CSW nodigt ouders uit over Engelse les Zeeland openTSt' Zelfs kleur van stropdas doet ertoe Betere speelveldjes voor Koudekerke Gemeente komt jeugd tegemoet in afwachting van echte hangplek. Mogelijk extra lessen Engels voor gedupeerde examenleerlingen. Man loopt naakt door café en plast wild Koeien in aquarel in zorgcentrum Ter Reede Nut en Genoegen zingt in Aagtekerke Kinderkledingbeurs in Naereboutschool Lichte schade bij botsing Middelburg Vroege-Vogelexcursie in Middelburg Lezing over strategieën van politici die onze beeldvorming sturen. 22 I Dinsdag 15 april 2008 pzc W Het bushokje waar Koudekerkse jongeren samenkwamen. Vorig jaar werd het opgeknapt, met oudjaar in brand gestoken. archieffoto Lex de Meester door Maurits Sep KOUDEKERKE - Het cafégesprek met de Koudekerkse jongeren moet hij nog voeren, maar wethouder Jaap Melse van Veere heeft al wel een aantal toezeggingen voor betere speelplekken in het dorp. De terreinen aan de Keiweg en de Trompstraat worden voor de zo mer opgeknapt. Voor het voetbal veldje in de Koningshof wordt een andere plek gezocht. Het veldje aan de Keiweg is te slecht om er te voetballen, zoals sommige jonge ren willen. Daarom wordt het bin nenkort opnieuw bestraat. Buurt bewoners hebben dat al van de ge meente gehoord. Bewoners van de Tromsptraat heb ben zelf gevraagd om een opknap beurt van het tegelterreintje in hun straat. Ook dat verzoek is ge honoreerd. Voor de zomervakan tie ligt er nieuwe bestrating en staat er (tijdelijk) een pannakooi, een kooi van zes meter doorsnee en twee meter hoogte waarin ge voetbald kan worden. De panna kooi wordt na een half jaar naar een ander dorp verhuisd. Het is een van de mobiele speelplekken die de gemeente inzet om jonge ren in alle kernen voor kortere tijd iets nieuws te kunnen bieden. Dat vindt de gemeente wel handig om dat jongeren soms al weer snel uit gekeken zijn op een speeltoestel. Door ze te rouleren, krijgen ze steeds iets nieuws. Ook in de wijk Koningshof ligt een veldje waar jongeren voetbal len. Maar dat is eigendom van bouwbedrijf Flipse en dat wil erop gaan bouwen. Flipse en de ge meente zoeken samen naar een an dere plek voor de voetballers. Intussen blijft het voor de jonge ren wachten op een vaste ontmoe tingsplek. Het valt niet mee om iets te vinden waar iedereen, ook de eventuele omwonenden, het mee eens zijn. De jeugd zelf wil graag een plek op het Dorpsplein. Daar maakten ze gebruik van een bushokje. Een aantal van hen heeft het hok je in mei vorig jaar nog uitgebreid opgeknapt. Hetzelfde hokje is met oudjaar echter in vlammen opge gaan. Het werd tot vier keer toe in brand gestoken. Uiteindelijk is het door de brandweer weggehaald. Melse heeft toegezegd te komen praten met jongeren, jongerenwer ker, ondernemers en bewoners. Voor eind mei treffen ze elkaar, in een café in Koudekerke. Een ontmoeting met de jeugd in een Koudekerks café volgt later, maar wethouder Melse van Veere heeft wel al plannen voor speelplekken in het dorp. door Miriam van den Broek MIDDELBURG - De directie van de CSW in Middelburg nodigt bin nenkort de ouders van 38 vierde jaars vmbo-leerlingen uit om te praten over de problemen met de Engelse les. Dat heeft sectordirec teur Heeres gisteren bekendge maakt. De school wacht daarnaast de cij fers van de schoolonderzoeken af „Als daaruit blijkt dat sommige leerlingen slechter hebben ge scoord dan verwacht, gaan we voor het eindexamen extra lessen regelen." Ook wordt tijdens de laat ste schoolonderzoeken, die nu worden afgenomen, minder stof getoetst. Heeres: „Leerlingen hoe- VLissiNGEN - De politie heeft in de nacht van zondag op maandag een 38-jarige Vlissinger aangehouden wegens wildplassen. De man had ook al zijn kleren uitgetrokken in een café aan het Bellamypark. On danks een waarschuwing van de politie ging de man gewoon door met urineren. Hij is naar Torentijd gebracht. Hij heeft drie boetes ge kregen: twee voor wildplassen en één voor openbare dronkenschap. VLISSINGEN - 'Koeien zijn zulke mooie dieren en horen bij het Hol landse landschap'. Daarom schil dert Pim van der Wel zo graag de ze dieren. De koeien van zijn hand, en ook schapen en katten, zijn vanaf vandaag te zien in het Atrium en de Passage in zorgcen trum Ter Reede in Vlissingen. De aquarellen blijven er hangen tot eind juni. ven dan bijvoorbeeld maar drie in plaats van vier boeken te lezen." Een aantal ouders liet afgelopen weekeinde weten dat hun kinde ren al een jaar geen Engels hebben gehad omdat twee leerkrachten ziek zijn geworden. Volgens Hee res bedoelen de ouders dat de kwa liteit van de Engelse les de laatste tijd niet aan hun normen voldeed. „Ik begrijp heel goed dat ze be zorgd zijn", zegt Heeres. „De laat ste maanden hadden we proble men met het vinden van gekwalifi ceerde docenten die oproepbaar waren. Maar vanaf maart hebben Het vinden van vervangende vak leerkrachten is een probleem op meerdere scholen. De Zeeuwse scholen komen donderdag bijeen om daarover te praten, de leerlingen weer les van een zeer bekwame collega Engels." AAGTEKERKE - Zangvereniging Nut en Genoegen uit Aagtekerke geeft vrijdag 18 april in buurthuis Amici- tia een uitvoering. Ook de Aagte- kerkse jeugd doet mee aan het op treden. Nadja van de Broeke bege leidt de zangvereniging op de trom. Het optreden begint om 19.30 uur. Na de pauze speelt de Wasschappelse toneelploeg de voorstelling Zo'n heerlijk huisje bui ten. VLISSINGEN - De Frans Naere boutschool aan de Grote Markt in Vlissingen houdt morgen een tweedehands speelgoed- en kinder kledingbeurs. De kinderkleding die verkocht wordt begint bij maat je 80. De beurs gaat open om 18.30 uur en wordt om 20.30 uur geslo ten en vindt plaats in de school. De toegang is gratis. Voor koffie en thee wordt gezorgd. Met het vinden van vaste leer krachten aan het begin van het schooljaar heeft de CSW geen moeite, maar zodra er een invaller nodig is, loopt de boel vast. „Met name vakleerkrachten zijn moei lijk te vinden. Docenten Engels, Duits, Frans, wiskunde, scheikun de en natuurkunde. En dat komt allemaal door het gebrek aan pas afgestudeerde leerkrachten." Het vinden van vervangende leer krachten is een probleem waar ook andere middelbare scholen mee kampen. Directeur F. Steen- blik van de CSW heeft daarom een bijeenkomst gepland met de andere middelbare scholen in Zee land. Donderdag komen de scho len bij elkaar in Terneuzen. De bij eenkomst was overigens al ge pland voordat de problemen rond de Engelse les op de CSW naar buiten kwamen. MIDDELBURG - Op de Van 't Hoffweg in Middelburg deed zich gistermiddag een aanrijding voor tussen twee auto's. Het ongeluk gebeurde rond half- zes. Een 33-jarige automobiliste uit de gemeente Roosendaal verleen de vanaf een uitrit geen voorrang aan een 31-jarige inwoner van Mid delburg. Beide auto's liepen lichte schade op. MIDDELBURG - In het voorjaar zin gen de vogels om het hardst. Elke vogel met zijn eigen geluid. Om daar meer over te leren, houdt de milieu- en natuurorganisatie Mic- Mec zaterdag 29 april en zondag 25 mei 'Vroege-Vogelexcursies'. Beide tochten beginnen om 06.00 uur op de Markt in Middelburg, voor het stadhuis. Aanmelden is nood zakelijk op 0118-633419. terneuzen - Het kabinetsbesluit om de zondagopenstelling van winkels in onder meer Sluis te be perken is onrechtmatig. Het onaf hankelijke Terneuzense raadslid Pim Broekhuysen wil weten of het Terneuzense college de uitspraak van wethouder Co van Schaik deelt dat als de Kamer het rege ringsstandpunt overneemt het door de gemeente moet worden genegeerd en een zondagopenstel ling moet worden gedoogd. „Jaren heeft men de interpretatie van de toerismebepaling bij honderdvijf tig gemeenten oogluikend toege staan. Is dit dan geen verworven recht?" Gemeenten moeten straks zelf afwegen of ze, vanwege het toeristisch belang, de zondagopen stelling handhaven. Broekhuysen wil dat Zeeuws-Vlaanderen het ka binet op de onrechtmatigheid van een eventueel besluit wijst. door Dewi Gigengack middelburg - 'Marteling' noemde de Amerikaanse president Bush de manier waarop de Irakezen hun ge vangenen in Abu Ghraib behandel den. Maar toen zijn Amerikaanse soldaten daarna hetzelfde deden, noemde de president het 'slechte behandeling'. Met twee verschillende termen voor hetzelfde gedrag probeerde Bush de beeldvorming van het pu bliek te sturen. Hij wilde voor schrijven hoe wij de feiten zouden interpreteren. Over dit fenomeen, dat 'framing' wordt genoemd, houdt historica Sanderijn Cels van avond een lezing. Zij schreef het boek Dat hoort u mij niet zeggen. Hoe politici u de werkelijkheid voor spiegelen. Framing is hoe politici op een stra tegische manier gebruik maken van woord en beeld om hun bood schap goed te laten overkomen. Ze spelen met de associaties die men sen bij bepaalde woorden en beel den hebben. Volgens Cels, die in Amerika onderzoek doet naar com- 'Wetten in VS hebben zulke geweldige namen dat je er bijna niet tegen kan zijn' municatie in de politiek, gebeurt dat daar aan de lopende band. Toch zijn er ook Nederlandse voor beelden. „Bij de invoer van het nieuwe zorgstelsel sprak Balkenen de van 'meer keuzevrijheid in de zorg'. Dat is positief, 'vrijheid' klinkt fantastisch", lacht Cels. „Ter wijl het om gedeeltelijke privatise ring ging. Maar dat woord gebruik te hij niet, want daar hebben men sen negatieve associaties bij." Om te illustreren hoe ver Amerika gaat, noemt Cels de namen van wetten. „Wetten in Amerika heb ben zulke geweldige namen, dat je er bijna niet tegen kan zijn. De 'No Child Left Behind Act' (geen kind blijft achter-wet) zou bij ons de Wet Kwaliteitstoets Onderwijs heten. Dat dekt de lading beter, maar het verkoopt niet." Door de inzet van marketingbu reaus die publieksonderzoek doen, wordt de politiek steeds behendi ger in het gebruiken van frames. Niet alleen met woorden maken ze reclame voor hun standpunt, maar ook met beelden. Dit is vol gens Cels een relatief nieuwe ont wikkeling. De kleur van het decor en de stropdas, een te kleine pers zaal zodat die extra vol lijkt, pak kende slogans die continu in beeld zijn, overal denken politici en hun spindoctors over na. Zo bereiken ze zelfs de zappende kijker in enke le seconden. Toch gaat het de onderzoekster te ver om over manipulatie te spre ken. „Het is logisch dat politici hun boodschap leuk en overtui gend willen verpakken. Dat ge beurt al zolang de democratie be staat. Het gaat erom dat het pu bliek inzicht krijgt in die strategieën en daardoor kritischer kan zijn. Zodat we ons op een ge lijk speelveld begeven." The art of framing. Lezing van San- derijn Cels. Van 18.00 tot 19.30 uur in de Roosevelt Academy (Burger zaal stadhuis, Markt Middelburg). De lezing is in het Engels. --VCTW

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 24