Sport in de zorgen RIA W. en Axel doen goede zaken in strijd om ticket voor nacompetitie Titelkansen Sluiskil nemen toe Oostburg slaat toe in blessuretijd Hulstenaren verliezen schlemielig (2-3) van titelkandidaat. Kampioen Aardenburg gunt Koewacht geen stunt en wint met 3-0. Ferdi Kabal is vier keer trefzeker in duel met Graauw. IJzendijke laat zege in topper in de vijfde klasse glippen. PZC Maandag 14 april 2008 I 27 door Peter van Kouteren HULST - Voor HW'24 is de gifbe ker nog niet leeg. De formatie van Michel Leonhart ging gisteren op eigen veld schlemielig onderuit te gen titelkandidaat Dongen (2-3), zag naaste belager Madese Boys profiteren van deze vierde neder laag op rij en deelt met de ploeg uit Made met nog twee wedstrij den te spelen de tiende plaats. Met Oosterhout, Halsteren en Ma dese Boys als belangrijkste concur renten hangt voor de ploeg uit Hulst het tweedeklasserschap in middels aan een dun draadje. „Het wordt kiele kiele,", besefte Jari Vyaene, die met een polsbreuk aan de kant bleef „We kunnen er in blijven. Hét sleutelwoord in de ze klasse is effectiviteit." De spits, die al heel lang droog staat, rekent dat ook zichzelf aan. Vyaene was lijdzaam toeschouwer, toen de sterk ingevallen Tim Me- chelinck op rechts iedereen zijn hielen liet zien, schuin voor doel kwam en van dichtbij een niet te missen kans voorlangs schoot. „Normaal zit-ie", zei Vyaene. Me- chelinck, die zelf aangaf uit vorm te zijn: „Ik telde hem ook. Balen." „Dit is het verschil tussen net wel en net niet", stelde voorzitter Ger ard van de Voorde in de rust al ge laten vast. HW'24 keek toen te gen een 3-1-achterstand aan, maar was in het veld niks minder dan de belangrijkste titelkandidaat. Een inzet van Evert van den Berg werd op een paar meter van het doel door een Brabants been ge blokt. Niet veel later viel een kop bal net naast de eerste paal. Het HVV'24-Dongen HW'24-Dongen 2-3 (1-3). 12. Richard van der Lee 0-1, 15. Michal Szcza- winski 1-1, 33. Stijn Biemans 1-2, 41. Stijn Biemans 1-3, 61. Kieran O'Shea 2-3. Scheidsrechter: M.W. Nijsse (Oost-Souburg). Gele kaart: Daan Andries (Dongen). Aantal toeschouwers: 300. Bijzonderheid: het was de vierde competitienederlaag van HW'24 op rij. Er werd hiervoor verloren van Terneuzen (0-1), RKDVC (2-3) en Halsteren (1-3). stond in schril contrast tot het ren dement van de bezoekers, die in routinier Osman Erbas en goud haantje Biemans een koningskop pel hadden. De Brabanders creëer den niet eens drie uitgespeelde kansen, maar mikten wel drie keer onberispelijk raak. „We spelen een klasse beter dan de laatste weken, maar die nummer tien (Stijn Bie mans) maakt twee wereldgoals", verzuchtte technisch manager Car lo Blommaert. De diepste spits tekende voor de tweede (lob over doelman Sierse- ma) en derde Brabantse treffer. Dat laatste doelpunt viel pal voor rust, kort nadat Michal Szczawins- ki (die ook de 1-1 binnenschoot) op de paal had gemikt. Siersema was kansloos op een fantastische diagonale trap van de rand van het strafschopgebied. HW'24 zette na rust aan voor een 'We kunnen er in blijven. Hét sleutelwoord in deze klasse is effectiviteit' zwaar offensief Het leidde voor het Brabantse doel soms tot hache lijke situaties. De nijvere Kieran O'Shea tekende uit zo'n situatie voor het tweede Hulsterse doel punt. De thuisploeg zette daarna nog meer aan, drong het sinds 18 november ongeslagen Dongen ver terug, maar kwam niet meer tot scoren. „Er is met veel inzet, passie en strijd gevoetbald. Dan moet-ie een keer goed vallen", treurde trai ner Michel Leonhart. „We hebben voor rust lange tijd via de buiten kanten goed gevoetbald. Voor de goal is het allemaal net niet. Dat loopt als een rode draad door on ze wedstrijden na de winterstop." door Jos van Belzen VUSSINGEN - De verschillen blijven klein in de vierde klas A, waar naast kampioen Aardenburg en de zekere nummer twee Breskens, nog vijf ploegen in de race zijn voor de derde plaats die ook recht geeft op deelname aan de nacom petitie. Axel (3-0 in Biervliet) en RIA W. (5-1 bij Luctor'88) deden goede zaken, terwijl Hontenisse met 1-1 gelijkspeelde tegen Hulster- loo. Ook onderaan de ranglijst ko men nog vijf ploegen in aanmer king voor degradatie. Hontenisse-Hulsterloo 1-1: In een nerveus duel speelde het spel zich vooral af op het middenveld. Het was na een halfuur Jeroen Ver schuren die met een afstandsschot de score opende namens de thuisclub: 1-0. Na rust ging Hul- sterloo met meer overtuiging op zoek naar de gelijkmaker, die een kwartier voor tijd ook op het bord kwam via Dave de Booij: 1-1. In de slotfase voorkwam eerst doelman Pim de Bakker de winnende tref fer van de bezoekers, waarna even later aan de andere kant een inzet van Gertjan van den Dries nog net vóór de doellijn werd weggetrapt door een verdediger. Aardenburg-Koewacht 3-0: Voor afhad Koewacht waarschijnlijk ge hoopt op een stunt tegen de kam pioen van de vierde klas A, maar dit zat er geen moment in. Aarden burg was het eerste halfuur heer en meester en na de vroege treffer van Niek van Sprundel (1-0), zorg de Remco Dhondt met twee tref fers voor 3-0 binnen vijfentwintig minuten. Omdat deze stand tot aan de rust zo bleef, was de twee de helft in feite een formaliteit. Beide ploegen kregen weliswaar enkele kansjes, maar kwamen niet meer tot scoren. Luctor'88-RIA W. 1-5: In een ge- lijkopgaande eerste helft opende In de vierde klasse A van het zon dagvoetbal komen twee wedstrij den voor het einde liefst vijf ploe gen in aanmerking voor directe degradatie. Arjen de Mey de score namens de bezoekers: 0-1. Luctor'88 kwam nog voor rust op gelijke hoogte toen Serge de Blaey profiteerde van foutief ingrijpen van doelman Kim Gommers: 1-1. De tweede helft was nauwelijks een minuut bezig toen Gert-Jan Vael de gasten opnieuw op voorsprong bracht: 1-2. Kort hierna zorgde Daryl Ra- widjan voor 1-3 en was de wed strijd beslist. Met een fraaie lob van grote afstand tekende Hubert van den Hemel 1-4 aan, waarna Ti- mon van der Hooft de eindstand op 1-5 bepaalde. Biervliet-Axel 0-3: De beginfase was duidelijk voor de bezoekers, maar na een halfuur nam Biervliet het initiatief meer in handen. Ge scoord werd er tot de rust echter niet. De tweede helft bracht wat achteraf de 'Timo de Bruin-show' werd genoemd. Met drie treffers, waarvan met name de tweede een heel fraai doelpunt was, bepaalde de Bruin de eindstand op 0-3. Pas in de slotfase wist Tim Bogaart wat gevaar namens de thuisploeg te stichten, maar hij had pech dat zijn inzet tegen de lat eindigde. door Peter Snelders TERNEUZEN - De kansen van Sluis kil op de titel zijn gisteren een stuk groter geworden door winst op Graauw en de 1-1 tussen IJzen- dijke en Gostburg. Sluiskil leidt nu met drie punten voorsprong op Oostburg en IJzendijke, maar het speelde wel een wedstrijd meer. SDO'63 nam op eigen veld revan che voor de eerder deze week op gelopen nederlaag (3-1) bij Sluis. Het won de thuiswedstrijd tegen dezelfde tegenstander nu wel: 3-0. Corn Boys hield knap Hoofdplaat in bedwang (0-0). Terhole klopte Schoondijke, met een heel opmerkelijke winnende treffer van doelman Mario de Bot van Terhole. Hij verraste met een verre uittrap zijn collega aan de overkant. Sluiskil-Graauw 6-0 (0-0). Yannick Van- hijfte 1-0, Ferdi Kabal 2-0, Yannick Vanhijf- te 3-0, Ferdi Kabal 4-0, 5-0 en 6-0 Sluiskil speelde goed, maar de uit slag was wel geflatteerd. Waar Sluiskil tegen een relatief hoog ren dement afwerkte, liet Graauw en kele kansen onbenut. Het was echter opnieuw Ferdi Ka bal die het verschil maakte. De aan valler scoorde vier keer voor de thuisploeg. Corn Boys-Hoofdplaat 0-0. Een incompleet Corn Boys leverde een knappe prestatie. Het was nau welijks minder dan Hoofdplaat. De strijd speelde zich veelal af op het middenveld. Veel doelkansen deden zich niet voor. Terhole-Schoondijke 2-1 (0-1). Barry Haerens 0-1, Bart van der Meer 1-1, Ma rio de Bot 2-1. Doelman Mario de Bot was de ge vierde man bij de thuisploeg. In de slotfase verraste hij met een ver re uittrap zijn collega aan de over kant. De bal stuitte over de te ver voor zijn doel staande keeper heen: 2-1. In de eerste helft waren de teams aan elkaar gewaagd. Na rust was Terhole iets beter. SDO'63-Sluis 3-0 (1-0). Marco Baart 1-0, Jordy van Troost 2-0, Rob d'Hont 3-0. Groede-Philippine 2-2 (0-2). Timmy Gossens 0-1, Pascal Wedage 0-2, Bart van den Hemel 1-2, Ralf Kramer 2-2. Vogelwaarde-Volharding 3-0 (1-0). Ar no Wauters 1 -0, Artjan Lambert 2-0 en 3-0. door Jack Begijn IJZENDIJKE - Wim Fenijn, de trai ner van Oostburg, slaakte na af loop een zucht van verlichting. Zijn collega van IJzendijke, Henk Ottens, was ontdaan. De topper in de vijfde klasse eindigde op de val reep gelijk in 1-1. Lachende derde is Sluiskil, dat wel wist te winnen en nu evenveel verliespunten heeft dan Oostburg en IJzendijke, maar wel een beter doelsaldo. IJ zendijke en Oostburg moeten nog een wedstrijd inhalen. „Hier baal ik van. Dit is een decep tie", zei Ottens na afloop. „We heb ben te gehaast gevoetbald. Het po sitiespel was niet goed. Natuurlijk zat er spanning op de wedstrijd, maar als je kampioen wil worden, moet je daar mee leren omgaan." Het duel ging bijna niet door om dat de aangestelde scheidsrechter, Koknel uit Roosendaal, buiten diens schuld om niet kwam opda gen. Na overleg tussen de trainers wist begeleider Eddy Porreij Aar denburger Ronald Quataert te strikken om het duel te leiden. IJzendijke startte furieus. De thuis ploeg zat kort op de bal en de te genstander. Na een offensief van de thuisploeg, dat ongeveer een kwartier duurde en waarbij Luc van Waes bijna succesvol was met een schot van afstand, nam Oost burg het initiatief over. Quinten de Muer en Peter van de Linde kwamen gevaarlijk voor het doel van Teun Timmers, maar misten de precisie om echt gevaarlijk te zijn. Vooral Peter van de Linde was voor de thuisploeg moeilijk af te stoppen. De spits, met tot op dat moment zestien doelpunten achter zijn naam, was sterk in de lucht, altijd aanspeelbaar en bal vast in de zestien. IJzendijke werd op eigen helft te ruggedrongen en moest het heb ben van de snel uitgevoerde coun ters, die voornamelijk over de bes te man van het veld, Lodewijk van Keeken, liepen. Van Keeken miste echter zijn maatje voorin, Adri van Hanegem, die geblesseerd aan de kant achter was gebleven. Tegen de verhouding in kwam IJ zendijke op voorsprong via een strafschop. Niek Maenhout tikte vijf minuten voor de rust Bram van Keeken aan in het strafschop gebied. Thomas van Merode schoot de toegekende strafschop onberispelijk in. In de tweede helft kon de wedstrijd alle kanten op. In blessuretijd belastte Peter van de Linde van Oostburg zich met een vrije trap. De inzet was niet overweldigend, maar sorteer de wel het gewenste effect. Via de muur belandde de bal achter een prima doelman Timmers. IJzendijke-Oostburg 1-1 (1-0). 42. Tho mas van Merode 1-0 (strafschop), 90+2. Peter van de Linde 1-1. Scheidsrechter: R. Quataert (Aardenburg). Gele kaart: Niek Verbeke en Paul Taalman (IJzendijke). Aan tal toeschouwers: 300. Peter van de Linde van Oostburg (rechts) is in een kopduel verwikkeld met Ivo van de Calsijde (links) en Luc van Waes. foto Peter Nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 69