and PZC111 Vrees verlies visgronden met fotospullen Ontzetting na ongeluk kitesurfer(i5) Gewonde bij motorcross ft, j. t i' ■ml., ItlBtewE UMWI m-, m 'M SCHOUWEN-DUIVELAND 15 tiifc.tr gm ■••inwS j MPT*) 15 Stampvol en superleuk! Alternatief voor mosselzaadvisserij stuit op groeiend verzet. Aaibaar Globetrotter Wildkat laat in Goes zijn kunsten zien Sterrenwacht opent Jaar van de Telescoop in Middelburg Maandag 14 april 2008Tip? redzzee@pzc.nl BRUINISSE - Slingers om de hals. Polonaises achter de bar. Fluitjes en toeters in de aanslag, voor als er een fooi wordt gegeven. De Meisjes van de Nacht, een negenkoppige vriendinnengroep uit Oosterland, gaven zaterdag acte de presence in café Petit in Bruinisse voor het goede doel. Voor Bru's Running Team werd 750 euro bij elkaar gefeest. Dit team doet mee aan de Rpoarun, de es tafetteloop tussen Parijs en Rotterdam. „Stampvol en superleuk. Ik ben er schor van", aldus nachtmeisje Andrea Bolle. foto Marijke Folkertsma door Harmen van der Werf HARLINCEN - Het kansrijkste alter natief voor het vissen op 'wild' mosselzaad in de Waddenzee, het invangen van mosselzaad met spe ciale installaties in het water, stuit op groeiend verzet onder garnalen- vissers. Zij vrezen veel visgronden te verliezen. De uitspraak van de Raad van Sta te eind februari waardoor mossel zaadvisserij in de Waddenzee voor lopig verboden is, heeft de kritiek aangewakkerd. De druk is toegeno men om te zoeken naar alternatie- RILLAND - Een 12-jarige jongen uit Roosendaal is zaterdagmiddag rond kwart over vijf gewond ge raakt op een crossterrein aan de Bathseweg in Rilland. Door onbekende oorzaak is de jon gen tijdens het motorcrossen hard ten val gekomen. De jongen is met onbekende verwondingen overge bracht naar ziekenhuis Lievens- berg in Bergen op Zoom. Ook de traumahelicopter kwam ter plaat se. ven voor het vissen op 'wild' mos selzaad. Garnalenvissers zijn ook flink geschrokken van recent door het Productschap Vis verspreide kaartjes met mogelijke mzi-loca- ties in de Waddenzee en Zeeuwse Voordelta. „Mosselzaadvanginstal- laties (mzi's) dreigen op plekken te komen waarvan ook wij het moeten hebben", zegt voorzitter Arend Toering van de Harlinger vissersvereniging Ons Belang. „De mosselsector verkeert in zwaar weer, maar het kan toch niet zo zijn dat wij als garnalenvissers het probleem van de mosselkwekers op ons bordje krijgen." Vissersvereniging Hulp in Nood uit Zoutkamp heeft de Waddenver eniging gevraagd samen op te trek- door Esme Soesman BROUWERSDAM - Naar de schade heeft eigenaar Jan de Looff van De Strandtent nog niet eens gekeken. Die valt in het niet bij de verwon dingen die een 15-jarige Duitse jon gen zaterdag opliep, toen hij met zijn kite tegen de toiletunit van pa viljoen De Strandtent aan de Brou- wersdam aanknalde. „We zijn er eigenlijk allemaal door van slag", geeft De Looff de gevoe lens weer. De jongen was met drie vrienden op het strand met kites ken tegen mzi's. Toering voelt daar niet voor. „Alles is begonnen met kritiek op mosselzaadvisserij; dat die mogelijk schade zou veroorza ken aan de natuur. Ik zie dat niet. Mosselzaadvisserij gebeurt al zo lang. Wat zou er dan opeens scha delijk aan zijn?" Jos van Damme, voorzitter van vis sersvereniging Yerseke, toont be grip voor de garnalenvissers. Hij wijst erop dat mosselzaadvangin- stallaties nog in een experimentele fase verkeren. „Het is goed dat gar- Mosselkwekers hebben ruimte nodig om mosselzaad in het wa ter in te vangen, als alternatief voor zaadvisserij. Garnalenvissers zien dit als grote bedreiging. bezig. Zomaar uitproberen. Vlakbij De Strandtent kwam de wind in eens vol in zijn zeil, waardoor hij tegen de wand van het gebouw werd aangesmeten. Keihard, weet De Looff. Niet al leen is er een gat in de muur gesla gen, zelfs het nylondraad van de ki te heeft kerven achtergelaten. De jongen is per ambulance overge bracht naar het Erasmus zieken huis in Rotterdam. Via één van de vrienden van het slachtoffer weet De Looff dat zijn situatie nog al- nalenvissers zich nu laten horen, zodat er op tijd over kan worden gesproken." Een mogelijkheid is mzi's vooral boven mosselkweek- percelen te plaatsen, zodat garna lenvissers er minder last van heb ben. Het wreekt zich, aldus Van Damme, dat de mosselsector ver sneld moet vernieuwen. „Minister Veerman gaf ons tot 2020 de ruim te. Dat is ons niet meer gegund." De mzi-proeven lopen namelijk tot in 2009. Er zijn waarschijnlijk vele honderden hectares met mzi's nodig om de visserij op 'wild' mos selzaad te vervangen. Van Damme betwijfelt of dat ooit kan, gezien het verzet onder garnalenvissers en de kritiek op mzi-installaties vanwege horizonvervuiling. tijd kritiek is. Er wordt onder meer gesproken over twee gebro ken armen en een aantal gebroken nekwervels. Een dergelijk ongeluk is gelukkig uitzonderlijk, is de ervaring van De Looff Onervarenheid, een oe- fenstek te dicht bij de strandtent en in vlagen zeer harde wind, heb ben bijgedragen aan de ongelukki ge afloop. „Verschrikkelijk", vat De Looff sa men. „We hopen dat het goed met hem komt." VLISSINGEN - Een 48-jarige man uit Oudenbosch is zondagmiddag rond half twee beroofd in de Ke nau Hasselaarstraat in Vlissingen. De man stond met zijn rugtas aan de schouder bij zijn auto. Toen hij de deur opende werd de rugtas van zijn schouder afgetrokken door de bijrijder van een scooter, die wegreed richting Trompstraat. In de tas zat voor honderden eu ro's aan fotoapparatuur. Tip? redactie@pzc.nlTip? redactie@pzc.nl Vorig jaar was de wereld in de ban van het ijsbeertje Knut. Be gin dit jaar werd in een Duitse dierentuin weer een ijsbeerjong door de moeder verstoten. De die rentuin riep iedereen op om een naam voor het beestje te verzin nen. Het was de hele dag te ho ren geweest, maar aan het Mid delburgse gezin was het nieuws geheel voorbijgegaan. De familie zat na het avondeten onderuitge zakt naar het journaal te kijken. Op een gegeven moment kondig de Philip Freriks aan dat de uit zending werd afgesloten met een item met een hoog aaibaarheids- gehalte...„ja, ja", zuchtte de doch ter met een uitgestreken gezicht: „Marjon de Hond zeker!"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 55