Sport Kampioenschap zorgt voor oudejaarsparty bij DFS Mevo verdwijnt uit het linkerrijtje Zonnemaire is dicht bij remise tegen Odio Vierdeklasser wordt nog even aan schrikken gebracht door Cadzand. Erehaag voor Vlissingen na kampioenschap 26 I Maandag 14 april 2008 PZC door Ko de Ridder BURCH-HAAMSTEDE - Zo moeten kampioenswedstrijden zijn: meer spanning dan kwaliteit. DFS leid de zaterdag bij rust met 2-0, moest in het tweede gedeelte bij 2-2 extra waakzaam zijn, maar met een 4-2-zege op Cadzand werd de titel binnengehaald. In de laatste tien minuten had DFS de wedstrijd verzegeld. Daar na begon een soort oudejaarsparty met zoenen, knallen en champag ne. Terwijl het feest zich in volle geaardheid ontspon, was DFS be stuurlijk al doende met de voorne mens voor de nieuwe voetbaljaar gang. Voorzitter Theo Grefkens en secretaris Kees de Feiter lichtten al een klein stukje van de sluier op. De huidige groep spelers blijft in tact en of er nog spelers bijkomen kan afhangen van de eventueel te vormen topklasse. De lat gaat hoger liggen dan nu, want het eerder opgestelde beleids plan gaat uit van een hoog spelend eerste elftal. De club zal zich ver der inspannen tot het verder uit groeien tot een multi-functionele sportclub met diverse takken van sport, in nauwe samenwerking met het onderwijs. Iedereen in Burgh-Haamstede moet zich bij DFS kunnen vinden binnen haar eigen vrije tijdsbesteding. De voet- baltak beleefde zaterdag zijn finest moment. Huib Nortier opende de score, Jarno Vermeulen maakte 2-0 uit een afgeslagen bal uit een hoekschop. Cadzand kwam in de eerste helft nagenoeg niet op de helft van DFS. Direct na de rust trapte Angelo Martlé echter de 2-1 binnen. Diezelfde Martlé miste ver volgens een honderd-procentkans, maar de verrassing kwam toch toen Peter Nieskens met een droge knal Cadzand langszij bracht. Tot opluchting van alles en ieder een bij DFS werd een voorzet van aanvoerder Huib Nortier door Len- nart Padmos gepromoveerd tot 3-2. Vanaf dat moment zat de wed strijd op slot. Zeker toen opnieuw Nortier Jeroen Grefkens in staat stelde de 4-2 voor zijn rekening te nemen. Nortier, met zijn gezicht ingesmeerd met taart,: „Dit is fan tastisch. Nu gaan we alleen maar genieten." De kampioensschaal werd uitge reikt, de boerenkar bezet en na eerst een ereronde op het sport park volgde de kampioensrit door het dorp. DFS-Cadzand 4-2 (2-0). 13. Huib Nortier 1 -0, 30. Jarno Vermeulen 2-0, 49. Angelo Martlé 2-1, 60. Peter Nieskens 2-2, 77. Lennart Padmos 3-2, 83. Jeroen Grefkens 4-2. Scheidsrechter: H. Hofman (Deil). Ro de kaart (2x geel): 77. Ronald van Hyfte (Cadzand). Gele kaart: Angelo Martlé (Cadzand). Aantal toeschouwers: 160. Derde titel voor DFS DFS viert het derde kampioen schap in het zaterdagvoetbal. De eerste keer was in 1985 (eerste klasse afdeling), de laat ste keer in 1994 (tweede klas se afdeling). Tussen 1996 en 2001 speelde DFS al eens vier seizoenen in de derde klasse. DFS heeft nog twee duels om het clubrecord van 83 doel punten te breken. De teller staat nu op 78 goals. Voor trainer Wil Wijnands is het de tweede titel. In 2002 haalde hij bij MZVC de eerste. En toen was het zeker. Jeroen Grefkens maakt 4-2 en DFS is zeker van de titel. foto Marijke Folkertsma Huib Nortier: „Nu gaan we alleen maar genieten." foto Peter Boogerd Na veertien jaar kon DFS weer 's een kampioenschap vieren. door Marco Puik ZIERIKZEE - Mevo is gezakt naar het rechterrijtje in de vierde klasse A van het zaterdagvoetbal. 's-Heer Arendskerke won in Zierikzee met 2-4 en MZVC (1-0-zege op Borsse- le) kon Mevo daardoor passeren op de ranglijst. In een doelpuntrijke wedstrijd trok 's-Heer Arendskerke de zege verdiend naar zich toe. Raymond Hoogkamer zorgde voor 1-0 waar na Egbert Blok met twee treffers de bezoekers aan de leiding bracht. Jan-Thijs Berrevoets teken de vervolgens voor 2-2, maar dank zij een treffer van Michiel Bouw man was de ruststand 2-3. Na de pauze besliste Egbert Blok het duel door 2-4 te scoren. Tien minu ten voor tijd moest Mevo-speler Jeroen Volkeri het veld met een ro de kaart verlaten vanwege het ma ken van een overtreding op een doorgebroken speler. Bevelanders-De Noormannen 2-2 (1-1). Niek Minderhoud 0-1, Ferdy van der Moe- re 1-1, Rudy Clement 2-1, Niek Minder houd 2-2. Borssele-MZVC 0-1 (0-0). Alexander Bom 0-1. SVD-Spui 1-6 (1-3). Menno de Graaf 0-1 (ed), Jelmer de Pooter 0-2, 1 -4, Andreas Meulenberg 1-2, Martin Kalisvaart 1-3, Mark Otterloo 1-5, Erik Loof 1-6. Wolfaartsdijk-Hoedekenskerke 3-0 (2-0). Jan Kole 1 -0, Wilfred van den Dries 2-0, Arnold van Gemerden 3-0. GOES - De spelers van Clinge vorm den gisteren een erehaag voor Vlis singen, dat door een 3-1-zege de ti tel binnenhaalde in de derde klas se van het zondagvoetbal. Goes haalde ver in blessuretijd de winst weg tegen Zeelandia Middelburg. Walcheren is gedegradeerd na de 3-2-nederlaag tegen Meto. Clinge-Vlissingen 1-3 (1-2). Randy de Dreu 0-1, Thomas Leegwater 1-1, Denny ter Steege 1-2, Peter de Jong 1-3 (straf schop). Goes-Zeelandia Middelburg 2-1 (0-1). Jerfy Booy 0-1, Padden van de Water 1-1, Michael Cabenda 2-1. Walcheren-Meto 2-3 (0-2). Pascal Broos 0-1 en 0-2, Mourad Bobouh 1-2 en 2-2, Giacomo Terrana 2-3. door Jos van Belzen GOES - Zonnemaire was gisteren dicht bij een stunt in de vijfde klas se B van het zondagvoetbal. De ploeg van trainer Nico Kind legde Odio het vuur na aan de schenen. Deze tegenstander uit Woensd- recht dankte uiteindelijk zijn doel man dat het geen 2-2 was gewor den, maar 1-2 bleef Deze wedstrijd werd eerder dit sei zoen afgelast door een zogenaam de 'takkenincident'. Volgens de scheidsrechter lag er te veel (ge vaarlijke) takken op het veld. Giste ren leverde een verdedigingsfout bij de thuisploeg Odio, dat nog vol op in de strijd om de tweede plaats op de ranglijst is verwik keld, na een kwartier een i-o-voor- sprong op. Na rust werd deze voor sprong verdubbeld (0-2), waarna Isse Adow twintig minuten voor tijd in kansrijke positie verzuimde tegen te scoren. Kort hierna kwam deze tegentreffer er alsnog, toen de Brabantse doelman mistastte na een inzet van Peter 't Hart: 1-2. Even later maakte hij zijn eerdere fout goed door de bal uit een vrije trap van opnieuw Peter 't Hart uit zijn doel te ranselen en zo de ge lijkmaker te voorkomen. Hansweertse Boys-NVS 1-1 (0-0). Ger- win Coppoolse 1-0, Simon van Geel 1-1. Nieuw Borgvliet-Lewedorpse Boys 2-1 (0-1). Marcel Rooze 0-1, Patrick Goos- sens 1 -1Kees van der Velde 2-1 PïOFI

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 60