Mes in toeslag oppasopa PZC: SiS© Personeel ziekenhuis wil af van directeur Hardglazen deuren 10 HET WEER: Geregeld zon Kinderopvang door grootouders drukt te zwaar op begroting. NS zet kroon op herrijzenis 10 en 11 ili II111—liiMliiliil Glashandel MELIESTE Vandaag bij deze krant [C/V balans 1 Overheid wordt steeds onpersoonlijker Word ook abonnee! Vliegramp in Congolese stad Woensdag 16 april 2008 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - 250e jaargang nr. 90 - los nummer 1,40, zaterdag DEN HAAG - Staatssecretaris Sharon Dijksma (PvdA) van Onderwijs wil bezuinigen op de kinderop vang door opa's en oma's. Dat mel den bronnen rond het kabinet. De korting moet de kosten van de kin- deropvangtoeslag beteugelen. Dijksma komt 470 miljoen euro te kort doordat veel meer ouders dan verwacht de toeslag aanvroegen. Vooral de kosten voor gastouder- opvang stegen flink: ze verdubbel den van 160 naar 310 miljoen euro. Ook de komende jaren lijkt het to tale budget voor kinderopvang van 2 miljard euro onvoldoende. Dijksma praat vandaag opnieuw met minister Wouter Bos van Fi nanciën over oplossingen. Dijks- ma's partij, de PvdA, heeft weinig moeite met een bezuiniging op de gastouderopvang. CDA en CU voe len er echter minder voor, omdat zij sterk hechten aan de keuzevrij heid van ouders om een oppas te zoeken voor hun kind. Zij vinden het niet eerlijk dat ouders die fami lie op hun kinderen laten passen, worden benadeeld. De kans bestaat dat andere minis teries Dijksma helpen maar dan moet de staatssecretaris eerst be wijzen dat de invoering van de kin- deropvangtoeslag in 2006 de ar beidsdeelname heeft vergroot. Nog ongepubliceerde cijfers van het Centraal Bureau voor de Statis- Staatssecretaris Dijksma wil be- zuinigen op de vergoeding voor oppasopa's en -oma's om de sterk gestegen kosten van de kin- deropvangtoeslag te beknotten. tiek laten zien dat vorig jaar de deelname van vrouwen is toegeno men. In 2005 werkte 54,1 procent van alle vrouwen tussen de 15 en 65 jaar, vorig jaar was dat gestegen tot 57,7 procent. Directeur Elly Brand van Kinder opvang De Bevelanden vindt een vergoeding voor oppasopa's en oma's terecht. Haar ervaring is dat veel grootouders een keus maken: een jaar doorwerken of een jaar de kleinkinderen opvangen. Volgens Brand leidt de huidige regeling wel degelijk tot meer vrouwen met een baan buitenshuis. VLISSINGEN - Het Comité van Ver ontruste Medewerkers van Zieken huis Walcheren is een handteke ningenactie begonnen tegen direc teur Rob Zomer. Sinds gisterochtend werden mede werkers gevraagd met naam te te kenen op de lijst die later deze week aan de Raad van Toezicht aangeboden wordt, zegt comitélid K. van Rooijen. Het comité wil laten zien dat de Raad van Bestuur van het zieken huis, bestaande uit Rob Zomer, het vertrouwen van ziekenhuisme dewerkers heeft verloren in de aan loop naar het fusiebesluit. Zij vin den dat hij het belang van het Vlis- singse ziekenhuis niet heeft ge diend. Zomer kan de overhandiging we gens vakantie in het buitenland niet bijwonen. De Raad van Toezicht van het zie kenhuis gaat over de positie van de Raad van Bestuur. De overheid is vriendelijk genoeg Biobrandstof leidt tot hongersnood HM 56% 44% aantal reacties: 368 EN raiwTi ï%UÊBÊ Zeeland: 2, 3, 21 t/m 27; Binnen land: 4 en 5; Buitenland: 6 en 7; Meningen: 9; Beurs: 12; Economie: 13 en 15; Weer: 18; Strips: 19; Cul tuur: 28; Sport: 33 t/m 37; Televi sie: 38 en 39. KINSHASA - Een toestel van het type DC-9, met 85 personen aan boord, is gisteren tijdens de start niet van de grond gekomen en een drukke woonwijk met markt ingereden in de Oost-Con- golese stad Goma. Lokale autoriteiten repten van meer dan zeventig doden. Een zegsman van de betrokken luchtvaartmaatschappij Hewa Bora Air ways zei dat de meesten van de 85 inzittenden het hebben overleefd, maar dat er op de grond wel zeker 21 burgers zijn omgekomen. Het vlieg tuig brak in tweeën en vatte vlam in het achter ste gedeelte. foto Alain Wandimoyi/EPA vakkundige montage! _f Halfjaarlijks magazine DEN HAAG - Het verdwijnen van medewerkers achter loketten en balies veroorzaakt een grote kloof tussen overheid en burger. De overheid schiet met de doelmatige manier van werken haar doel voor bij. Die kritiek uit voorzitter Wim van der Donk van de Wetenschap pelijke Raad voor het Regeringsbe leid, een belangrijk adviesorgaan van het kabinet. Eerder deze maand uitte de Nationale Om budsman vergelijkbare bezwaren. pagina 4: kritiek op kille overheid zwelt aan Zie bon op pagina 2 of bel gratis 0800 - 0231 231 8 711688 555530 1

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 1