Zeeland PZC Calamiteitenweg is van de baan LaBan 'Op zondag open is recht' Sluis wil steiger repareren CLINIQUE Uw geschenk bij CADEAU aankoop vanaf 50,- 21 ZEEUWS-VLAANDEREN 30 en 31 27 Scheiding hulpverleners en 'vluchtend' verkeer op bestaande wegen. Rederij De Festijn kan ponton niet gebruiken door breuk steunpaal. |-^ aan Clinique produkten JU 20% korting op m alle Clinique produkten Vijftig maal inspirerend Zeeland Dinsdag 15 april 2008 Kanaaltunnel bij Sluiskil mogelijk met boortechniek Tip? redtern@pzc.nl door René Hoonhorst TERNEUZEN - Als een proef over de verkeersafwikkeling slaagt, zien wegbeheerders en ondernemingen af van een westelijke calamiteiten- weg in Zeeuws-Vlaanderen. De kosten van een 'rampweg' zijn te hoog, vooral als in aanmerking wordt genomen dat de weg zelden of nooit gebruikt hoeft te worden. Dat zegt de Terneuzense verkeers wethouder Co van Schaik, voorzit ter van het bestuurlijk overleg waaraan ook de provincie, het wa terschap, Staatsbosbeheer, ZMF en Dow Benelux deelnemen. Aan de voet van de Wevelswaal- dijk op het Dow-terrein wordt een nieuwe weg aangelegd. Als die weg in de zomer klaar is, kan dit najaar een proef worden gehou den. De wegbeheerders en natuur- instanties stellen zich voor dat hulpverleners die naar het Value- park of Dow moeten via de Oost zeedijk, Korte Betteweg en Haven straat naar de Wevelswaaldijk rij den. Ambulances, politie- en brandweerwagens kunnen via die dijk, Scheldedijk, Paviljoenweg, Ha venweg, Hazenpootweg en Lange Betteweg weer op de N6i komen. Personeel en anderen die van de fa brieksterreinen wegvluchten, rij den over de Scheldedijk tot Hoofd plaat en nemen vervolgens de voor hen meest geschikte weg. Als een proef dit najaar slaagt, kan er een streep door de calami teitenweg. Die kost veel geld ter wijl ook de bestaande wegen ge schikt kunnen zijn. Hulpverleners die het bedrijventer rein van de oostkant willen bena deren, kunnen naast de Herbert H. Dowweg ook gebruik maken van de Lovenpolderstraat. Die straat wordt straks aan de noord kant afgesloten, maar moet bij cala miteiten toegankelijk zijn voor hulpverleningsvoertuigen. De Lo venpolderstraat kan ook door an der verkeer worden gebruikt als bij de tunnel of de sluizen een on geluk gebeurt dat tot verkeersop stoppingen leidt. De wethouder benadrukt dat in 45 jaar Dow nooit ernstige calami teiten te betreuren zijn geweest. „Het is zonde om bijna twee mil joen in het opknappen van een route te steken, ook al omdat ver volgens veel te hard door de pol der wordt gereden." Van Schaik geeft toe dat Dow reser ves heeft bij de voorgestelde oplos sing. „Het bedrijf vindt dat de fa brieksterreinen nu al moeilijk be reikbaar zijn. Maar aanpassing van de huidige wegen staat los van het calamiteitentracé." Als de proef in het najaar slaagt, kan de calamitei tenroute snel een officiële status krijgen, verwacht Van Schaik. door René Hoonhorst BRESKENS - Rederij De Festijn kan de ponton in de Handelshaven van Breskens niet gebruiken, om dat een steunpaal van de aanleg steiger is afgebroken. De rederij, die een plezierschip voor vaar- en vistochten exploi teert, gebruikt de drijvende steiger om passagiers bij elk waterpeil vei lig aan dek te laten stappen en weer van boord te laten gaan. Via een metershoge ladder afdalen om aan boord te komen of om hoog klimmen om weer aan wal te stappen, zoals in de vissersha ven moet, is voor jonge kinderen, ouderen en gehandicapten niet te doen. Schipper Rolf Hoving be sprak zijn probleem gisteren met wethouder Carien Bolijn. De ge meente, eigenaar van steiger en ponton, onderzoekt of de steun paal gerepareerd kan worden of moet worden vervangen. Hoving gaat er vanuit dat reparatie de goedkoopste en makkelijkste oplossing is. Hij hoopt ook dat de paal te herstellen is om binnen drie weken, als het meivakantie is en de pinksterdagen voor de deur staan, in bedrijf te kunnen zijn. PARFUMERIE* Trefpunt der wereldmerken MIDDELBURG Segeersstraat 10 Aktie loopt t/m 26 april 0118-613401 4».:. door Wout Bareman TERNEUZEN - Het kabinetsbesluit om de zondagopenstelling van winkels te beperken is onrechtma tig. Volgens het onafhankelijke Ter neuzense raadslid Pim Broekhuy- sen is er in elk geval sprake van 'onbetrouwbaarheid van bestuur'. Hij wil weten of het Terneuzense college de uitspraak van wethou der Co van Schaik deelt dat als de Tweede Kamer het regeringsstand punt overneemt het door de ge meente moet worden genegeerd en een zondagopenstelling moet gedogen. „Jarenlang heeft men de interpretatie van de toerismebepa- ling bij meer dan honderdvijftig ge meenten oogluikend toegestaan. Is hier dan geen sprake van gewoon terecht, een verworven recht of een soort gedoogbeleid?" Gemeenten moeten straks zelf af wegen of ze, vanwege het toeris tisch belang, de zondagopenstel ling handhaven. Broekhuysen voorziet op landelijk niveau jaren lange procedures tegen de maatre gel en vindt dat de Zeeuws-Vlaam se gemeenten het kabinet op de onrechtmatigheid van een even tueel besluit moeten wijzen. Hij wil van het college weten wel ke acties inmiddels zijn onderno men door de drie Zeeuws-Vlaam- se gemeenten. Bovendien wil Broekhuysen dat contact wordt op genomen met het midden- en kleinbedrijf (MKB) om het ervan te overtuigen dat de grensgemeen ten wat betreft zondagopenstelling een status aparte bezitten. Mede-eigenaar Bert Hoving van plezierschip De Festijn bij de afgebroken steunpaal en de werkloos op de wal liggende ponton. Bert en zijn broer Rolf hopen dat de steunpaal snel wordt gerepareerd om de seizoensopening begin mei niet in het water te laten vallen. foto Peter Nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 69