de kolenboer nog altijd 'Glastuinbouw Groep mag verder met A?GÏ1 "vlst van 't Hoff DJ Lieke in de Groese Duintjes is een uitkomst t \r wil een lijn voor Zelzate' platl KeiHiedylaail voor WMO Asperges eten voor goed doel PZC Dinsdag 15 april 2008 I 23 CROEDE - In het strandcafé de Groese Duintjes is zaterdag een op treden te zien van DJ Lieke en de Krakers. De uit Utrecht afkomstige Lieke Hoekstra doet na verscheidene op tredens in de Randstad nu ook Zeeland aan. In de Groese Duin tjes laat ze diverse muziekgenres aan bod komen, afkomstig uit ver schillende periodes van haar loop baan. De Krakers hebben in West-Zeeuws-Vlaanderen al hun sporen verdient met discomuziek uit de jaren tachtig en negentig. Het thema van de avond is Love. Het optreden van DJ Lieke begint om 22.30 uur. Toegang is gratis. ZELZATE - De komst van de glas tuinbouw in de Zeeuws-Vlaamse Kanaalzone kan het grote aantal werklozen in grensgemeente Zelza te mogelijk terugdringen. Daar hoopt gouverneur André Denys van Oost-Vlaanderen op. Na een werkbezoek aan Zelzate zei hij geschrokken te zijn van het hoge werkloosheidscijfer in de ge meente; tien procent van de bevol king zit zonder werk, veel meer dan elders in Vlaanderen. „En dat verbaast temeer omdat er in de Vlaamse Kanaalzone honderden vacatures zijn, die moeilijk kun nen worden ingevuld. Daarbij gaat het ook om laag-geschoolden." De gouverneur wil samen met de so ciale diensten, arbeidsbemiddeling en de lokale werkwinkel tot goede afspraken komen. „Het moet toch een uitdaging zijn voor een grote groep werklozen?" zegt hij over de kansen die de glastuinbouw biedt. door Wout Bareman TERNEUZEN - Het college van Ter- neuzen biedt de groep van vijf be langhebbende ondernemers als nog de mogelijkheid om een plan in te dienen voor de invulling van het gebied Kennedylaan West aan de rand van de binnenstad. Het raadsvoorstel dat donderdag avond op tafel ligt, is daartoe iets aangepast. De gemeenteraad spreekt zich dan uit over de struc tuurvisie Detailhandel Terneuzen, waarin grootschalige detailhandel bij de skipiste in de Koegorspolder wordt gestimuleerd. Dat voorstel leidde tot felle reacties van een groep van vijf (handelsmaatschap pij De Hoop, aannemer Van der Poel, woonstichting Clavis, woninginrichter Naeye-Verstraten en projectontwikkelaar Nico Bous- sen), die de mogelijkheden om het gebied Kennedylaan West in te vullen, gedwarsboomd zag. De groep vroeg twee maanden de tijd om het studiebureau DHV een plan voor invulling van de Kennedylaan én de Kop van de Noordstraat te laten samenstellen. B en W gaan daarmee nu ak koord, maar voelen niets voor uit stel van het raadsbesluit. Het plan moet wel aan strikte voorwaarden voldoen. De winkels mogen maximaal vijfduizend vier kante meter vloeroppervlakte be slaan, de parkeervoorzieningen ko men op eigen terrein, de infra structurele voorzieningen vormen onderdeel van het exploitatieplan (dat sluitend moet zijn) en de prijs van de gemeentegrond dient marktconform te zijn. B en W stel len in een aanvullend schrijven aan de raad: „Als het plan wordt ingediend, zullen wij dit toetsen aan de randvoorwaarden en een goede ruimtelijke ordening." Daar na gaat het voorstel naar de raad. GerechtsOeunwafdersKantoor Zeeland Uit een exploot van t.k-gerechtsdeurwaar- der M. Weertman d.d. 09-04-2008 blijkt, dat t.v.v. E.J. Deijnen, wonende te Middelburg, is gedagvaard D. WOZNIAK, zonder bekende woon- of verblijfplaats, ter terechtzitting van de Kantonrechter te Middelburg van 14-07-2008 te 10.00 uur, gehouden wordend aldaar aan de Kousteensedijk 2. Bij dit exploot waarvan D. Wozniak een afschrift kan krijgen op één van onderstaande adressen, wordt o.m. geëist veroordeling tot betaling van een som geld. Gerechtsdeurwaarderskantoor Zeeland Dam 2 Westsingel 132 4331 GJ Middelburg 4461 DR Goes HULST - De landelijke overheid moet ervoor zorgen dat er een standaard verdeelsleutel wordt ge maakt voor de uitvoering van ta ken op het gebied van de Wet Maatschappelijke Ondersteuning (WMO). De gemeenteraadsfractie Algemeen Belang Groot Hulst (ABGH) komt met een motie van die strekking. De fractie wijst er op dat de ge meente Terneuzen een miljoen eu ro op de uitvoering van de WMO heeft overgehouden, terwijl de ge meente Hulst juist geld tekort komt. Aan die ongelijkheid moet het Rijk een einde maken, vindt ABGH. Daarom wil de partij bij al le Nederlandse gemeenten steun vragen voor het standpunt dat het geld voor de WMO moet worden geoormerkt, met voor elke ge meente dezelfde standaard verdeel sleutel. HEIKANT - In brasserie Du Com merce in Heikant wordt zaterdag 17 mei van 19.00 tot 20.30 uur een aspergediner gehouden voor het goede doel. De opbrengst van het etentje gaat naar Jet Verdurmen uit Sint-Jansteen, die zich al jaren inzet voor het welzijn van gehandi capte kinderen en ouderen in Roe menië en met name uit de stad Cluj en omgeving. Deelname aan de aspergemaaltijd kost vijftien euro. Voor wie geen asperges lust, wordt voor dezelfde prijs ook een hors d'oeuvre geser veerd. De avond wordt afgesloten met een verloting. Kaarten zijn ver krijgbaar bij (et Verdurmen 0114-316074 en Jen Francken 0114-310028. WONINGINRICHTING Molendijk 15 - HOEK - Tel. 0115 441235 I EEN VAN T HOFF CLIËNT IS STEEDS CONTENT I Tapijt Meubelen Stofferen Gordijnen Vitrage V'ouwgordijnen Zonwering Vinyl Linoleum Laminaat Houten Vloeren Lattenbodems Matrassen Molendijk 17 -Hoek 0115 441235 Kolenboer Willy Martens mag dan de zeventig zijn gepasseerd, met gemak sjouwt hij de vijftig kilo zware balen. foto Camile Schelstraete

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 71