Sport Knappe seizoensopening van combinatie Abee T@PSC@RER Bart Verhage krijgt tweede zege in RES-cross allerminst cadeau Van Kerckhoven grijpt zege in Westdorpe 36 Dinsdag 15 april 2008 PZC Niek van Sprundel verstevigt derde plaats in topscorerlijst Mooie rentree Colin de Putter Krasdoffer brengt Arnemuidenaars onverwachte zege. Bandstoottitel prooi voor Nout Zegers Don en Van der Mei klaar voor het EK Punt voor Terneuzen B1 tegen Baronie B1 Kustloop bijna volgeboekt Terneuzen D1 onderuit tegen NAC Breda D2 Carlo van Minde derde in halve finale klasse 1. - Dennie le Comte (Duiveland) 3A 2. - Ronald Zwager (Duiveland) 3A 3. - Niek van Sprundel (Aardenburg) 4A 4. - Arjan Smalheer(ZSC'62) 4B 5. - Arjan Koopmans (Rillandia) 3A 6. - Mathijs Hage (Zierikzee) 3A 6.-f* Josimar Pattinama (Jong Ambon) 4B 8. - Jerfy Booij (Zeelandia Middelburg) 3A 9. Ferdi Kabal (Sluiskil) 5A 10.-Jr Marinus Baas (Arnemuidfeal; 2E 10. Peter Dieleman (Zaamsla&P^- 2E 12. Vincent Goedegebuure (Renesse) 5B 13.4" Sam Ysebaert (Hoek) HB 14.Wesley Goud (SKNWK) 4B 14.-f* Christian van Vossen (SKNWK) 4B GOES - Niek van Sprundel heeft zich steviger op de derde plaats ge nesteld in het PZC-topscorersklas- sement. De aanvaller van kam pioen Aardenburg kwam door zijn doelpunt tegen Koewacht op een seizoenstotaal van 33 treffers. Geen enkele speler in Zeeland heeft er meer gemaakt. Doordat het klassement is opgebouwd met vermenigvuldigingsfactoren per ni veau moet Van Sprundel het Dui veland Dennie le Comte (24 doel punten) en Ronald Zwager (23 doelpunten) voor zich dulden. Ferdi Kabal (Sluiskil) kwam door zijn vier treffers tegen Graauw de top tien binnen. door Rinus Verberkmoes AXEL - Nadat hij met veel vertoon van macht de eerste RES-cross op zijn naam had geschreven, was Bart Verhage opnieuw de sterkste in de klasse 250/500 cc. In deze groep, tegenwoordig MXi «genoemd, verdreef hij los Kesters uit Opglabbeek van de troon. Die maakte jarenlang de dienst uit in deze categorie. Verhage kreeg het overigens niet zo maar cadeau. In Jurgen van Ham uit Sint-Niklaas had hij een geduchte tegenstander. Met genoegen keek Verhage na zijn eerste manche toe hoe zijn pu pil Roy Gijsel uit Heikant met over macht de eerste manche bij de li- GOES - Een mooiere rentree in de uitgestelde start van de autocross competitie kon Colin de Putter uit Biervliet zich na twee jaar afwezig heid nauwelijks wensen. Hij start te in de sterkst bezette klasse en won drie van de vier manches. De vierde manche in de groep toerwa- gens tot 1550 cc ging naar regerend kampioen Ruud Simon uit Den Haag. Opmerkelijk in de polder bij Sluis kil was ook het optreden van Nij- kerkenaar Ronald Lublink. Hij won vorig jaar al eens in de klasse sprinters. Dit keer werd hij weder om eerste om daarna ook de super- finale naar zijn hand te zetten. Grote pechvogel in deze groep was Sjakko de Visser uit Sluiskil. In de vierde manche draaide zijn motor in de prak. De Visser werd twee de. Hij had daar wel vrede mee, maar de schade aan zijn materieel deed hem toch even flink de wenk brauwen fronsen. door Lucien Roelandt WESTDORPE - Met vier overwinnin gen en een tweede plaats was Mar jolein van Kerckhoven in de dres- suurwedstrijd van de Vlakteruiters spekkoper. Bovendien toonde de amazone uit Ossenisse zich in het hippisch centrum Mid- den-Zeeuws-Vlaanderen te West dorpe ook nog de beste in het overall-klassement. In de eerste proef van de klasse Z2 stuurde Van Kerckhoven haar paard Sampras met 213 punten naar een overtuigende overwin ning. In de tweede proef reed ze de ruin naar een totaal van 207 punten. Daarmee moest zij de overwinning delen met de op dit niveau debuterende Julie de Baer- demaeker. In de klasse L2 reed thuisrijder Yo- rick Baecke in de eerste proef haar viervoeter Rijo met 193 punten naar de eerste plaats en bleef daar mee veelvraat Van Kerckhoven met Viora voor. In de tweede proef bleek er tegen Marjolein van Kerckhoven en de ontketende vijfjarige merrie echter geen kruit gewassen. Met een sco re van ruim 67 procent toonde de combinatie zich overtuigend de beste, en eiste met die prestatie ook het overall-klassement voor zich op. Ook in de eerste proef van de klas se Li toonde Marjolein van Kerck hoven zich overtuigend de beste. Met Hinde scoorde ze 194 punten, waarmee ze won. In de klasse Zi trok Kelsey den Ex- ter met de volbloedmerrie Aviv Shakira de opgaande lijn door. De zestienjarige amazone uit Boschka- pelle stuurde het temperamantvol- le paard met 207 punten naar het oranje erelint. centiehouders won. De dagzege leek in de knip, tot in de tweede manche de sterk rijdende Amster dammer Marco Stallmann roet in het eten gooide. Gijsel werd in die manche vierde. Niet voldoende om Stallmann, die in de eerste reeks tweede werd, van de dagze ge af te houden. Eveneens winst was er voor de gedreven Aswin Vandamme in de klasse 125 cc eve naarde. De Zuiddorpenaar, tevens titelver dediger, moest diep in zijn de re serves tasten. Nadat hij zich moei teloos voor de A-finale had ge plaatst, voelde hij in de beslissend rit de hete adem van Kevin de Beer uit Axel in zijn nek. door Fred Rabout ARNEMUIDEN - Met het vitessecon- cours vanuit Arras werd zaterdag het duivenseizoen 2008 geopend. Met een pittige zuidwestenwind was het geen al te moeilijke op dracht voor de 14.299 Zeeuwse dui ven. Een tweejarige krasdoffer van de combinatie Abee was van de Zeeuwse duiven de snelste, in het concours dat overigens geen pro vinciale status had. De vogel over brugde de 148 kilometers tussen Arras en het Arnemuidense Steen- diep met een snelheid van 2036 meter per minuut. Het was de zes de getekende van de 35 duiven die Albert en Tiny Abee, die al ruim een kwarteeuw in de duivensport een combinatie vormen, voor dit concours hadden ingekorfd. „Een opsteker na het seizoen 2007, dat het slechtste was uit onze car rière", aldus de 68-jarige Albert Abee. „Vorig seizoen kregen onze duiven te maken met een niet te bestrijden virus. Voor het overgro te deel hebben we ze van de hand moeten doen. Dus maken we dit seizoen een herstart. Dat doen we 'Na een niet te bestrijden virus maken we dit seizoen een herstart' met 'materiaal' van de combinatie Van der Pol uit Nijkerk. Dat doen we ook nog een keer in het volle dig weduwschap, dus met doffers en duivinnen op weduwschap. Een spelsoort die we nog nooit ge hanteerd hebben. De combinatie heeft ondertussen in de duivensport al een aardig palmares opgebouwd. Op de ere lijst staat een aantal provinciale overwinningen, met ondermeer Tours in 1997, de Gouden Crack van de Fondclub Zuid-Nederland bij de zaterdagvliegers, twee pro vinciale generale titels onaange- duid in 1986 en 1987 en duifkam pioen met de Chivu bij de jonge duiven van de afdeling in 2002. Op de openingsdag waren er meer die de duiven 'aardig' naar huis kregen. Onder meer Mattie de Wit te van PV de Zeeuw uit Goes, die in het Rayon 4 naast de eerste ook twee, vier en acht pakte. Zaterdag wordt vanuit Peronne ge vlogen. Opnieuw dus een vitesse- concours in de aanloop naar het grotere werk. ATLETIEK Rotterdam. Marathon. Fred Hendrikse, Koude- kerke 3.18.58, Jackie Koole, Koudekerke, 3.18.58, Jan Rombout, Zoutelande 3.19.16, Dennis Plessius, 's-Heer Arendskerke, 3.24.47, Jan van Doorn, Heinkenszand, 3.55.07, Bram de Blaeij, Heinkenszand, 4.12.07, Hans Braspen ning, Heinkenszand, 4.32.12, Mike van der Mark, Biervliet, 4.54.59. BILJARTEN Kampioenschap bandstoten Zeeuws-Vlaam- se Biljartbond. Eindstand: 1. Noud Zegers (DOS Hoek) 10 matchpunten, algemeen ge middelde 1,02 (101,56%), hoogste serie 7 ca ramboles, 2. Arie Vink (BV Groede) 10-1,96 (85,29%)-14, 3. Jacco Ras (BV Groede) 9-1,33 (89,23%)-9, 4, George Ruymbeeck (De Trouba dour Clinge) 6-2,88 (90,25%)-23, 5. Jan van de Wege (ABC Breskens) 6-1,70 (73,93%)-15, 6. #Jan Hamelink (De Lovenhoek Hoek) 5-0,70 (70,69%)-6, 7. Ruud van Velzen (DOS) 5-1,06 (70,79%), 9, 8. Luc Yzewijn (De Troubadour) 4-2,12 (66,33%)-13. DUIVENSPORT Duiven: concours Arras: Rayon 1: 1. comb. Cornelis/de Vilder (1987 m/m), 2. C. Riemens, 3,8. E. de Wever, 4. I. Notebaart, 5. J. Vermee- re, 6,7. I. van Grol, 9. comb, de Wever, 10. M. -Je Poorter. Rayon 2 1,9. P. Zegers (2006 m/m), 2. C. de Poorter, 3. R. Pielaet, 4. comb. Roegiest/de Visser, 5. C. van Dam, 6. comb. Bakker/Wullems, 7. L. Breepoel, 8. comb. JL. Braet&Zn, 10. R. Rotthier. Rayon 3: 1A. de Booy (2018 m/m), 2. A. Wauters, 3. L. van Vliembergen, 4,6. JF. Verschuren, 5. R. de Nijs, 7. J. de Cock, 8. H. Bijl, 9. R. van Hijfte, 10. W. Vergauwen. Rayon 4: 1,2,4,8. Mattie de Witte (2010 m/m), 3. J. de Witte, 5. C. Geers, 6. j. Steenhard, 7. comb. R&L. Traas, 8. comb, de Kooning, 10. S. Traas. Rayon 5: 1,10. D. de Voogd (2015 m/m), 2. M. Hengsdijk, 3,7. C. de Rooy, 4. J. de Goffau, 5. H. Kosten, 6. J. Feytel, 8. J. v.d. Jagt, 9. A. Neve. Rayon 6: 1. comb. Hoek (2015 m/m), 2. M. Matthijsse, 3. P. La- ban, 4. P. Potappel, 5,8,9. J. den Hengst, 6. A. Havermans, 7. M. Laban, 10. G. v.d. Kamp. Rayon 7: 1. comb. Abee (2036 m/m), 2. J. Daane, 3. Leo de Nooijer, 4,9,10. JD. Schroe- vers, 5. Joh. van Belzen&Zn, 6. G. de Nooijer, 7. JD. Marteyn, 8. comb, de Ridder. TENNIS Competitie. Gemengd. Derde klasse 16: Vier- hoeven - Markant 7-1, Middelburg - Tiola 6-2, Lobbelaer 3 - Merletten 6-2, Prinsenbeek - Til burg 5-3. Mannen. Eredivisie 500: Deurne - Nieuwer- kerk 0-6, Holy - Venlo 1-5, Aemstelburgh - TOS Bergeijk 0-6, Leeuwenbergh - ELTV 3-3. voor meer uitslagen zie www.pzc.nl AGENDA VOETBAL DINSDAG ZATERDAGVOETBAL. Eerste klasse C: GJS - Schelluinen (18.45 uur), VVGZ-De Zwerver (20.00 uur). Vrouwen. Derde klasse: WIK'57-SC Gastel (18.45 uur). Vijfde klasse: IJzendijke-Tholense Boys. ZONDAGVOETBAL. Vierde klasse: DVO'60-Steen (19.45 uur). SINT-JANSTEEN - Noud Zegers van biljartvereniging DOS uit Hoek veroverde de titel in het algemeen kampioenschap bandstoten van de Zeeuws-Vlaamse biljartbond. Hij stelde in Sint-Jansteen de titel veilig door in de finalepartij Jacco Ras van BV Groede verslaan. Ras voerde zes ronden lang het klassement aan, maar zag in de slotpartij de titel door zijn vingers glijden. GOES - Mano Don en Zenna van der Mei lijken klaar voor het EK teakwondo, volgende maand in Po len. De leden van TeakwondoMiddel- burg veroverden in Zweden in de sterkbezette Fighting Cup beiden de bronzen medaille. Don deed dat bij de jongensjunioren tot 70 kilogram, Van der Mei bij de vrou wen senioren tot 55 kilo. BREDA - De B-junioren van Terneu zen brachten zaterdag niet hele maal voor niets een bezoek aan Ba ronie Bi. In Breda hield de ploeg de nummer acht van de ranglijst op 2-2. Bij de rust stond Terneu zen nog met 2-0 achter. Kort na de hervatting maakte Arek Nicolajczik de aansluitingstreffer. Amper vijf minuten bracht Jona than Geertruida Terneuzen naast Baronie: 2-2. GOES - De Kustloop van Vrouwen polder, een halve marathon die op 6 september gehouden wordt, is bijna volgeboekt. De tocht voor wandelaars bereikte binnen 9 dagen het maximum van duizend deelnemers. De hardloop wedstrijd is bijna vol. Het parkoers gaat voor een groot deel over dat van de Kustmarathon, die een maand later op de kalender staat. BREDA - De D-pupillen van Terneu zen moesten zaterdag nog maar eens genoegen nemen met een ne derlaag. Uit tegen NAC Breda D2 werd het 3-2. Nadat NAC voor de rust met 2-0 was voorgekomen, brachten Ri- chairo Henriquez en Raillison Cristina Terneuzen na de hervat ting weer op gelijke hoogte. Het slotakkoord was voor NAC dat kort voor tijd de 3-2 maakte. EMMEN - Carlo van Minde is bij de halve finale voor het NK turnen in Emmen als derde geëindigd. De Goesenaar haalde en totaal van 78.200 punten. De zege ging naar Herre Zonderland (82.500 pun ten). Anthony van Assche eindig de als negende, maar hij liet drie onderdelen schieten. Jeffrey Telus- sa werd bij de junioren derde. Hij scoorde 74.300 punten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 78