het, denk ik als ik daar fiets' A Middelburg gaf de dijk zelf beschermde status Geen bloedbad meer op de dijken Camping Moens mag verhuizen Middelburgers krijgen vogelles Belevingstuin bij imkerij in de ijskast Uniek karakter van de Westelijke Oude Havendijk vastgelegd. l 11,95 10 dagen lang spectaculaire aanbiedingen! JE» 3 De Eikenhoutenvloer ambachtelijke eikenhouten vloeren Waterschap laat waterkeringen in 2009 maand later maaien. WPZC Woensdag 16 april 2008 23 Het vertrek van een hoogwaardigheidsbekleder uit Middelburg (1615) door Adriaen Peitersz. van de Venne. foto collectie Rijksmuseum door Nadia Berkelder MIDDELBURG - Dat de Westelijke Oude Havendijk tussen Nieuw- en Sint Joosland en Middelburg bij zonder is, dat weten ze bij de ge meente ook wel. Sterker nog, de dijk heeft zelfs een beschermde sta tus. Dat blijkt uit het bestemmings plan voor de Mortiere, dat in 2003 is vastgesteld „De dijk valt op door zijn hoge en vele bomen", valt daarin te lezen. „Er loopt een attractief wandelpad overheen." En even verderop: „Dit is een beschermde dijk, welke in de planontwikkeling met respect behandeld wordt. De aanwezige landschappelijke, cultuurhisto rische en natuurlijke waarden wor den behouden." Inmiddels is op alle mogelijke ma nieren aan de dijk geknabbeld. Een deel van de dijk is al afgegra ven, er is een fietspad dwars over heen gelegd, er is grond tegenaan gestort en er zijn al bomen gekapt. Om de aanleg van de golfbaan mo gelijk te maken, moet nog een deel van de dijk worden afgetopt. Dat zou nodig zijn om er ballen goed overheen te kunnen slaan. „De dijk wordt een spannend element binnen de golfbaan", zei wethou der Hannie Kool (CDA) eerder in de PZC. Het pad over de dijk zou dicht gaan, voor zowel fietsers als voet gangers. Er komen alternatieve pa den. Voor de fietsers door de Mor tiere en voor de voetgangers pal langs de nieuwe rijksweg. Het oude Havenkanaal is (nog) goed zichtbaar in het landschap. Het loopt links van de Nieuwlandsweg. De Westelijke Oude Havendijk ligt weer links van de oude kanaalbedding. foto Peter Buteijn bandenset van 28,75 voor kijk voor alle aanbiedingen op www.leojoossetweewielers.nl Dorpsplein 14 4363 AC Aagtekerke Tel: 0118 - 58 13 06 Kijk ook op: www.leojoossetweewielers.nl lovwe WESTKAPELLE - Camping Moens gaat eindelijk verhuizen van de Westkapelse zeedijk naar de Joos- sesweg, ten zuiden van Westkapel- le. De Middelburgse rechtbank heeft hernieuwde bezwaren van omwonenden ongegrond ver klaard. Daarmee, zo zegt campingexploi tant Annelies Boogaard, staat het licht na tien jaar wachten eindelijk op groen. Weliswaar kunnen om wonenden nog weer in beroep bij de Raad van State. Maar ze gaat er van uit dat dit geen roet meer in het eten kan gooien. „We hebben nu lang genoeg gewacht. We gaan starten." De camping heeft meer ruimte no dig omdat de caravans er te dicht op elkaar staan. Uitbreiden op de huidige plaats kan niet, omdat de omgeving is uitgeroepen tot be schermd natuurgebied. De nieuwe camping krijgt 230 standplaatsen. Boogaard verwacht dat de eerste caravans er voorjaar 2009 kunnen worden geplaatst. FIETSEN E-BIKES MOUNTAINBIKES SCOOTERS FIETSVERHUUR MIDDELBURG - Omdat de gemeente Middelburg een gooi wil doen naar de titel Nationale Stadsvogel- stad, zijn er de komende tijd aller lei vogelactiviteiten. Zaterdag is er vanaf zes uur 's ochtends een vo gelwandeling, op 23 april kunnen kinderen op zoek naar watervogels in park Toorenvliedt en elke twee de zaterdag van de maand is er vanaf 10.00 uur een vogelexcursie bij het gebied aan de Zandvoortse- weg in Sint Laurens. Voor de vogel wandeling door de stad is aanmel den nodig en dat kan bij de milieu winkel: 0118- 633419. www.de-eikenhoutenvloer.nl 06-45095218 door Frank Balkenende GOES - Volgend jaar worden vrij wel zeker minder pasgeboren vo gels slachtoffer van maaimachines. Het waterschap Zeeuwse Eilanden wil zich in 2009 conformeren aan de richtlijn in de Flora- en Fauna wet om pas na 15 juli dijken en ber men te maaien. De Vogelbescherming en niet in de laatste plaats Jo Koeman uit Kruiningen hebben daar altijd voor gepleit. Nu verplicht het wa terschap pachters nog dijken voor 15 juni te maaien. Dat zou de gras kwaliteit ten goede komen, waar door de dijk stabieler is. De Vogel bescherming en Koeman strijden al jaren tegen het vroege maaien. „De pachters moeten nesten mar keren, maar dat doen ze zeker niet allemaal. En wie controleert ze? Gevolg is dat er elk jaar een bloed bad op de dijken plaatsvindt." Door nieuwe inzichten kan het huidige beleid op de helling, zegt dagelijks bestuurder Sophie van 't Westeinde van het waterschap. POPPENDAMME - Het idee voor een belevingstuin bij Imkerij Poppen- damme in Grijpskerke is even in de ijskast gezet. De reden is de overname van de imkerij. Met de nieuwe eigenaren moet nog be sproken worden of ook zij aan de belevingstuin willen meewerken. De belevingstuin is een initiatief van gehandicaptenorganisatie Het Gors in Goes. „De tuin is bedoeld voor mensen met een handicap. Mensen die bijvoorbeeld blind of doof zijn. We willen deze tuin zo maken dat deze mensen de tuin op een aparte manier kunnen bele ven", zegt Marianne van Hekke. In de tuin worden heel veel ver schillende planten en bloemen ge plant. „Bloemen die bijvoorbeeld heel sterk ruiken of juist bloemen met hele felle kleuren. Als je blind bent, kun je dus wel de bloemen ruiken en wanneer je doof bent, kun je wel de kleuren van de bloe men zien." Ook bij de ondergrond waarover de tuin bezoekers lopen is aan beleving gedacht. „Er ko men verschillende ondergronden in de tuin te liggen. Zoals bijvoor beeld een stuk met grind en weer een stuk met andere ondergrond. Wanneer bijvoorbeeld blinde men sen daarover lopen, zorgt dat weer voor een speciale beleving."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 25