'Regering in Rome wordt erg rechts' Voor i euro 1700 paar schoenen Het VERRE OOSTEN KRAS.NL Ad avec 'i&M 1 BOEK ONLINE of bel 0900-9697 Le Monde staakt Silvio Berlusconi dankt zege in verkiezingen aan Lega Nord. 4 14-/17-daagse rondreizen naar China, Indonesië en Vietnam PZC Dinsdag 15 april 2008 I 7 PARIJS - Het Franse dagblad Le Monde is gisteren niet in papieren versie verschenen wegens een staking tegen het geplande ontslag van honderddertig werknemers, van wie tweederde journalisten. Oe bezuiningsplannen moeten de krant in 2010 weer winstgevend maken. Vakbonden vinden de plannen meedogenloos en riepen op tot een staking, de tweede 24-uursstaking sinds de oprichting van de krant, 64 jaar geleden. foto Francois Mori/AP ROME - Mediamagnaat Silvio Ber lusconi dankt de eindzege van de Italiaanse parlementsverkiezingen voor een belangrijk deel aan de Le ga Nord. De separatistische en ra cistische partij zag haar aanhang bijna verdubbelen. De Lega dankt haar succes aan een harde campag ne tegen immigranten en crimina liteit, en een hernieuwd streven naar autonomie voor het rijke noorden. Waarnemers zetten vraagtekens bij de mogelijkheid een stabiele regering te formeren. Berlusconi slokte in de aanloop naar de verkiezingen extreemrecht se partijtjes op in zijn Volkspartij van de Vrijheid (PDL) en heeft be halve de Lega Nord een kleine se paratistische Siciliaanse partij als partner. Samen haalden de coalitie partijen ongeveer 44 procent van de stemmen. Alle tegenstanders van Berlusconi hamerden gisteren op een 'gevaar lijke verrechtsing'. Zeker is dat hij binnen zijn alliantie de prijs be taalt voor de breuk met de gema tigde christendemocraten van de UDC, die buiten de coalitie van Berlusconi bleef en relatief veel stemmen kregen. Het is hoe dan ook zeker dat de coalitie van Ber lusconi in beide Kamers een afgete kende meerderheid in zetels zal hebben. Vooral in de Senaat, waar die zetels worden toegewezen met een ingewikkelde regionale ver deelsleutel, werd gevreesd voor een verlammend gelijkspel. De problemen die de regering-Prodi in de Senaat had en hem uiteinde lijk fataal zouden worden, zal een derde regering-Berlusconi be spaard blijven. Het succes van Veltroni's nieuwe Democratische Partij (DP) was ver rassend. Veltroni voerde de afgelo pen weken een intensieve campag ne en wist sterk in te lopen op Ber lusconi, die in alles zijn tegenpool is. Samen met de partij van de ex-magistraat Di Pietro, die ook verrassend goed presteerde, kwam deze coalitie uit op 40 procent van de stemmen. 'Gefeliciteerd, links is kapot en Italië is weer voor vijf jaar uitgeleverd aan Berlusconi' De linkse partijen, verenigd in de 'regenboogcoalitie', verloren zwaar en vooral aan de partij van Veltro ni. „Gefeliciteerd, links is kapot en het land is weer voor vijfjaar uitge leverd aan Berlusconi", was het sar castische commentaar van Cesare Salvi van de Regenboog, een fede ratie van linkse partijen. De opkomst was ruim 80 procent, lager dan twee jaar geleden, maar niettemin hoog. Het belangrijkste signaal lijkt dat de Italianen politie ke duidelijkheid willen en kiezen voor een politiek tweestromen land. Om dat echt te bereiken zijn echter urgente hervormingen no dig van onder meer de kieswet. BRUSSEL - De Antwerpse bonne tjesman heeft weer toegeslagen. Met een stapel kortingsbonnen en 1 euro wilde hij 1700 paar schoe nen aanschaffen, samen 60.000 eu ro waard. Dat meldde de Vlaamse krant Gazet van Antwerpen giste ren. Norbert Verswijver strijdt tegen de woekerwinsten van grote con cerns. Hij heeft zichzelf tot Robin Hood van food- en non-foodpro- ducten uitgeroepen en probeert ge bruik te maken van onzorgvuldig heden in promotieacties. Bij schoenenwinkel Berca zag hij dat klanten 20 procent korting krij gen bij aankoop van een paar schoenen als zij een kortingsbon inleveren. Verswijver stelt dat er niet op die bonnen staat dat ze niet te combineren zijn. Hij plaats te een order van 60.000 euro en voor elke bon ging de korting eraf Zo bleef er een bedrag van 1 euro over. „Daar is geen speld tussen te krijgen", aldus de bonnetjesman. W~ vp'j 3' t 't-üi 1 U - Halong Bay Waanzinnig geprijsd! Boek nu onze schitterende 14-daagse rondreis door het onbekende Zuid-China vanaf slechts 1235 inclusief non-stop vlucht met KLM en luchthavenbelasting! 14 dgn RONDREIS 'ONBEKEND ZUID-CHINA' v.a. 1235 De reis begint in Chengdu waar we een bezoek brengen aan een pandaonderzoekscentrum. Nabij Kunming is er aandacht voor het unieke natuurpark Shilin met bizarre rotsformaties. We sluiten de reis af met een bezoek aan het hooggelegen Dali en het authentieke Lijiang en een boottocht op het Lugu Meer. Vertrekdata: vr. van 9/5 t/m 24/10. Prijs is p.p. bij 2 pers. Voor reisbeschrijving/reservering, zie www.kras.nl/25121 Indonesië, 'de Gordel van Smarard' is een schitterende vakantiebestemming. Vulkanen, rijstterrassen, fascinerende tradities, hagelwitte stranden... u ontdekt het met KRAS! 17 dgn RONDREIS 'JAVA BALI' v.a. 1339 De eerste week van uw reis staat in het teken van de natuur en de rijke cultuur op Java. Zo bezoeken we Jakarta, de botanische tuin van het koloniale Bogor, de indrukwekkende 8e-eeuwse tempel Borobudur, Yogjakarta en de heilige vulkaan Bromo. De laatste week kunt u heerlijk luieren aan het strand van Bali! Vertrekdata: ma. van 5/5 t/m 20/10. Prijs is p.p. bij 2 pers. Voor reisbeschrijving/reservering, zie www.kras.nl/74759 waarom zou je verder zoeken Unieke rondreis door het 'Land van de Rijzende Draak' Vietnam, waar authentieke steden, boeiende culturen en schitterende natuurgebieden op uw komst wachten. Gaat u mee? 17 dgn RONDREIS 'HIGHLIGHTS VIETNAM' v.a. 1549 We nemen u mee naar Ho Chi Minh City, het voormalige Saigon, de beruchte Cu Chi tunnels, de Mekong-delta, de Halong Bay, de 'Franse' stad Hanoi en de keizerlijke stad Hué. In dit fascinerende land vindt u tevens adembenemende natuurgebieden waaronder rivierdelta's, ruige bergen, rijstvelden en koraaleilanden. Vertrekdata: zo. van 18/5 t/m 19/10. Prijs is p.p. bij 2 pers. Voor reisbeschrijving/reservering, zie www.kras.nl/74760 15 cpm

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 7