Boortechniek bij bouw kanaaltunnel land Vrijspraak voor poging doodslag Vroedvrouwen eisen hulp in verloscentrum v MODEFAIR Gimbrère Raadsleden lezen veel en zien weinig burgers jlorentijd open Zorgen over aanrijtijden in polder Europa moet een gezicht krijgen ^Tunnel met afgezonken geprefabriceerde moten [is niet goedkoper. PZC Dinsdag 15 april 2008 27 TERNEUZEN - Marc van Dommelen had misschien nooit gedacht dat hij nog eens voor de klas zou staan van zijn oude school het Zeldenrust-Steelantcollege in Terneu- zen. Toch was het maandag zo ver. Marc deed mee aan een actie van de Europese Commissie, waarbij EU-mede- werkers iets komen vertellen op hun oude school. Mare was tussen 1980 en 1986 leerling op het Zelden rust-Steelantcollege. Dat gebeurde ook in het Ostrea Ly ceum in Goes, het Reynaert College in Hulst, het Neha- lennia in Middelburg en de Scholengemeenschap de Re de in Terneuzen. Op die manier moeten Europa en wat de Europese Commissie doet, gaan leven voor de leerlin gen op school. Europa moet een gezicht krijgen, was het motto van de actie. foto Camile Schelstraete door Ben Jansen MIDDELBURG - De tunnel onder het kanaal Gent-Terneuzen bij Sluiskil wordt mogelijk geboord. De beoog de opdrachtgever, de NV Wester- 'scheldetunnel, ging aanvankelijk uit van een tunnel van geprefabri ceerde moten die worden afgezon ken. Zon tunnel leek goedkoper. De afgelopen twee jaar heeft de boortunneltechnologie zich even wel zodanig ontwikkeld dat beide typen tunnels elkaar qua kosten (niet veel ontlopen. Bij de aanleg »van een boortunnel hoeven min- ier obstakels als spoorlijnen en ka- >els en leidingen te worden door- buist. Bovendien hoeft het cheepvaartverkeer niet te worden ;estremd, zoals het geval is bij het ifzinken van een geprefabriceerde kinnel. „Minder maatschappelijke [overlast", noemde directeur Tin Buis van de NV Westerscheldetun nel dat gisteren in de Statencom missie economie en mobiliteit. „Als we nu zouden aanbesteden, i Nieuwe ontwikkelingen in de f boortunneltechnologie maken i het mogelijk voor deze methode j te kiezen voor de tunnel onder het kanaal Gent-Terneuzen. IllDDELBURG - Wie altijd al heeft rillen weten hoe de gevangenis er an binnen uit ziet, kan op 17 mei ijken in Torentijd. Tussen half elf n twee uur houdt de Dienst )usti- Siële Inrichtingen open dag voor publiek. Aanmelden vooraf op www.depoortgaatopen.nl is ver plicht. Voor de rondleiding is een beperkt (972) aantal plaatsen te /ergeven. Door heel het land zijn 1 instellingen te bezoeken. zou het verzoek aan de aanneem- wereld waarschijnlijk zijn: maak een offerte voor een boortunnel en kom met een alternatief voor een zinktunnel als je denkt dat dat goedkoper is." Voorbeelden van een zinktunnel zijn de Vlaketunnel onder het ka naal door Zuid-Beveland en de Liefkenshoektunnel onder de Zee- schelde bij Antwerpen. De Wester- scheldetunnel is natuurlijk hét staaltje van een geboorde tunnel. Een boortunnel onder het kanaal komt binnen bereik, omdat hij vol gens de nieuwste inzichten min der diep onder de kanaalbodem hoeft komen te liggen. Dat bete kent dat hij korter kan zijn en dus goedkoper. Als deze techniek wordt gekozen voor de tunnel bij Sluiskil, gaat de kanaalkruising er precies zo uit zien als de Westerscheldetunnel: twee buizen met een doorsnede van elf meter, maar natuurlijk veel minder lang. Aangenomen mag worden dat in het geval van de ka naaltunnel met één boormachine kan worden volstaan. Die boort dan één keer heen en één keer te rug. Betekent dat de terugkeer van van Neeltje Suzanna en Sara, de boormachines die bij de bouw van de Westerscheldetunnel zijn ge bruikt? Buis: „Dat gaat in elk geval niet gebeuren. Die zijn al lang ver- schroot." door Claudia Sondervan VLissiNGEN - De directeuren van de fuserende ziekenhuizen op Wal cheren en de Oosterschelderegio zijn 'solozeilers', zeggen de verlos kundigen van Walcheren. Na maanden vergaderen in een speciale werkgroep Verloskunde Walcheren over het behoud van de thuisbevallingen op Walcheren als de vrouw- en kinderarts geen dienst meer doet in Vlissingen, zijn de verloskundigen niet eens rechtstreeks geïnformeerd over de locatiekeuze voor het hoofdzieken huis. Als de complexe en intensie ve zorg in Goes wordt geconcen treerd, is het niet meer verant woord om thuisbevallingen te lei den op Walcheren benoorden het kanaal, stellen zij. De afstand tus sen een kraamvrouw in Westkapel- le en de kinder- en vrouwenartsen in Goes valt met 43 minuten net HULST - De Hulster raadsfractie van de Socialistische Partij (SP) maakt zich zorgen over de aanrijtij- den voor de hulpdiensten in de polders achter Graauw. De fractie vraagt burgemeester en wethouders stappen te onderne men zodat brandweer, politie en door Ad Roos MIDDELBURG - De rechtbank in Middelburg heeft gisteren een 19-jarige inwoner van Vlissingen vrijgesproken van een poging tot doodslag en ontslagen van rechts vervolging voor poging tot zware mishandeling, omdat hij volgens de rechtbank uit noodweer had ge handeld. binnen de wettelijke aanrijtijd van 45 minuten, maar de risico's zijn te groot. Voor moeder en kind, maar ook voor henzelf. „Als er iets gebeurt met een kraamvrouw of kind, ook onderweg, zijn wij aan sprakelijk," zegt Hilda Hament. Zij en haar collega's staan er op dat Ziekenhuis Zeeland de aanbe velingen uitvoert zoals werkgroep voorzitter C. Jebbink die in het einddocument namens verloskun digen en verloskundig huisartsen op Walcheren verwoordde: een verloskundig centrum bij het nieu we ziekenhuis in de Mortiere, ver sterking van de maatschap vroed vrouwen op Walcheren om de be geleiding van kraamvrouwenver- voer naar Goes op te vangen. Ook willen de verloskundigen en huis artsen bijstand van specialisten in het verloskundig centrum op Wal cheren. ambulance binnen de gestelde maximum normtijden aanwezig kunnen zijn in geval van een cala miteit. Volgens het college van B en W worden de aanrijtijden met name door de brandweer voor het ge bied rond Paal niet gehaald. Begin dit jaar werd een medewer ker van een belwinkel in Middel burg door een klant bedreigd. De Vlissinger sprak de klant op diens onbehoorlijke gedrag aan en werd daarop zonder veel mankeren bij zijn keel gepakt met de woorden: „Ik ga je steken." De Vlissinger verweerde zich met een mes en verwondde de klant in door René Schrier GOES - Zeeuwse gemeenteraadsle den hebben nauwelijks contact met burgers. Daar staat tegenover dat ze erg veel tijd besteden aan het lezen van vergaderstukken, no ta's en rapporten. Dat blijkt uit een onderzoek van bestuurskundig onderzoeks- en ad viesbureau Daadkracht uit Nijme gen. Per maand besteden de raads leden 11,9 uur (landelijk 12,6) aan lezen en slechts 3,3 uur (landelijk 3,83 uur) aan contacten met de mensen die ze vertegenwoordigen. Als alleen gekeken wordt naar de bestuurlijke activiteiten van Zeeuwse gemeenteraadsleden, dan blijkt dat ze 16,27 uur per maand zijn dijbeen. Dat twee andere steekwonden, waarvan één in de rug van het slachtoffer, ook door hem waren toegebracht, achtte de Middelburgse rechtbank niet bewe zen. Tegen de Vlissinger was een gevan genisstraf van zeven maanden waarvan vier voorwaardelijk voor poging tot doodslag gevorderd. besteden aan vergaderen. Als het gaat om vertegenwoordigende acti- veiten, besteden raadsleden 5,13 uur per maand aan activiteiten in maatschappelijke organisaties en 0,97 uur aan contacten met de me dia. Uit het landelijke beeld blijkt dat gemeenteraadsleden van D66 (16 uur) de meeste tijd aan hun raads werk besteden en SGP-ers (9,6 uur) veruit het minst. Daadkracht komt tot de conclusie dat gemeen teraadsleden het dualisme onder mijnen door veel te vergaderen en weinig bezig te zijn met volksverte genwoordiging. Ongeveer éénder de van het aantal raadsleden deed mee aan het onderzoek. d.v. financiële diensten b.v. in liquidatie toven genoemde rechtspersoon is 'ntbonden door besluit van algemene ergadering van aandeelhouders (reden intbinding, het niet meer kunnen betalen 3n de schulden) per 28-01-2008. 3 rekening en verantwoording liggen ter zagen voor eenieder tot 28-05-2008 ten ^ntoren van het handelsregister van de er van koophandel te middelburg, en kantoren van e.d.v financiële diensten correspondentie adres lingestraat 6 ist-souburg. f. de vos DONDERDAG 17 APRIL van 10.00 fot 1 8.00 uur V WU TONEN U DAN ONZE FANTASTISCHE EN 1ZUDIGE VOORJAARSMODE D.A. Beauté, Hoed Gezien, he'Green Room Orchidee en Wijnspeciaalzaak 12% of Meer. LAI^3£ (tetT 16 MIDDELBURG 011 8-61 2036 Tegen inlevering van deze bon krijgt u bij aankoop vanaf 125,00 een korting van €10.- (niet geldig op aanbiedingen en akties] geldig t.m 26 april 08

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 51