Sport Volleyballers Mytilus geloven er nog in Kaderspelers 's Lands Welvaren kampioen Mannen WS komen er zonder te spelen beter voor te staan. Moeizame zege voor waterpoloërs De Ganze Vrouwen De Ganze ten onder tegen DBD Carlo van Minde derde in halve finale Team Nutswerk wint in de boswachterij Bpzc Maandag 14 april 2008 29 door Peter van Kouteren GOES - De volleyballers van My tilus legden kampioen Florie/NVC het vuur na aan de schenen, maar hielden behalve complimenten voor het goede spel slechts één punt aan dat duel over. De Goese formatie moet zaterdag aan de laat ste competitiewedstrijd tegen Next Volley Dordrecht 2 minstens twee punten overhouden om ver zekerd te zijn van lijfsbehoud. Het op de negende plaats geklas seerde Castellum verloor met 3-2 van Next Volley Dordrecht 2 en na derde Mytilus tot op een punt. Het op de tiende stek gerangschik te Triade/VCT verloor met 3-2 van Sliedrecht Sport 2 en verkleinde de marge met Mytilus tot vier pun ten. In Goes werd zaterdagavond met gemengde gevoelens terugge keken op de 1-3 (25-22, 23-25, 21-25, 23-25) nederlaag tegen het onge naakbare Florie/NVC, dat de eer ste twee competitieduels en net na de winterstop verloor, maar verder met ruime zeges veel indruk maak te. Mytilus maakte het de kam- pioensploeg knap lastig, won de eerste set, maar slaagde er in het restant van het duel net niet in om een set winnend af te sluiten. Vooral in de tweede set was dat zuur. De thuisploeg verspeelde in de slotfase een kleine voorsprong. „Winnen we die, dan komen we op 2-0 en wordt het een heel an der verhaal", zei aanvoerder Peter Verburg. „We speelden vrijuit en hebben hard voor elkaar gewerkt." De Goese formatie speelde met veel inzet en bezieling en maakte vooral in verdedigend opzicht een goede indruk. Aan het net waren de Zeeuwen echter te veel afhanke lijk van Rini Boutens. Hij werd vaak aangespeeld en scoorde aan de buitenkanten ook veel. Maar I De volleyballers van Mytilus zijn F nog niet zeker van lijfsbehoud in de tweede divisie. De Goese for matie moet op de slotdag twee punten pakken. Lot mannen Forza onzeker Het is nog lang niet zeker of de volleyballers van Forza vol gend seizoen in de eerste klas se een representatief team op de been kunnen brengen. Vol gens trainer Toni van Breda stopt of vertrekt een aantal spelers. De degradant in de promotieklasse A steekt dins dag de koppen bij elkaar. Dat het rommelt binnen het vlaggenschip van de fusieclub is een gevolg van een teleurstel lend verlopen seizoen. Tegen Voko werd zaterdag voor de twintigste keer verloren. Het werd 3-1. omdat de pass niet altijd goed kwam, was er te weinig dreiging in het midden. Florie/NVC ont snapte daardoor in de tweede en vierde set. In het Goese kamp werd beseft dat er wellicht meer had ingezeten. „Maar we hebben met veel meer bezieling dan de af gelopen weken gespeeld", zag Peter Verburg een lichtpuntje. „Stel dat Triade/VCT met 4-0 wint van het gedegradeerde Utrecht, dan moeten wij tegen Dordrecht twee punten pakken om veilig te zijn", rekende de aan voerder voor. „Het zal pittig wor den. Maar als we spelen zoals te gen Florie, dan heb ik er vertrou wen in." De mannen van WS'92 kwamen er zonder zelf te spelen beter voor te staan. OKK'70, Zuvo en De Burgst, concurrenten onderaan in de regiodivisie, verloren. Het is on zeker of Forza volgend seizoen in de eerste klasse een representatie ve mannenploeg op de been kan brengen. De degradant in de pro motieklasse A steekt na de 3-1 (25-20, 23-25, 25-20, 25-19) neder laag tegen Voko de koppen bij el kaar. De vrouwen van Forza werk ten tegen MVC een 2-0 achter stand weg, verloren met 3-2, maar hadden aan die twee punten vol doende om de titel in de promotie klasse veilig te stellen. Savok won met 3-2 van Udenhout. Morres ver loor met 4-0 van De Burgst. Mytilus in de aanval tegen Florie/NVC. foto Willem Mieras door Joop van den Oudenhoven kwadendamme - Met nog één wedstrijd te gaan is het kaderteam van 's Lands Welvaren al zeker van de titel in poule zeven van de landelijke kadercompetitie. Het cruciale duel met 't Wapen/Vink 2 werd in eigen huis met 6-2 gewon nen. Doordat de voornaamste concur rent een dag eerder had verloren, kon de thuisploeg en week eerder dan gedacht om het kampioen schap spelen. De opdracht werd enigszins verlicht, omdat de tegen stander slechts met drie spelers naar Kwadendamme was afge reisd. Hierdoor konden alvast twee winstpounten worden bijge schreven. Jan Goudzwaard mocht rustig toekijken hoe zijn teamgeno ten de titel bijeen zouden spelen. Alleen Toon Hermes kon zijn laat ste thuisoptreden geen feestelijk tintje meegeven. Hij verloor. Dan ny Walhout rondde zijn karwei af in tien beurten en droeg het zijne bij aan de feestvreugde. De klapper kwam echter van team captain Peter de Bree. In vijf beur ten, mede dankzij een schitte rende serie van 201, werden de be nodigde 325 punten in het ankerka der 57/2 bijeengespeeld. „Dit is een mooie bekroning van ons eerste jaar hier in Kwadendam me", stelde Peter de Bree nader hand vast. „Ik denk dat we mogen stellen dat we de titel niet hebben gestolen. We hebben een heel goed seizoen gedraaid. Ik ben trots op onze prestatie." Peter de Bree: „Voor mezelf is het een mooie generale voor het Ne derlands kampioenschap volgende week in deze spelsoort. Na onze laatste wedstrijd volgende week volgen voor ons team nog de halve finales om het NK teams en hope lijk ook de finale." goes - De waterpoloërs van De Ganze wonnen in de vierde klasse van De Warande 4: 5-7 De Ganze begon zwak aan de wed strijd, kwam met 3-1 achter, maar herstelde zich hierna enigszins. De ploeg moest wel alle alle zeilen bij zetten om een goed resultaat te be halen: 5-7. Scores De Ganze: Stijn Sandee 3, Frens- ke Dzermans 2, Jos Schrijver en Ceyenne van Berkel beiden 1. GOES - De waterpolosters van De Ganze gingen in de derde klasse onderuit tegen DBD: 12-6. De Goese vrouwen hielden in eer ste instantie gelijke tred met de op- ponet, maar ging daarna ten onder in het fysieke geweld. DBD maak te dankbaar gebruik van de minde re periode bij De Ganze: 12-6. Scores De Ganze: Astrid Assink 3, Joyce Piek 2 en Iris Dingemanse 1. emmen - Carlo van Minde is bij de halve finale voor het NK turnen in Emmen als derde geëindigd. De uit Goes afkomstige turner haalde en totaal van 78.200 punten. De ze ge ging naar Herre Zonderland (82.500 punten). Anthony van As- sche eindigde als negende, maar hij liet drie onderdelen schieten. Jeffrey Telussa werd bij de junio ren derde. De Middelburger kwam tot een totaal van 74.300. westenschouwen - De mountain- bikers Marco Minnaard, Jacco Wa genaar en Jan Minnaard, deelne mend als team Nutswerk, hebben de tweede editie van de Cegelec 4-uurs mountainbike Estaffete in de boswachterij Westenschouwen gewonnen. Zij hielden Beebikes (Luc van Eek, Patrick Tolhoek en Bart Maas) achter zich. Van Kasper Speedskates Cycling werd derde. UIT »- ATLETIEK Terneuzen. 25 Kilometer Scheldeloop. Man nen: 1. Yves van Hoeck (B) 1.37.22, 2. Patrick Hembrecht (B) 1.39.09, 3. Kristof Rul (B) 1.39.31, 4. Philip Verdonck (B) 1.42.39, 5. Peter Depetter (B) 1.43.23, 6. Sepp Vermeulen (Koewacht) 1.45.38, 8 Frank Boerebach (Hoek) 1.48.26, 12. Leo de Bruijn (Oostkapel- le) 1.54.11, 13. Nick Wieland (Axel) 1.54.33, 16. Peter Dekker (Koudekerke) 1.55.25. Vrou wen: 1. Petra Rasenberg (Terneuzen) 1.56.38, 2. Monique Allefs (Hulst) 2.02.14, 3. Joke de Vreese (B) 2.24.52. 12.000 meter. Mannen. 1. Geert de Keijser (B) 44.32, 2. Matti .Buysse (B) 45.45, 3. Tonny Lauret (Zaamslag) 49.02.. Vrouwen. 1. Marleen Akkerman (B) 55.46, 2. Andrea Vermote (B) 58.29, 3. Fatima Goncalves (Middelburg) 1.00.31. 6.000 meter. Mannen: 1. Arne Lippens (B) 21.48, 2. Rafaël Hoogenberg (Axel) 23.21, 3. Quinten Volleman (Terneuzen) 23.37, 4. Mi chael den Hamer (Terneuzen) 24.12. Vrou wen: 1. Yasmine de Wulf (B) 27.28, 2. Brenda Ottjes (Ossenisse) 28.32. WIELRENNEN Meer. Waod-wedstrijden. Zaterdag. Catego rie B: 11. Ard van Houten (Heikant). Cat E: 3. Wim de Waal (Axel). Cat G: 10. Edward Baters- by (Vlissingen). Zondag: Categorie B: 4. Rudi Rabout (Hein- kenszand), 9. Fonny Kint (Driewegen), 12. Jan Ars (Goes). Cat E: 1. Wim de Waal (Axel). Cat G: 9. Edward Batersby (Vlissingen). Ronde van Oud-Gastel. Criterium 40 km. Ju nior-vrouwen. 8. Brigit Lavrijssen. Nieuwe ling-meisjes: 22. Veronique Tolleman.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 53