Zeeland 'Ordinaire strijd om de macht' 1„ 'Ik heb er speciaal de banden van de rollator voor opgepompt' Vekabo zwaar teleurgesteld in Sluis Gouden speld voor organist en dirigent Johan Vernimmen 15 ZEEUWS-VLAANDEREN Voormalig bestuur van dierenbescherming spreekt van een coup. Maandag 14 april 2008 Sterrenwacht opent Jaar van de Telescoop in Middelburg Tip? redtern@pzc.nl Globetrotter Wildkat laat in Goes zijn kunsten zien door Frank van Cooten terneuzen - Het inmiddels afgetre den bestuur van de dierenbescher ming in Zeeuws-Vlaanderen voelt zich het slachtoffer van een ordi naire strijd om de macht binnen de organisatie. Omdat dit bestuur niet op voorhand akkoord ging met een drastische landelijke reor ganisatie, -het aantal afdelingen wordt aanzienlijk teruggebracht- moest alles op alles worden gezet om dit bestuur te laten aftreden. Dat verklaren ex-secretaris Marina Goossens en voormalig coördina tor van het meldpunt, Lucia Nauta. Volgens hen spelen re gio-consulent Rinus Hitzert van de landelijke dierenbescherming en aspirant bestuurslid Bram Bon newei van de Zeeuws-Vlaamse af deling onder één hoedje om het bestuur zwart te maken. Uiteinde lijk doel is volgens hen een nieuw bestuur te benoemen, zodat niets de reorganisatie van de dierenbe scherming meer in de weg staat. Zeeland krijgt dan wellicht nog maar één afdeling, vreest het voor malige bestuur. „Met in de toe komst een mooie (betaalde) baan voor het asprirant bestuurslid. Wij gingen op voorhand niet akkoord met de reorganisatie, omdat voor ons niet duidelijk was wat de ge volgen zouden zijn voor de dieren. Voor dit standpunt zijn wij ge straft. Deze coup was bedoeld om Bonnewei tot nieuwe voorzitter te benoemen, zodat de reorganisatie onverminderd door kan gaan." Volgens Goossens en Nauta begon het met een brief van de raad van toezicht, waarin het bestuur van onbehoorlijk bestuur werd beticht zonder in detail te treden. „En waarin zonder ons te horen werd overwogen ons te schorsen." Bon newei weigerde vervolgens een |"J1 In het Rivierenhuis in Terneuzen wordt vanavond een nieuw be stuur van de dierenbescherming voorgedragen. Het oude bestuur voelt zich verraden. reactie van het bestuur te onderte kenen, omdat ook volgens hem veel mis is met de afdeling. „Toen hangende het onderzoek ook nog eens onze subsidie voor de verwil derde zwerfkat (geld voor primai re dierenhulp) werd stopgezet, be sloten we af te treden." Volgens Goossens en Nauta klopt niets van de aantijgingen. Alles kan worden weerlegd." De ex-bestuursleden wijzen onder meer op het jaarverslag, waarin al le activiteiten staan. „De raad van toezicht suggereert ook dat we heb ben gefraudeerd. Daar klopt al he lemaal niets van. Sterker nog, het bestuur heeft geen euro gekregen." Bonnewei verwijst voor een reac tie door naar de landelijke dieren bescherming. „Dat er sprake zou zijn van een coup binnen de Zeeuws-Vlaamse afdeling, is wel erg kort door de bocht", reageert woordvoerder Niels Dorland. „En dat dit een voorportaal zou zijn van de weg naar één organisatie in Zeeland is onzin. De raad van toe zicht behandelt de kwestie op 24 april, maar het bestuur heeft nu al de pijp aan Maarten gegeven. Dus moet er een nieuw bestuur ko men." In het Rivierenhuis in Terneuzen is vanavond een besloten ledenver gadering, waar een nieuw bestuur wordt voorgedragen. Goossens roept alle leden op naar deze verga dering te komen. „Ze hebben recht op de waarheid." door Gino van den Broecke sas van gent - In een klein 'trein tje' vertrokken de bewoners van verzorgingshuis De Redoute zater dagmiddag voor de eerste rollator- en rolstoeltocht door Sas van Gent. In het kader van Meer Bewe ging voor Ouderen hadden de acti viteitenbegeleiders de tocht georga niseerd. „Het is toch prachtig dat ze dit soort dingen doen. Bij alles waar aan ik nog mee kan doen, ben ik van de partij. Het is bovendien ook gezond om eens door de bui tenlucht te wandelen. Ik heb er speciaal de banden van de rollator nog voor opgepompt", zei de bijna 87-jarige Marie-]osé van Hulle- van Ham. Tijdens de tocht kreeg ze begelei ding van haar zoon, schoondoch ter en dochter Tilly de Buck-van Hulle. „Het is mooi om te zien, dat ze het na de dood van mijn vader zo heeft opgepakt. Ze doet nu over al aan mee, dat hebben we haar ook gezegd. Het heeft geen zin om op je kamertje te blijven zitten." De kamers van velen waren verla ten, want tot tevredenheid van ac tiviteitenbegeleidster Ditta van der Spoel, namen meer dan tachtig be woners van De Redoute en familie leden deel aan de tocht door Sas van Gent. Bij De Vlaanderenhal werden de deelnemers opgewacht door de dweilers van de Orange Band. Elke deelnemer kreeg bij aankomst een herinnering aan deze tocht. door Frank van Cooten vogelwaarde - Organist-dirigent Johan Vernimmen kreeg zaterdag de Gouden Speld van Verdienste van de Nederlandse Sint Gregorius- vereniging. Hij kreeg de onder scheiding tijdens een drukbezoch te eucharistieviering uit handen van penningmeester Arie Sponse- lee van het kerkbestuur van de pa rochie Stoppeldijk in Vogelwaarde. De gouden speld is de hoogste on- derscheiding voor mensen met bij zondere verdiensten op het gebied van muziek, ten dienste van de li turgie. Sponselee prees Vernim men om zijn jarenlange inzet. In de kerk van de parochie Ter Dui nen in Kloosterzande was gisteren een soortgelijke liturgieviering. Jo Collet, de vice-voorzitter van dat bestuur, prees Vernimmen, die dit jaar zijn zestigjarig jubileum als or ganist-dirigent viert. door Frank van Cooten sluis - Voorzitter Maarten Deege van de Vereniging van Kampeer- boeren (Vekabo) is zwaar teleurge steld in de gemeente Sluis. „On danks gedane toezeggingen is nog niets geregeld op het gebied van de minicampings, terwijl Terneu zen en Hulst hun beleid wel op or de hebben. In Sluis is een gebrek aan bestuurlijk lef." Voorzitter Rinus van 't Westeinde van de Vekabo in Zeeland zei in maart al dat de kampeerboeren in Zeeland eenduidigheid bij de ge meenten missen. Het provinciaal omgevingsplan staat in principe uitbreiding van de minicamping tot 25 eenheden toe, maar vooral in Veere en Sluis weten de boeren nog niet waar ze aan toe zijn. In Noord-Beveland worden inmid dels alle uitbreidingsaanvragen ge honoreerd en op Schouwen-Duive- land horen de kampeerboeren voor Hemelvaartsdag of ze mogen uitbreiden. „In Sluis wordt het alle- lemaal zo moeilijk gemaakt. In 2006 zijn met ons en de Recron goede afspraken gemaakt, maar dat plan werd vervolgens door de nieuwe raad van tafel geveegd. Het college beloofde in december nog dat er overleg met ons zou komen over nieuw beleid, maar er is vrij wel niets gebeurd." Gemeentebelangen roept het colle ge inmiddels op gedane beloftes uit te voeren. De rolstoel- en rollatortocht voor bewoners van zorgcentrum De Redoute in Sas van Gent startte voor de deur. foto Camile Schelstraete

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 65