Somalisch piratenfeest eindigt in kater Autovakantie OOSTENRIJK NL BOEK ONLINE of bel 0900 - 9697 f It~-"~8 i Drie marineschepen, vijftig commando's en vijf helikopters ingezet. Bulgaarse minister stapt op na moorden Gouverneur-generaal Australië wordt vrouw Honden verscheuren Roemeens meisje Explosie in Iraanse moskee eist levens Brown wil troepen in stadions paraderen Waanzinnig geprijsd! TIPS VOOR UITSTAPJES GASTHOF DANZER PZC Maandag 14 april 2008 7 Franse commandoboten liggen vast bij het zeiljacht Le Ponant. foto AP door onze correspondent Olivier van Beemen PARIJS - Twaalf Somalische piraten hebben zich uitstekend vermaakt op de Franse driemaster Le Po nant waarvan zij de dertig beman ningsleden een week lang in gijze ling hielden. Nadat zij op vrijdag 4 april in Somalische wateren de be manning van het schip met machi negeweren en raketwerpers over meesterd hadden, richtten zij met een de eerste avond een drinkge- 'Kaper zou zo dronken zijn geraakt, dat hij overboord sloeg en verdween' lag aan in de bar van het jacht, dat normaal gesproken dient als cruise schip voor de rijken der aarde. Een van de kapers zou zo dronken zijn geraakt, dat hij overboord sloeg en niet meer terugkeerde. De afgelopen dagen zijn steeds meer details bekend geworden over het verloop van de gijzelings actie voor de Somalische kust en over de spectaculaire Franse mili taire operatie waarmee die afgelo pen vrijdag ten einde kwam. De reddingsoperatie, waarbij drie marineschepen, vijftig comman do's en vijf helikopters waren inge zet, verliep in twee delen. Eerst was het zaak de bemanning ge weldloos in veiligheid te brengen en vervolgens werden de piraten aangepakt. De bevrijding vond plaats op zee. Drie leden van een speciale antiterreureenheid GIGN van de Franse gendarmerie over handigden drie piraten een som losgeld van naar verluidt bijna 2,5 miljoen dollar. Die was betaald door de rederij CMA CGM uit Marseille, de eigenaar van Le Po nant. Daarop mocht de bemanning het schip verlaten en werd zij aan boord gebracht van de Jean-Bart, een schip dat ironisch genoemd is naar een beroemde Franse piraat uit het stadje Duinkerken. Vervol gens namen zij plaats op een an der schip, de Jeanne d'Arc, waar mee zij volgens de planning van daag aankomen in Djibouti. Daar wacht een vliegtuig dat hen terug naar Frankrijk zal brengen. Het tweede deel van de operatie verliep niet zonder geweld. De be vrijding geschiedde onder toezien van een Frans surveillancevlieg tuig en helikopters, die de achttien piraten - zij hadden woensdag ver sterking gekregen van zeven colle ga's - geen moment uit het oog verloren. Toen de zeerovers aan land gingen in het havenplaatsje Garaad in de Somalische regio Puntland, sloegen de Fransen toe. Zij hadden daarvoor toestemming gekregen van de Somalische rege ring in Mogadishu. Een zestal piraten probeerde te vluchten in een jeep, die eenmaal buiten het plaatsje beschoten werd vanuit een van de helikop ters. De Fransen slaagden erin de jeep tot stilstand te brengen, arres teerden de piraten en vonden een deel van het losgeld direct terug, naar verluidt een derde. De Soma- liërs zullen waarschijnlijk in Frank rijk berecht worden. De overige pi raten zijn nog op de vlucht. De Franse premier Francois Fillon heeft gepleit voor de oprichting van een organisatie die onder de vlag van de Verenigde Naties de toegenomen piraterij op de wereld zeeën moet bestrijden. SOFIA - De Bulgaarse minister van Binnenlandse Zaken, Rumen Pet- kov, is gisteren opgestapt na twee spraakmakende moorden en aan tijgingen van corruptie. Volgens de rechtse oppositie onderhield de socialistische minister contacten met criminelen. De EU had Bulga rije tot maatregelen gemaand, na dat vorige week een directeur van een energiebedrijf en een auteur waren doodgeschoten. CANBERRA - Australië krijgt voor het eerst een vrouwelijke gouver neur-generaal. Het is de 65-jarige Quentin Bryce, die in september Michael JefFery opvolgt. De gouverneur-generaal is de ver tegenwoordiger van het Britse staatshoofd in Australië en heeft overwegend representatieve taken. Bryce was hoogleraar en hield zich voor de overheid bezig met vrou wenrechten. CONSTANTA - In een dorpje bij de Roemeense havenstad Constanta is een zesjarig meisje door honden verscheurd. Het kind werd zater dagmiddag door haar ouders als vermist opgegeven. Na een zoek tocht vond de politie haar 's avonds laat niet ver van de ouder lijke woning. Zwerfhonden zijn een probleem in Roemenië. Er wordt gewaarschuwd voor rond zwervende hondsdolle honden. SHIRAZ - Zeker elf mensen zijn za terdag omgekomen door een explo sie in een moskee in de Iraanse stad Shiraz. Ongeveer 190 mensen raakten gewond. De politiechef van de provincie Fars zei gisteren dat bij de herdenking kortgeleden van de Iraans-Iraakse oorlog explo sieven waren gebruikt. Een deel daarvan bleef in de moskee achter en is mogelijk zaterdag ontploft, al dus de politiechef LONDEN - De Britse premier Gor don Brown wil in het kader van een speciale dag voor de strijd krachten militairen laten parade ren in voetbalstadions. Met de Ar med Forces Day wil de premier de bevolking de kans geven om hun steun en respect voor de militai ren te tonen. Brown was onder de indruk van een parade van terug gekeerde militairen uit Afghanis tan in het stadion van Aston Villa. All inclusive genieten in Oberösterreich! KRAS selecteerde voor u een spetterende aanbieding naar Gasthof Danzer in Aspach gelegen in het noorden van Oostenrijk. Want een heerlijk 8-daags verblijf boekt u al vanaf slechts 299! Dit is bovendien inclusief ontbijt, middagsoep of snack, dinerbuffet met saladebuffet en drankjes (tafelwijn, bier uit vat en mineraalwater) tussen 10.00 en 22.00 uur. Daarnaast ontvangt u 1 x fietshuur en een boottocht (halve dag) met kloosterbezoek (m.u.v. aankomst op 30/8 en 6/9). Aarzel niet langer en boek snel, want u weet VOL=VOL! U verblijft in het kuurplaatsje Aspach, gelegen in het Innviertel in Oberösterreich. Dit plaatsje staat bekend om haar indrukwekkende natuur en biedt talloze mogelijkheden voor heerlijke wandel- en fietstochten. De geboortestad van Mozart, Salzburg, ligt op ca. 56 km en is zeker een bezoek waard. Breng hier een bezoek aan de Hohensalsburg vesting en Schloss Heilbrunn. Een bezoek aan het Mozartmuseum mag tijdens uw bezoek aan deze stad niet ontbreken. In kuurstad Bad Ischl, de stad van Sissi, kunt u de sfeer proeven uit de keizertijd! Dit gastvrije 3-sterren hotel ligt in het centrum van Aspach. Het gasthof beschikt o.a. over een lift, restaurant, stoombad, gratis parkeergelegen heid en een kegelbaan (deel tegen betaling). INCLUSIEF: verblijf in Gasthof Danzer met ontbijt, middagsoep of snack, dinerbuffet met saladebuffet, drankjes tussen 10.00 en 22.00 uur, 1 x fietshuur en een boottocht over Donau Obermühl-Passau-Obermühl (halve dag) met kloosterbezoek (m.u.v. aankomst op 30/8 en 6/9) waarom zou je verder zoeken Aankomstdata: zaterdag 31/5 t/m 13/9 8 dagen 15 dagen Mei-juni v.a. €315 v.a. €625 Juli Augustus v.a. 339 v.a. 649 September v.a. 299 v.a. 599 Prijzen zijn per persoon, gebaseerd op een bezetting van 2 personen. Reserverings- kosten 15 per boeking (verplicht). Voor uitgebreide reisbeschrijving/reservering, zie www.kras.nl/17706

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 7