Geld en werk wachtenden voor u je achter de tralies belandt H Energiekosten op alle apparaten 'Managers lijden aan taalarmoede' Prijzenoorlog maakt autopolis tot koopje Sansevieria is de 'beste bureauplant' PZC Dinsdag 15 april 2008 1 7 0900 dat hij een medewerk(st)er aan de lijn kreeg. Vorig jaar was dat al te ruggebracht tot 2,27 minuten en dit jaar bedraagt de gemiddelde wachttijd nog maar 1,44 minuten. Maar sommige bedrijven en instel lingen maken het nog steeds erg bont. Zo moeten klanten van Ikea volgens het AD gemiddeld 6 minu ten wachten voordat ze iemand aan de telefoon krijgen. En bij Ohra wordt je geduld gemiddeld 5,2 minuten lang op de proef ge steld. Zo maar wat voorbeelden Webprovider @Home: 0900-0730 BankGiroLoterij: 0900-3001600 Connexxion: Fortis Bank: Ikea: 0900-2666399 0900-1872 0900-02354532 Alternatief: 020-8855733 Alternatief: 020-5737474 Alternatief: 035-6251600 Alternatief: 020-5881881 Alternatief: 050-3168772 www.vraagalex.nl lei belastingzaken en geven de au teurs een toelichting op een even tuele echtscheidingsprocedure. Het Bajesboek laat geen voorbeeld onbesproken. Het theoretische boek haakt in op de praktijk van al ledag. Daardoor is geen vraag gek genoeg of het Handboek voor Gede tineerden weet wel een antwoord. De redacteuren hebben zich uit voerig laten adviseren door de in middels overleden ex-gedetineer de George Sanchez. Uit de praktijk van het gevangeniswezen komen ook andere dan financiële zaken aan de orde. Zo wordt antwoord gegeven op de vraag of het gerecht vaardigd is dat een urinecontrole wordt afgenomen of dat bepaalde medicijnen niet langer worden ver strekt. Veel gedetineerden verke ren niet in de situatie om dergelij ke maatregelen in alle vrijheid aan te vechten. Het handboek helpt ze daarbij een handje. De schrijvers zijn overigens wel zo eerlijk om de lezers er in het voor woord op te wijzen dat het gevan geniswezen, 'meestal door bezuini gingen en zelden door verlichte ideeën', sterk aan verandering on derhevig is. Gevangenisregels wor den vaak aangepast aan de waan van de dag. Een aardig voorbeeld van de veran derende tijdgeest is de aanwijzing Wie in de toekomst elektronica koopt, ziet in één oogopslag hoe veel euro's aan energie het appa raat gemiddeld per jaar kost. Elek- tronicaketen BCC, het ministerie van VROM, Milieu Centraal en UNETO-VNI (installateurs en tech nische detailhandel) hebben hier toe besloten. BCC meldde de ener giekosten al, maar stelt die infor matie nu ook beschikbaar aan an dere winkeliers. Naast informatie over de verbruikskosten krijgt een consument ook tips om energie te besparen. Binnen twee jaar moet de informatie beschikbaar zijn. Steeds meer hoogopgeleide au tochtone werknemers melden zich aan voor een cursus Neder lands. Volgens directeur Harald Kruithof van ITA Talencentrum komt dat doordat veel managers 'lijden aan taalarmoede'. Verder be heersen ze de grammatica (d's en t's) slecht en kunnen ze niet hel der formuleren. Volgens Kruithof zijn het zeker niet de allochtone medewerkers die de meeste taalfouten maken. Kruithof wordt geciteerd in het vakblad voor per- soneelsmanagers, Intermediairpw. Volgens verzekeringssite.nl woedt er een premieoorlog tussen auto verzekeraars. 'De komst van nieu we spelers op de markt dwingt ver zekeraars de premies van autover zekeringen opnieuw verder om laag te schroeven', aldus de vergelij kingssite. Veel verzekerden betalen desondanks nog teveel. 'Wie ieder jaar een paar minuten uittrekt om alle autoverzekeringen te vergelij ken, bespaart al gauw gemiddeld 171 euro per jaar', aldus de site. www.verzekeringssite.nl in 2006 van twee locaties waar per sonen met een terroristische ach tergrond worden opgesloten: Nieuw-Vosseveld in Vught en De Schie in Rotterdam. In de vorige editie van het Bajesboek kwam het woord 'terrorist' nog amper voor. Nu wordt er onder meer ingegaan op de selectiecriteria waaraan vol - daan moet zijn om in een Terroris ten Afdeling (TA) geplaatst te wor den. [Wj Hettie Cremers en Gerard de Jonge - Bajesboek. Handboek voor ge detineerden. Uitgeverij De Pa pieren Tijger, 550 blz. 30 euro foto PR Planten op de werkplek zijn goed voor de sfeer en productiviteit. Na een jarenlang onderzoek in het ka der van de Europese campagne Groen op de Werkplek is de Sanse vieria (Vrouwetong) uitgeroepen tot 'Bureauplant van het jaar'. Een deskundigenpanel oordeelde dat „de Sansevieria niet alleen luchtzuiverend is, maar ook haast onverwoestbaar." Verder vindt de jury dat de plant door zijn vorm goed tot zijn recht komt in de mo derne kantooromgeving. WTi www.healthygreenatwork.org

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 17