeel, we gaan er juist uiterst zorgvuldig mee om." De accountantsrappor ten laten dat ook zien, stelde ze. Om vervolgens te concluderen dat de kritikasters, die onder meer uit het provinciebestuur komen, ja loers zijn op het waterschap. „Om dat wij als enige buiten de rijks overheid belasting mogen heffen. Gemeenten hebben hun lokale heffingen en de uitkering uit het gemeentefonds, de provincie moet zich behelpen met de opcenten op de motorrijtuigenbelasting." Juist omdat het waterschap belas ting mag innen, moet het nog zorgvuldiger met dat geld omgaan dan het nu al doet, herhaalde be stuurslid Joop Roodenburg zijn be kende standpunt. Hij wil voorko men dat de waterschapslasten te hoog worden en dat mensen meer moeten betalen dan nodig is om al le kosten te dekken. „We moeten nog scherper begroten", waar schuwde Roodenburg, zoals altijd wanneer de begroting of de jaarre kening wordt behandeld. Gisteren was het de jaarrekening. „We begroten al scherp", reageer de dagelijks bestuurder Jaap Hoek man, die verantwoordelijk is voor het geld dat het waterschap ont vangt en uitgeeft. „We zitten er pakweg twee procent naast, dat is niet veel. En dat komt meestal doordat huizen meer in waarde zijn gestegen dan wij hadden ge dacht. Dat is een paar jaar achter een het geval geweest." Saskia Verheij, bestuurslid bij wa terschap Zeeuwse Eilanden, is al le kritiek op het schap beu. Vol gens haar worden criticasters door jaloezie gedreven. door David Duijnmayer OUD-SABBINGE - Hij wordt in augus tus negentig jaar en woont al sinds zijn geboorte in hetzelfde huis aan de ring in Oud-Sabbinge. Daarbij is Arjaan Nijsse een begenadigd verhalenverteller. Het is dus niet verwonderlijk dat Landschapsbe heer Zeeland juist hem vroeg voor een project over de geschiedenis van het landschap rondom Wolphaartsdijk en Oud-Sabbinge. Gistermiddag toonde Landschaps beheer Zeeland in boomgaardter- KRUININGEN - Het Jongeren Plat form Reimerswaal is populair op de netwerksite Hyves. De pagina is sinds februari in de lucht en heeft al 330 leden. Op jpr-reimers- waal.hyves.nl stellen de leden van het jongerenplatform zich voor. ras Van Buiten Uit in Oud-Sabbin ge het resultaat: een film waarop de verhalen van Nijsse zijn vastge legd. Hij had er 'geweldig tegenop ge zien' om gefilmd te worden, geeft Nijsse toe. „Ik wist niet wat er op me af zou komen. Maar het is ont zettend meegevallen. Het waren lieve, gewone mensen. Ik vond het heel leuk om te doen." In vier interviewsessies vertelt Nijs se over het landschap, maar ook over - onder meer - zijn jeugd herinneringen, schilderen en ver liefd zijn. De film is gemaakt door cameraman Co Smit en Joke de Witte, vrijwilligster van Land schapsbeheer Zeeland, en is aange- door Nadia Berkelder en Maurits Sep MIDDELBURG - Nu Vlissingen niet meer wil, ziet ook Middelburg geen gat meer in een gezamenlijke sportboulevard tussen de twee ste den. Dat zei wethouder Albert de Vries gisteravond tegen de raads commissie. Alleen de Vlissingse ge meenteraad kan het project nog redden. Als de Vlissingse fracties er niet achter staan, wil Middelburg bin nen twee maanden een andere op lossing aandragen voor de verou derde accommodaties van de hockeyclubs en de atletiekvereni ging- De verhoudingen tussen de twee steden zijn ernstig bekoeld door de Vlissingse beslissing om niet meer verder te gaan met de sport boulevard. „Vlissingen blijft uiter- boden aan het Zeeuws Documen tatiecentrum. Behalve als geschiedschrijving, is de film ook bedoeld voor wande laars op het Kiekendiefpad. Korte fragmenten staan daarom op de 'Het waren lieve, gewone mensen. Ik vond het heel leuk om te doen' website van routebureau Zeeland. Daarop komen ook geluidsfrag menten met de verhalen van Nijs se. Die kunnen mensen downloa den om tijdens het wandelen te beluisteren. De film is onderdeel aard een goede buurman", rea geert De Vries. „Maar we moeten niet samen in een auto willen rij den." Het gemeentebestuur van Vlissin gen maakte vorige week bekend niets te zien in de bouwplannen die de aanleg van de sportvelden hadden moeten bekostigen. Het ziekenhuis op de sportboule vard bouwen is geen alternatief, zei de Middelburgse wethouder. Vooral omdat dat ziekenhuis dan te ver van het hoofdziekenhuis in Goes zou komen te staan, maar ook vanwege de kosten. „De ont wikkelaar zou zeven keer zoveel voor de grond betalen als redelijk is om aan het ziekenhuis te reke nen." De clubs willen voor eind mei van W* Nu de sportboulevard van de baan lijkt, komt de gemeente Middelburg binnen twee maan den met een alternatief plan voor de atletiek- en hockeyclubs. van een landelijk 'oral history' pro ject, waarbij de herinneringen van oudere Nederlanders over het land schap worden vastgelegd. „We heb ben in Zeeland gekozen voor de omgeving van Oud-Sabbinge, om dat we iets wilden doen met het wandelnetwerk Kiekendiefpad", zegt Arjan de Hulster van Land schapsbeheer Zeeland. „We wil den de wandelaar meer over het gebied vertellen, want als je meer weet, zie je ook meer tijdens het wandelen." De video's van Arjaan Nijsse zijn te zien op www.routebureauzeeland.nl onder: routes-wandelroutes-kieken diefpad-video's. het Vlissingse gemeentebestuur weten wanneer de nieuwe atletiek baan en de hockeyvelden klaar zijn. Krijgen ze niet op tijd het ant woord dat ze wensen, dan trekken ze met z'n allen (vijftienhonderd man sterk) naar het Stadhuisplein om actie te voeren, laten de clubs weten. „Wij zijn niet zo sterk in lijdzaam toezien", benadrukt Rob van Eijke- lenburg, voorzitter van de Middel burgse hockeyclub namens de ge zamenlijke clubs die op de sport boulevard moeten komen. „En af blazen van het project staat niet in onze agenda. Wij zullen laten zien dat het serieus is." En dus staan ac ties op stapel. De clubs hebben steeds in goed vertrouwen met de gemeentebe sturen gesproken, zegt Van Eijke- lenburg. „Nu is een krachtig sig naal wel nodig." Overigens vindt binnenkort nog een gesprek plaats met het Vlissingse gemeentebe stuur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 27