Sport nacompetitie Kampioenschap De Boskreek blijft in zicht na overwinning op Game'78 Weer verrast lopers tijdens Scheldeloop Tiende Sasse zege op rij, vrouwen van Morres/Hulst verliezen. 't Bierwinkeltje dwingt kampioen gelijkspel af Mannen De Schelde kunnen niet stunten Drive doet goede zaken in Hellevoetsluis met 4-2-overwinning. Vrouwen Scheldesport winnen in slecht duel Knappe zege van vrouwen De Schelde Pijnlijke nederlaag voor mannen Scheldesport 2 Handhaving De Klerk en 't Hooft in eredivisie De Kraker net niet op podium NK driebanden Yves van Hoeck pakt zege, Petra Rasenberg op herhaling. ZPZC Maandag 14 april 2008 29 door Peter van Kouteren hulst/sas van cent - De volley- balsters van Savok boekten ten kos te van het op de vierde plaats ge klasseerde Udenhout hun tiende overwinning op rij (3-2) en zijn verzekerd van de derde plaats in de promotieklasse. Morres/Hulst leed in eigen huis een kansloze 4-0 nederlaag tegen De Burgst en eindigt in de regiodivisie eveneens als derde. De formatie van Guido de Beule legde het af tegen een ploeg, die in alle opzichten beter was. Vooral in aanvallend opzicht had De Burgst meer in de mars. Bovendien ble ven de Zeeuws-Vlamingen pas send onder de maat. „Daardoor werd ons spelletje voorspelbaar", zei de trainer. Volgens De Beule had zijn team zichzelf druk opge- 1 legd. „Ik zag het vooraf al, toen we aan de koffie zaten. Allemaal strak ke kopjes." Dat leidde tot een ge brek aan lef, waar de tegenstander wel raad mee wist. Slechts in de tweede set had de Zeeuwse num mer drie uitzicht op winst. Na ver- t lies in de eerste set (18-25) nam de thuisploeg goed spelend het initia tief Het leverde een 18-10 voor sprong op. Met winst in het ver- t schiet stokte het ritme echter. De Burgst liep in één ruk naar een 22-19 voorsprong, zag de ploeg uit Hulst nog langszij komen (22-22), maar profiteerde in de slotfase van drie persoonlijke fouten: 22-25. Guido de Beule: „Tot het vijftien de punt zijn persoonlijke fouten niet erg. Maar vanaf het twintigste punt word je erop afgerekend." Na een tweede setverlies deed de wis selvallig spelende thuisploeg soms goed mee. Veel lange rally's lever den De Burgst echter een punt en uiteindelijk twee nieuwe setzege- op: 21-25,16-25. De volleybalsters van Savok ma ken kans op het spelen van promotie/degradatiewedstrijden als de reserves van De Burght hier van afzien. In Sas van Gent werd direct na de zwaar bevochten overwinning op Udenhout reikhalzend naar het competitieslot uitgekeken. Savok hoopt stiekem dat de reserves van De Burgst, die verzekerd zijn van de tweede plaats, geen gebruik ma ken van hun recht op het spelen van nacompetitie. „Ik zou het wel zien zitten om promotie/degradatiewedstrijden te spelen voor een plaats in de re giodivisie", zei Nienke Sterenborg na de 3-2 (23-25, 25-21, 22-25, 25-20, 15-5) zege „Het bestuur heeft ook zoiets van: doe dat maar." Melanie Dey: „Maar nu spelen we met ple zier. Vorig jaar in de regiodivisie was een aantal mensen niet zo vro lijk na weer een nederlaag." Trainer Freddy Chaves genoot met recht van de winst. Hij had zijn ploeg tot twee keer toe zien terug komen van een achterstand. „Ik heb een geweldige groep van tien. Ze kunnen begrijpen dat ze op de bank moeten en steunen elkaar." Savok verloor de eerste en derde set (na een 22-20 voorsprong) en werd dus twee keer tot de achter volging gedwongen. Dat ging de Sasse formatie goed af. Udenhout hanteerde een lastige opslag, maar trof een goed passende en veer krachtige thuisploeg, die in een ge weldige ambiance de tegenstander in de vijfde set tot figurant degra deerde. Derde plaatsen zijn zeker De competitie zit er nog niet op, maar zowel Morres/Hulst als Savok kan de derde plaats niet meer ontgaan. In de promotieklasse zijn de vrouwen van Savok in 2008 nog ongeslagen. Op 22 de cember 2007 werd in Uden hout voor het laatst verloren. Eén klasse hoger incasseerden de vrouwen van Morres/Hulst in de regiodivisie voor de der de keer in eigen huis een 4-0-nederlaag. De Burgst, de Bredase nummer twee van de ranglijst, moest winnen om deze positie niet te verspelen. sprundel - Het driebandenteam van 't Bierwinkeltje kwam in Sprundel een verrassend gelijkspel overeen met de kampioen Aarts- bouw 3. Cees Wissel kwam een punt te kort Belg Eric de Busser. Fons Baart bleek niet opgewassen tegen Anton Frijters. Joke Breur boekte een mooie winstpartij (moyenne 0,676) op Bonny Gijzen. Joni San- derse versloeg nipt Ben Aarts. goes - De waterpolomannen van De Schelde uit Terneuzen gingen zaterdag kansloos met 10-2 onder uit tegen Vlaardingen 2. Aspirant Ton van Duin zorgde nog wel voor de 1-0. Leon de Wagter maak te de 3-2. De Zeeuws-Vlaamse derby tussen de Bruinvis en Scheldesport 2 werd met 5-4 gewonnen door de ploeg uit Sas van Gent. door Sven Bakker cunce - De Boskreek heeft door een zege op Game'78 uitzicht ge houden op het kampioenschap. De tennissers uit Breskens won nen gisteren in de derde klasse lan delijk met 4-2 van de Clingenaren. De clash tussen de twee Zeeuws-Vlaamse teams betekende ook een strijd tussen twee kam pioenskandidaten. „Maar voor ons is de titel nu eigenlijk niet meer haalbaar", gaf Tom Huis van Ga me'78 toe. De Boskreek zal met Halsteren, het derde sterke team uit de poule, gaan strijden om het kampioen schap. Voor Breskens wonnen Mart Flikweert en Tim van Veldho ven hun partij van respectievelijk terneuzen - De vrouwen van Scheldesport deden in het Zeeuw se basketbalduel tegen Marathon 2 hun plicht door met 32-14 te win nen. De ploeg speelde tegen de zwakke tegenstander uit Vlissin- gen ver onder haar niveau. Gelet op de 14-13-score in het voor deel van Scheldesport was met na me de eerste helft dramatisch slecht. Mariëtte Martina was top- scoorster met tien punten. goes - De waterpolovrouwen van De Schelde boekten een knappe 4-3-zege op Warres 3. De wed strijd was uitermate spannend. In de vierde periode kwam De Schel de met 2-3 voor, maar Warres maakte snel gelijk. De winnende treffer viel in de laatste minuut. Scores De Schelde: Maranda van Ijk, In ge Tanghe, Rowena Witkamp en Jessica Koster allen 1 maal. Alexander Bauwens en Ronald van Remortel. Van Veldhoven stond in de derde set met 0-5 ach ter tegen Van Remortel en kreeg op 2-5 twee wedstrijdpunten te gen, maar overleefde alsnog de par tij. Tom Huis en Dominique de Maagt wonnen namens Game'78 van Guido Tolhoek (6-4 4-6 6-4) en Jeroen Verstraeten (6-3 6-4). De spannende aangelegenheid van het dubbelspel met twee drieset ters bracht de beslissing. De kop pels Niek de Koster/Tom Huis en Mart Flikweert/Guido Tolhoek wonnen van Jeroen Verstraeten/- Menno Leeuwenburg en Ronald van Remortel/Alexander Bau wens. Drive en De Boskreek lijken be langrijke titelkandidaten in de landelijke tenniscompetities. Dri ve wint van United Service, De Boskreek verslaat Game'78 terneuzen - De basketballers van Scheldesport 2 leden zaterdag bij Vlijmscherp 3 een pijnlijke 88-69 -nederlaag. Daardoor verkeert de ploeg van coach Maureen Vaal in de eerste klasse van het rayon zuid in degradatiegevaar. In de beginfase keek Scheldesport al tegen een 29-17 achterstand aan. Bij rust was het 44-31. Dicky Wul- lems was bij Scheldesport uitste kend op dreef met 25 punten. goes - De tafeltennisters Simone de Klerk uit Kloosterzande en Kimberly 't Hooft uit Middelburg hebben zich met hun ploeg FVT uit Rotterdam definitief veiligge- speeld in de eredivisie. Dat gebeur de na een 5-2-zege op Hilversum. De Klerk won haar beide enkelspe len, 't Hooft verloor twee keer. De Zeeuwsen wonnen samen de dub- belpartij. Een klasse hoger lijkt het tennis- team van Drive serieus mee te gaan doen om de titel in de twee de klasse. Op de eerste speeldag werd met 6-0 gewonnen van Phil- ten en gisteren voegden de spelers uit Sas van Gent daar thuis een 4-2-zege op United Service uit Hel levoetsluis aan toe. Na de enkelspelen hielden Drive en United Service elkaar in even wicht. Brian Dijkstra en Duncan Blackman zorgden voor de Zeeuws-Vlaamse punten door bei den in twee sets te winnen. Jeroen Alliët en Dylan Blackman verlo ren. Blackman moest in het begin van de derde set zelfs afhaken met hoog oplopende koorts. In het dubbelspel maakte Drive het ver schil. Dijkstra en Kim Langeraert wonnen eenvoudig, Alliët en Dylan Blackman hadden moeite met hun opponenten: 1-6 7-6 en 6-2. door Joop van den Oudenhoven WELBERG - Jean-Paul de Kraker van SBC is vierde geworden op het Nederlands kampioenschap driebanden extra klasse. De Hoe- kenaar speelde een prima toer nooi, maar werd op basis van zijn moyenne van het podium gesto ten. Met name De Krakers wedstrijd te gen John Schollink uit Almelo zorgde voor mineur. Tegen de Tuk ker stond het bij de pauze 24-25 en was er geen vuiltje aan de lucht. Na de thee trok er echter een donderwolk over de tafel. Schollink maakte de resterende 25 punten in drie beurten uit mid dels series van zeven, vijftien en dri. Dat koste de Zeeuws-Vlaming de kop. De Kraker verzamelde negen pun ten en behaalde een moyenne van 1,209. De titel werd gewonnen door Jildo Keur uit Leeuwarden. door Wim de Vos terneuzen - De zon verdween, de wind viel weg, het begon te rege nen en de temperatuur liep be hoorlijk terug. De deelnemers aan de vijfentwintig kilometer lange Scheldeloop, langs de Westerschel- dedijk tussen Terneuzen en het ge maal Campen, werden compleet verrast door die wisselende weers omstandigheden. De Belg Yves van Hoeck bleef daarin het beste overeind. „Vooral de laatste tien kilometer was het erg zwaar toen het begon te regenen en het plotseling veel kouder werd. Het werd daardoor ■én van de zwaarste wedstrijden Ke ik ooit gelopen heb", zei de Bb-jarige winnaar, afkomstig uit het Belgische Moerbeke-Waas. De nummer twee uit de wedstrijd, Pa trick Hembrecht uit Sint-Gil- les-Waas, was zeer duidelijk in zijn commentaar. „Het leek wel of de temperatuur van het ene op het andere moment een graad of tien naar beneden ging. Het was verschrikkelijk", vertelde hij. De meeste deelnemers waren in een voorjaarszonnetje gestart in een shirt zonder mouwen en dat brak hen nadrukkelijk op. De zwa re omstandigheden zorgden er ook voor dat er geen toptijden wer den gelopen. De winnende tijd van Van Hoeck was 1.37.22, die daarmee niet tevreden was. Hij liet zich in Zeeuws-Vlaanderen de laatste jaren alleen zien bij de Zwinstedenloop waar hij vorige maand als 42e eindigde in een tijd van 1.23.31 en daar eigenlijk nooit echt potten wist te breken. De beste Nederlandse deelnemer De latere winnaar Yves van Hoeck met van de Scheldeloop in Zeedorp. in Terneuzen was Sepp Vermeu- len. De Koewachtenaar eindigde j als zesde. Vermeulen: „Aan de ft- nish voelde ik mijn lichaam niet meer. Dit was echt een loodzware I wedstrijd." 1 Bij de vrouwen was er wel een 1 Zeeuws-Vlaams succes. De Terneu- i zijn begeleider net na het keerpunt foto Camile Schelstraete zense Petra Rasenberg kwam overi gens op herhaling. Vorig jaar won zij ook reeds deze Scheldeloop. Ra senberg nam meteen de leiding en bouwde die steeds verder uit. Mo nique Allefs uit Hulst eindigde op de tweede plaats op een kleine zes minuten achterstand.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 71