De mens heeft alles in zich, is een onuitputtelijk thema 32 Dinsdag 15 april 2008 PZC Yr> Kunstschilder Theo Spaaij exposeert in Raadskelder in Sluis. AGENDA WÊÊÊÊÊÊÊÊÊ OP PAD p Bloesemfietstocht Het Fruitteeltmuseum houdt een bloe semfietstocht van circa vijftien kilometer langs de bloeiende fruitboomgaarden in de omgeving van Kapelle en Wemeldin- ge- Kapelle, Fruitteeltmuseum, 13.30 uur. p Open avond Zeeuwse Muziekschool houdt open avond. Zierikzee, gebouw aan de Poststraat, 19.15 uur. p Lezing Lezing 'omgaan met moeilijk gedrag'. De ze bijeenkomst wordt verzorgd door Steunpunt Mantelzorg en Vrijwilligers werk. Vrijwilligers kunnen ervaringen uit wisselen en krijgen tips. Goes, 's-Heer Elsdorpweg 12, gebouw SMWO. p Sieraden maken De Vliegende Kraal houdt een workshop sieraden maken. Voor meer informatie kan gebeld worden met 0113-218058. Goes, 's-Heer Hendrikskinderenstraat 10, 19.00 uur. p Fietsen voor senioren Er zijn tochten van 25 en van 50 kilome ter. Tijdens de tochten gaat het niet om de snelheid, maar om het genieten van Schouwen-Duiveland in het gezelschap van anderen. Ook niet-senioren zijn van harte welkom. Er wordt bij iedere tocht een gezellige tussenstop gehouden. Een bezemwagen begeleidt de tochten en er is EHBO bij de tochten aanwezig. Voor informatie: 0111- 641679 of 414302. Zierikzee, sportpark Den Hogen Blok, 13.30 uur. THEATER P Dario Fo De expressieve stijl van Peter Faber en het werk van Dario Fo lijken voor elkaar gemaakt. Met Frans Roth bewerkte Faber Fo's mooiste verhalen. Het resultaat is een toneelsolo dat, met de lach als wa pen, elk fanatisme en fundamentalisme ontmantelt. Bergen op Zoom, De Maagd, 20.15 uur. p Volmaakt geluk Toneelstuk met Renée Soutendijk, Isa Hoes en Rick Engelkes. Het echtpaar Tim en Ellen is al twintig jaar gelukkig ge trouwd. Voor kinderen is er in hun leven geen plek. Totdat een alleenstaande vrien din, Mara, vraagt of Tim zaaddonor wil worden van het kind dat ze graag wil. Middelburg, Stadsschouwburg, 20.00 uur. meer agendanieuws op www.pzc.nl BERGEN OP ZOOM Cinem'actueel, 10.000 BC: 20.00 uur; Zomerhitte: 20.00 uur; Rendition: 20.00 uur; Ensemble c'est tout: 20.30 uur. GOES 't Beest, Mio Fratello e Figlio Unico: 20.30 uur. Merral, 10.000 BC: 20.15 uur; Rendition: 20.15 uur; Zomerhitte: 20.15 uur. MIDDELBURG Schuttershof, Mio Fratello e Figlio Unico: 20.00 uur. TERNEUZEN Merral, 10.000 BC: 20.00 uur; 27 Dres ses: 20.15 uur; Earth: 20.00 uur; Zomer hitte: 20.15 uur. VLISSINGEN CineCity, Vantage Point: 14.00, 16.30, 19.15 en 21.45 uur; Zomerhitte: 13.45, 16.30,19.30 en 22.00 uur; 10.000 BC: 22.00 uur; 27 Dresses: 16.15 en 22.00 uur; Alvin and the chipmunks: 14.00 uur; Horton(nl): 13.45 en 16.00 uur; No Country for Old Men: 19.30 uur; Rendition: 19.30 uur; Samson en Gert: 14.00 uur; Step up 2: 16.30 en 19.15 uur; The bucket list: 16.30, 19.30 en 21.45 uur; The eye: 22.00 uur; The kite runner: 13.45 en 19.30 uur; Un traceable: 22.00 uur; Last Tango in Paris: 14.00 uur; Cassandra's dream: 19.30 (Film by the Sea). ZIERIKZEE FiZi, Earth: 14.00 uur. «UITGAANSTIP Hp. Film by the Sea presenteert vanavond de voorpremière van Woody Aliens Cassandra's dream. De film speelt zich af in de hedendaagse Londense volksbuurten. De Britse broers Terry (Colin Farrell; rechts op de foto) en Ian (Ewan McGregor; mid den), wonen in South London waar ze zijn opgevoed door een vader die werkt in een restaurant en niet een erg sterke per soonlijkheid heeft. Hun moeder is een vrouw die haar kinderen geleerd heeft op te kijken naar hun oom Howard (Tom Wilkin son, links), een succesvolle zakenman. De broers Terry en lan hebben dringend geld nodig. De één om in zijn gokverslaving te voorzien en de ander om zijn droom als zakenman te verwezen lijken. Wanneer hun oom - die fortuin maakte in Amerika - hen voorstelt om hen te helpen, ziet de toekomst er plots een stuk beter uit. De broers krijgen het geld echter niet zomaar: er staat een onge woon verzoek tegenover. Het geweten van Ian en Terry wordt hierdoor op de proef gesteld en ze reageren beide anders op het voorstel van hun oom. Langzaam maar zeker groeien de eens zo hechte broers, volledig uit elkaar. Cassandra's dream draait om 19.30 in Cinecity in Vlissingen. Peter Faber staat vanavond op de planken met Dario Fo, in stadsschouw burg De Maagd in Bergen op Zoom om 20.15 uur. foto Bop Mulder/GPD Jane (Katherine Heigl) is het eeuwige bruidsmeisje in de film 27 dresses. De film draait in Terneuzen en Vlissingen. foto Barry Wetcher/GPD door Anita Tournois SLUIS - Negentien flinke doeken van zijn hand kleuren de Raadskel der van het Belfort in Sluis. In de schilderijen van kunstschilder Theo Spaaij uit Deurne, bij Eind hoven, staat de mens steevast cen traal. Al het overige dient het on derwerp. „De mens heeft alles in zich en vormt daardoor voor mij een onuitputtelijk boeiend the ma", verklaart hij zijn voorkeur. Verder is hij gefascineerd door be wegingen. Ze maken bijna altijd deel uit van de afbeelding, varië rend van ingetogen en subtiel tot krachtig en raak, zoals karakteris tieke bewegingen van dans of sport. Spaaij schildert in een realistische stijl, maar voorstellingen zijn ver werkt tegen een abstracte achter grond. Deze is opgebouwd uit vlak ken. Ook lijnen, doorgetrokken of onderbroken, bepalen soms de uit eindelijke compositie. Zijn werk wordt bovendien gekenmerkt door een bijzonder kleurenpalet van olieverf in ingetogen kleuren, met een voorliefde voor water en aardetinten. Talloze kleurschake ringen zorgen voor de typische ver fijning. Gevonden foto's en plaatjes uit kranten en tijdschriften of een be paalde reclame die iets bij de kun stenaar losmaakt, liggen aan de ba sis van de compositie. Daarvoor maakt hij gebruik van diverse beeldelementen. Meestal staan de ze los van elkaar en hebben geen enkel logisch verband. Soms lig gen ze in eikaars verlengde maar kunnen net zo goed ook tegenge- Free Movement nr. 2, werk van Theo Spaaij, te zien in de Raadskelder in Sluis. foto Peter Nicolai steld zijn. Dit beeldmateriaal wordt door Spaaij geassocieerd tot een samenhangend en boeiend ge heel door middel van kleur en werkwijze. „Ik ga steeds uit van één beeld", zegt de kunstschilder over zijn werkwijze. „De rest volgt dan spontaan. Een voortdurende wisselwerking van intuïtief hande len en analyseren vormen hierbij onmisbare aspecten in mijn schep pingsproces. Vooral door middel van kleur en een specifieke manier van werken verbind ik de onderde len tot een harmonieus en het liefst ook spannend geheel. Vroe ger gebruikte ik wel meer beelden. Nu laat ik juist vooral weg. Mijn werk is daardoor veel directer ge worden." Titels geven vaak hints over het on derwerp, waarvoor Spaaij de aan dacht bij de toeschouwer wil van gen. Toch laten deze de kijker voor een groot deel ook vrij het afge beelde zelf te interpreteren. Op merkelijk is de weldadige rust en schoonheid die men als toeschou wer ervaart, ondanks dat bewe ging een vrij constante factor vormt. Aan het licht (een schilderij met een turnster die zich koestert in zowel het zonlicht als de spot lights) of Free Movement nr. 2, waar in een dansend meisje met een lap stof een fraaie eenheid vormt, zijn enkele voorbeelden van werken met het duidelijk eigen hand schrift. Naast schilderen en tekenen is de kunstenaar actief op tal van ande re artistieke fronten - waaronder lichtman, grafisch ontwerper, pop pen- en theatermaker en decor-, rekwisieten- en speladviseur - en laat daar mee zien breed georiën teerd te zijn. Ipl Tentoonstelling 'Mens in Beeld' van Theo Spaaij, t/m 4 mei te zien in de Raadskelder van het stadhuis in Sluis. Geopend: dagelijks - behalve op donderdag en vrijdag - van 14.00 tot 17.00 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 34