Zeeland PZC LaBan Klimgeit haalt reiger van promotiebord CLINIQUE Uw geschenk bij (j\Q)EAU aankoop vanaf 50,- -w- aan Clinique produkten JU 20% korting op 21 Koperdieven komen terug voor gasleiding BEVELANDEN-THOLEN 30 en 31 27 Goede reputatie van Zeeuwse scholen moet helpen bij werving. m Papiertje Zielige vertoning langs Kloetingseweg 1 alle Clinique produkten Vijftig maal inspirerend Zeeland Dinsdag 15 april 2008 Kanaaltunnel bij Sluiskil mogelijk met boortechniek Tip? redgoes@pzc.nl Samen tegen lerarentekort door Conny van Cremberghe en Harmen van der Werf GOES - De rectoren en directeuren van Zeeuwse middelbare scholen steken donderdag de koppen bij el kaar om te bezien of ze samen iets kunnen doen aan het dreigende le rarentekort. Het tekort doet zich bij de meeste onderwijsinstellingen niet voor bij aanvang van het schooljaar. Vacatu res kunnen voor de zomer meestal zonder veel problemen worden in gevuld. Ontstaan er in de loop van het schooljaar vacatures of vallen er leerkrachten door bijvoorbeeld ziekte langdurig uit dan is Leiden in last. „De Zeeuwse scholen hebben nog het geluk dat ze een prima reputa tie hebben. Voor docenten uit de Randstad kan het best aantrekke lijk zijn om een baan te zoeken in Zeeland. Het is goed wonen in Zee land en onze leerlingen zijn wat makkelijker", stelt Edwin van de Hooven, rector van De Rede in Terneuzen. Om een toch ook in Zeeland dreigend lerarentekort te gen te gaan, is het volgens Van de Hooven noodzakelijk goede stu denten in Zeeland te houden. Samenwerking met de Hogeschool Zeeland vindt al plaats, maar kan nog worden uitgebreid. Scholen kunnen ook meer gezamenlijk werven, al dan niet met zogenaam- Middelbare scholen in Zeeland kunnen vacatures over het alge meen nog vervullen, maar bij langdurige ziekte is vervanging lastig en er dreigt een tekort. de combi-betrekkingen, met uren op meerdere scholen. Van een lerarentekort op middel bare scholen in Goes - het Goese Lyceum, het Ostrea Lyceum en het Calvijn College - is (nog) geen sprake. Toine Wevers van het Goe se Lyceum constateert wel dat het lastiger is docenten te vinden voor vakken als natuurkunde en Duits. Ziekte zorgt voor extra druk. „Met kunst- en vliegwerk, door collega's extra lessen te laten geven, zijn we daar tot nu toe uitgekomen." Om ook in de toekomst voldoen de leraren te hebben, werkt het Goese Lyceum intensief samen met de Hogeschool Rotterdam. Studenten van die school lopen in Goes stage. Het Ostrea Lyceum heeft samen met een groep middelbare scholen in Zeeland en Brabant goede con tacten met de Fontys Hogeschool in Tilburg. „Maar", legt Ostrea-rec- tor Jos Brand de bal bij politiek Den Haag, „alle reclame van de mi nister 'dat wij harder moeten wer ken' en 'het anders moeten doen' werkt niet in ons voordeel." pag. 22: Calvijn leidt zelf leraren op door David Duijnmayer GOES - Eerst liep het vol met gas, twee dagen later was het water dat het pand in stroomde. Het kan toor van Rijkswaterstaat aan de Goese Evertsenstraat, nu in ver bouwing, was in krap 48 uur tijd tot twee keer toe het doelwit van dieven die op koperen leidingen uit waren. De eerste inbraak was vorige week in de nacht van woensdag op don derdag. Inbrekers ontkoppelden de leidingen, waardoor het gebouw vol gas liep, maar namen niets mee. In de nacht van vrijdag op za terdag was het weer raak. Nu na men de dieven wel tientallen me ters van de inmiddels afgesloten gasleiding mee. Bovendien deden zij een poging koperen waterleidin gen weg te nemen en veroorzaak ten zo opnieuw een fikse lekkage, dit keer met water. „Heel vervelend", zei hoofd van het wegendistrict Marco Heijdens gisteren. „Blijkbaar kun je niet eens meer je kantoor renoveren zonder dat leidingen gestolen wor den. We hebben er nu maar bevei liging opgezet, zodat er 's nachts continu bewaking aanwezig is." ALMANAK Tip? redactie@pzc.nl 'S-HEER ABTSKERKE - Vandalen hebben afgelopen weekeinde huisgehouden aan de Kloetingseweg richting 's-Heer Abtskerke. Uit een rij van zeven entwintig essenboompjes hebben ze er zes hele maal omgeknakt. Het is een zielige vertoning. De essen stonden er nog maar twee a drie maanden. Nieuwe boompjes kunnen nog worden aange plant en dat gaat ook gebeuren. „Binnen twee we ken", meldt een woordvoerster van waterschap Zeeuwse Eilanden. De aanhouder wint, is eerder gebleken langs het Spoorpad tussen Kapelle en Kloetinge. Vijftien jonge boompjes moesten het daar twee jaar geleden ontgelden. Zeeuwse Eilan den zetten er nieuwe terug en die zijn sindsdien geen haar gekrenkt. foto Dirk-Jan Gjeltema PARFUMERIE* Trefpun! der wereldmerken M I 0 D E t B U R G Segeersstraat 10 Aktle loopt t/m 26 april 0118-613401 GOES - De reiger op her promotie bord voor de woonwijk Goese Schans is verdwenen. Het is waar schijnlijk kwajongenswerk. Ook de gemeente denkt aan vanda lisme. De dader moet geen hoogte vrees hebben gehad, want het bord is een meter of zes hoog. Het zal ook enige klimkunst hebben gevergd om de plastic promotierei ger uit het kraaiennest te plukken. Volgens een woordvoerder van de gemeente, één van de vier part ners in het woningbouwproject, is het wel de bedoeling dat er een rei ger op het bord terugkeert. De wa tervogel staat symbool voor de wa- terwijk die op het Goese havenin dustrieterrein van de grond moet komen. Overigens wordt het enor me bord waarschijnlijk verplaatst om de vogeljacht te bemoeilijken. Op welke plaats het bord terecht komt, moet nog worden besloten. „Wat kunnen mensen toch zeu ren om niks zeg. Dat ze zich druk maken over één euro", zei de vrouw tegen haar man tijdens een zondags wandelingetje door het mooie stadje Veere. Ze had ie mand horen mopperen 'zelfs op zondag is het hier betaald parke ren, en dan nog wel tot zeven uur'. Er ging nog geen lampje bran den. Het licht ging pas aan toen het tijd was om terug naar huis te gaan en de tweejarige praatgra ge spruit van het stel in haar autostoeltje werd gehesen. Zij zag het als eerste en zei opge wekt: 'Hé, er zit een papiertje op de ruit'.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 45