Tennissers Yerseke rekenen af met degradatieconcurrent Zierikzee v V. Motorcross in Rilland na ongeluk afgelast TTC Delta Middelburg wint Debutant in hoofdklasse hoopt op lijfsbehoud. A x M Jeugdige crosser uit Roosendaal loopt bij val hersenschudding op. Tafeltennisploeg is op zoek naar nieuwe spelers. 28 Maandag 14 april 2008 PZC door Sven Bakker YERSEKE - Voor de tennissers van Yerseke ziet het debuut in de hoofdklasse van de districtscompe titie er vrij rooskleurig uit. Waar vooraf weinig hoop was op lijfsbe houd, staat Yerseke er na drie van de zeven wedstrijden redelijk voor. Zaterdag won het team met 4-2 van Zierikzee en daarmee re kende Yerseke af met een directe concurrent voor degradatie. „Er is nu absoluut hoop om erin te blijven", gaf aanvoerder Mario van Gastel toe. Zelfbleef hij in zijn enkelspelpartij vrij kansloos tegen Jacco de Looff, de sterkste speler van Zierikzee. Van Gastel: „Daar hoeft niemand uit ons team pun ten tegen te verwachten, dus offer de ik me op om tegen De Looff te spelen." Richard de Witte, Jos Ver- schuure en Jeroen Bakx wonnen wel hun enkelspel van respectieve lijk Pieter Boot, Peter Godrie en Ewald Volmer. In het dubbelspel sleepten Van Gastel en Jean Dhoo- ge er een driesetter uit tegen De Looff en Boot, maar kwamen ze met 4-6 net tekort. Bakx en De Witte zorgden voor het vierde punt en de winst door Godrie en 'We moesten winnen en hebben achteraf gezien het maximale eruit gehaald.' René Schimmelpennink te klop pen. „De punten die wij vorige week verspeelden in het gelijkspel tegen Animo hebben wij nu terugge pakt", zei Van Gastel. „We moes ten winnen en hebben achteraf ge zien het maximale eruit gehaald. Yerseke-aanvoerder Mario van Gastel is positief over de overlevingskansen van Yerseke in de hoofdklasse. foto Willem Mieras 4-- <5j* -#v' X "i Nu is het zaak om punten te pak ken tegen Westenschouwen en mi nimaal gelijk te spelen tegen de concurrenten uit Vogelwaarde, het team van Vogelvlucht." De strijd om het kampioenschap lijkt beslist. Nadat Drive vorige week won van Sjef, was het afgelo pen weekeinde met 4-2 te sterk voor de gedoodverfde favorieten van De Schelde. De tennissers van 't Halve Maantje zijn goed bezig in de hoofdklasse van de 35+-competitie. Na drie speeldagen nemen de Goesenaren de koppositie in. Nadat er eerder gewonnen werd van MLTC (4-2) en TenNissen (5-1), nam 't Halve Maantje zaterdag ook de derde hor de door thuis met 4-2 van Tiola uit IJzendijke te winnen. In de hoofdklasse van de landelij ke competitie sprokkelde het vrou wenteam van Yerseke punten bij een. Thuis werd met 3-3 gelijkge speeld tegen Westerhout uit Bever wijk. Een verbetering ten opzichte van vorige week, toen in Amster dam met 5-1 verloren werd van Smashing Pink. Vorig jaar promo veerde Yerseke dankzij het kam pioenschap in de eerste klasse naar de hoofdklasse. Voor het team is het dit seizoen zaak zich in de hoofdklasse te handhaven. Yerseke kwam tegen Westerhout met een achterstand uit de enkel spelpartijen. Alleen Annemarie Verschuure won met overtuigende cijfers (twee keer 6-0). Corinne Da- vidse, Jeanette Verschuure en Jean- tien Bruynzeel kwamen niet tot winst. De dubbelkoppels Davidse/ Jeanette Verschuure en Annema rie Verschuure/Bruynzeel trokken met goed spel de stand weer gelijk. sf V snnfiP '~r Een beeld van de wedstrijd in de clubklasse. foto Willem Mieras door Herman Heuvink RILLAND - De clubwedstrijd van de motorclub Rilland op het Schelde- circuit werd zaterdag voortijdig beëindigd. In de openingsronde van de tweede manche bij de 85 cc kwam de 12-jarige Jim Groen uit Roosendaal ongelukkig ten val. De jeugdige crosser werd per am bulance overgebracht naar het zie kenhuis de Lievensberg in Bergen op Zoom. Na onderzoek bleek het om een zware hersenschuddingte gaan. Na dit ongeluk werden de resterende manches niet meer ver reden. Daarvoor waren al diverse man ches verreden. In de klasse MX 2 was Mark Boot uit Burgh-Haam- stede de sterkste. De 16-jarige cros ser probeerde het deze wedstrijd met een KTM, nadat het voorsei zoen de mist in was gegaan. In bei de manches maakte hij een minde re start goed. In de eerste manche was het Stefan Hage uit Goes die de leiding pakte voor Erik Koote en Boot. In de volgende ronde had Boot echter orde op zaken ge steld en liet hij niemand meer in zijn buurt komen. Tholenaar Mar co Pennings stuitte in zijn jacht op de koplopers op een zich hevig verzettende Koote. Toen hij einde lijk wat afstand kon nemen van zijn kwelgeest, was Hage te ver weg om in het resterende gedeelte nog te bedreigen. In de tweede manche was het Pennings die de leiding nam voor Koote en Loos. Op de aanvallen van de steeds ster ker aandringende Boot had hij ech ter geen antwoord. De tweede po sitie kwam niet meer in gevaar. Hage kwam door een valpartij in de eerste ronde buiten de toptien terecht. In het resterende gedeelte wist de 15-jarige KTM-coureur nog op te rukken naar de derde plaats. Bij de veteranen was Erik van der Wekken uit Zierikzee op zijn Hon da in beide manches de sterkste. Ook Ad Geldof uit Oostkapelle reed twee sterke heats en werd daarin beide keren vierde. Jordan-Lee van Maren uit Vlissin- gen reed een ijzersterke wedstrijd in de de klasse 65 cc. Op fraaie wij ze wist hij in in beide manches de concurrentie af te troeven. Plaats genoot Troy van de Ketterij bleef met een derde plaats net streekge noot Rick van Belzen uit Westka- pelle voor. door Marco Verdoorn MIDDELBURG - De tafeltennissers van TTC Delta Middelburg maak ten zaterdag in de voorlaatste wed strijd van het seizoen korte met ten met Kluis uit Geleen. In sport complex De Zandkuil eindigde het duel in een duidelijke 8-2-overwin- ning voor het team van trainer Peter Boon. „Ze speelden wel met een inval ler", relativeerde de oefenmeester de ruime zege. „Maar ik ben tevre den over de wedstrijd. Wouter van der Mark speelde een goede partij. Dat biedt perspectief voor de toekomst", complimenteerde hij zijn jeugdige speler. Volgende week mag de Middel burgse formatie in eigen huis aan treden tegen koploper Smash'70. Voor Wesley Wegman en kopman Jos Verhulst zal dat voorlopig het laatste duel in het geel-zwarte te nue van de Middelburgse eerstedi- visionist zijn. Wegman verkast naar het Belgische Immo Mortsel. Welke clubkleuren Verhulst vol gend seizoen zal verdedigen, is nog niet bekend. De 40-jarige Bra bander kreeg vorige week te horen dat zijn contract niet wordt ver lengd. Hoe TTC Middelburg de aderla ting moet opvangen, is nog niet duidelijk. Twee bepalende spelers van dit kaliber laten zich moeilijk vervangen. Of wellicht Lennard Rodenburg, die uitkomt voor het Belgische Stekene, de Middelburg se gelederen komt versterken, kan de oefenmeester niet bevestigen. „Die link wordt al snel gelegd", ver telde Boon. „Eind april hopen we twee nieuwe spelers te presente ren." De Middelburgse equipe zal dit sei zoen naar alle waarschijnlijkheid op een tweede of derde plaats ein digen. „Dat is het maximaal haalba re", analyseerde Boon.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 52