Scholieren maken zich zorgen Roof opgelost Calvijn krijgt bevoegdheid deel lerarenopleiding te verzorgen Molen verkocht Houd uw blaas in prima conditie: 1200 mg Cranberry extract per dag DE RODE PILAREN BRAX 38 vmbo-leerlingen hebben achterstand in het vak Engels. Thuis in.... Hypotheken Verzekeringen Pensioenen risicobeheerI Cran Combi: 2 halen=J betalerd Drogisterij Kruiderij www.derodepilaren.nl W PZC Dinsdag 15 april 2008 23 Jessica van Leenen, Brecht Pauw, Laura Traas en Rody Verhulst (vlnr) van het vmbo aan de CSW in Middelburg. foto Ruben Oreel o protest o roxy o o'neill o bench mt 140 t/m 42 Nfllu.; Segeersstraat 39 MIDDELBURG MIDDELBURG - De overval op Het Frietuus aan de Meanderlaan in Middelburg is opgelost. Na ver hoor bekende een 17-jarige Middel burger de gewapende overval op de snackbar samen met een al eer der aangehouden verdachte te heb ben gepleegd. De buit, een geldbe drag, is volledig teruggegeven aan de eigenaar, aldus de politie. door Carla van de Merbel MIDDELBURG - Een aantal vierde jaars vmbo-leerlingen op de CSW aan de Gen. Eisenhowerlaan in Middelburg maakt zich grote zor gen: ze hebben een achterstand in Engels en de eindexamens begin nen al over vijf weken. Twee klassen van in totaal 38 vmbo-leerlingen krijgen al vanaf het begin van dit schooljaar - hun eindexamenjaar - onvoldoende les in de Engelse taal. Veel lessen zijn uitgevallen en over de lessen die wel doorgingen, zijn de leerlingen erg ontevreden. In februari meld de de docent Engels die les gaf aan de twee klassen zich ziek. Sinds be gin maart zijn de lesuren overgeno men door een andere docent En gels, die daarvoor haar partti me-baan heeft uitgebreid tot meer dan fulltime. De leerlingen zijn blij met deze docent, maar vrezen dat de achterstand niet meer in te halen is. Volgens Rody Verhulst (17) uit Middelburg is het vooral een pro bleem voor leerlingen die moeite hebben met Engels. „Ik ben goed in Engels, voor mij valt het wel mee." „Ja, maar uiteindelijk heeft iedereen er natuurlijk last van", zegt Brecht Pauw (17) uit Gapinge. Jessica van Leenen (16) uit Zoute- 'Er zijn wel heel veel lessen Engels uitgevallen dit schooljaar' lande vindt dat ook. „Er zijn wel heel veel lessen Engels uitgevallen dit schooljaar. We hebben zelfs een paar weken helemaal geen les gehad." De 38 leerlingen hebben nu per week weer twee lesuren Engels (in plaats van de eigenlijke drie uur). Vanwege het rooster van de do cent heeft de klas van Laura Traas (16) uit Vlissingen er op vrijdag middag een lesuur bij. „Eerst wa ren we om twaalf uur uit en nu om kwart over één. Da's jammer." Toch zijn de leerlingen blij dat ze weer 'echt' Engels krijgen. Maar het is wel kort dag. Deze en volgen de week hebben ze nog school, dan is het twee weken meivakan tie, daarna een studieweek en dan beginnen de eindexamens al. „En we hebben ook nog andere vak ken naast Engels." GOES - Of het een oplossing is voor het docententekort, moet nog blijken, maar in ieder geval is het Calvijn College sinds gisteren bevoegd om zelf een deel van de opleiding tot leraar te verzorgen. Gistermiddag ontving het Calvijn als eerste school in Nederland het keurmerk 'opleidingsschool' van Driestar Educatief, een hogeschool voor lerarenopleidingen met een christelijke inslag. De taakverdeling komt er op neer dat Driestar het vakinhoudelijke j Stationsstraat 2-4, 4331 JB Middelburg Tel.: 0118-615151 www.donrisicobeheer.nl deel van de opleiding verzorgt, ter wijl Calvijn het pedagogisch-didac- tische deel voor haar rekening neemt. De studenten gaan vanaf dag één van hun vierjarige leraren opleiding twee dagen per week bij het Calvijn aan de slag. Vanaf het derde jaar mogen zij ook enkele uren per week voor de klas staan, mits ze aan het eind van hun twee de jaar slagen voor een praktijkexa men. Alle vestigingen, in Goes, Krabbendijke, Middelburg en Tho- len, doen mee. GerechtsDeurwoardersKantoor Zeeland Uit een exploot van t.k-gerechtsdeurwaar- der M. Weertman d.d. 09-04-2008 blijkt, dat t.v.v. E.J. Deijnen, wonende te Middelburg, is gedagvaard D. WOZNIAK, zonder bekende woon- of verblijfplaats, ter terechtzitting van de Kantonrechter te Middelburg van 14-07-2008 te 10.00 uur, gehouden wordend aldaar aan de Kousteensedijk 2. Bij dit exploot waarvan D. Wozniak een afschrift kan krijgen op één van onderstaande adressen, wordt o.m. geëist veroordeling tot betaling van een som geld. Gerechtsdeurwaarderskantoor Zeeland Dam 2 Westsingel 132 4331 GJ Middelburg 4461 DR Goes HEINKENSZAND - Het is gelukt mo len De Hoop in Heinkenszand via een speciale internetveiling te ver kopen, nadat dit via normale kana len niet was gelukt. Een handelaar in onroerend goed heeft de mo- len(romp) met huis gekocht. De nieuwe eigenaar wil het pand doorverkopen. Nü 120 tabletten van 39,90 VOOr 19,95! normale prijs 19,95 per stuk |\Vi j kiezen voor service kwaliteit I FEEL GOOD Tel. 0118 462158

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 25