Zeeland op het nippertje oldtimers voor kerk Sluis sluit 2007 af met een kleine plus Rumoer om paviljoen in Aardenburg Telefonische hulp steeds populairder SP Terneuzen begint hulpdienst ff I tjiy Gezegende dag voor Blaauwe Hoeve 3pgeknapte kapel krijgt naam beschermheilige ran armen en zieken. Steeds meer draagvlak voor actie restauratie van kerk in Groede. Financiële problemen vooral voor de komende jaren. Ondernemers willen kantine ook voor zwembad gebruiken. PZC Maandag 14 april 2008 I 13 loor Jeanette Vergouwen 1ULST - Voor vele bewoners van ■orgcomplex De Blaauwe Hoeve n Hulst was gisteren een gezegen- le dag. De kapel Elisabeth van Ihüringen werd door middel van :en eucharistieviering met bis shop J. van den Hende als cele brant weer officieel in gebruik ge- ïomen. Zes jaar heeft de stichting Behoud de Kapel acties gehouden en geld ingezameld om de kapel te redden van afbraak. Het draagvlak in de streek voor de initatieven was groot. De map met de beschrijvin gen van de acties werd door voor zitter G. Lernout van de stichting na de eredienst gegeven aan direc teur L. Janse van zorgstichting Cu- ramus, die het cadeau meteen doorgaf aan pastor C. van Geloof. Er was grote belangstelling voor de officiële ingebruikname van de op geknapte kapel. Meer dan 200 mensen woonden de dienst bij. Bisschop Van den Hende droeg de mis op en zegende de icoon van Elisabeth van Thüringen in. De keuze voor deze heilige als naam voor de kapel is symbolisch. Deze vrouw leefde in de 13-e eeuw en staat bekend vanwege haar solidari teit en zorgzaamheid. Zij zorgde voor armen en zieken. Het Blaauwe Hoeve koor en het koor Cantallegria zongen tijdens de dienst verschillende liederen, af gewisseld met enkele orgelwerken, vertolkt door M. Mangnus. iLUlSKlL - Een 41-jarige man uit de 'emeente Terneuzen is zondagoch- :end rond half zes aangehouden, dij was kort daarvoor aan de Lei- iinglaan in Sluiskil tegen een ge- barkeerde auto aangereden en loorgereden. De 23-jarige eigena- 'esse van de wagen wilde net haar L-jarige kind uit de auto halen. Ze tag de man slingerend aan komen ■ijden en duwde haar kind terug. Zelf stond ze tussen het portier en ie auto toen de man haar voertuig •aakte. Ze raakte niet gewond. De nan bleek viermaal de toegestane loeveelheid te hebben gedronken. door Frank van Cooten croede - Steeds meer organisaties en particulieren steunen het plei dooi van inwoners van Groede voor de broodnodige restauratie van de Hervormde kerk op de Markt. Om de bezorgdheid te ui ten, wordt de toren op vrijdag 2 mei ingepakt in witte lakens. Sinds de herst worden vanwege de VS, Vlietstraat 15, Terneuzen Tel. 0115-614082 Bij ziekenhuis "De Honte" door Frank van Cooten SLUIS - Ondanks de financiële pro blemen sluit de gemeente Sluis het boekjaar 2007 af met een klei ne plus. „De beheersing van de kosten is een stuk verbeterd", con cludeert fractievoorzitter Robert Evers van de PvdA. De prognoses voor de komende ja ren zien er echter een stuk minder rooskleurig uit. Zonder ingrijpen stevent Sluis af op een artikel 12 status. De gemeente komt dan on der financieel toezicht te staan van door Frank van Cooten AARDENBURC - Ondernemers Jan de Ridder en Jan Eefting uit Aar denburg willen dat het sportpavil- joen tussen de voetbalvelden en het zwembad in de zomermaan den voor het zwembad wordt ge bruikt. Het dagelijks gemeentebestuur stelt de raad voor dit paviljoen te privatiseren. De Aardenburgse Voetbalclub AVC koopt het voor een euro en zorgt voor het onder houd. In het verleden zijn al ande re kantines van voetbalverenigin gen in de gemeente geprivatiseerd. De voetbalclub wil echter geduren de de zomermaanden geen vrijwil liger in de kantine zetten voor de verkoop van slechts een paar zak jes snoep. De Ridder en Eefting vinden dat wethouder Maria le Roy de voet balclub in de af te sluiten overeen komst daartoe moet verplichten. Le Roy piekert daar niet over. „Als de voetbalclub en het zwembad er onderling uitkomen is dat prima. Ik kan de voetbalclub ook nergens |T1 Voetbalclub AVC wordt waar- schijnlijk de eigenaar van het sportpaviljoen. Ondernemers zijn kwaad omdat het zwembad dan geen horeca heeft. toe verplichten, omdat het pavil joen na de privatisering van de club is." Le Roy vindt dat de badgasten pri ma uit de voeten kunnen met een snoep- en frisdrankautomaat. Ook het terras komt beschikbaar voor het zwembad. De Ridder en Eefting vinden al leen automaten volstrekt onvol doende. Door Aardenburgse on dernemers is vorig jaar een ton geïnvesteerd in het zwembad. „Wij vragen van de gemeente geen geld. Alleen medewerking om het paviljoen in de zomer maanden voor het zwembad te ge bruiken." Chris van de Vijver (WD) heeft inmiddels schriftelijke vragen ge steld. Zij wil onder meer weten of het college vooraf heeft overlegd met de ondernemers over de over dracht van het paviljoen aan de voetbalclub. Robert Evers (PvdA) piekert er niet over het collegevoorstel weg te stemmen. „De gouden tijden van duizenden bezoekers per jaar aan het zwembad zijn voorbij. Je moet realistisch zijn. Ik kan me goed voorstellen dat de voetbal club het paviljoen in de zomer niet wil runnen voor een paar zak jes snoep pier dag. Een snoep- of wellicht ook een koffieautomaat is daarom voldoende. Ook zijn ge sprekken met een ijscoboer gaan de. Ik zie dus ook niet in wat het probleem is." bouwvallige staat geen diensten meer gehouden. Dat het draagvlak steeds groter wordt, blijkt uit het besluit van de organisatie van de Groese Papvre- tersrit voor oldtimers, om het fi nancieel overschot van dit evene ment te doneren aan de Stichting restauratiefonds van de Hervorm de kerk. De tweede editie van de ze oldtimerrit is in het weekend van 7 en 8 juni. Er is ruimte voor 25 auto's. Voor de rondrit op zon dag mogen 75 oldtimers meedoen. Inschrijven staat open tot 18 mei. het Rijk. Om dit te voorkomen, ontkomt de gemeente derhalve niet aan forse bezuinigingen. Evers vindt het te kort door de bocht de ze problemen volledig toe te schrij ven aan de grote projecten. „Over de hele linie is gewoon te veel geld uitgegeven. Vooral ons ambtena renapparaat is duur." Daarnaast wordt de gemeente vol gens Evers geconfronteerd met for se claims uit de stad Sluis. „Restau ratie van het belfort, de oostpoort en de kademuren kosten veel geld." Evers heeft niet zo veel moeite met lastenverzwaringen voor de in woners. „Zolang ze maar binnen de perken blijven." door Luc Oggei GOES - Steeds meer Zeeuwen ma ken gebruik van de telefonische hulpdienst. Belden er in 2004 9800 mensen, vorig jaar waren dat er ruim 12.500. Dat blijkt uit cijfers van Sensoor, zoals SOS Telefoni sche Hulpdienst sinds zaterdag heet. De naam van de hulpdienst is ver anderd, omdat de oude niet langer volstond. Want hoewel bellen de populairste contactvorm blijft, wordt ook steeds meer gebruik ge maakt van chat en e-mail. Onderwerpen die het meest aan de orde komen zijn eenzaamheid, psychosociale problemen en rela tieproblemen. Met de chat wordt een aanzienlijk jonger publiek bereikt, de helft is jonger dan derig jaar. Opvallend is dat eenzaamheid bij deze groep in slechts vijf procent van de gevallen het onderwerp van gesprek is. Psychosociale pro blemen (35 procent) en relatiepro blemen (21 procent) scoren bedui dend hoger. De telefonische hulpdiensten wor den gerund door vrijwilligers. Ze krijgen subsidie van de gemeente of de provincie. Sensoor Zeeland is zeven dagen per week, 24 uur per dag te berei ken via 0x18-6x5553. www.sensoor.nl /zeeland door Frank van Cooten TERNEUZEN - De afdeling Terneu zen van de Socialistische Partij start deze maand een hulpdienst. Deze dienst is opgezet om ieder een te helpen met problemen met onder andere uitkeringsinstanties, belastingdienst, de huisbaas, de ge meente en de werkgever. Zowel leden als niet-leden worden te woord gestaan. Het gaat met na me om zaken waar mensen zelf niet uitkomen, maar waar geen ju rist voor nodig is. Als de hulpdienst niet kan helpen, worden de mensen doorverwezen naar de juiste gemeentelijke afde ling of instantie. Deze hulpverle ning is gratis. Het telefonisch spreekuur van de SP is iedere maandagavond van 19.00 tot 20.30 uur. foto Camile Schelstraete iisschop Van de Hende zegent de nieuwe kapel van de Blaauwe Hoeve in.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 67