PvdA wil af van regels in onderwijs en zorg *3tl 1I1É fE» 8H1 ct ETI d Magnum Mini: klein maar fijn De held van vroeger is nu crimineel UJ N NI Weer meer hoogopgeleide Nederlanders Gemeentebestuur Tilburg valt over exploitatie theater 'Adje' Personeel is te lang bezig met afleggen verantwoording. twvEuro950,"! Gebruik gewassen voor brandstof gaat ten koste van voedselproductie. Campagne 'Nederland leeft met water 6 I Dinsdag 15 april 2008 PZC DEN HAAG - Er moet een parlemen tair onderzoek komen naar de hoe veelheid regeltjes in het onderwijs en de zorg. Dat vindt PvdA-Twee- de Kamerlid Staf Depla. Docenten en werknemers in de ouderenzorg zijn volgens hem een te groot deel van hun tijd bezig met verant woording afleggen aan het mana gement of de overheid. Dat getuigt van weinig vertrouwen in de 'pro fessional', aldus Depla. Volgens het Kamerlid staat dat haaks op de bevindingen van de commissie-Dijsselbloem naar de grote onderwijsvernieuwingen van de afgelopen vijftien jaar. Van daag debatteert de Tweede Kamer hierover. Eind vorig jaar schreef de commis sie een vernietigend rapport over de rol van de politiek inzake onder wijsvernieuwingen als de basisvor ming, tweede fase en het vmbo. Te snel, te ondoordacht en vooral met te weinig oog voor de docent en. Tijd voor verandering dus. De lak moesproef dient zich meteen aan: de grote onderwijsvernieuwing in het middelbaar beroepsonderwijs. Staatssecretaris Bijsterveldt wil dat alle ROC's in 2010 het zogeheten competentiegerichte leren (ego) hebben ingevoerd. Deze onderwijsvorm legt meer na druk op vaardigheden dan op Personeel in de zorg en het on- derwijs is te veel tijd kwijt met verantwoording afleggen aan de baas. De PvdA wil een parlemen tair onderzoek starten. Magnum Mini bevat al het goede van een Magnum ijsje in een kleiner formaat. Krakende chocolade, smeuïg ijs en een betoverende smaak! Er zijn 3 varianten met daarin de klassiekers zoals Classic en Almond tot verleidelijke smaken zoals Double Caramel. Nu met dagelijkse Wtnkans op een diamant iVlAGNUiVl Geniet van Magnum Mini keer op keerop keer! Vul het diagram zo in dat in elke rij. elke kolom en elk vierkant van 3x3 vlakjes alle cijfers van 1 tot en met 9 precies één keer voorkomen. 1 2 7 5 6 4 8 5 7 1 8 3 6 5 4 2 7 9 6 7 1 5 2 8 4 7 Deze rubriek is opgenomen in alle regionale dagbladen van NRp dagbladen (oplage bijna 1.8 miljoen) Meer informatie: e-mail info@nrp.nl o.v.v. Nieuws getipt voor u! ouderwetse kennisoverdracht. De invoering ervan staat volgens een meerderheid in de Kamer niet ter discussie, terwijl in het veld niet ie dereen overtuigd is van het nut. Twee jaar geleden protesteerden mbo-studenten omdat ze te wei nig les kregen en vonden dat ze te veel aan hun lot werden overgela ten. Ook docenten moeten vaak erg wennen aan de nieuwe manier van lesgeven. De SP wil daarom dat scholen zelf bepalen of ze de nieuwe onderwijsvorm invoeren. Andere partijen gaan niet zo ver. Het CDA meent dat het ego de toets der kritiek kan doorstaan. CDA-Kamerlid Van Dijk vindt uit stel daarom niet nodig. Van de WD mag uitstel alleen als er goe de redenen voor zijn. De Christe nunie wil het proces van invoe ring nauwlettend in de gaten hou den. VOORBURG - Tussen 2001 en 2007 is het aandeel van mensen met een hbo- of universitaire opleiding in elke leeftijdsklasse gestegen. Daardoor waren er in 2007 voor het eerst bijna evenveel hoog- als laagopgeleide Nederlanders. De grootste groep blijft die met een middelbare opleiding. De afgelo pen jaren telde Nederland meer laag- dan hoogopgeleiden. Dat blijkt uit cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek. Van de allochtone groeperingen is het aantal hoogopgeleiden onder Turken en Marokkanen het sterkst gestegen: van 5 procent in 2001 tot 9 procent in 2007. In 2007 had 29 procent van de be volking die geen onderwijs meer volgt, een lage opleiding, 28 pro cent had hbo of universiteit en meer dan 40 procent had een mid delbare opleiding. DEN HAAG - Staatssecretaris Huizinga van Verkeer en Waterstaat lanceerde gisteren samen met kinderen van basisschool De Vuurtoren in Den Haag de meerjarige campagne 'Nederland leeft met Water'. In Madurodam nam de klas het eerste vlot in de vorm van Nederland in gebruik dat in de campag ne wordt gebruikt. De campagne wil begrip opwekken voor maatregelen zo als sloop van huizen wegens dijkversterking. foto Ed Oudenaarden TILBURG - Alle wethouders in het college van de gemeente Tilburg hebben hun ontslag ingediend. Ze missen de steun in de raad nadat collegepartij CDA gisterochtend de eigen wethouder Hans Janssen (Economie) liet vallen in een com missievergadering over de koop, verbouwing en exploitatie van het Midi Theater. Wethouder Janssen had zich persoonlijk hard gemaakt voor de plannen van acteur en on dernemer Arijan van Bavel, beter bekend als Adje uit de tv-show van Paul de Leeuw. Van Bavel wil de in de voormalige bioscoop een laagdrempelig variététheater begin nen. Het gemeentebestuur wilde het theater kopen en verbouwen voor ruim 7,5 miljoen euro. door Annemieke Kooper DEN HAAG - Het gebruik van voe dingsgewassen voor brandstof is een misdaad tegen de mensheid, omdat dit leidt tot hogere voedsel prijzen en honger in landen die de hogere prijzen niet kunnen beta len. Dat stelde minister van Finan ciën Wouter Bos. Producenten van biobrandstoffen sputteren ech ter tegen. Uwe Jurgensen, directeur van Bio- petrol Rotterdam BV voelt zich op de tenen getrapt. „Biobrandstof slecht? Wat een onzin", zegt de di recteur stellig. „Wat wij doen is geen misdaad. Slechts een paar procent van de landbouwproduc tie gaat naar biobrandstof Dat ver oorzaakt echt geen honger." Jur gensen, die naast directeur ook voorzitter is van de Vereniging Ne derlandse Biodiesel Industrie, is er van overtuigd dat wat hij doet, goed is. Biopetrol produceert bio diesel uit koolzaad dat wordt ver bouwd op voormalig braakliggend terrein. „We produceren dus niet ten koste van mensenvoedsel", ver telt hij. „Doordat we veel koolzaad verbouwen in arme landen als Po len en Oekraïne, verdienen de mensen die we daar in dienst heb ben geld en kunnen ze eten ko pen. Hoezo halen we eten uit de 'De wereldbevolking stijgt en dat zorgt voor meer honger in de wereld' mond van mensen weg? We voe den ze juist!" Volgens Jurgensen hoeven ook andere producenten van biobrandstoffen zich niet schuldig te voelen. Het voedsel is gewoon slecht verdeeld, meent hij. „Sommige landen hebben eten in overvloed, anderen hebben niks. Bovendien stijgt in veel armere landen de levensstandaard. In In dia aten ze vroeger alleen rijst. Nu willen ze opeens ook kip en ander vlees. Daarvoor moeten steeds meer dieren worden gevoerd en ja, dan heb je minder plek om voed sel voor de mensen te verbou wen." Er moeten wereldwijd veel meer mondjes worden gevoed, weet Wilfred Hadders, directeur van Sunoil, de eerste biobrandstof producent in Nederland. „De we reldbevolking stijgt en dat zorgt voor meer honger in de wereld." Hoewel Hadders' bedrijf sinds vo rig jaar alleen nog brandstof produ ceert uit dierlijke vetten en oud fri tuurvet, is hij toch gepikeerd over de uitspraken van Bos. „Enkele jaren geleden was het fan tastisch als je biobrandstof produ ceerde, want dat was zo goed voor het milieu. Bedrijven zijn toen daarin gaan investeren. Nu zijn de fabrieken klaar en produceer je bio diesel, maar word je opeens neer gezet als crimineel. Dat is heel, heel erg vreemd."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 6