Zeeland Koffie en koeken tijdens open huis Gekwetste knie na aanrijding 'WaterdUïieïl IS heillOOS' Executieverkoop Belastingdienst Rommelmarkt en veiling EMM Koewacht Politie schrijft bonnen uit bij coffeeshops Wandeltochten in omgeving van Steen Openhuizenroute trekt kijkers soms net over de streep. Aaibaar Prognoses zijn volgens fractievoorzitter Nieuw West te rooskleurig. 12 Maandag 14 april 2008 PZCZ Op dinsdag 15 april 2008 om 11.00 uur vindt een openbare verkoop plaats. De verkoop komt voor rekening van R. van Strijbos, Dorpsstraat 54 te Nieuwvliet. Te koop wordt aangeboden: 1 personen auto Saab 9000, bouwjaar 1994, kente ken LN-JR-75. Diverse materialen t.b.v. het glazen- wassersbedrijf. Een stereoset, kleuren- tv, dvd-speler, computer/printer en papierversnipperaar en wat verder te koop zal worden aangeboden. De plaats van de verkoop is Dorpsstraat 54 te Nieuwvliet. Bezichtiging op 15 april 2008 van 10.30 tot 11.00 uur op bovengenoemd adres. Alleen contante betaling. Geen opgeld. De verkoop vindt plaats in opdracht van de Belastingdienst/Zuidwest, kantoor Terneuzen. Voor in lichtingen tel. 06-51968536 of 0115-681608 (tussen 09.00 en 11.00 uur). De belastingdeurwaarder belast met de executie koewacht - Muziekvereniging Eendracht Maakt Macht (EMM) in Koewacht houdt zaterdag 26 april haar jaarlijkse rommelmarkt en an tiekveiling. De opbrengst is be doeld voor het uniformen- en in strumentenfonds. -De rommelmarkt is van 09.00 tot 15.30 uur op het parkeerterrein van de sportvelden aan de Berlae- rsstraat. De antiekveiling begint om 10.30 uur. terneuzen - De politie heeft zater dagmiddag toezicht gehouden op de toegangswegen naar de coffees hops in Terneuzen. Hierbij zijn veertien bekeuringen uitgeschre ven. Zeven bestuurders kregen een bon voor het niet dragen van de autogordel. Drie bestuurders re den te hard. De politie nam verder twee keer softdrugs in beslag en schreef een bekeuring uit voor be zit van een mes. sint-jansteen - Vanaf het gemeen schapscentrum de Warande gaan donderdag 8 mei om 9.00 uur de Sint Jans wandeltochten van start. Deelnemers kunnen een tocht van -6,12, of 18 kilometer maken. door Frank van Cooten hulst - Het verkopen van je huis is vaak een ingrijpende en span nende gebeurtenis. De vertrouwde plek wordt ingeruild voor een nieuwe toekomst. De grote onzekerheid is echter of de woning redelijk snel wordt ver kocht. Dat valt ook op de Zeeuws-Vlaamse woningmarkt vaak niet mee. Woningen staan vaak langer te koop dan de verko pers zouden willen. Om wat vaart achter dit proces te zetten, maken steeds meer make laars gebruik van de 'openhuizen route'. Zo waren afgelopen zater dag van makelaar Kindt 8c Bies- broeck 31 woningen vrijblijvend te bezichtigen. Die vrijblijvendheid kan mensen over de streep trek ken om toch eens een kijkje in de woning te komen nemen. Een spe cifieke afspraak met de makelaar hoeft niet. De huizenbezitter leidt zelf de geïnteresseerde rond. Keerzijde van de medaille is wel dat de deelnemer aan deze route de hele morgen moet afwachten of er überhaupt mensen komen. Heb je net je huis aan kant, een ap peltaart gebakken, verse koffie ge zet of koeken gehaald, blijkt de deurbel akelig stil te blijven. Martin en Astrid Martens uit Hulst hebben zich goed voorbe reid. Een schaal met koeken staat uitnodigend op tafel. Hun woning aan het Godsplein nummer één is door vijf mensen bezocht. De ras echte Hulstenaars, geboren binnen de wallen, verlaten de binnenstad met name voor hun kinderen Mei ke (6) en Eline (4). Met pijn in hun hart verlaten ze hun zelf gerenoveerde woning uit 1976 omdat hun jonge kinderen nauwelijks op straat kunnen spe len. In de wijk Groote Kreek kan dat wel. De woning staat sinds september te koop. „In het begin hadden we wel wat kijkers, maar de laatste tijd is het wat stil. Deelname aan de openhuizenroute is voor veel mensen een uitgelezen kans om eens een kijkje binnen te komen 'Deelname is een uitgelezen kans om meer belangstelling te krijgen' nemen. Aan de buitenkant zie je immers niet direct hoe ruim onze woning is." De woning aan het Godsplein werd in 1998 gekocht. Toen werd de overkant nog gedomineerd door verpauperde panden en een grasveld (de kruidentuin). Inmid dels is de Dubbele Poort opge knapt en wordt dat deel van Hulst ingrijpend verbeterd met onder meer de 'Dobbele Poort'. Dit ap partementencomplex op de plek van de verpauperde panden is nu in aanbouw. Omdat veel mensen niet weten hoe dit complex eruit ziet als het klaar is, hadden Martin en Astrid hun hoop niet al te veel gevestigd op de openhuizenroute. „Veel mensen willen toch wachten tot dit klaar is. Er is nu alleen maar beton te zien." Om toch enig inzicht te verschaf fen, staat een afbeelding van het complex op de computer. ,Je kunt zien dat er goed over de uitstraling van dit complex op de wijk is nage dacht. Dit deel van Hulst wordt echt schitterend", zegt Astrid. „Nu de mensen nog daarvan zien te overtuigen." terneuzen - Een 17-jarig meisje raakte gistermiddag rond half vier gewond bij een botsing op de split sing Churchilllaan, Koninginne- laan in Terneuzen. Een 28-jarige Vorig jaar was de wereld in de ban van het ijsbeertje Knut. Begin dit jaar werd in een Duitse dierentuin weer een ijsbeerjong door de moe der verstoten. De dierentuin riep ie dereen op om een naam voor het beestje te verzinnen. Het was de hele dag te horen ge weest, maar aan het Middelburgse gezin was het nieuws geheel voor automobilist uit Axel verleende geen voorrang aan een 20-jarige automobiliste uit Terneuzen. De 17-jarige passagiere van de vrouw liep een gekneusde knie op. Tip? redactie@pzc.nl bijgegaan. De familie zat na het avondeten onderuitgezakt naar het journaal te kijken. Op een gege ven moment kondigde Philip Fre- riks aan dat de uitzending werd af gesloten met een item met een hoog aaibaarheidsgehalte... „]a, ja", zuchtte de dochter met een uitgestreken gezicht: „Marjon de Hond zeker!" door Frank van Cooten breskens - Uitvoering van het re- creatie- en natuurproject Waterdu- nen bij Breskens is een slechte en heilloze zaak. De verdere planont wikkeling moet dan ook onmiddel lijk worden gestopt. Deze boodschap geeft voorzitter Adri Rosendaal van de politieke partij Nieuw West de leden van het Sluise college en de gemeente raad mee. Hoewel Nieuw West momenteel niet is vertegenwoordigd in de raad, blijft deze partij het open baar bestuur nauwgezet volgen. Rosendaal nam als wethouder in 2006 een minderheidsstandpunt in binnen het college over Water- dunen. Zijn mening blijft onveran derd. De prognoses zijn sterk ge flatteerd, de overlast voor toeristen van het transport van twee mil joen kubieke meter zand en de toe name van muggenplagen zijn slechts enkele van zijn argumen ten om Waterdunen af te wijzen. De prognoses die de meerwaarde van dit plan moeten onderbou wen, zijn volgens Rosendaal te veel toegeschreven naar de wens van de opdrachtgevers; de Moleca- tengroep en de gemeente Sluis. „Prognoses blijken in de praktijk meestal anders uit te pakken. Denk aan de Euregiotuinen, waar destijds het hele gemeentebestuur in geloofde, en die honderddui zend bezoekers per jaar als reëel voorstelde. Of de prognoses die destijds zijn gemaakt bij de verhui zing van het landbouwmuseum van Heille naar Sint Anna ter Mui den. Op die locatie moest het mo gelijk zijn tienduizenden bezoe kers per jaar te ontvangen. U kent de werkelijkheid. Amper vijftien honderd bezoekers en een noodlij dend museum." Rosendaal vindt ook meer diep gaande studies noodzakelijk om de mogelijkheid van verzilting vast te stellen. De verwachting dat er geen verzilting zal zijn, vindt hij veel te mager. „Zoutschades kun nen per jaar in de tonnen gaan lo pen. Dit kan tot grote financiële problemen leiden." sEMÖIB- 'ALMANAK

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 66