Meer werknemers slecht betaald ondanks opleiding Op vakantie! www.reisradar.nl ^REISRRDRR Overschot van handel neemt toe m Boekje vakantie snel op Goederen over water voor bedrijven Noordvleugel 220, €60, China neemt belang in oliemaatschappij BP 'Nog te veel foute vis in supermarkten' Duitse investeerders somber over economie Omzet uitzendbranche stijgt met 1 procent Sterk resultaat voor supermarktketen Tesco Autoverkopen in Europa dalen licht Voedingsmiddelen en minerale brandstoffen stuwen resultaten op. Vrouwen hebben nog steeds achterstand op arbeidsmarkt. Spanj Milaan Berlijn Athene Turkije Gent Malta Curasao Portugal Duitsland Egypte Barcelona Tunesië Parijs Oslo Griekenland 58, €419, €328, 39, 409, 749, 249, €53, 732, €322, €276, 587, Bovenstaande vakanties en stedentrips zijn slechts enkele mogelijkheden uit het complete aanbod van ReisRadar. Andere vervoerstypen en afwijkend aan tal dagen zijn uiteraard ook mogelijk. PZC Woensdag 16 april 2008 13 LONDEN - China heeft een belang genomen van bijna 1 procent in de Britse oliemaatschappij BP. Met de investering zou circa 1,24 miljard euro zijn gemoeid. Dat meldde de Britse krant The Daily Telegraph gisteren. Volgens de krant gaat het om een investeringsfonds van de Chinese centrale bank. Dat fonds heeft ook al belangen genomen in het Franse olieconcern Total en het mijnbouwconcern Rio Tinto. AMSTERDAM - Supermarkten ko pen wel duurzamer in, maar er ligt nog steeds te veel 'foute vis' in deze winkels, aldus Greenpeace gis teren. De milieuorganisatie stelde vast dat 'de supermarkten in bewe ging komen, maar nog altijd nau welijks zicht hebben op de her komst van de vis die ze verkopen'. Goed nieuws is dat bij enkele su pers niet langer roodbaars, zwaard vis en zeewolf in het schap liggen. MANNHEIM - De somberheid van Duitse investeerders en institutio nele beleggers over de economie is in april flink toegenomen. De ZEW-index die het vertrouwen meet, daalde naar een niveau van min 40,7 punten vergeleken met min 32,0 punten in maart. Dat heeft het ZEW-onderzoekin- stituut gisteren bekendgemaakt. De investeerders zijn vooral be zorgd over de hoge inflatie. BADHOEVEDORP - De omzet in de Nederlandse uitzendbranche is met 1 procent gestegen in de vier weken tot en met 23 maart ten op zichte van dezelfde periode vorig jaar. Dat heeft brancheorganisatie ABU gisteren bekendgemaakt. Het aantal gewerkte uren daalde op jaarbasis met 3 procent. De da ling van het aantal gewerkte uren was met 6 procent het sterkst in de administratieve sector. LONDEN - De Britse Tesco, de op twee na grootste detailhandelaar ter wereld, rapporteerde gisteren een stijging van de nettowinst met 12,3 procent over het boekjaar dat op 23 februari afliep. Ook de resul taten in de Verenigde Staten wa ren positief De nettowinst kwam uit op 2,12 miljard pond sterling, circa 2,64 miljard euro. De omzet steeg met 11 procent naar 47,3 miljard pond. BRUSSEL - In het eerste kwartaal van dit jaar zijn er 1,7 procent min der auto's verkocht dan in dezelf de periode in 2007. Dat meldt de Europese vereniging van autofabri kanten Acea. Vooral Toyota ver kocht minder. Nissan en Dacia ver kochten juist meer. Ook de Mini's en Smarts werden fors meer ver kocht. Vooral in Italië liepen de au toverkopen terug, in Oost-Europa was sprake van een stijging. VOORBURG - Het handelsoverschot is in februari van dit jaar gestegen tot 3,7 miljard euro van 3 miljard euro in dezelfde maand vorig jaar. Dat heeft het Centraal Bureau voor de Statistiek gisteren bekend gemaakt. De waarde van de uitvoer bedroeg 31,3 miljard euro, een stijging van 19 procent op jaarbasis. De waarde van de invoer nam met 18 procent toe tot 27,6 miljard eu ro. De invoer uit landen buiten de Eu ropese Unie steeg meer dan die uit EU-landen. Vooral de in- en uitvoerwaarde van voedingsmiddelen en minera le brandstoffen nam fors toe. In februari van dit jaar waren de in- en uitvoerprijzen respectieve lijk 5,5 en 4 procent hoger dan een jaar eerder. Het volume van de uitvoer was, na correctie voor het aantal werk dagen, ruim 9 procent hoger dan een jaar eerder. Het volume van de invoer nam met ruim 7 procent toe. Daarmee was de volumegroei van zowel de invoer als de uitvoer 'be duidend' hoger dan het gemiddel de in het vierde kwartaal van vo rig jaar, aldus het Centraal Bureau voor de Statistiek AMSTERDAM - Het aantal werkne mers in Nederland met een laag uurloon is sinds 1979 sterk ge groeid, van 0,6 miljoen naar 1,25 miljoen. Dit concluderen onder zoekers van de Universiteit van Amsterdam op basis van eigen on derzoek. Laagbetaalde arbeid is werk voor een salaris van minder dan 10,50 euro bruto per uur. Ook het aantal laagbetaalde uren per hoofd van de beroepsbevol king steeg sterk, van 80 uur van het totaal aantal gewerkte uren in 1979 naar 120 uur. Tegelijkertijd daalde het aantal uren hoogbe taald werk dezelfde periode licht, van ongeveer 670 tot 650. Als hoofdreden noemen de onder zoekers dat het aantal deeltijdwer kers sterk is toegenomen. Meer stu denten, scholieren en vrouwen werken parttime. Een andere re den is de verlaging van het mini mumloon sinds 1979. De onderzoekers noemen de stij ging van het aantal laagbetaalde uren verontrustend, omdat het op leidingsniveau in Nederland in de zelfde periode sterk is gestegen. De resultaten spreken de gedachte tegen dat een hoger opleidingsni veau leidt tot een hoger inkomen. Nog steeds krijgen vrouwen op de arbeidsmarkt geen gelijke kansen als zij net zo geschikt zijn als man nen. Dat blijkt uit het jaarverslag van de Commissie Gelijke Behan deling (CGB) dat gisteren in Het aantal werknemers met een laag uurloon is sterk gegroeid, terwijl het opleidingsniveau juist is gestegen. Ook krijgen vrou wen nog steeds minder betaald. Utrecht is gepresenteerd. Volgens de commissie krijgen vrouwelijke medewerkers vaak minder betaald dan mannelijke collega's en wor den arbeidscontracten ook gere geld niet verlengd wegens zwanger schap. In totaal werden in 2007 bij de CGB 515 verzoeken om een oor deel ingediend. De CGB bracht tien adviezen uit en velde in 247 zaken een oordeel. In een derde van de gevallen was sprake van een verboden onderscheid. In 75 procent van de gevallen wordt het oordeel van de commissie daad werkelijk opgevolgd. Op grond van geslacht vond de grootste stijging van klachten plaats. Van 12 naar 17 procent. Het lijkt erop dat er minder gediscrimi neerd wordt op grond van leeftijd. De commissie constateerde een da ling van klachten op grond van leeftijd, (van 32 naar 26 procent). AMSTERDAM - Bedrijven en bedrijventerreinen in de Noord vleugel van de Randstad willen het goederenvervoer over water be vorderen. Het ministerie van Eco nomische Zaken stelt hier geld be schikbaar voor. Dat maakte Haven Amsterdam gisteren bekend. Het vervoer van goederen over wa ter is vaak niet goed mogelijk. Dat komt door onvoldoende regelge ving of omdat de infrastructuur om schepen te ontvangen en la ding erop over te zetten niet op or de is of ontbreekt. Door transport over water neemt de druk op de wegen af en wordt een bijdrage aan het milieu gele Fuerteventi verd. Behalve Haven Amsterdam, die het project coördineert, doen ook de provincies Noord-Holland, Flevoland en Utrecht, de stadsre gio Amsterdam en diverse gemeen ten mee. De looptijd is voorlopig drie jaar en de kosten bedragen 1 miljoen euro. Vliegreis, 2 nachten v Autoréis, 2 nachten vanaf Vliegreis, 3 nachten vanaf Turkse Riviera, vliegreis 8 nachten vanaf Autoréis, 1 nacht vanaf Vliegreis, 6 nachten vanaf Vliegreis, 8 nachten vanaf Algarve, vliegreis 7 nachten vanaf Sauerland, autoréis 3 nachten vanaf Nijiaal, vliegr Nijidal. vliegreis 7 nachten vanaf Vliegreis, 3 nachten vanaf Vliegreis, 4 nachten vanaf Autoréis, 2 nachten vanaf Vliegreis, 2 nachten vanaf Kos-stad, vliegreis 9 nachten vanaf

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 13