Sport Topklasse loopt eerste tikken op Bondscoach badminton voorzichtig Zeeuws-Vlaamse voetbalclubs stemmen KNVB-plannen weg. Landenwedstrijden op Europese titelstrijd van ondergeschikt belang. Jan Ullrich koopt strafvervolging af Dammer Baljakin blijft koploper op NK Hockeyers in Peking tegen titelhouder Jongstra tiende in Ironman Arizona Peking sluit fabrieken voor schonere lucht Schumacher test weer voor Ferrari Ijs hockey coach Hartogs teleurgesteld na verlies PZC Dinsdag 15 april 2008 I 55 door Rudy Boogert TERNEUZEN - De Zeeuws-Vlaamse voetbalclubs hebben de plannen van de KNVB om de topklasse in te voeren een eerste tik gegeven. Gisteravond stemden dertien clubs het plan weg, vier stemden voor en vier onthielden zich van stemming. Ook in Dordrecht werd het voorstel met ruime meerder heid weggestemd. De clustervergadering in Terneu- zen leverde een verbale botsing op tussen Hoek-voorzitter John Smael en KNVB-districtsvoorzit- ter Paul Kools. Smael keerde zich faliekant tegen de topklasse, ter wijl Kools de plannen te vuur en te zwaard verdedigde. Smael had 'nog nooit zo'n mooi politiek spel' gezien, terwijl Kools zijn discussie partner van 'kretologie' betichtte. Smael kreeg het wel voor elkaar een tweede stemming door de ver gadering te loodsen. Het is hem een doorn in het oog dat de invoe ring van de topklasse gekoppeld is aan de uitbreiding van de lagere klassen tot veertien teams. In een stemming kreeg Smael dertien van de 2i clubs achter zich om deze koppeling los te laten en voor bei de voorstellen afzonderlijk te stem men. Dat gaan Kools c.s. 'meenemen' in de vervolgbesprekingen, maar hij sprak zich duidelijk uit tegen deze loskoppeling. „Vanuit de vijfde HERNINC - Het Nederlands badmin- tonteam speelt tijdens de Europe se kampioenschappen voor lan denteams vanmiddag om brons. Het team van bondscoach Martij n van Dooremalen verloor in Her- ning de halve finales van gastland Denemarken kansloos met 3-0. De Denen strijden tegen Engeland om goud, Oranje tegen Polen om de derde plaats. Van Dooremalen hechtte met het oog op de individuele titelstrijd, die morgen begint, weinig waarde aan het landentoernooi. Oranje, de laatste twee edities van het EK steeds goed voor zilver, kwam dan ook niet in de sterkste bezetting aan de start. Van de vier specialisten in het enkelspel kwam alleen Eric Pang in actie. Judith Meulendijks, Yao Jie en Dicky Pa- lyama kregen rust. Het is onduidelijk wie de bonds coach tegen Polen in de enkelspe len inzet. Hij wil zijn toppers met het oog op de olympische kwalifi catie sparen. Polen is een gevaarlij ke outsider. De ploeg verraste in de groepswedstrijden het sterker geachte Duitsland. „Ze zijn dus ge woon goed", was het oordeel van Van Dooremalen. klasse worden de clubs dan naar boven gepropt. Dat levert geen kwaliteitsimpuls op, maar nivelle ring. En dat is het tegenoverge stelde van wat we met de plannen beogen." Sluiskil zette vraagtekens bij het doorspelen tot het tweede week einde van mei. „Dan zullen er jeugdtoernooien geschrapt moe ten worden, wat een flinke kosten post zal zijn", zei voorzitter Carlo Vanhijfte. Terneuzen wees bij monde van voorzitter Paul Her mus op de zinsnede in het rapport dat 'de gemiddelde inkomsten zul len stijgen'. „Er staat in dat dat ten koste gaat van de clubs onderin." Het gros van de clubs had moeite met het onderzoek dat Hypercube in opdracht van de KNVB heeft uitgevoerd. Vanhijfte: „Er wordt daarin vanuit de hoofdklassrs en eersteklassers geredeneerd. Maar wij zitten hier met name met vier de- en vijfdeklassers." Van hen stemden alleen Axel, Bres- kens, Hoofdplaat en Philippine voor. Axel, Groede, Oostburg en Sluiskil onthielden zich van stem ming. Andere Zeeuwse clubs t- Vanavond stemmen in Zierik- zee de clubs uit Schouwen-Dui- veland over de topklasse. Volgende week volgen de Beve- landen en Walcheren. Het definitieve besluit valt op zaterdag 31 mei. BONN - Ian Ullrich heeft gerechte lijk onderzoek naar sportief be drog afgekocht. Hij heeft de zaak geschikt tegen betaling van 1 mil joen euro. Ullrich won in 1997 de Ronde van Frankrijk. Nadien staken verhalen de kop op dat de Duitser zich had bezondigd aan doping. Hoewel hij altijd dopegebruik heeft ontkend, stelde justitie toch een onderzoek in. Na 21 maanden is dat gestaakt. EMMELOORD - Op het NK dammen bezet Alexander Baljakin ook na acht ronden de eerste plaats. De in Wit-Rusland geboren grootmees ter deelde gisteren in de avondses sie de punten met Anton van Ber- kel. Voor de koploper was het wel een plusremise. Geen van de achtervolgers kon pro fiteren. Ron Heusdens steeg naar de gedeelde tweede plaats door een zege op routinier Frits Luteijn. door Edwin Fischer INNSBRUCK - Op de openingsdag van het WK ijshockey was bonds coach Hartogs nog vol lof over zijn team, dat in divisie tA titelfavoriet Kazachstan ondanks de 6-3 neder laag knap partij had gegeven. Gisteren had Hartogs in Innsbruck een heel ander verhaal. Oranje ver loor met 6-4 van Polen, maar die nederlaag had het volgens de bondscoach volledig aan zichzelf RIJSWIJK - De Nederlandse hock eyers komen tijdens de Olympi sche Spelen opnieuw Australië te gen. Oranje verloor in Athene 2004 in de finale met 1-2 van de al oude rivaal. Nederland speelt ook tegen Pakistan, Groot-Brittannië, Zuid-Afrika en Canada. In de ande re poule komen wereldkampioen Duitsland, Spanje, Zuid-Korea, Nieuw-Zeeland, België en China tegen elkaar uit. TEMPE - Sione Jongstra is er in de Ironman van Arizona niet in ge slaagd zich al te kwalificeren voor het echte werk op Hawaii in okto ber. De Leerdamse triatlete, die vo rig jaar wel vroeg een ticket be machtigde, werd tiende. Ze had voor de klassieke lange afstand (3,8 km zwemmen, 180 km fietsen, 42 km lopen) 10 uur, 5 minuten en 58 seconden nodig. De Hongaarse Csomor won in 9.14.49. te wijten. Zonder zijn spelers af te willen vallen, somde Hartogs in het napraatje de onnodige tegen treffers op. Het waren er vier, wist hij. „Als je zelf vier goals op dit ni veau maakt, mag je er nooit zes te gen krijgen. Maar vier daarvan wa ren dikke persoonlijke fouten en dan kun je spelen wat je wilt, maar winnen doe je niet. De coach van Polen (Rudolf Rohacek, red.) mag dan zeggen dat ze de eer- PEKING - De Chinese regering heeft drastische maatregelen aange kondigd om de luchtvervuiling in Peking tegen te gaan. Zo zullen in de aanloop naar de Olympische Spelen enkele fabrieken worden ge sloten en moeten andere de emis sie met 30 procent verminderen. „Wanneer de luchtkwaliteit in Pe king onder de maat blijft, zullen we extremere maatregelen ne men", aldus een woordvoerder. BARCELONA - Michael Schumacher zal wederom voor Ferrari testwerk afleveren. De zevenvoudig wereld kampioen neemt op het Circuit de Catalunya bepaalde onderdelen voor 2009 onder de loep, zo maak te de Italiaanse renstal maandag bekend. Ook de huidige Ferrari-coureurs Kimi Raikkönen en Felipe Massa maken hun opwachting tijdens de driedaagse testsessie in Barcelona. ste twee periodes slecht gespeeld hebben, wij speelden alle drie pe riodes ver onder ons kunnen." Vanuit het oogpunt van Hartogs was die visie te begrijpen, maar zo slecht als hij het wilde doen voor komen was het niet. Nederland be gon net als tegen Kazachstan on wennig, maar na tien minuten wa ren de oranjehemden weer ge wend aan het internationale ni veau. Eric Pang was de enige Nederlandse topspeler die in actie kwam tegen Denemarken. foto Jesper Kristensen/EPA

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 53