Chinezen dreigen nu zelf met actie Blijf ik op de hoogte van het ondernemersnieuws uit mijn regio? BliPfJ houdt aan dX)ndernemerni Doden in Kenia bij protest criminele sekte Ministers willen EU-plan tegen Crisis 111 illegale visvangst verwateren - - Zimbabwe Peter Robinson volgt Paisley op als premier Rellen rond olympische fakkel wakkeren gevoel van nationalisme aan. Al het nieuws en informatie uit de regio en méér. Gericht op succes Trein tussen Bangladesh en India rijdt weer 8 J Dinsdag 15 april 2008 PZC DHAKA - Voor het eerst in meer dan veertig jaar rijdt er weer een passagierstrein tussen Bangladesh en India. De met bloemen versierde 'Vriendschap Express' ver trok maandagochtend vanuit de Bengaalse hoofdstad Dhaka onder begeleiding van volksmuziek en dans. „Dit is een historische gebeurtenis voor beide landen", aldus de Bengaalse minister van Buitenlandse Zaken. In India zwaaide zijn ambtsgenoot met een vlag de andere trein uit die in tegengestelde richting vertrok vanuit de oostelijke stad Calcutta. Passagierstreinen tussen India en Bagladesh kwamen in 1965 te vervallen na een oorlog tussen India en Paki stan, waarvan Bangladesh toen deel uitmaakte. foto Piyal Adhikary/EPA SHANGHAI - De anti-China protes ten die de olympische fakkeltocht begeleiden, roepen een steeds felle re reactie op onder Chinezen. Er wordt gedreigd met boycots tegen westerse bedrijven en met geweld tegen demonstranten. Sinds de eerste rellen rond de olympische fakkel, vorig weekend in Londen, wakkeren de staatsme dia het nationalistische gevoel van de Chinezen aan. Met succes. Steeds meer Chinezen zijn ervan overtuigd dat een internationaal complot erop uit is om het imago van China als opkomende wereld macht te bevuilen en de Zomer spelen in Peking te laten misluk ken. Het gevoel dat het China te gen de rest van de wereld is, schiet wortel. Er wordt nu ook spontaan geroepen om acties tegen alles en iedereen die anti-China is. Frankrijk en Engeland liggen zwaar onder vuur na de hevige rel len in Parijs en Londen tijdens de olympische fakkeltocht. De staats media vragen zich af hoe de lan den van Shakespeare, Dickens en W* Chinese staatsmedia nemen Pa- rijs en Londen zwaar onder vuur na de rellen rond de olympische fakkeltocht. Er wordt gedreigd met boycots tegen het westen. NAIROBI - De opluchting over de totstandkoming van een coalitiere gering in Kenia na maanden van touwtrekken en bloedvergieten, werd een dag later alweer teniet ge daan door gewelddadige acties van de Mungiki-sekte. In diverse Keni- aanse steden schoot de politie met scherp op leden van deze crimine le, religieuze groepering. Zij protes- 'vrijheid, gelijkheid en broeder schap', kunnen toestaan dat men senrechten worden geschonden. China ziet vooral de aanval op de gehandicapte fakkeldraagster Jin Jing in Parijs als een schending van haar 'menselijk recht op een olympische droom'. De 27-jarige schermster is inmiddels tot Chi na's nationale held gebombar deerd. Maandag roemden de me dia haar als 'het mooiste meisje van het land, geliefd door meer dan een miljard mensen'. Op diverse Chinese chatfora op het internet is een ware jacht be gonnen op enkele geïdentificeerde actievoerders. Internetters menen dat de man die in Parijs de fakkel van Jin Jing probeerde af te pak ken Lobshang Gendun is. Zijn adres in de Amerikaanse stad Salt Lake City staat erbij, met een plat tegrond en een foto van z'n huis. Ook staat erbij bij welk bedrijf hij in dienst zou zijn als technicus. Een ander doelwit is Wang Qia- nyuan, een Chinese die in de VS studeert en daar door andere Chi nezen betrapt zou zijn als pro-Ti- bet actievoerder. Haar foto en haar Amerikaanse telefoonnummer en dat van haar ouders in China staan op sites. De reacties zijn fel: „Je hebt geen recht Chinees te zijn", „Als ik je lelijke gezicht zie, word ik ziek", „Laat deze hond nooit dichter dan vijf meter bij me komen" en „Ik begin mijn mes al vast te slijpen". teerden tegen de onthoofding van de echtgenote van hun leider, Mai- na Njenga, die in de gevangenis zit. Mungiki beweert dat de politie de vrouw heeft vermoord. Lokale media maakten melding van twaalf doden in de hoofdstad Nai robi en andere grote steden als Nai- vasha, Nakuru en Eldoret. De vrouw van Maina Njenga werd LUXEMBURG - Meerdere EU-landen willen een ingrijpend plan tegen il legale visvangst verwateren. Onder meer minister Gerda Verburg (Vis serij) wil de voorgenomen regels beperken tot niet-Europese vis sers. Voor de eigen vissers is al ge noeg controle, stelde de minister gisteren bij EU-beraad. Verburg pleitte verder voor min der administratieve lasten bij de controle. Ze vreest dat er anders gevonden in een bos naast haar chauffeur, die was doodgeslagen. De politie ontkent verantwoorde lijk te zijn voor haar dood. „Als wij geïnteresseerd zijn in de echt genote van een crimineel, zouden we haar gearresteerd hebben en voor de rechter hebben gesleept", aldus een politiewoordvoerder. De politie vermoedt dat een splitsing wachttijden ontstaan in vissersha vens. Veel andere ministers deel den deze opvattingen, aldus een woordvoerster van Verburg. Het ingrijpende voorstel tegen ille gale visvangst behelst dat de vlag- genstaat van een vissersschip steeds moet garanderen dat de vangst legaal is. De maximumstraf fen zouden fors verhoogd moeten worden: Tot 750.000 euro boete en minstens twee jaar celstraf binnen de sekte tot de moord heeft geleid. Die scheuring heeft mogelijk te maken met een ruzie over criminele inkomsten. Mungi ki verdient dagelijks duizenden eu ro's met het afpersen van mensen die actief zijn in het openbaar ver voer. De politie eist een deel van de opbrengst op en laat de sektele den vervolgens ongemoeid. HARARE - Het Zimbabwaanse Hooggerechtshof heeft het ver zoek van de politieke oppositie om de kiesraad te dwingen de uit slag van de presidentsverkiezingen bekend te maken, verworpen. Daarmee wordt de politieke crisis in Zimbabwe voor onbepaalde tijd verlengd. Ruim twee weken na de verkiezin gen is er nog altijd geen uitslag, wat de verdenking van de opposi tie voedt dat president Robert Mu gabe tijd rekt om via fraude een tweede ronde te bewerkstelligen en zijn partijaanhangers gelegen heid geeft kiezers te intimideren. De oppositiepartij MDC claimt de zege voor haar kandidaat Morgan Tsvangirai. MDC-woordvoerder Nelson Cha- misa riep haar aanhangers gisteren op weg te blijven van het werk. BELFAST - Peter Robinson wordt de nieuwe premier van Noord-Ier- land. De 36 fractieleden van zijn Democratie Unionist Party (DUP) in het parlement kozen hem giste ren unaniem als opvolger van Ian Paisley, die volgende maand het partijleiderschap neerlegt en stopt als eerste minister. De DUP is de grootste protestantse partij van Noord-Ierland. De 59-jarige Robinson is op dit moment minister van Financiën. Hij was al 28 jaar de plaatsvervan ger van Paisley als partijleider. Paisley (81) maakte vorige maand zijn aftreden bekend. Hij gaf sinds mei vorig jaar leiding aan een coali tieregering met de katholieken. deOndernemer.nl is hét business-to-business platform van Nederland met de focus op de regio. U vindt er bijvoorbeeld regionaal ondernemersnieuws, gemeentelijke en provinciale informatie, nieuws van bedrijven zelf en nog veel meer regionale informatie. Meld u dus nu gratis aan bij de grootste regionale kennisbron voor ondernemers.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 8