Zeeland Beperking overlast rond Spuiplein Nieuwe dorpsraad Koewacht Zusjes Scheele even terug in Terneuzen Sic Ongeval met veel schade hc Trucks uit Dorpsstraat weren en plein zoveel mogelijk verharden. Tentoonstelling van schilderijen en beelden te zien in de Grote Kerk. Nieuw wegdek voor Oostelijk Bolwerk Dweilbandavond rond Kaaiplein Aardenburg Demonstratiedag folklore in Sluiskil 11 yyi i Nü'. Topmerken met korting zPZC Dinsdag 15 april 2008 j 25 Sluis tien miljoen euro in het op knappen van Breskens. Het duurt weliswaar weer wat langer voor de bijzondere Chinese hardsteen bin nen is en de fonteinen worden ge plaatst, maar in de herfst heeft het vissersdorp een 'duurzaam en uniek plein, waarmee het decen nia vooruit kan'. Twee afgevaardigden van de onder nemers zullen bij de periodieke bouwvergaderingen aanschuiven. D T en Helder Zeeuws stellen vanavond voor de zekerheid toch nog wat vragen tijdens de vergade ring van de commissie Ruimte. door René Hoonhorst BRESKENS - De gemeente Sluis doet er alles aan om vóór de mei vakantie de overlast op het Spui plein in Breskens zoveel mogelijk tot een minimum te beperken. De Grote Kade is over twee weken weer open voor het verkeer. En de gemeente vraagt de aannemers nogmaals om aan- en afvoer van materialen met vrachtwagens via de rondweg af te wikkelen en geen vrachtverkeer door de Dorpsstraat te sturen. Vertegenwoordigers van Sluis doen ook een dringend be roep op stratenmakers en bouw vakkers om hun bivak binnenkort op te slaan op het gemeentelijk ter rein in de Eerste Zandstraat. De nu in gebruik zijnde bouwketen ontsieren het dorp vinden de on dernemers aan het Spuiplein. De gemeente probeert problemen met stuivend zand te ondervan gen. Maar zo lang er wordt ge werkt, kan niet helemaal worden voorkomen dat er wat zand rich ting restaurants, cafés en boetieks wordt geblazen, verklaarde de door de gemeente aangestelde op zichter. De planner en opzichter voor de transformatie van het hart van Breskens had gisteren samen met wethouder Henk Luijendijk een gesprek met de ondernemers van het Spuiplein. Die zijn boos, omdat de herinrichting van het De gemeente Sluis zegt er alles aan te doen om de bouwoverlast voor ondernemers aan het Spui plein in Breskens te beperken voor de mei-vakantie begint. middenterrein tussen Spuiplein en Grote Kade weer langer duurt dan hen eerder is beloofd. Veel ne ringdoenden zien er tegen op om hun - teruglopend aantal - klanten voor het derde achtereenvolgende jaar 'in de troep' te moeten ontvan gen. Luijendijk stak de hand gedeelte lijk in eigen boezem. De onderne mers hadden eerder moeten zijn ingeseind over het werkschema en de vertragingen. Maar Luijendijk vond ook dat de Bressiaanders wel wat dankbaarder mochten wezen. Als armlastige gemeente investeert KOEWACHT - De inwoners van Koe wacht kunnen morgen kennisma ken met het nieuwe bestuur van de dorpsraad. Die vergadert dan om 20.00 uur in De Vlaschaard in Koewacht. De vorige bestuursleden gooiden het bijltje erbij neer omdat hun in spanningen naar hun idee te wei nig opleverden bij de gemeente. Tijdens de algemene ledenvergade ring t6 maart bleken drie leden als nog bereid te blijven, Johny Beghe- ijn (penningmeester), Jo Smet en Piet Dam. Die worden versterkt met drie nieuwe vertegenwoordigers: Omer Bouvre, Guust de Waele (secreta ris) en Gino Schuerman (voorzit ter). Het nieuwe dorpsraadbestuur kon digt aan de draad weer te willen oppakken. „De nieuwe dorpsraad leden hopen samen met de inwo ners van de kernen Koewacht en Nieuwe Molen Koewacht tot een ideale woonplek te maken." CLINCE - Bij een ongeval op de Mo lenstraat in Clinge raakten zondag avond drie auto's zwaar bescha digd. Bij een wegversmalling knalden twee auto's, bestuurd door 20-jari- ge Hulstenaren op elkaar en scho ven vervolgens tegen een gepar keerde staande derde auto. Ook werd een tvkabelkastje verwoest. Een van de Hulster bestuurders bleek ruim 1,5 maal te veel te heb ben gedronken. Tegen hem is pro ces-verbaal opgemaakt en zijn rij bewijs is ingevorderd. door Anita Tournois TERNEUZEN - Debora en Suzan Scheele, respectievelijk geboren in 1949 en 1939 in de wijk Othene in Terneuzen (nu woonachtig in Eindhoven en Nunspeet) bezoe ken er nog regelmatig hun familie. Tijdens zo'n bezoekje komt Suzan in contact met iemand die vertelt van de expositiemogelijkheid in de Grote Kerk in de Noordstraat. Deze informatie resulteert in de eerste gezamenlijke tentoonstel ling in hun geboortestad. Een feit waarop hun vader trots zou zijn geweest. „Mijn vader liet me weten dat hij 'Het is natuurlijk prachtig om oude bekenden en klasgenoten te ontmoeten' ons zo graag allebei naar de kunsta cademie had gestuurd, maar dat het geld daarvoor toen nou een maal ontbrak", vertelt Debora. „Verder is het natuurlijk prachtig om oude bekenden en klasgeno ten te ontmoeten, zelfs al tijdens het inrichten. Al herken je sommi gen niet altijd gelijk, zoals laatst mijn vroegere buurmeisje Fran- cien." De zusjes Scheele blijken al heel jong creatief Vanaf de kindertijd tekenen en schilderen ze. Nadien belemmeren drukke banen de ge wenste kunstzinnige ontplooiing. Maar het vuur dooft niet, want al lebei gaan ze alsnog naar een aca demie. Suzan begint in 1989 een opleiding aan de Vrije Academie in Nunspeet in zowel schilderen als beeldhouwen. In respectievelijk 1996 en 1997 is ze klaar met haar studie. Debora besluit na schilderlessen ook bij een fijnschilder een oplei ding te gaan volgen en wel aan de Academie voor Schone Kunsten in Arendonk, net over de grens in België. Die opleiding rondt ze in 2000 af „Ik zag in dat mijn hart niet echt bij dat hele precieze lag. Vooral Chagall inspireerde me toen enorm." Haar kleurrijke schilderijen in olie verf en acryl kleuren nu de wan den van de kerk. Suzan maakt de laatste tijd veel grafiek. In de kerk toont ze alleen beelden in steen en brons van mensen en dieren, zoals een klein bronzen beeld van een chimpansee. „Deze staat le vensgroot in de dierentuin in Amersfoort", vertelt Debora. „Zijn kop is helemaal gaan glanzen van het wrijven en aaien door veel mensen." Expositie t/m zaterdag 26 april in de Grote Kerk in de Noordstraat. De laatste dag zijn de zussen aanwezig. Dagelijks open: 14.00-17.00 uur. Te vens is er de mogelijkheid Karen van Kerckhove aan het werk te zien, die boven in de kerk atelier houdt. Debora Scheele bij één van haar schilderijen en een beeld van haar zus Suzan. foto Peter Nicolai TERNEUZEN - Aan het Oostelijk Bol werk in Terneuzen wordt vanaf maandag 21 april gewerkt. Het ge deelte tussen de Van Steenbergen laan en Neptunus krijgt een nieu we asfaltlaag. Trottoir en parkeer- stroken worden deels herstraat en beide bushaltes aan het begin van de straat worden opnieuw ge plaatst. De werkzaamheden duren tot en met 16 mei. AARDENBURG - De Aardenburgse Carnavals Stichting De Nachtuuln houdt zaterdagavond de 'Uulehat- se Blaosnacht'. Met deze dweil bandavond vieren De Nachtuuln hun 33-jarig bestaan. In de horeca gelegenheden rond het Kaaiplein treden tien dweilbands op (samen zo'n honderdtachtig muzikanten). De optredens beginnen om 20.00 uur. SLUISKIL - In het Meulengat in Sluiskil is zaterdag 26 april een de monstratiedag Nederlandse Folklo re. Hieraan doen mee de groepen Scaldis uit Hansweert, Hava Nagui- la uit Vogelwaarde, Medioburgum uit Middelburg en Gelmei uit Scho ten. De optredens zijn van 14.00 tot 18.00 uur en van 19.30 tot 22.30 uur. Entree kost telkens vijf euro, een passe-partout kost acht euro. DELSCHER Grote Markt 11-13 4461 AH Goes www.delscher.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 73