Toename banen in Zeeuwse havens I Middelburg GroenRijk GioeSRijc Week Aanbieding euïo ■H9 w K, je -r: Sobi trekt deel aanklachten in tegen oud-bestuurders Ahold Dalende tendens in werkgelegenheid lijkt tot staan gebracht. HmsA. mL Geranium hangend en staand €f,- wacft Zaterdag 19 april WPZC Woensdag 16 april 2008 1 5 door Ben Jansen MIDDELBURG - Voor het eerst sinds lange tijd is er weer zicht op toena me van de werkgelegenheid in Vlissingen-Oost en de Zeeuws- Vlaamse Kanaalzone. De komende zeven jaar kan worden gerekend op een banengroei van zeker 3700 banen. De Scaldia Container Terminal in Vlissingen-Oost levert 250 banen op, Dow in Terneuzen verwacht in de periode tot 2015 uit te brei den met 600 arbeidsplaatsen en het glastuinbouwcomplex op de Axelse Vlakte is goed voor 1000 tot 2000 banen. Daarnaast zijn nog ruim honderd banen te verwachten door vestigin gen in de Kanaalzone: Biofueling (30 banen), tankterminal ESV (35 banen) en Alpha Calcit (30 tot 50 banen). Voorzitter Toine Poppel- aars van havenschap Zeeland Seaports somt de aantallen met welbehagen op. „Er zit weer groei in." In zijn lijstje heeft Poppelaars al leen vestigingen en uitbreidingen opgenomen die zeker zijn. De nog in het planstadium verkerende containerterminals VCT en WCT laat hij buiten beschouwing en dat geldt ook voor het terrein tussen aluminiumsmelter Zalco en gaster- minal Vopak in Vlissingen-Oost, waar gegadigden zich voor kun nen inschrijven. Poppelaars: „We hebben jarenlang te maken gehad met een verminde ring van het aantal arbeidsplaat sen. Vooral door productieverbete ringen bij industriële bedrijven. Na jarenlange terugloop groeit de komende jaren de werkgele genheid in de Zeeuwse havens fors. De kwetsbaarheid van de ar beidsmarkt neemt af. Dat gaf aan hoe kwetsbaar de ar beidsmarkt in de Zeeuwse haven gebieden was. Je ziet nu een sprei ding van de banengroei over ver schillende sectoren: industrie, lo gistiek en glastuinbouw. Dat is een mooi uitgangspunt bij het streven de teruggang van het aantal inwo ners van Zeeland op te vangen." Behalve naar spreiding van werkge legenheid zoekt het havenschap ook naar mogelijkheden bedrijven steviger in Zeeland te verankeren. Het biopark Terneuzen, waar de ene onderneming de afvalstoffen van de andere als grondstof ge bruikt, is daarvan een voorbeeld. Poppelaars is er ook over tevreden dat alle zeilen worden bijgezet om bestaande en nieuwe bedrijven van goed opgeleide werknemers te voorzien. Belangrijk ook met het oog op de uitstroom van oudere werknemers. Er zijn - of staan op stapel - opleidingen voor de procesindustrie, de haven en de glastuinbouw. In het voorjaar worden meststoffen optimaal opge nomen. Vergeet vooral niet de heg, rozen, klimplanten en de borders te bemesten. RIO DE JANEIRO - Booreiland P-26 van de Braziliaanse staatsoliemaatschappij Petrobras. Voor de kust van Bra zilië is een van de grootste olievoorraden ter wereld ont dekt. De directeur van het Braziliaanse nationale aardo lie-instituut, Haroldo Lima, zei dat het voor de kust van de deelstaat Rio de Janeiro aangetroffen olieveld moge lijk het op twee na grootste ter wereld is. Lima zei dat hij deze vooralsnog onofficiële informatie heeft van Pet robras. Het gaat mogelijk om 33 miljard vaten olie. Het is op dit gebied de grootste ontdekking in dertig jaar, al dus Lima. Wel ligt de olie op circa 5 kilometer diepte. Het olieveld is Carioca genoemd naar de inwoners van de havenstad Rio. Het zal nog jaren duren voor daadwer kelijk met de exploitatie kan worden begonnen. In november maakten de Braziliaanse autoriteiten be kend dat zij voor de kust van de deelstaat Sao Paulo een reusachtig olie- en gasveld hebben gevonden. foto Marcelo Sayao/EPA MARKT 33*31mÊÊÊÊÊÊÊÊm Markt Goes Aardappelen (in euro) Frites geschikt: 6,75 - 8,00; export: 7,00 - 8,50. Uien (in euroZaaiuien, 30%, Grof, droog uit de schuur: 6,75 - 7,50; Zaaiuien, 60%, Grof, droog uit de schuur: 7,00 - 8,00; Zaaiuien, klas se 1, droog uit de schuur: 9,00 - 10,00. Granen, zaden en peulvruchten (in euro per tonTarwe maal: 227,-; Tarwe voer: 212,-; Brouwgerst: 255,-; Voergerst: 210,-; Blauw maanzaad: 3725,-; Karwijzaad: 1400,-; Kapucij ners: 650,-; Bruine bonen: 700,-. Fourage (in euro per tonVeldbeemd, uit de schuur: 65,- - 75,-; Roodzwenk, uit de schuur: 70,- - 80,-; Engels Raaigras, Goede kwaliteit, uit de schuur: 90,- - 100,-; Tarwestro, Grote pakken, uit de schuur: 110,- - 130,-; Tarwestro, Kleine pakken, uit de schuur: 125,- - 140,-; Gerstestro, Grote pakken, uit de schuur: 95,- - 110,-; Gerstestro, Kleine pakken, uit de schuur: 115,--125,-. NIEUWERSLUIS - De Stichting On derzoek Bedrijfs Informatie (Sobi) trekt de aanklachten tegen drie oud-bestuurders van supermarkt keten Ahold inzake de boekhoud fraude in. Sobi laat de schadeclaim tegen ex-financieel topman Michiel Meurs en tegen accoun tantsbureau Deloitte staan, zo meldde de organisatie gisteren. De claim tegen Deloitte vertegen woordigt een waarde van 35 mil joen euro. De teller van de claim tegen Meurs staat op 0,5 miljoen euro, aldus Sobi. Sobi had oor spronkelijk ook oud-bestuurders Cees van der Hoeven, Jan Andreae en Theo de Raad voor de rechter gedaagd. Deze aanklachten wor den ingetrokken om de rechtsgang te versnellen. Meurs is volgens So bi als 'hoofdschuldige' aan te wij zen. De oud-financieel topman zou twee belastende brieven over de financiële situatie van voorma lig dochterbedrijf US Foodservice niet hebben doorgespeeld aan an dere leden van het bestuur. Meer info: www.woonboulevarddemortiere.nl bij uw aankoop Het RijkeTuinleveri Spaar Groen Fleuro's voor contante korting! U krijgt een gratis Groen Fleuro bij elke besteding van 15,- aan groenproducten (bollen, bomen, heesters, perkgoed en tuin-/ kamerplanten) bij de kassa van GroenRijk.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 15