«sort De Ruiter bereikt doel Vier ereplaatsen voor Santoucha van der Meij Tennissers van Duiveland moeten het hebben van derde en vierde enkelspel Voortbestaan van mannenteam Dubbel verlies voor Forza is onzeker na degradatie hockeyteams HSD Mark Boot kan klus niet afmaken door afgelasting Veel winstpunten worden vergeven bij dressuur Renesse. Schouwse biljarter haalt vierde plaats op Nederlandse titelstrijd. Vrouwenploeg uit Nieuwerkerk incasseert nederlaag in Naaldwijk. Morgen duidelijkheid over toekomst van Bruse mannenploeg. PZC Maandag 14 april 2008 I 29 door Lucien Roelandt RENNESSE - De jury kreeg op de dressuurwedstrijd in manege Grol van de RSV Renesse gisteren een groot aantal fijne combinaties te beoordelen. Het grote aantal dat met een winstpunt op zak de piste mocht verlaten, was daarvan het bewijs. Met één overwinning en driemaal een tweede plaats was Santoucha van der Meij erg succesvol. In de strijd om de hoogste eer in de klas se Z2 wisselden Van der Meij stui vertje met Claudia Busscher. In de eerste proef stuurde Santoucha van der Meij Gasa Ravello met 219 punten naar de overwinning. De voor Schouwse Ruiters uitkomen de amazone liet clubgenote Clau dia Busscher met Twister zeven punten achter zich. In de herkan sing trok Claudia van Dijk met het geringst mogelijk verschil (217-216) aan het langste eind. In de klasse L2 bleef Madeion Da- vidse van de Gouwe Reyers uit het Walcherse Serooskerke de over macht van Schouwse Ruiters de baas. In de eerste proef stuurde Da- vidse de met veel afdruk door de piste gaande Jasmijn met 195 pun ten naar de eerste stek. Zij bleef Santoucha van van der Meij met Gasa Winsor drie punten voor. In de tweede proef staakte de teller het werk voor de Walcherse com binatie op 194 punten. Twee punt jes meer dan Santoucha van de Meij. In de klasse Li bleek Edie van Mourik een maatje de groot voor de concurrentie. Zij reed Roman- zo met respectievelijk 186 en 195 punten in beide manches naar een overtuigende zege. In de klasse Mi onderscheidde zich een sterke kopgroep, waarin de rijders weinig voor elkaar on derdeden. Anneke de Ruiter was met Winnetou het succesvolst in deze klasse. In de eerste proef ein digde de combinatie op de tweede plaats. De amazone uit Renesse stuurde Winnetou naar een totaal van 187 punten. Dat was hetzelfde aantal als Klaas BothofF met Sequi- to onder het zadel, maar op de be slissende onderdelen toonde De Ruiter zich de beste. Marjo de Jon ge eiste met Helga van Grol met 192 punten de overwinning op. In de tweede proef eiste Anneke de Ruiter de overwinning op. De sco re van 197 punten was voor de combinatie ook nog ruimschoots voldoende voor twee winstpun ten. Met 194 punten stuurde Klaas BothofF in deze proef naar een tweede plaats. Shirley Romer stuurde in de klasse M2 Utah met respectievelijk 173 en 180 punten naar het oranje erelint. Santoucha van der Meij verza- melt één overwinning en drie tweede plaatsen bij de dressuur wedstrijd in manege Grol te Ren esse. door Joop van den Oudenhoven DEVENTER - Biljarter Bert de Ruiter van biljartvereniging Onder Vrien den is op het Nederlands kam pioenschap bandstoten vierde klas se als vierde geëindigd. Winnaar werd een biljarter uit Velserbroek (SchefFer). Het buitenproportione le applaus voor Van der WerF uit Neede, die als enige van de latere kampioen won, zei iets over de sFeer in biljartcentrum De Dam. De kampioen had zich niet geliefd gemaakt bij organisatie en publiek. Bert de Ruiter, in het verleden nog wel eens gevoelig voor dergelij ke spanningen, liet zien te zijn ge groeid en liet zich niet afleiden. Een verdienste wanneer je op zo'n jonge leeftijd (achttien jaar) en zonder ervaring op een NK ver schijnt. Zijn prestaties waren wat wisselvallig. Goede partijen wer den afgewisseld met mindere, net als winst en verlies. Uiteindelijk reikte De Ruiter tot zeven punten uit zeven wedstrijden en 1.56 ge middeld. Daarmee was de soeler uit Renes se best tevreden: „Er waren een paar spelers die gewoon verder wa ren dan ik. Dat hoort ook bij de leerschool die ik doormaak. Ik had voor mezelf gehoopt op een po diumplaats, maar erop gerekend halverwege te eindigen en boven de 1.50 te spelen. In die zin heb ik mijn doel bereikt en is mijn NK ge slaagd. Waar ik minstens zo blij mee ben, is dat ik een baan heb ge vonden." Waar De Ruiter ook nog wel trots op was, was het gelijke spel in de zesde ronde. Heijkamp maakte de partij uit en De Ruiter had nog de nabeurt maar moest daarin nog elf caramboles maken terwijl zijn hoogste serie tot dan toe negen be droeg. Een nederlaag had zelfs het zicht op de vierde plaats doen ver troebelen, maar juist op dat mo ment haalde De Ruiter het beste in zichzelf naar boven en maakte alsnog gelijk. Met een overwin ning in de laatste ronde werd de felbegeerde vierde plaats toch zijn deel. Bert de Ruiter door Sven Bakker NIEUWERKERK - Na twee speelda gen heeft het mannentennisteam van Duiveland nog geen overwin ning binnengehaald. Gisteren ver loren de Nieuwerkerkers in de lan delijke competitie thuis met 2-4 van Kapelle. Door het verlies is er nog geen man over boord voor Duiveland, maar desondanks moet het team waken voor degradatie uit de vier de klasse. „Als je puur alleen naar de speelsterktes kijkt, zijn wij op papier het minste team", verduide lijkte aanvoerder Hans-Jan Goede- gebure na afloop van de confronta tie met Kapelle. „Het probleem is dat Mark Passchier onze beste spe ler is uit het team, maar vanwege zijn speelsterkte altijd de eerste en kelspelpartij moet spelen en het dus moet opnemen tegen de beste speler van het andere team. In het derde en vierde enkelspel hebben wij dus meer kansen om de pun ten binnen te halen." En zo geschiedde ook tegen Kapel le. René van Dijke haalde een punt binnen en het dubbelspel van Rogier Korenhof en Hans-Jan Goedegebure ging gewonnen. De vrouwen van Duiveland gin gen in de eerste klasse van de lan delijke competitie onderuit. In Naaldwijk verloren zij met 5-1. Al leen Angela Kouwenberg won in drie sets haar enkelpartij. Linda Verbraak, Monique Deurloo en Brenda de Bruine kwamen niet tot winst. Deurloo/Verbraak en Kouwenberg/De Bruine verloren bovendien hun dubbelspelwed strijd. „Wij hadden van tevoren al op internet gekeken naar de speel sterktes en dat zag er behoorlijk sterk uit", zei Linda Verbraak na af loop. „En bovendien is een 4-speel- ster hier in Zuid-Holland ook ze ker een klasse beter dan een 4-speelster bij ons in Zeeland." Omdat Duiveland de ontmoeting op de eerste speeldag met 3-3 had gelijkgespeeld, wacht het team nog altijd op de eerste overwinning. Santoucha van der Meij was gisteren de succesvolste amazone in Renesse. foto Marijke Folkertsma RILLAND - De clubwedstrijd van de motorclub Rilland werd zaterdag voortijdig beëindigd. In de 85a: kwam Jim Groen uit Roosendaal ongelukkig ten val. De jeugdige crosser werd per ambulance over gebracht naar het ziekenhuis de Lievensberg in Bergen op Zoom. Na onderzoek bleek het om een zware hersenschudding te gaan. Na dit ongeluk werden de resteren de manches niet meer verreden. Daarvoor was Mark Boot uit Burgh-Haamstede in de klasse MX 2 al de sterkste op een KTM. Bij de veteranen was Erik van der Wek ken uit Zierikzee op zijn Honda in beide manches de sterkste. door Peter van Kouteren GOES - Het is nog lang niet zeker of de volleyballers van Forza vol gend seizoen in de eerste klasse een representatief team op de been kunnen brengen. Volgens trainer Toni van Breda stopt of ver trekt een aantal spelers. De degra dant in de promotieklasse A steekt morgen de koppen bij elkaar. Dat het rommelt binnen het vlag genschip van de füsieclub is een ge volg van een teleurstellend verlo pen seizoen. Tegen Voko werd za terdag voor de twintigste keer ver loren. Met 3-1 (25-20, 23-25, 25-20, 25-19), op een manier zoals zo vaak dit seizoen. „We hebben aar dig partij gegeven, maar waren weer te wisselvallig. We zijn afgere kend op persoonlijke fouten en kwamen weer net tekort." Forza won in 21 wedstrijden slechts één keer (met 3-2 van DVO) en plukt daar volgens de oe- fenmeester de wrange vruchten van. „De teleurstelling is groot. Sommigen zijn aan het rondkijken bij andere verenigingen. Dinsdag hebben we een bespreking. Ik heb een Kwiek-hart en zal er uit me zelf niet mee stoppen. Als ze me nodig hebben, dan zal ik er zijn. Als ze een ander willen, doe ik een stapje terug. Maar we willen als vereniging ook weten of we vol gend seizoen een team op de been kunnen brengen, dat in de eerste klasse meekan." De vrouwen van Morres/Hulst (4-0-verlies tegen De Burgst) en Savok (3-2-winst op Udenhout) zijn verzekerd van de derde plaats in hun klasse. De mannen van My- tilus hebben nog twee punten no dig voor lijfsbehoud. 1^ Het is onzeker of volleybalvereni- ging Forza volgend seizoen een mannenteam in de eerste klasse brengt. Dat is mede het gevolg van de degradatie. door Peter Snelders ZIERIKZEE - Zowel het vrouwen als het mannenteam van hockey- vereniging HSD leed gistermiddag een nederlaag. Het vrouwenteam verloor met 4-2 van koploper Oudenbosch. De mannen, die niet compleet waren, gingen met 2-0 onderuit bij Pelikaan 3. Mannen. Pelikaan 3-HSD 2-0: HSD miste de vaste doelman en ook enkele aanvallers waren er niet bij. Mede daardoor kon de Schouwse ploeg nauwelijks voor gevaar zorgen in dit matige duel. HSD probeerde het wel, maar kwam collectief tekort. Daarnaast leed het regelmatig balverlies. Daar van profiteerde de thuisploeg door naar 2-0 te counteren. Vrouwen. Oudenbosch-HSD 4-2: Oudenbosch voert afgetekend de klassering aan in deze klasse. In de thuiswedstrijd had HSD nog van deze ploeg gewonnen. Nu moest het ervaren dat Oudenbosch tech nisch meer inhoud had. Toch nam HSD brutaal de leiding via Jacque line Smits. Nog voor de pauze boog de thuisploeg de achterstand om in een voorsprong van 2-1. HSD zat in het begin van de twee de helft goed in de wedstrijd. Zelfs nadat de thuisploeg 3-1 maakte, bleef het veel tegenstand bieden. Dat resulteerde in de 3-2 van Mi- renne Koks. Pas toen Oudenbosch 4-2 maakte, was de strijd beslist.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 63