Anouk komt de B van Bach' Wie wint tweede prijs in ziekenhuisstrijd Telefonische hulp populairder KNRM sleept jacht naar de nieuwe thuishaven Mini-instuif in De Driehoek in Zierikzee Klaas Lubbers opent biologische markt Veel belangstelling voor dansopleiding SPZC Maandag 14 april 2008 13 De schok op Walcheren over het ziekenhuisverlies dreunt nog na. Het gekibbel gaat onvermoeibaar verder. En de Veerse burgemeester had ze nog zo gewaar schuwd. „Als ze nu in Vlis- singen maar niet allergisch gaan reageren en we gedoe krijgen over Vlissingen of Middelburg." Van der Zwaag zei het op de dag dat de ziekenhuizen bekendmaakten dat het hoofdziekenhuis in Goes komt, dat Vlissingen op termijn dichtgaat en ergens in Middelburg een nieuw klein ziekenhuis komt. Al direct liet de Vlissingse wethou der Frans Prins weten dat hij 'geen enkele discussie uitsluit'. En nog geen etmaal later was het al zover: niet de Mortiere maar de Sport- boulevard is volgens Vlissingen de ANALYSE door Maurits Sep beste plek voor het kleine zieken huis. Op zijn beurt houdt de Mid delburgse wethouder Albert de Vries vast aan de Mortiere. Het ver haal dat Vlissingen houdt, klinkt niet eens zo onlogisch. Als Walche ren het toch moet doen met een klein ziekenhuis waar mensen al leen terecht kunnen voor eenvou dige spoedeisende hulp en voor planbare zorg, dan is een plek aan de 'goede' kant van het Kanaal door Walcheren best logisch. De goede kant is dan daar waar de centra van Vlissingen en Middel burg en de Veerse dorpen liggen, en waar de toeristen verblijven. De Sportboulevard tussen Vlissin gen en Middelburg op bedrijven terrein Vrijburg heeft dat voordeel. En voor Vlisingen van belang: het is Vlissings grondgebied. De stad maakt zich toch al zo'n zorgen over haar imago. Dat loopt een extra deuk op als het ziekenhuis de gemeentegrens overgaat. Echter, de Mortiere is weliswaar een Middelburgs project met woonwijk, bedrijventerrein en woonboulevard, maar net dat ene hoekje waar het ziekenhuis zou kunnen komen, is grondgebied van Vlissingen. Middelburg heeft het ooit gekocht van de eigenaar, maar het blijft Vlissingen. „Het gaat niet om het gebouw of om de plek", waarschuwde Van der Zwaag al, „Het gaat om de zorg voor de mensen. Het is geen Wal- chers maar een Zeeuws belang." Daar heeft hij gelijk in. Maar zelfs als gemeentebestuurders het wél als een Walchers of lokaal belang willen zien, dan nog doen ze er be ter aan nu vast te houden aan de Mortiere in Vlissingen. Richting patiënten en personeel is de laat ste maanden de Mortiere naar vo ren geschoven als ziekenhuisloca tie met tal van voordelen. Door nu met andere locaties te komen, ver zwakt Walcheren de eigen positie. Dat is des te schadelijker omdat de verdeling van hoofdziekenhuis en dislocatie nog niet definitiefis. De Nederlandse Mededingingsautori teit moet de fusie van de zieken huizen nog goedkeuren, en minis ter Klink zal de locaties nog beoor delen op bereikbaarheid in ver band met de wettelijk vastgestelde norm voor aanrijtijden. Zolang zij nog geen oordelen hebben geveld, is de discussie nog niet gesloten en moet Walcheren eensgezind op trekken. Patiënten en personeel hebben behoefte aan duidelijkheid en rust en niet aan een Walcherse strijd die alleen nog gaat over wie zich winnaar mag noemen van de tweede prijs in de ziekenhuiscom petitie. GOES - Steeds meer Zeeuwen ma ken gebruik van de telefonische hulpdienst. Belden er in 2004 9800 mensen, vorig jaar waren dat er ruim 12.500. Dat blijkt uit cijfers van Sensoor, zoals SOS Telefoni sche Hulpdienst sinds zaterdag heet. De naam is veranderd omdat de oude niet meer volstond. Want hoewel bellen weliswaar de popu lairste contactvorm blijft, wordt er ook steeds meer gebruik gemaakt van chat en e-mail. Onderwerpen die het meest aan de orde komen zijn eenzaamheid, psychosociale problemen en rela tieproblemen. Met de chat wordt een aanzienlijk jonger publiek be reikt, de helft is jonger dan derig jaar. De telefonische hulpdiensten worden gerund door vrijwilligers, en krijgen subsidie van gemeente of provincie. Sensoor Zeeland is ze ven dagen per week, 24 uur per dag te bereiken via 0118-615553. www.sensoor.nl /zeeland OUDDORP - Redders van de KNRM-boot Corrie Dijkstra van Elk van station Ouddorp hebben zaterdag het kajuitzeiljacht Gallier, met twee mensen aan boord, op sleeptouw moeten nemen. Het ruim negen meter lange schip was net gekocht in Kortgene en on derweg naar de nieuwe thuisha ven Port Zélande toen de motor stilviel ZIERIKZEE - Het CJV Zierikzee Sa men Verder houdt woensdag 16 april een mini-instuif voor kinde ren in gebouw De Driehoek aan het Kerkhof NZ 28 in Zierikzee. Dit gezellige treffen is bedoeld voor kinderen van vier tot zes jaar. De middag begint om 14.00 uur en duurt tot 16.00 uur. |Pj Meer informatie over de organisatie www.cjv-zierikzee.nl. NOORDGOUWE - De biologische markt in Noordgouwe is zaterdag officieel geopend door trouwe klant Klaas Lubbers. Aanleiding was het - na drie jaar - rondkomen van alle benodigde vergunningen. Lubbers stak onder meer de loftrompet over de per soonlijke sfeer op de markt. Ook roemde hij de kwaliteit. Het aan bod breidt nog steeds uit; dit week einde was er voor het eerst vis. GOES - Vijfenveertig jongeren heb ben zaterdag auditie gedaan voor mbo Dans, een voor Zeeland nieu we opleiding die met ingang van komend schooljaar van start gaat. De belangstelling is boven ver wachting, zegt Carin Biesterbosch van het CIOS, de ROC-opleiding die het initiatief voor de opleiding heeft genomen. In juni volgt nog een tweede auditieronde. Het is de bedoeling met een klas van 25 leer lingen te beginnen. Just3 linksboven. Met de klok mee: Ralph Looij, Stephan Kievit die het oordeel van de jury aanhoort en linksonder Anne Hagoort. foto's Marijke Folkertsma

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 57